Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
17. sep 2009

dnes by mal varit bruchala 😝

moj maly spapa vsetko zatial,este nebolo nieco co by nezjedol..zatial...

apna
17. sep 2009

mukky sak praveze aj ona mi doteraz vsetko jedla a neviem co to znamena,ze ci nie je hladna, a ked jej dam tu hippku,tak ina chut ,tak to zje.lebo prvych mozno desat lyziciek spapa.
mne mala najnovsie si pcha rucky do pusy pocas jedla.a najviac zboznujem,ked sa zlosti a si zacne tymi rukami suchat po tvaricke,vlasoch.a este niekedy,ked je unavena,nepokojna ,
ta sa bije obama ruckami o hlavke 😝

pridala som fota 😉

mukky
autor
17. sep 2009

juj mala je jaka krasna 😀
my sme hipp este ani nic podobne nepapali ale iste by aj to spapal..aj on dava ruky do pusy vybera jedlo a mne podava 😀

mukky
autor
17. sep 2009

chodite plavat?a jake ma pekne oblecka 😀

apna
17. sep 2009

nechodime,to z leta fotky,jak sme boli vmadarsku tusim.a s malou bol p dnu,lebo velmi palilo a ja som sa slnila a chytala brondz

apna
17. sep 2009

a v y ste chodievali sa mi mari?este chodite?

mukky
autor
17. sep 2009

chodievali sme koli chrbatiku ale v lete to rekonstruovali a stale este bazen nefunguje..mame tam asi este 3 vstupy zaplatene...ale este asi budeme chodit nadalej no a na chate bol velky bazen a potom plavanie v mori 😉

apna
17. sep 2009

a maly plaval normalne?ja si neviem predstavit ako tke deticky vedia.a ty vies?ja nie 😀 furt mi taha zadok dole a potom to so mnou neide,lebo nie som vystreta 😝 inakja sa strasne bojim vody,ao tak more a tak,nikdy by som hlavu neponorila do vody dobrovolne....a ked sme boli na dovol.a som sla do vody sa pomacat a som sa zapozerala daleko na samu vodu,mi nevolno prichadzalo,taky stiesneny pocit.ja ani sprchu -prud, 😝 si do tvare nikdy nedam

a co s chrbatikom?co kukas?

mukky
autor
17. sep 2009

ja plavat viem ale sa aj bojim trosku no,neviem sa potapat mam z toho fobiu ze sa zadusim ja len tak hlavu akurat ponorim do vody jak pstros 😀 ale som bola prekvapena jak v mori som daleko sama plavala ale tak super nenormalne mi to padlo...uzasne to bolo..roky som nechodila nikde ku vode koli mojej vahe 😝 😝 🙄 ale tam mi to bolo jedno uplne jak vyzeram i ked som sa aj tak hanbila 🙄
ja tiez s tym prudom vody to mam tak isto..neviem dychat pri tom...ale uz viem kde je zaklad toho strachu som stale na to myslela a minule na o prisla...jak mala som chodievala ako trojrocna na liecenia a tam nas tak rad radom sprchovali pod sprchou a si pamatam ten pocit jak som nevedela sa nadychnut ..

mukky
autor
17. sep 2009

no a maly este nevie plavat sam len tak v kolese kope nozkami alebo je v rukavnikoch

mukky
autor
17. sep 2009

apna tak ja idem pomaly..idem kukat sex v meste a uplne som zabudla na postu pre teba ci este davaju a bez servitky este mrknem..moj vstala a ze co nejdem spat...som strasna no..ale ja takto relaxujem..a asi si idem dat lentilky.. 😠 som teraz schlamstla jeden pasik cokolady a kokosov trubicky a este mi nedost 😒

mukky
autor
17. sep 2009

este pockam co napises..vcera som vobec nemala sladkost a ty si co dnes sladkeho papala?ake su tam sladkosti ?maju dobre cokolady ci zmrzky:a uz si dala zamrazit chlieb?

apna
17. sep 2009

nenamrazila som 😀 vidis som zabudla 😀
tu co maju?take tie choco;snikers,mars akinder bueno a take hovadiny,take keksy ako mila,horalka a tak nie su tu.ale tu mame obchod so slov.potrvinami,takze mame 😀 dneska som mala ten puding,ci pena cokol.ci co to bolo.
inak si p zobral do roboty horalku a anglicania sa z neho smiali,ze ci to na sk mame sladkost len dookola pomacanu v coko a nie celu. 😀 😀

moj tu hraje hru ...

mukky
autor
17. sep 2009

vy mate dve pocitace? nech sa smeju 😝 😀 nemam rada tie presladene snickers tycinky a podobne a buena som sa uz davnejsie prejedla

mukky
autor
17. sep 2009

a necha ta rano pospat tvoj a berie si malu?

apna
17. sep 2009

nie,psp ma,hraje...
kedy ako,ale ked robi poobede ,tak aj hej alebo sa striedame,ze jeden dn on jeden ja.ale ja vacsinou tiez vstanem,taku pol hodku sa este povyvalujem a vstavam.
joj,som zvedava jak to vydrzim v sobotu v robote na nohach osem hodn...
a jaj naschval,nemozem vybrat piercing z nosa,strasne ma boli,akoby som mala opuchnutu tu dierku.doteraz nic a teraz ,kedy ho musim vybrat,lebo v robote nemozem mat,tak toto.neviem ako ho nasilu vyberiem ☹

mukky
autor
17. sep 2009

uz ides do prace,prvy krat?a tvoj bude s malou?juj uz si bola od nej tak dlho?je na teba naviazana ci nie?neboj raz dva to zbehne a len soboty buds chodit?

mukky
autor
18. sep 2009

pozeram familiu na stv dnes co isla..take krasne deti 5 deti a rodicia im zomreli a sa staraju o seba...idem dopozerat..ale ta moderatorka ma take blbe otazky dakedy taka je necitliva..

duska1122
18. sep 2009

ahojte, tak pozeram ze ste sa vecer cinili, ja sa dnes chystam na vikend k nasim pojdeme oberat jablka a hrusky.k mojej diete, no tak ja hu mam s casopisu diéta,napr to kura ma 330 kcal co je napr menej ako tanier zasmazenej polievky, a ma viac vyzivnych latok, ja sa snazim drzat dietu tak aby som sa naucila jest spravne a nie jedneho dna prestat hu drzat a zase jest tak ako pred tym. dnes robim na obed marinovane tofu s kari ryzou tofu som este nerobila tak mi drzte palce 😀

nadhera
18. sep 2009

vecer som sa uz nedostala k pc,lebo moj drahy do polnoci tukal. takze slubeny recept na zapeceny karfiol:

karfiol,400ml mlieko,2lyzice hladkej muky,3lyzice rastl.tuk,200g tvrdy syr,3vajcio,vegeta,sol,bylinkove korenie/oregano,tymian/
karfiol uvarime v slanej vode,odkvapkat,rozdelit na ruzicky. Ohnovzdornu misu /davam do jenskeho skla/ vytrieme tukom,posypeme struhankou a poukladame karfiol.pripravime si besamelovu omacku - na rastl.tuku spenime muku,zalejeme mliekom a za staleho miesania uvarime do zhustnutia. do vychladnutej zmesi pridame polovicu postruhaneho syra,zltky,vegetu,sol,korenie. z bielkov uslahame sneh,ktory zlahka vmiesame do hustej omacky. potom ju vylejeme na karfiol,posypeme zvysnym syrom,bylinkove korenie a dame zapiect.

nie je to nic zlozite,besamelovej omacky sa nebojte,ja ju stale nemiesam,dam pod kastrol rozptylovac plamena,takze sa nepripali a medzitym v kuchyni porobim kopec veci a miesam si. a len tak mimochodom,ja mam v kuchyni malu telku,takze ziadne spravy a serialy mi neutecu. je to velmi dobra vec. kupila som ju potajme a drahy ked to videl,ostal v nemom uzase,ale najviac kuchynsku tv vyuziva on. 😀

na dnes mam navarene,takze uz len polievka - hrckova bude,je rychla a chutna.

nadhera
18. sep 2009

maminy,nemaminy, co keby sme davali recepty do temy rychle varenie? tiez ked som odtial cchela recept,tak som ho pracne hladala. tu si pripadne nechajme odkaz,ktory den a cas , vsetko pokope bude v jednej teme 😉

nadhera
18. sep 2009

a kedze si tu uz tak dopisujem sama...neuverite,ale moje krasne dieta si vcera utieklo zo skolky 😒
nie daleko , len na dvor a hralo sa. par minut...obaja chodia minimalne na dve hodky kazdy den von s tatikom,tak neviem,preco si simko uteka. dnes som ho v kupelni volala - simi!!! on stal za mnou a vravi - tu je 😀 no nemam super sviste?

apna
18. sep 2009

cafte 🙂
my sme mali nejak blbu noc,mala sa budila,fnukala,nechcela spat,teda chcela a nevedela ako,oci sa jej zatvarali a furt sa premahala otvorit ich,aj nad ranom,a nam sa nechcelo vstavat...ale ocisa jej zatvarali,tak som chcela,aby este pospala,no potom nejak zaspala.a len sa zlostila,kopala,nijak raz nechcela byt prikryta....nakoniec p vstal,ja este som hodku podriemala a vstala.uz spinka,idem asi ku nej,nejaka som znicena..

dnes nevarim asi nic,uvidim este,a mozno aj ja urobim tofu potom.nervy mam na p.,bo je zdochly,nic neurobi,ani tanier za sebou neumyje,vsetko tak necha,nauklada do umyvadla. 😠som si povedala,ze neumyjem,ale nervy mam,ta som popratala.

baby a vy zakryvate deticky vnoci?ci mate teplo?tu je uz zima v noci a ked je v postielke,,ju pozakryvam,ale ako sa ona otaca a tak,tak urcite nie je prikryta,furt ma ladove ruky rano ☹ nechcem este topit,a ja celkovo neznasam,ked sa topi,hlavne v noci,suchyvzduch a potom ma z toho boli hrdlo.

tak neskor nakuknem,idem si asi lahnut..

mukky
autor
18. sep 2009

apna vcera si mi zmizla bez rozlucky 😕 😀 a ja cakam cakam 😀
ja az teraz som zapla net od vcera...mm vstal rano k malemu,dal mu ranajky,desiatu,obed,okupal ho a sli na nakup a ja som len spala a spala a lezala a a sa tesim lebo uz mi je lepsie a zajtra hadam to uz bude celkom dobre a v nedelu pocestujeme..som vystiskala maleho a on sa tiez tak mocno pritisol ku mne ked vstal anjelik moj maly uz asi aj dnes v noci budem pri nom spat,m siel uz do nocnej

na obed mi vsetko pripravil zemiaky ocistil ,uhorky,cibulu,a ja som uz len masu urobila na fasirky a vyprazala,drahy poobaloval.Obedik bol fajny len ja taka bez chuti som dajaka ..

apna ved ked uz budes chodit do prace tak ho trosku zapriahni dodomacich prac,alebo nevar a nechod na nakup,len malej uvar a ty vydrz na chlebiku len nejak a uvidis jak sa bude snazit 😀 ,ved vies jak sme si pisali,moja mama tak zila a ja som povedala ze ja nikdy tak zit a zivorit nechcem..

idem sa pohrat s tym mojim krpcekom,nechcem aby velmi behal tak je v postielke a idem mu tam hadzat nejake hracky a posaskovat s nim...vcera som mu povedala kde mas ponozku?a on pekne na nozku ukaze a chyti si ponozku 😀

apna ja zakryvam sa odkryje ved to vsetky deti ale ked bol mensi minulu zimu stale vo vaku spal a teraz som mu uz zacala davat kedze my vetrame aj v noci body s kratkym rukavom na to dupacky cele s dlhym rulavom a ak bude chladnejsie dam mu este ponozky na ne

mukky
autor
18. sep 2009

moj bobacik uz spinka...od vcera som mu trosku upravila rezim tak uvidime ako to pojde..nechce uz velmi poobede spinkat tak nespinka a vecer aj vcera takto krasne rychlo zaspal

chodi opat divoky anjel,uplne som na to zabudla ,uz boli 4 casti tak dnes mam co robit 😀

uz len kuchynu dam trosku do poriadku a mam volno

pancake
18. sep 2009

ahojte krasavice.
tak som sa dostala na net asi na 10 minut, tak vam pisem ako zijem...
od pondelka nastupujem do novej prace, ale P. stale nema nic ☹
opatrovatelka prisla vcera, takze este neviem ohodnotit, potom vam budem postupne vsetko referovat.
od zajtra ju zacnem zaucat..... zatial to vyzera tak 50 na 50.....

dietu nedrzim a som uz ako skrina, ale kaslem na to. ved zivot mam len jeden a nebudem sa trapit ze toto si nemozem dat a toto si nemozem dat....
ale zase som si dala zavazok, ze prestanem vecer jest... a slubila som si ze zacnem behavat ale to som asi kecala.... 😔
no tak uvidime ako to pojde. chcela som vas aj docitat ale tolko toho pisete ze to by som mala na dlho, tak tolko casu uz nemam. tak sa ospravedlnujem dopredu 😔 😔 😔

zdravim vas vsetky a posielam pusu... 😀 😀 😀

mukky
autor
18. sep 2009

pan ahoj,som rada ze si sa ozvala som sa uz bala cii ste ok...
tak daj isto vediet co a ako,malemu posielam pusinku

apna
19. sep 2009

dobre rano 😀 😀 😀
vcera som nemala nejak casu,
mukky som rada,ze uzvam je lepsie a zajtra sipojdete na vylet,
a vcera nikde nikto? 😕
😕 ak ja uz nachystana do roboty,ludiia keby ste vedeli ako sa mi nechce,aj sa trochu tesim,no uvidim,sama som zvedava jak to zbehne.ved dva dni vydrzim 😝
mala si spinka pekne 😲 celu noc je s nami na posteli,lebo zas pofnukovala,sa budila....dufam,ze to zvladnu bezo mna 😔
pridem domov a musim si nachystat nieco na zajtra,p ma narodky,tak nakoniec nechcel oslavu,nepozval nikoho,ale viem,ze pridu brat jeho a nasi.upeciem kolac a nachystam si daco,aby som zajtra stihla.
ok,tak neskor nakuknem,ked budem schopna, 😀sak po roku do prace 😝

sunny_face
19. sep 2009

Ahoj kočky
Moja Lu nechce ani bohovy spat pod perinou, tak zatial to riešim tak, že ju oblečiem do pančušiek a dam jej body s dlhym rukavom a ked zaspi tak ju prikrývam dekou, ale cez zimu jej budem davat na tie body a pančušky aj pyžamo, lebo v noci to sem tam odkontrolujem ale väčšinou je poodkrývaná.
Už sa dobre ochladilo hlavne rano a vecer, tak ked som ju vcera kupala,zostalo jej asi zima a už mame sopliky.Budem musiet vytiahnut ohrievač a vždy ked sa bude kupat nachvilu ho zapnem.
Apna vela chute do prace ti prajem, uvidiš ako ti to dobre padne,taka mala zmena po ročnom stereotype.
Pancake daj vediet co a ako s opatrovatelkou,som celkom zvedava,ako ti to dopadlo.Nieje lahke najst niekoho vyhovujuceho a hlavne či sa bude páčiť malemu.

mukky
autor
19. sep 2009

ahojte,ja som prave doobedovala,maly sa hraje a mm spi,idem ho o chvilu budit,po nocnej este zostal do desiatej s krpcekom nech ja sa liecim ale je mi lepsie no stale vaham ci ist do tej blavy ci nie...este kaslim,soplim a huhnam 😝 😀 .Snad to prejde do zajtra,ci? ☹ Uz mi leze byt doma na mozog,5 dni som nebola von,podvecer pojdeme asi do carfuru a tesca kupit darceky..pre deti uz mame sladkosti,pre zeny kavy a capucina no a chlapom este treba nieco ostre 😀 a detom este asi nejake hracky alebo nieco podobne...neviem,chlapci maju 4 a 6 tusim 😕
sa tesim normalne ze idem von a nakupy,to je moje 😀 no dari sa mi setrit ako som sa rozhodla..celkom to ide,zapisujem si kolko miniem a teda su to riadne polozky.. 🙄 benzin,menili sme filter do auta,3 krat mensi nakup co len treba a ani nevravim kolko sa minulo a to setrim 😝 🙄
idem do sprchy spravit zo seba cloveka..dat si omietku na tvar,prevetrat ziletku a podobne 😀 ,pa vecer