Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

adulik144
6. dec 2009

Pan z cokolady by si sa asi tak netesila!!!!! 😉 To musel manželik najmenej urobit striptiz v Mikulasskom oblečení 😀

mukky
autor
6. dec 2009

adulík 😀 myslím ze v tom bude nieco ine 😀

mukky
autor
6. dec 2009

plnený zapečený chlieb

1 malý okrúhly chlieb, 2 kyslé smotany, slanina, 3 druhy papriky, soľ, bambino syr, vajícko uvarené natvrdo
Slaninku osmažíme. Z chleba odrezeme vrch, rukou vydlabeme vnútro tak, aby striedka bola vo väčších kusoch. Vnútro chleba polejeme výpekom zo slaninky. kyslú smotanu zmiesame so syrom, nakrájanou paprikou, slaninou, vajíčkom a soľou. hmotu vylejeme do chleba. ten uložíme na plech, k nemu dame vydlabané striedky aj odkrojený vrch a všetko necháme zapiect

apna
6. dec 2009

cafte 🙂
tak co pan je uz tehu? 😉 🙂 😎

ako sa mate?co ste kuchtili fajne?.....mala zase chora...tak nic moc...uvidim,co nam zajtra povedia,ked nic,pojdem domov asi s nou.... ☹

mukky
autor
6. dec 2009

ap ja dojdem asi za hodku ale neviem ci tu budes,paaaa
maly je chora? ☹ a co si vcera robila ze si nedosla...
ja len leco som robila som mala chut a so syrom zase a zajtra neviem co..mala som dnes robit jablkove lievance ale budu az zajtra ,este som nerobila tak uvidím...
mozno bude hurka a varene zemiacky pre mm a sebe asi urobim kapra,mam zamrazeneho uz davno 😖
nakuknem o 1 hodke
a ty cio budes varit
maly ma rizoto aj na zajtra este,dnes s cesnakom mal prvy krat aj acidko sme mali prvy krat,vsetko mu chutilo ako vzdy,aj chlebik s redkvickou 😀

apna
6. dec 2009

mukky nebudem za hodku,pojdem spat ochvilu,mala sa aj tak budi..

no zase je nachladena a kasle,najprv sa mi zdalo,ze tak zachripnuto,ale teraz dajak tak akoby ju dusilo,daco tak dralo v krku,taky suchy kasel mala teraz ku veceru....nechcem prehanat,ze kvoli tomu pojdem na sk,ale sa obavam tej bromchitidy,ako nas munule tu len tak odj...li a sa bojim aby nemala chronicku...ved iba dva tt presli....mozno sme chytili nieco v play centre 😕 ale aj trochu akoby hnackovala,idu jej zubky urcite,ale zeby kasel z toho?....sople moze.....uz som z toho na nervy normalne....neviem,ci ja nieco robim zle....

lievance tie od lumi?fajne su...ja som robila vcera palacinky s tvarohoma a nutelou,dala do misy,poliala zmiesanou slahackou s kys.smotanou a vanilkou a dala zapiect.mnam.ja som nevarila,este mal p vtacky a my polievku,malla aj tak nic neje,ani mlieko velmi nechce,este taj chlebik,inak nic...a zajtra neviem,asi urobim konecne francuzke alebo to kuracie so syrom a smotanou ,co si davala.malej netusim..aha kupila som por prvy krat v zivote 🙄chcem tu polievku jak pan pisala,ale to je ako cibula,nie 😕nebude to stiplave? 😕 😀a to uz moze laura?
mukky myslis,ze mozem uz davat aj ja cerstvu zeleninu,uhorku uz mala,ale paradajku,papriku 😕asi nie...a redkvicka od kedy sa moze?hrozno malej zachutilo 🙂
a nemozem jej davat actimel? 😕

adu a ty si co kuchtila?

pan zajtra cakame na detaily 😉

jankando
6. dec 2009

Cau baby..

Apna...
i mna toto napadlo, ze Pan dostala najkrajsi darecek..😉 ze bude tehulkovat.. 😉

Ja minule skusila dat kus paradajky petkovi na chleba a ten sa tak zamrazcil , ze fuj, ake nedobre, a take, jak keby daco kysle zjedol..och a vypluvol..no a ja som si spravila s paprikou a tak som mu dala ochutnat a papriku v pohode stravil, ale nezda sa velmi este papriika..neviem no..to asi len preto, ze mne nerobi dobre... 😠

mukky
autor
6. dec 2009

ap cerstvu zeleninku uz mozes po roku pomalicky zavadzat s odstupom 3 dni aby si videla reakciu
po roku aj cibulu aj cesnak pomaly tepelne upraveny v malom mnozstve,hja som dnes dala si polku cesnaku ked sa varila ryza so zeleninkou..
aj redkvicku mozes pomaly
actimel uz možte

apna
6. dec 2009

zeny,podla vas, co mam davat malej,mam hedelix a sinupret 😕
mukky dik...a co robis?
jana laura by asi pojdla si myslim,vyskusam potom neskor,ked roto uz prejde....petko teraz take nebude chciet urcite....mozno neskor,ked nebude vymyslat jak ty 😀 😀 😉

jankando
6. dec 2009

Zdeni...
hahhah..ked bude po mne, ta koneec...neviem, co mu budem varit..hahahha 😀
a este mi povedz, ze preco actimel ta napadol? 😕 😕

jankando
6. dec 2009

Ale akoze ja milujem papriku, obzvlast a teda skor len na chlebe..och..to spomienka na detstvo normalne.. 😵
Mamca nam stale na take male kocecky a tak i doteraz si robim..
Ale ze mi nerobi dobre, to po zdr. stranke, ne ze nelubim..
Jak som mala zlcnik ta des bola paprika a uhorka a teraz ke dje uz prec ma neskutocne pali zaha po takomto..ale to sem tam pali i po vode, nutele a tak..😉

jankando
7. dec 2009

Bola som u brata,na chvilu a cestou spat vypraval, co on bude piect na Vianoce... 😝 😀
ta to bude kolackov, Mata nakupila dnes ksakru, nejde mi na jazyk ako sa to spravne povie...hahaha 😝
vyrezavacky mi napada... 😀 to vidno, ze to uz neskora hodina.. 😉
ze v range maju super, tak si pojdem kupit..dobre tvary vraj maju.. 😉

jankando
7. dec 2009

Strasne sa tesim na pecenie..i ked by s to nevydrilo, tak sa poje..Mamca tu bude, ona lubi velmi , velmi sladke.. 😀

pancake
7. dec 2009

ahojte babule. 😵 😵 😵

tak uz som tu po vikende. maly buva, rizoto na sporaku, vyvar v chladnicke od vcera. 😀 😀 😀

zase ste ponocovali? vidim ze ste ma aj riesili. 😔 😔 🙂 🙂

adulik144
7. dec 2009

Cauvky dievcata,tak drahy odisiel uz som zase slamena vdova.
Pan ked si nas tak nazhavila, co za Mikulassky darcek si to dostala, tak sme to museli predebatovat. Ja som sa asi netrafila,ale bola spomenuta este jedna moznos, ze si tehu a to by bol fakt super balicek.

Ja dnes dojedam fasirky so zemiakovou kasou a kasa bude aj pre dievcata este porozmyslam cim im ju nejako spestrim.Ale mam zatial cas,kedže poprcha, tak sme boli v Trenčine v Maxxe ich nejako zabavit a zbachali tam pizza rozky.

Vianocne pecenie moc neriesim, lebo moja mama aj svokra napecu velmi vela druhov. Ja sa spojim so segrou a zas ako kazdy rok spolu napeceme medovniky ale hlavne urobime malym radost, ze mozu vykrajovat a potom zdobit.Zabava na cely vecer.

jankando
7. dec 2009

Cau Baby..
ja som dnes skore vtaca, uz som stihla i v obchode byt, ale nie na velky nakup...bo bracho povedal ze v stredu (apna) je akcia 15% ci kolko z nakupu ked mas morrisonovsku kartu...tak asi skocim v stredu.. 😀 a este nieco vybavit..

NO masko mam vybrata a povodne som myslela, na zemiakovu kasu a nejak kuracie, mozno v rure podlievane vl, stavou...ale nejak si ma Pan chytla, a asi tiez urobim rizoto.....😉

PETIK stale sopli, chudinka moja.....
Neznasam choroby..chudinka moja.. ☹ ☹

Ksakru bola som v rangei pozriet tie vykrajovacky a uz nemali...tak asi pujcim od svagrinej.. 😖 mali vsetko ostatne len nie huby a comety...😉

APna, daj vediet, co a ako s malou..ci ste boli u lekara a co a jak vam povedali, ci uz jej lepsie..

pancake
7. dec 2009

janka ja nemam nic nove akurat mi prislo ze counsil som zase nezaplatila. a z coho to mam platit? tak tam pojdem tento tyzden spravit poriadky 😠 😠

skus vykrajovacky aj vo wilkinsone. aj tam su krasne. 😵 😵 ak teda mate.

jankando
7. dec 2009

Pan
mame wilkinson, hej, ale az v centre...a tu pri nas blizko je range..tak preto..svagrova kupila tam a vraj i kometu ma i hubu...no a ja velmi chcela huby na medovnicky, kamoska raz robila a dala foto, nadherne to vyzeralo..😉

Ja som dostala od councilu list, a rozpocet vlastne kolko mam zaplatit..ale az od januara..😉 a dovtedy snad uz budem mat benefit..😉 min dufam.. 😠

Rizoto sa uz vari.... 😉 len nemam ziadnu zeleninku do toho, ikrem kukurice.. 😠
dochadzju zasoby.. 😠

mukky
autor
7. dec 2009

ahojky,
pan a co ten naj mikulas čo si písala?a ze nemas nic nové 🙄 ked chces napís ip

mukky
autor
7. dec 2009

pan uz som si precítala...

mukky
autor
7. dec 2009

ideme si kreslit s drobcom a trosku sa hraz nech nam ubehne cas do vecera...
robila som jablkove lievance,su super,len tusim trosicku iny recept ako lumi davala...ale v podstate to iste

pancake
7. dec 2009

no caute. tak som tu na skok. ano dobre ste to precitali v pase. len dufam ze to nezakriknem. uz teraz fucim ako lokomotiva. 😔 ale som stastna - prestastna. 😵 😵 😵 😵

idem kuk film a do duchen

janka huby som nekukala. ale mali tam macka Pu. a este cosi. aj som rozmyslala ze kupim ale ja som na pecenie lava. ja len linecke a vanilkove na vianoce a hrncekove cez tyzden 😀 😀

zajtra na obed som tu ked maly zaspi. 😎

mukky
autor
7. dec 2009

pan a ja ked maly spi spim tiez 🙄 😀 tak sa miname a miname 😀
ok idem,mam dajaku robotku este v kuchyni a potom nakuknem okolo polnoci

pancake
7. dec 2009

no ale moj spi hodinu a pol cez obed a potom az v noci. takze cely den nemam kedy vypisovat. a teraz budem asi spavat s nim. 😀 😀 😀

mama.wolfka
7. dec 2009

🙂
po 3 KO nociach som opäť online 😀
bude aj ip, zatiaľ pozerám čo nové kde tu a tak

jankando
7. dec 2009

Pan

tak to velmi gratulujem ku tehu... 😵 😵

a co sa tyka lavosti do pecenia, tak si mozme podat ruky.. 😉 😀
Ja som asi tiez taka lava ako ty potom, ked este nie viac nahnuta.. 😀
Tiez mi najsamlepsie idu hrncekove, a na vianoce chystam linecke, vanilkove a chcela som skusit i perniky co su hned makke..uvidime.. 😉

I moj synator spi cez obed iba raz, ale pospi fajne, tak 2-3 hodky...ale sem tam si da slofika hejlen na 40 minut apak ho zeniem skoro v noci spat..
teraz uz spinka, tak mam volno..

mukky
autor
7. dec 2009

wolfinka ahooooj 😀

mama.wolfka
7. dec 2009

jeeeej 😀 už som si myslela, že sa hneváš 😀

mukky
autor
7. dec 2009

veru ze mi ip nesvietili ale som dufala ze oddychujes 😀 😀 tak som ta nechala 😀

mama.wolfka
7. dec 2009

pekné od teba 😀
veď som posledné 3 noci dospala, tak zasa trošku musím ponocovať 😀
idem o chvíľu na IP

za posledný tuším mesiac Samkovi vykukli všetky 4 stoličky, síce len tak kúsok, ale aj tak sa tešíme 😀