Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
3. dec 2009

cau tha co si robila vecer ze zak neskoro si dosla?

apna
3. dec 2009

pan tie jogurty som nasla,nechapem,ze som ich nevidela ,maju aj v morisone 😀
a co si taka hladna?zeby sa vam zadarilo? 🙂 aj ja som vzdy,ale to z toho,ze som pazrava 😀
ja malej kupujem kedy ako veci,hocikde,ked maju nieco pekne...v asde,v tescu,v primarku som jej dost pokupila,take lacne tam ,ntak nekup to..ale vacsinou tam jej kupujem pyzamka a body,ponozky,tricka...
v mother care maju krasne veci,ale nnormalne drahe a ja nedam tolko ,ale ma odtial veci,co jej nasi pokupili...a furt mam nervy,ze kolko inych mohla mat za tie peniaze....

a sebe vacsinou v primarku,teraz ako nerobim,tak uz sanujem si inde kupovat 😀 😀 😀 ale nedam dopustit na rifle z river island,perfektne sedia fakt,aj sa v nich super citim,tak stihlejsie 😀 😀 😀

ja nemam nic na mikulasa

a ako robis porkovu polievku?ty varis malemu este osobitne,ci s vami papa?ja si neviem predstavit ako mam nekorene varit a potom si mi dosolime.to asi jej budem osobitne .davas aj smotanu a take??

mukky
autor
3. dec 2009

do francuzkych nedavas maso?ja dávam spekacku a slaninu,ked som dala napr klobasku tak to malo inu chut tazze len spekacku a slaninu,fajne zdrave 🙄
no budem to varit az pozajta,mm povedal ze nemusim este su na zajtra rezance s tvarohom na slono,on varil vsetko sam,ja som len tak trosku dirigovala lebo mam rada tak uvarene ako ja robim 😀
apna ano,vacsinou tak varím ,najblizsie mu chcem upiecť asi kuracie stehienko v rure,alebo prsia ,k tomu nejaky salatik a asi zemiacky
to vobec nevadí ked varis vsetko spolu

apna
3. dec 2009

cawes 😎
kazdu chvilu beham ku malej,len pofnukuje,nevie sama spat
a som sa zacitala a tak..a ty co?co ste porabali dnes?

apna
3. dec 2009

davam parky aj slaninu,ale dosli mi vajka,tak asi nebudu no,nahadzem ttam co mam a uz 😀
hej aj ja tak varim,viem,ze o je ok,ale niekedy jej tak robim osobitne masko so zeleninou napr.dam tr.cerv.papriky,rascu a trosku zahustim kukur.mukou,ma taku ako keby omacku a ku tomu kasu,zemiaky popucene alebo na cestoviny ...viac sa mi tak paci 😀 😀 😀 ale nechcem zahustovatt casto,aj ked to fakt len trochu

apna
3. dec 2009

o vzorky poziadane? 😀 😀 😀
i ja chcem takeho chlapa 😀 😀 😀 moj nic neuvari,ale uz sa trochu polepsil,co sa tyka domacich prac,ale teraz zas nejak polavil 😝 ale ok,no ,ked mu poviem ,urobi,len ma nebavi mu vraviet..to nevie sam 😀 😀 ?

mukky
autor
3. dec 2009

ap ani ja si neviem predstavit varit drobcovi to co jeme aj my,lebo pravdu povediac nie su to niekedy az tak zdrave veci,tym myslim ze su obcas vyprazane,slaninka v haluskach a podobne...
dosolit po tom na tanieri mi uz tiez nechutí
ja do 2 rokov urcite soliť nebudem,ani davat sladke kedze sol ,cukry,viac nezdravych tukov horsie posobí na vstrebavanie vapniku..to znamena ze ak by som dala jogurt koli vapniku a cez den dala viac krat solene veci a sladkost nejaku,toho vápnika ktory dostane z jogurtu,bude ovela menej

mukky
autor
3. dec 2009

ani na masle ci oleji nechcem este zatial varit pre maleho,kedze ten tuk sa potom prepaluje na tej panvici i na slabom ohni 🙄 ,radsej na pare,varene alebo dusene na vodicke
ano,je to tak krajsie iste 😀

ja ziadam o vzorky ma to bavi aj vselijake sutaze asi 3 dni hrajem 😀 keby som vyhrala auto napr,to by bola radost 😀
pisem aj na moj aj na mm meil tak som sa ho spytala ci mozem chodit aj na jeho meil ale sa ma nepytal preco,este nic nevie az ked zacne chodit postarka s bibliami 😀 😀 😀 😀

mukky
autor
3. dec 2009

boze tolko hodin 😝 som dnes trosku viac studovala stravu a recepty pre drobca aeste bez servitky chcem kuknut jednu cast a postu pre teba cesku a zase je rano a vstavam o 7 ak nie skor 😝

mukky
autor
3. dec 2009

ap moj urobi vsetky domace prace ale varit ho nebavi ako on vravi nema k tomu vztah,len par jedal vie a ani neviem preco sam zacal dnes varit 😀 jaj viem,ja som varila drobcovi a davala mu papat 😀

mukky
autor
3. dec 2009

neviem kto tu minule chcel o tych eckach vediet,uz si nepamatam,davam link

http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek

apna
3. dec 2009

hej chapem ,a vlastne pouzivame kopu inych korenin,nie len sol...i ja este budem jej robi osobitne urcite,ale zas niekdy ked nejake normalne jedlo,tak sa odobrat jej,poom dokorenit a tak

apna
3. dec 2009

som bola pri malej,o je normalne jak cicka moja,nebude spat,do bre som ju naucila

mukky
autor
3. dec 2009

pre mamicky ktore tak radi davaju parky svojim detom 🙄hlavne v pár temach tu 😝

https://www.youtube.com/watch?v=UhwXPsTaRgc
apna
3. dec 2009

normalne nespi dite moje,len sa hadze a ked jju drzim zaruku tak je ok,hanca moja maladnes som tak na nu zvysila hals,lebo furt si rozvazovala snurky,davala dole papuce a ponozky a uz ma to nebavilo a somtak nahlas na nukecala a ona pusu mi isla davat😀 😀 😀 jaka zlata bola,vybita je.tak lubim jak vonia,ale nie ked okupana,ale tak po svojom,len ju voniam,ked spi 😀 😀

mukky
autor
3. dec 2009

hej vybita je po mame 😀 ,zlatucka je 😀

apna
3. dec 2009

na pare je asi najlepsie,sa tam uchova vsetko...
ja ked robim tak maso niekedy osobitne,tak dam olej trosku...aj polievku napr.ked robi aj nam,ze robim vela,tak dam kocku bujonu zelen.aby nebolo az ztake dive,a potom si este dosolime

apna
3. dec 2009

a kolko ty davas masa asi tak?
a zajtra co robis savierkovi?

mukky
autor
3. dec 2009

ale masko jej dusis ci das olej na panvicu a tak jej na nom robis?

apna
3. dec 2009

dnes som chcela ist o dvanastej spat 😀 😀
dobre varila v servitke dnes,maso plnene

apna
3. dec 2009

hej kvapku oleja ,maso ,zeleninu a zalejem a dusim

jankando
3. dec 2009

Cau baby..

a ty co cibulova kralovna..ze lubia..oni ju zboznuju a nie... 😝 😀 😀 😀 😀

co za jogurty ste spominali?

Akurat som dnes hovorila Apne, ze moj maly uz odmieta take jedla varene zvlast... 😠 😠 😠
no nezabijem sa...ani jeho....Petik vobec nie je velky jedak...ale keby ste videli Lauricku ako papuska...... 😝 😀 😀
bondzujem...haha.......

Mno..ja mam nechty uz urobene (som chcela napisat ze uvarene..hahah) este citnem kus knihu a dovi...

Zajtra som zvedava co ukuchtim, co ma napadne..😉

Este k tym francuzakom som sa chcela popytat...
ake vajco do toho davate na tvrdo, alebo to polievate surovym?
My polievame surovym, a jedla som i s na tvrdo na male kocecky a este to i polial nakoniec...ale v pohode chutilo..

mukky
autor
3. dec 2009

maso davam kazde 2 az 3 dni,ja neviem no asi taku polievkovu lyzicu maska kuracich prs ,to blbo som ti vysvetlila no...gramaz neviem a to ma na 2 dni
a zajtra ma to co mal dnes,na 2 dni varim tusim asi od 10 mesiacov,pred tym kazdy den

apna
3. dec 2009

no muz sa potesi,ked mu na mail budu chodit same one...ja neznam to,same relkamy,akcie... 😀 😀 😀
a co si uz vyhrala bibliu ci co?

mukky
autor
3. dec 2009

ap olej je dolezity ale staci ked jej ho pridas do jedla a treba ho obmienat aby si zvykol zaludocek napr tyzden olivovy a tyzden slnecnicovy ci repkovy alebo cez tyzden striedat

jankando
3. dec 2009

Ak mozem, dodam
ale nehnevajte sa..tot moj nazor...hej?
nikoho neurazam ani nic..
Len mne sa vidi olivovy olej jedine tak do salatov a nie na vypekanie, ci nieco ine.... 😖

jankando
3. dec 2009

Ha a vzorkarky
tak ja som hotova,ale teraz som uz kusok prestala..i domov i tuna..i som sutazila...

Vcera mi akurat dosiel pohar taky pivny..😉

apna
3. dec 2009

jana cawes 😀 o tie jogurty som ti zabudla povedat,co ty kupujes ten apricot velky,tak maju male ovocne,co sme nikdy nevideli,ta ista znacka.a lepsie male,ne?
aj dneska som mala chcleba s cibulou 😀 😀 😀 p ku vsetkemu si dava 😀

a ja francuzke polievam pred koncom surovym,ale viem,ze spravne sa maju zemiaky v supe uvarit a tak narezat na kolieska a j vajka na ttvrdo a tak...sa mi zda,ze zuzka tak robi 😕 😕

mukky
autor
3. dec 2009

ap on chodi na internet asi raz za tyzden aj to ja mu poviem ze vsak si nieco najdi a vzdelavaj sa 😀 a on prd,len nejaku hru tak akurat zahra 😀
no 4 biblicke knihy zadarmo mi poslu 😀 tak dam babke..na meil mi len chodi ze posielame vam vzorky alebo vyhrali ste 😀
teraz sutazim aj tu a este nic 😀

http://www.dobrymed.sk/index.php?page=50