Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

apna
6. nov 2009

och jaka roztiahnuta stranka.
ja seged tiez mozem,uz sto rokov nerobila.
mukky sak normalne zemiakove placky ne,nastruhas zemiaky,muka,trochu struhanky,vajko,cesnak ,cibula,majoranka,sol korenie.robim take velke.a maso som len dala na rezance,okorenila,osolila,trochu chili aa adala tam vela cibule paradajky osupane a narezane a papriky. a to zato ze mam vela papriky.inak bvy som supla hotove leco.haha.das na polku plakcy,prelozis ju a jes.mozes postruhat aj syr nato.ok?

a ty napis kokosovu roladu.ja neviem co budem robit,daco pohladam

lumistri
6. nov 2009

musela som ist k malemu, sa mi tu zrazu objavil v obyvacke, sa zobudil a dosiel, strasne sa ksichtil, chudacik rozospaty 😀 😀 tak som musela ist na chvilu k nemu..
uz mi prisiel mm z prace, tak musim ist..
maly mi tu zase pobehuje..
papa, mozno zajtra 😔

pancake
6. nov 2009

apna ja som v ramci ,,lenivosti,, tu v Uk prerobila moje placky. dovtedy som ich robievala bud samotne, alebo som ich plnila lecom s masom.
a teraz otovim konzervu bielej fazule v rajcinach a dam tam hovadzie vo vlastnej stave co je samozrejme tiez v konzerve. 🙂 😀 😀 😀 😀 .prelozim tu placku a nastruham syr a vybaveneeeeeeee 😎 😎 😎 😎 😎

mukky
autor
6. nov 2009

apna ne 😀
ok tak dik 😀 a ja struhanku nedavam

lumi 😀
a co by si musela,ved neni boh 😝 😀 😀 😀 cierny humor ale ved viete preco 😀
apna naspamet neviem,idem kuknut ci nenajdem na nete recept

apna
6. nov 2009

pan no vidis dobry napad 😀 😀 fazulu som uz dlho nemala.a co ty tu?manzel spi?

lumi som zasmiala,musel byt zlaty maly

apna
6. nov 2009

mukky dik,alebo niekedy napises.
som myslela ze urobim linecke a niekde tu som citala nejake pudingove gulky a dnuorech a do kokosu.a vanilkove rozky,tie su mnam,ale ked zjem jeden tak to len tak ide...ale tie som este nerobila,svagrina mi ich furt nabali 😀
a nejaky zakusok,este neviem,asi skusim ten izidor

apna
6. nov 2009

tha kde ste?

mukky
autor
6. nov 2009

ja zas nemam rada linecke a vtej teme som co si ma spehovala 😀

apna
6. nov 2009

nespehovala 😀 😀 😀 len ze ci ste tu,ale idem pocitata 😀 😀 😀

mukky
autor
6. nov 2009

tu je 😉 ,len ja nedavam tmave keksy ale marina keksy podla receptu od maminy a je to lepsie aa kavu davam len jednu normal instantnú ci prekvapkavanu
presne neviem ci je tam vsetko ale asi ano a je to super

http://varenie.nadhlad.sk/recept.php?r=110_nepe...

mukky
autor
6. nov 2009

uz vstal a odkracal,konecne 😀
lebo som musela tlmit moj smiech z vas aby som nevyzerala ako total blazon 😀

mukky
autor
6. nov 2009

ta fasa a vies jak som ta tam ohovarala?? 😨 🤐 🤐 😀 nechod tam 😲

mukky
autor
6. nov 2009

tha so keres apno? 😀

mukky
autor
6. nov 2009

pan musela ist ☹

apna
6. nov 2009

aha diky,fajne moze byt,vykusam isto

mukky tak citrusove vone,hej?poznas light blue od dolce gabba,ja len tu pouzivam ak pouzivam,lebo mne je potom zle,ked to dycham,ale sem tam dam a ta je super citrusova na leto,ale mam aj ine,doma som zvykla staru mexx zltu uzivat,to bola super vona,len kratko vonala a esteb som dostala od p hugo boss xx,no neviem,neuzivam bars

mala poplackava,asi fenistil nezabera dnes,ale vlastne je to taky plac nie jak zvycajne asi sa jej daco sniva.ja tak lubim jak vonia,boze,ale nie ked je okupana,ale tak jej vone

mukky
autor
6. nov 2009

urcite ti bude chutit,je to mnamka,kazdy chvalil vzdy

a neohovarala som ta tam ani nikde,som srandovala 😀
a nepoznam,ale skusim tie vone ak vravis

apna
6. nov 2009

sak ja by som ta vynasla,keby ze si 😀 😀 😀
iba ta light blue je citrosova ostatne nie
a kam isiel?

apna
6. nov 2009

mukky ked uz o geloch na prerezavanie zubkov 😀 kedy myslis,ze mam malej zacat cistit zuby?ty si kedy zacala?zatial ma iba dva 😕

mukky
autor
6. nov 2009

spat ta kam? 😀
ty spehun spehunsky 😀

mali by sa zacat uz od zaciatku cistit ked vyjdu,takze uz mozes zacat 😀 kup ten gelik=pastu co som dala link
ale dm tam asi nemate,ci?
lebo ak davas sladke caje ci COLU 😝 😝 ako som sa docitala 😀 (viem ze to len trochu bolo,tak aj ked nesu zubky tak mozu odhnivat potom normal korene ked vyjdu zubky
preto by sa nemali pit tie sladke granulovane caje a uz vobec nie z flasky

mukky
autor
6. nov 2009

ta co robis? 😀

mukky
autor
6. nov 2009

tha co sexujes? 😀

apna
6. nov 2009

joj sa mala zobudila a lozenie na prislo a kec si vo velkom a tak,som jej urobila mlieko,sa jej zacalo ckata a nechce spat,ale oci sa jej zatvaraju,ale furt sa premaha.
a ma nasral p bo on ju da spat a nervy ma bo chce zdychat a reve,ta ju nasilu dava lahnut a jej drzi ju za ruky,bo ona nemoze prenich zaspat,furt sa s dudou hraje a dava nam a do oci sprta a do nosa.ta sme sa povadili,bo teraz ju nechava revet,kedy netreba,ked je chora,co ju hrdlo boli a ked treba ta ju mazna.och jake mam nervy,ma vyhnal z izby,ze ju rusim ta nezaspi,bo sa za mnou otaca.och doraz tam nabehnem

apna
7. nov 2009

cafte
co delate dnes?tu je konecne pekne,slnecko svieti a musime byt doma 😝 tak by som isla von,ale nechcem radsej riskovat asi.neviem,zavolam mamam,ze co oni na to 😀
co varite?ja neviem co budem robit,rozmyslam aj co upeciem.no uvidim este. mala sa chvilku sama nepohra,zas vvsetko povyhadzovala,ta zas pratat to iste 😝

mukky
autor
7. nov 2009

ahojte,
my sme spali kratko,len 1,5 hodky a maly je nekludny 😖 a este ma on nasral tak ze vo mne vsetko vrie,sa tesim kedy uz vypadne do nocnej 🙄
ja neviem ci to prejde,ale maly uz asi aj 2 mesiace vela krici,ale takou intenzitou hlasu ze az,aj teraz place o dusu lebo som mu povedala ze nemoze jest sviecky 😕 som mu dovolila zobrat z kuchyne lebo strasne plakal
zatne paste a krici az sa trasie a place ☹
uz som ho vybrala z postielky ale som si chcela vypit kavu tak asi ju neviem ako dopijem,uz je pri mne a spehuje co pisem 😀 ,stary si robi spagety,mame este omacku zo vcera
ked tak place silno az krici ja uz neviem niekedy ako dalej,zoberiem ho pomojkat nepomaha,nevsimam si to uz niekedy ani to nepomaha,len cumim a cumim ako place ☹ jak zhyponotizovana,alebo zvysim hlas uz dost,nepolac,nono,nic nezabera 😖 ☹

sunny kde si?lumi?

apna a ked si doma sama s malou tak co robite?nechavas ju samu sa hrat na zemi,ci v postielke je,ci sa spolu hrate?mas aspon zapnutu tv? 😀 a ked varis kde ju mas?
ja mozem byt len v obyvacke s nim,inde je to vsade nebezpecne a z kuchyne na neho nevidim,a v kuchyni nemame dvere som ich dala prec tak ani z obyvacky po chodbe nebeha lebo by bol hned v kuchyni
dufam ze to tie moje sviecky preziju 😝

neterka ma teploty,kolisu jej hore dole ,segra vcera sla spat s nou k mame,urcite su to zubky

mukky
autor
7. nov 2009

uz j pri mm v kuchyńi,od rana opravuje vodu a bateriu a neviem co este vsetko,tak nech sa maly priuci a ja idem pit kavicku 😀

apna
7. nov 2009

cafte,
ja som robila kare,som zaliala vodou s bujonom a paprik.pomazankou a dala do skla do rury,zemiaky s koprom a cibulou a varenu zeleninu-brokolicu,karfiol,mrkvu ku tomu.a buchty na pare.cesto uz kysne,popri nich,si dam kavej,ja tak lubim,ked nieco varim,si kolo toho popijam kaveju. 😀

mukky mala tiez niekedy neplakala a teraz sa zlosti zakazdym,aj place za vsetko,niekedy len riadne nervaci,sa dre,vresti.tiez si ju nevsimam niekedy,ked nepomaha,zoberiem ju,al.idem ukazat nieco ine,aby ju zaujalo.
berem to tak,ze su starsi,tak sa menia,chcu si vydobit svoje.

my mame kuchynu z obyvacky,je taka mala,iba take u-cko,takze vidim na nu,corobi.dvere su zavrete,aby nechodila ,ale nieked,ked nevie co so sebou,tak otvorim,nech si ide.vsade pozatvaram dvere ,iba do spalne necham,tak si nema jak ublizat,ani co vziat

a ked vstaneme,tak zapneme tv,rozpravku,ale ju nazaujima,tak mtv,to lubi,sleduje niekedy,ma svoje pesnicky oblubene normalne.a tancuje si.tak sa napapa,sa s nou trochu hram,ked vidim,ze vie aj sama,tak idem si porobit,sa snazim,ked nespi,varit a tak,aby som mala trochu volno jak zaspi.ked zlosti,idem ku nej a tak.vacsinou vzdy si porobim vsetko kolo nej,aj s nou som,ide spat a tak potom uz sa hrame,niekkedy sama,niekedy staci,ze som na zemi pri nej.kedy ako.knihy by som jej chcela citat,ale mi neda ju do ruky ani za nic 😀
najradsej ma kuch.linku a mna ide porazit,furt to vsetko odkladat,ale ked je tam,ze si mozemporobit.

ok,idem na buchty 😝

mukky
autor
7. nov 2009

fuu ap potom ta docitam musim ist dorobit malemu obed,taky neskorsi

womenne
7. nov 2009

kuk som tu,ale nemožem to najst 😅

womenne
7. nov 2009

aha teraz som to našla nie sme obaja slovaci len byvame v čr a chceme už nastalo preto sa maly učia češtinu.

O to nervačeni naš Nikolasko to robi od leta a neda sa to vydržat niekedy,stači aby sa len zle vyspal a plače a nervači do večera.Ustupujeme mu všetci čož je chyba ale ked nema po voli kriči a kriči 😝 ale zase su aj svetle dni kedy je ako anjelik neviem čim to je pytala som salekarky a hovorila mi že to ma obdobie vzdoru a že mame vydržat 😎 hmm len si musime podat inzerat na nove nervy 😝

apna
7. nov 2009

cafte,
mala uz spi,p isiel odviezt mamu,segra s brachom iski do kina na nejaky horor a zajtra ideme michala jacksona.joj jak sa tesim,dufam,ze mala bude ok,ze ju budem moct nechat so starym 😀 😀
boli tu nasi,ta konecne videla laura aj ine ksichty okrem nasich,tiez jej musi z toho sibat,ze len doma sme.

ludia ona ma take spanie,ja nechapem normalne,jak vcera cv noci napr.sa zobudi zrazu,vobec nie je ospala aby fungovala,hrala sa.neskor aj by spala,ale sa premaha normalne,furt otvara oci,aj ked sa jej zatvaraju a sa trepe niekde.napr.dnes vstala kolo pol deviatej,bola celkom dobra a nejak uz boo [pred jednou,jak isla spat.ale pritom po ine dni by som ju uz dala o pol dvanastej.a ona vypije mlieko,zavre oci,zrazu,otvori a ide dakde,dudu mi dava,zlosti sa ,chce lozit,ale ja furt davam lahnut,tak reve.tak som ju asi pol minuty drzala na ilu,sa napinala ,revala a zrazu zaspala.a to je povacsine.nechapem.
i teraz,spi pol hodky,za cely den pospala hodinu a uz sa budila,som bola pri nej.
a dychat moze,nemyslim,ze ju nieco boli.mozno nechcebyt sama 😕neviem

zas som sa vykecala 😀 😀 😀