Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

pancake
4. nov 2009

som tu.

opatrovatelka bola na hovno, ale preto som jej nic nevravela aby sa nahodou neurazila a nebola zla na maleho. az den pred odletom som jej povedala ze uz nepride. oklamala som ju ze ma vyhodili z prace.
ja som ale dala pisomne vypoved.potom po dovolenke.

ja som robila tiez ten jablkovy kolac, je mnam uzasny. maly buva a dnes idem poobede do mesta na pracak tak sa tesim 😝

apna
4. nov 2009

caute,
dnes zas otras pocasie ma porazzi 😝 noc bola celkom ok,akurat ze zaspala mala okolo deviate,ale nemohla dychat,som jej odsavala sopliky,saprebrala atak sa snou p pohral ja som isla so sprchy a s nou spat.rano sa prebudila o deviatej,som ju umyla prezliekla prebalila,ale taka bola jak nie na,nesvoja jakeby nevladala,teplotu nemala a mi zadrimala na rukach hned,tak sme isli lahnut a vstala o dvanastej 😕 😕 nechapem
aj teraz je tka nijaka,keby ste poculi ako kasle a jak dycha rychlo a nahlas,lenze dnes sa tu k dr uz nedostanem,lebo to si vzdy treba volat o osmej ak chcete ist.tak normalne pojdem na pohotovost,ja ich j...m,len dufam,ze tam nieco nechyti horsie... 😒 a ak bude mat daco,tak vynadam tej dr,ze sa nespamata z toho,hovada vsetko je pre nich normal,budem s nou chodit von s holymi nohami jak oni tu chodia s detmi,hlavna vec,ze mamicky kabaty a deti v kociku normal hole nozky po takej kose. 😠 hovada,nervy mam,och,na jednej trane ok ze nestresuju a hned antb nedavaju,ale ani ju nepopocuva a povie ze je ok?
keby ste poculi jak chrapci jej dakde v chrbatiku...a jak rychlo dycha kasle strasne.ani sa nevladze hrat,len pri mne je a hlavku ma na pleci opretu.
no som sa vykecala.... 😀
a co za kolac jablkovy?

pancake
4. nov 2009

ja to stale tvrdim ze tu su doktori uplne na hovno..... 😝 😝 😝

spravis taku masu, rozdelis na dve polovice, jednu vyvalkas a das na plech, na to nastruhane podusene jablka s cukrom a na vrch zase vyvalkas cesto a prikryjes. popichas vidlickou a das piect. rychle a dobre. uz je po nom, mala som dve navstevy 😝 😝 😝

kibuk
4. nov 2009

ahojte pridavam sem jeden super receptik,je vyskušany a vyborny 🙂 🙂
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19023&ord...

pancake
4. nov 2009

vyzera to fain. mozno vyskusam. hlavne ked pri tom nemusim stat 😎

mukky
autor
4. nov 2009

apna ako je malej?
ten trifed sirup alebo fenistil kvapky tam asi nedostanes nie?? ☹
to sposobi ze odpuchne sliznica a potom by sa jej lepsie dychalo a aj sopliky by ustupovali a podobne,ked tak kassle to nie je len nadcha obycajna a este ked je taka malatna 😕 ☹ ☹
apna daj vediet ako je laurinke

apna
4. nov 2009

caf mukky,sme boli na pohotovosti,p volal z prace,jak som mu povedala,zespala do dvanastej a potom mi hned zas zaspalan arukach,hned prisiel domov a sme sli do nemocky.
tak ju kontrolovali a ze bronchitidu,vraj je virusova preto sa to nijak nelieci.aj som sa docitala,ze je to tak,ze keby bola sposobena bakteriou tak vtedy atb.ale ako ona vedela,ze je virusova,ked jej nerobili ziadny vyter,rozbor nic.boli sme na rtg hrudnika,tak je to zapal dychacich ciest,asi aj priedusiek,neporozumela som ju.dali jej dychat cez masku kyslik,a zaspala po tom.a ma velmi zapalene hrdlo a strasny kasek a sople huste,ale to su vsetko priznaky tej bron.len ma stve,ze nam nedali nic na ukludnenie ako tyy pises,vies na hrdlo a kasel a tak...vraj to sa urobi samo.no ja nechapem jak sa to prelieci?a hned sa to vrati?mukky fenistil mam z domu,myslis,ze jej mam davat?musim si zajtra precitat.ja som jej aj tak dala sirup lebo strasne plakala,nekludn abola.
teraz spi a ja tu vedla nej s laptopom 😀 😀 pspi vedla,aj on ochorel 😀 na nervy

a ty jak bolo u svokry?

kibuk,dobry recept,aj ja vyskusam 😉

mukky
autor
4. nov 2009

juj apna moja ta pi.a doktorka to riadne zanedbala ze nadcha svina jedna 😠 😠 tak luto mi je laurinky ☹ ☹ fenistil jej daj urcite aspon 3 krat za den rano poobede a vecer pred spanim to je na odpuch a aj aby sa nedusila a tak llen presne neviem kolko kvapiek no postuduj na letaku ja este idem daco pokukat ci nenajdem o fenistile
nesom lekarka a hned som vedela ze to neni nadcha ja by som jej sla ukazat nalez a vynadat a ziadat nieco joj taka som zlostna mne tak luto je deti a kem mal maly ani ne 3 mesiace bral fenistil aj vtedy a mal zapal priedusiek a nekur velmi a ak tak daj mokre uteraky na radiator a vetraj casto aj teraz a daj pod madrac vankus nech spi vyssie

mukky
autor
4. nov 2009

apna aj teraz jej daj kvapky fenistil urcite ked sa ti zobudi na 100 percent

mukky
autor
4. nov 2009

apnicka nasla som ti nieco aj o bronchi a fenistile aby som nezavadzala a baby davali pri bronchi tiez tusim 10 kvapiek pisu daj jej urcite

http://forum.mamaaja.sk/viewtopic.php?p=346571&...

mukky
autor
4. nov 2009

aj ten trifed co som spominala ze som davala tu spominaju a ja som aj pol dithiadenu davala aby sa vobec byspinkal i ked nerada ☹

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mukky
autor
4. nov 2009

vobec nic ti nedali??? 😲

apna
4. nov 2009

mukky dik,vidis vobec ma nenapadlo jej dat ho a viem,ze doma ho raz brala tiez pri nadche asi a aj tentrifed na hlieny,tusim bol so zelenym na hlieny,lebo je viac druhov.ked sa zobudi tak jej urcite dam,aj ten inhalator ma mat o stvrtej.
zajtra mozno aj zavolam mojej dr.na sk,sa poinformovat a nech mi odporuci nieco na prirodnej baze a svokra pride o 2tt,tak budeme mat do buducna.
vidis a cely cas co mala tu nadchu som jej ho mohla radsej sem tam dat ako tie ibuprofenove sirupy som do nej liala a nic nezabrali sakra 😒 az jej pisti v hrudniku jak dycha ☹
dik mukky.
ako bolo u svokrusi? 😀

mukky
autor
5. nov 2009

☹ moja mala ☹
nemas za co moja dakovat

bolo dobre 😀 maly 3 hodiny tam len behal,mali z neho zabavu,stale nieco vymyslal a nosil v ruckach a podobne,sedel max 2 minuty ke jedlo banan vsetci vystaveni 😀 ale svokor vacsinou s nim chodil a sa salil,nemala som ani stolicku na jedenie ani postielku kam by som ho supla 😀
domov sme prisli asi o 19.40 a o 20.tej uz spal jak dudek vystaveny 😀

jedla som jednohubky a pila colu zero a som hladna jak slak 🙄

mukky
autor
5. nov 2009

pozeram bez servitky idu varit a neviem co juj ale iste fajnotky a ja som zozrala teraz possledne 3 bonbony z dezertu 🤐 a idem daco mrknut sezrat
kolac sa mi vydaril mm pochvalil aj buduci svagor svokrovci ee len zjedli 😒 😀

mukky
autor
5. nov 2009

ty pozeravas bez servitky?

apna
5. nov 2009

ta co nic ti nenavarila ? 😀 😀 😀
no citam o tej bronch.tak mam zmiesane pocity,sak uz jak casto bola terazmala nachladena,ved ani mesiac nepresiel a zas a uz to je skoro treti yzden.ked sa to bude opakovat,tak nedaj boze este nejaku astmu dostane alebo chronicku bron.keby nam dali hned daco na hlieny,nemuselo to byt,lenze ja vazne pochybujem,ze yu maju take nieco ako napr.ten trifed.inak nevies,to antbiotikum?ci nie?tu ani odsavacky na hlieny nepredavaju,ze to sa nesmie,iba v krajnych pripadoch to robia v nemocnici.
co pozeras?

apna
5. nov 2009

ty co mi citas myslienky? 😀 😀 😀 fajne dneska navaril.
maly taky hyperaktivny hej.laura tiez neposedi,nic ju nezabavi viac ako 2min.a teraz je taka zarevana,ked nieco hned sa taha na ruky a place a by sa mojkala.ja tak lubim,ked mi da hlavku na plece a tak ma objima 🙂ja som dnes nejedla nic cely densom nestihala a jak sme isli z nemocky,p ma nahovoril na burger,tak som zozrala s hranolkami a ja sladku vodu 😝 fajny bol,raz za cas. 😀
a aky to kolac,pan napisala,ze cesto rozdelis,ale ake cesto uz nedopisala 😀 😀 😀

mukky
autor
5. nov 2009

😀 nenavarila

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/bez-s...

apna nechcela som ta strasit aj ja som o tom citala preto to musite hned preliecit a kup urcite zvlhcovac ak nemas
nam na krcnom odsali hlieny a sopliky takou tenkou hadickou jka som tam vtedy nebola len moja mm a mama lebo uz stekali na priedusky a mal zapal 😔

ak sa da tak ich chod odsat lebo ich sa neda odsat ani odsavackou na vysavac uplne su az dakde vzadu

apna
5. nov 2009

aj ja mam este ten s jablkami a pudingom,fajny je som poslala segre,ta pisala,ze uz vsetko zozrali 😀

mukky
autor
5. nov 2009

my sme kupili hned tento ked ochorel

http://www.najnakup.sk/Porovnaj_zvlhcovace-vzdu...

mukky
autor
5. nov 2009

ne ja som zase ten robila ale nejak podla svojho trosku

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13221 aj ty si ho tusim robila minule

apna
5. nov 2009

ja mam odsavacku taku elekt.na baterky a stoji za prd,este take riedke vytiahne aleiba take co vidno a inak nic.hlavne ze stala 40eur a ta na vysavac 8 a vraj je lepsia.
suchy vzduch nemame ja netopim alebo iba malo,ked je velmi zaima tak nahrejem trochu vypinam a tak.a v noci nikdy zatial.tak je fajny vzduch.ale chcem ten zvlhcovac isto.
vidis doma daco urobili a ja som ich tolko otravovala aoni povedia ze to musi samo prejst a nechaju tie hlieny sposobit az zapal.och jake mam nervy.
idem pocitat naco ten inhalator je dobry

apna
5. nov 2009

aha hej ten je fajny,ja davam na vrch cokoladu a do cesta nie kakao,ale skoricu

mukky
autor
5. nov 2009

ja davam kysly lekvar mm nema rad coko polevu a ani mne nechyba a davam hrozienka a mlieko pridam a nedavam orechy lebo nemam 😝
zanedbali to 😠

mukky
autor
5. nov 2009

vsetko navaril perfektne podla mojho gusta od a po z 😀

apna
5. nov 2009

hej fajne navaril mnam.a ty co zajtra budes?ja neviem co a nemam ziadne maso,vlastne iba trochu tak na jednu porciu pre p,som myslela,ze urobim tak na rezance a dam tam cbulu,paprikua a parad,akokeby leco.no a zemiak.placku(nalesnik 😀 😀 😀 )a na to to maso.musime ist na maso,uz odkedy to odkladame zo dna na den

mukky
autor
5. nov 2009

si mi urobila chut na hamburger a nejake nezdrave jedlo tak ked maly vstane pojdeme na kratku poobede prechadzku a pologovat po nakupnom centre a daco spapkat 😀
inak som usetrila tento mesiac 50 e,jupiiiiiii 😀

apna
5. nov 2009

daj si,daj si. 😉
dobre si usetrila,snazis sa hej?
aj ja hladna ,daco by dom si dala,este nie som v obyvacke 😀 ale zas tak dalekoto nie je 😀

mukky
autor
5. nov 2009

😀 ale chcem schudnut tak pekne to slo a teraz sa neviem nakopnut nemam problem vobec s jedlom len so sladkym 🙄
kukam co malemu na vianoce uz mam vybrate mam katalog dracik taky velky tak kukam a uz ma vysavac kupeny
hej menej nakupujem ale aj mamka mi napr poslala na ucet 30 e ze pre maleho na plienky,babka moja mu poslala 10 e na jogurty,stale jedlo posiela ci jogurty pre krpca,aj mama ovocie zeleninu a podobne aj z toho mala co maju nam davaju a si to vazim nesmierne a mama drie jak otrok a babka mizerny dochodok ma
hej a svokra mu kupila topanky tie fotkyy co su posledne sme sa stretli 😕 ze sa rozhodla mu kupit