Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

apna
22. jún 2009

Mukky tak si mala veget dnes od varenia 😉
ja neviem co zajtra,keby mP povedal,co chce,to by bolo super,ale ked sa spytam,tak odpoved znie,co chces ty 😝
ale asi vyprazim karfiol.i ked najradsej by som nevarila,lebo sa snazim trochu zhodit,ale velmi sa mi nedari,tak ma stve jak stojim kolo hrncov a nedam si.ale skusim ho urobit tak,ze len dam do rury obaleny,aby struhanka zhnedla.uvidime co to bude.
a tvoj maly uz moze to co vy,tak mas super,ja mojej robim kazdy den,alezas az tak hrozne to neni,osupat ,pokrajat,pomixovat.

mukky
autor
22. jún 2009

apna karfiol mnam,lubim 😉
ja malemu tiez varim ,uz asi mesiac aj nieco na 2 dni,pred tym denne cerstve.No neje ani zdaleka to co my 😀 ,ja som v tomto dost "prisna" 🤐
nekupujem ziadne hipp ci ine flasky,ani instantne kase a podobne...my budeme lepok az na rok papat,a tak isto aj mliecne vyrobky,okrem kravskeho mlieka,tomu sa chcem vyvarovat do 3 rokov,a ani ziadne sladkosti a podobne...aj mi je luto ze na svoj rocik ani neochutna z jeho torty ☹ ,ale je to len pre jeho dobro
manzel musel drzat bezlepkovu dietu do 7 rokov a ja mam rozne kozne alergie,a potraviny s tym suvisia tak sa snazim od toho maleho uchranit

mukky
autor
22. jún 2009

apna a kolko ma tvoja mala?nemas napisane v pase,tak neviem..
ja som mixovala len v prvy den prikrmu,potom uz len pucila

ja chcem najblizsie urobit prekladane zemiaky s mletym masom a syrom ,je to vyborne...akurat kupujem na to tie maggi napady,mam doma 2 sacky,to len rozmiesam v pol litri mlieka a da to zemiakom tu spravnu chut.Zemiaky na kruzka,posolim jemne,lebo ta omacka je osolena,dam trosku papriky cervenej na nich,potom mlete masko na cibuli a s cesnakom urobenea cervenou paprikou,tvrdy syr nastruhany,opat zemiaky,maso,syr..vrstva konci zemiakmi,potom to uz len prelejem tou omackou a peciem zakryte asi 40 minut a potom odkryte,mnam..inac ku francuzkym ja jem kyslu smotanu,ale k tymto sa hodi aj trosku tatarskej,ale nemusi byt

apna
22. jún 2009

ja tiez som este nikdy nedala kupovane papu,stale jej varim,lebo sak cely den sedim doma,tak preco nie,ked nam varim.a mala mala sedem mesiacov a od piateho ju prikrmujem a este som jej nedala masko,iba zeleninky a ovocie papa.a neviem preco to odkladam,aj ten lepok odkladam,neviem kedy jej ho zacnem zavadzat,ked vsadde pisu inak.a aj tak mam taky pocit,ze ma casu.
no ale vy mate alergie a tak,tak to je ine.ona je taka buchticka,ked mala sest mesiacov vazila 9kg a to uz presiel mesiac,zajtra ju idem povazit,tak som zvedava

mukky
autor
22. jún 2009

o diete mi ani nevrav 😝 😀 ,ja to kaslem momentalne,aj ked mam nadvahu,ale aj ochorenie stitnej zlazy a ta mi ju robi,pribrala som koli nej vela kil,ale teraz si za take 3 mozem asi aj sama,mi povedala doktorka..ja nemusim cely den jest,ale sladkost vecer musim mat,ale dnes som este nemala 🙂 ,to od porodu ma chytilo..

apna
22. jún 2009

mukky,ja presne to iste,cez den asi uz druhy tyzden ukazkovo jem,ranajky dietne,desiata jogurt,obed len daco ryba a zelen.alebo polievka len zeleenina vo vode trosku vegety,olovrant kafe,vecera cottage.este som aj zacala trosku cvicit,lebo fakt hrozna som,nikdy som tak nevyzerala jak teraz.no a potom sa len vrtim a jak posadnuta na jedlo len myslim.a uz si daco robim hned,a tlacim.a pol hodky zas daco ine.ja strasne lubim chleba s maslom a cibulou,posoleny.mnam 😝 a tak si stale dam.
no to je des,ale kazdy vecer v posteli si vravim ako budem od dalsieho dna fungovat,predstavujem si jak budem makat na sebe,dietovat,zdravo jest a dakedy na druhy den uz ani nepamatam.

apna
22. jún 2009

fajne to moze byt,len ja som v uk a tu nezozeniem maggi napady,tak doma vyskusam

mukky
autor
22. jún 2009

a ty co nespis 😀

apna
22. jún 2009

joj ja furt tak tu citam,vsetko mozne a tak,nechce sa mi zdychat skoro,bo mam pak pocit ,ze len spim a jem a o dite sa staram.a tak ,ked mala spi,tak si trosku to vychutnavam
a ty?

mukky
autor
22. jún 2009

apna a chlieb s cibulou ci s cibulkou 😀 😝
ja praveze mam pevnu volu ale momentalne na sladke nemam silu,tu chut zastavit 😀,viem ze dnes budu lentilky 😝,keby som chodila skoro spat si nedam,ale ja chodim okolo tretej tak to uz clovek je hladny od 18 stej 😝 🤐

a kolko ma mala..mas jedno dietko?nemas ani foto ☹
ja mam teraz maggi napady na zemiaky s mletym masom a na zemiaky so sunkou,maju trosku odlisne chute ale ja davam s mletym maskom len

dnes som happy 😀 ,kupila som si konecne zlte ani botasky,ani topanky,celokozene ku zltej kabelke 😉 ,a penazenku nike za 150 sk,suprovu,zlava 50 percent,no nekup 😀 ,tak budem mat 2,druha je adidas ,ja som tak sportovo v obleceni,ale v sporte eee 😀 😝 🤐

mukky
autor
22. jún 2009

od kedy sa maly narodil sa tesim z jeho hraciek a pre neho veciciek,ale dnes som sa potesila 😀 ,este mi treba kupit hnede ku hnedym kabelkam,skor botasko topanky opat..stekle mam,nelubim velmi,

ja to tak isto mam,pozeravam v noci rosalindu telenovelu,zacina okolo 2,niekedy aj 2.20 😝 a ide do 3.30 😝 ,cez den nestiham,a nerada kukam nieco a odbieham..potom panelak kuknem,ci teraz priatelov ,alfa,postu cesku a slovensku pre teba ,facebook,kon,pikosky,recepty a je rano...som vedela preco nechcem internet 🙄 😀

spat budem ked budem stara a chora 😀

apna
22. jún 2009

mukky fajny s cibulou,ale ani zelenu cibulku neodmietnem 😀
ja nema pevnu volu vobec,a presne furt si vrtavim,ze budem s malou chodit spat a tak nebudem na zradlo mysliet.
ja sladke iba niekedy,ked ma pocchyti,inak nemusim,ja skor take pevne jedlo 😀
mala ma sedem mes.no chcela som akurat pridat foto,ale ze vraj jevelka,tak ja neviem co a aako,tak musi zajtra chlop pokukat na to.hej iba jedno mam a neviem cibudem chciet druhe niekedy,lebo ja uz nechcem rodit ani za nic.
ta si sa dopasovala dnes,ja som salena na take,musi mi vsetko pasovat,topanky ,bizuterka,vsetko.ja styrasne zboznujem vselijake nausnice,naramky a vsetko bizu.ja tak sportovo elegantne ,a zboznujem balerinky.a odkedy mam malu,tak kabelky nejak zapadli prachom,lebo len uzivam tu tasku od kocika 😀

mukky
autor
22. jún 2009

no ale manzel ma nechava rano dospat ked je doma,alebo stale spim s malym doobedu,aj 3,4 hodky 😀 ,ak ide do rannej tak rano byva tazke,spim 2 ,3 hodky..nemam s tym velmi problem byt hore,len problem je sa dostat z postele,potom uz je dobre 😀 ,kavu nepijem,ale iste by pomohla..od kedy sa maly narodil som mala len 3 krat,ked som vedela ze nebudem cely den kojit

apna
22. jún 2009

moj maka na tyzden rano,tyzden poobede,ale aj to mi neda velmi dospat 😝 ale zvladam zatim,jak vravis,najhorsie je vytrepat sa z postele.
tak ty si pekne pospis 3,4hodky doobedu,moja iba presne pol hodku drieme.ale odkedy uz sa taha po zemi,este nelozi,len sa tak kotula z jedneho konca na druhy,tak uz pospala aj hodku,asi sa unavi viac
ja kavu pijem jednu a pokrok je ,ze uz pijem bez cukru 😝

mukky
autor
22. jún 2009

apna ty ma poznas ci co 😕 ci si moje dvojca??je detto s tymi doplnkami 😀 😀 😀 ,ku kabelkam musim mat take iste farebne topanky ci botasky.. 😀 a detto bizu peknu ci striebro..a celenky ma chytili,mam asi 6 farieb a k tomu aj bizu ,nausky takej istej farby atd ci tricka 😀

ja kabeliek mam dost,ale zvacsa len znackove ,pekne,nemam rada take obycajne,a to z dovodu takeho,ze som silnejsia a pekneho oblecenia az tak vela nie je,tak aspon kabely,boty a to ostatne..ale niesom na vela,aby si vedela 😀 ,ale ja vietnamcom a cinanom zarobit nedam

mukky
autor
22. jún 2009

mam teraz zltu najnovsiu kabelu ,troje zlte nausnice,jednu zltu celenku,2 zlte tricka,boty a mala som z madarska krasnu hviezdu na dlhej retiazke vykladanu kamienkami a manzel ju nechtiac zlomil ☹ ,ale kupim si hviezdu opat,ale bol teraz v chorvatsku a doniesol mi hviezdu striebornu a inu,ale aj ta potesila 😀

apna
22. jún 2009

mukky 😀
i ja kabeliek kopa ku vsetkym topkam,ale odkedy mam malu nekupujem,lebo nenosim.a ja som v uk a tu za drobne kupim pekne a ja hlavne lubim poriadne velke.taze nie znackove 😀 pri malej som bola,sa nemoze seginka uz dva dni vykakat a len prdi a prdi

mukky
autor
22. jún 2009

mne drobcek asi do 5 mesiacov spaval cez den straasne malinko,take 1o minutovky,bolo to narocne..ale teraz to dohana a je to fajn,minule sme spali 4,5 hodky doobedu 😎 ,ale zvacsa tie 3 ci 4...

ja som bola nocny vtak od detstva..manzel teraz nedopozeral film a odisiel spat,ale aj vinko ho zmohlo 😀 ale to je na neho rekord,chodi spavat okolo 22,23 hod

apna
22. jún 2009

tak moj vydrzi tiez a neznasam ked uz zaspava na gauci a nepojde si lahnut do izby.
ta super ti pospi,mozno aj moja tak bude,joj to bude zivot.sak ja ked uz nahodou spi dlhsie jak pol hodku tak uz kazdu chvilu ju chodim pozerat ci je ok
no co lentilky uz padli?ja uz rozmyslam ,co by som si zobla 😝

mukky
autor
22. jún 2009

od kedy mam maleho,kupila som si 2 kabelky,bizu spustu,aj oblecko nejake...ale nejak ma to netesilo az dnes 😀 ,manzel mi robi denna ,nocna,3 dni volno 🙂 ,takze casto chodime do mesta,nakupnych centier,nakupovat chodime do madarska,tu len zeleninu,ovocie a co chyba..ale zvacsa tam vsetky potraviny a to milujem,ideme rano a prichadzame okolo 22 hodky vecer...

je mi luto mala ze nekaka..ani nastruhane jablcko nezabera?kupujes hipp?

mukky
autor
22. jún 2009

ty si vychodnarka 😀 😕

mukky
autor
22. jún 2009

este nie,az ku filmu a telenovele,koli tebe ich nestihm si ist zobrat a ani zo vcera dopozerat film 😀 ,a ako sa ti tam zije?
pancake bude mat co citat 😀 ,aj ona tam zije
ja som rodila cisarskym a dufam ze budem opat tak..

apna
22. jún 2009

hej jak vies,ze som vychodniarka? 😀 ze chlop a take vyrazy 😀
ani jablko nezabralo,ale skusim jej dat zajtra slivkovu kasu,kamoska mi dala,vraj zabera
no mne ostali od vcera cestoviny,tak som si tam narezala zeleninu,trosku majonezy dala a uz tlacim 😝
ja som mala kliestovy porod,ale asi 24hod.som mala bolesti kazde 3min.no des,mala bola zle otocena a tak.aj mne by doma urobili uz urcite cisarsky,aj tu som ich prosila uz,ale ze nie,uprednostnuju prirodzeny porod

apna
22. jún 2009

dobre nam tu je,uz sme si zvykli,uz ked sme dlhsie doma,tak som jak besna,neviem co mam robit

ze nechavas si na film hej?potom si vychutnas 😀 😀

mukky
autor
22. jún 2009

chlopa som si nevsimla ale TA ano 😀 a SAK 😀

ja si pojdem po lentilky,mam take normalne aj take velke 😀

sestre sa mala zle otocila pri porode,mali jej robit kliestovy a jak to pocula ,silno zatlacila ako o zivot a podarilo sa prirodzene...

mukky
autor
22. jún 2009

zdalo sa mi ze si dajak dlho prec a ty si sla po cestoviny 😀 ja keks linu papam 😝 😀 🤐

apna
22. jún 2009

tak super,ze sa podarilo,ja som tlacila jak besna a nic

o tri tt ideme domov ,to sa uz tesim,parada,bude veget,svokra vyvarat.

ked ty lentilky,ja si dam kolacik este 😝
a este musim MP urobit desiatu do roboty

mukky
autor
22. jún 2009

a odkial si?

ak kupujes hipp,tak skus kupit malej taku hipp slivkovu stavu,alebo uvar slivku,rozpuc a daj jej..isto sa vykaka..

mukky
autor
22. jún 2009

kojis?

mukky
autor
22. jún 2009

a o ktorej ti mala vstava?prespi ti celu noc?