Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

nikollette
13. dec 2009

mukky 🙂
nespíš co, ani ja 😅
som ta ocakávala v netabulkách 🙂

mukky
autor
13. dec 2009

zacal celkom dobry film na stv 1 uz som ho raz videla...este dnes musim kuk postu pre teba...
juj ja tak milujem toho mojho bobačika on je taky beťar sibalsky by ste neverili co vyvadza jaky je mudry 😀 😀 a vie ze daco nemoze a da dole hlavu a potom vie ze na neho kukam a jednym ockom potom kukne na mna a sa smeje sibalsky 😀 😀 tak potmehudsky 😀

wolfka aj nas toto robi asi posledne 3 tyzdne ze lezie na gauce hore a dole a najradsej ked sedim tak cez moju hlavu,poza chrbat,opat dole ide a takto dookola 😀 😀 ale mam to rada aspon ho mozem vtedy bozkavať 😀 ,lebo on sa nechce tuliť inač 🙄 😀

mukky
autor
13. dec 2009

nikol ahoj 😀 😀 ved sa pridaj 😀 ,asi som ta fakt nakazila 😀 😀 ,sorry 😔 😀 ,si na mobile?

mukky
autor
13. dec 2009

niki akurat som si urobila velku kavicku,4 decovu 😀 a ty si pod paplonom aby mm ta nevidel?? 😀 😀 😀 🤐

mama.wolfka
13. dec 2009

bolo to síce len asi 3,5 hoďky, ale aspoň bola trošku zmena v tom našom stereotypnom živote, Samík sa rád vozí v aute, tak sa mu páčilo, aj ja som videla aspoň trošku iný svet 😀
z prvého tehu mám len jedny čierne gate, také skôr do práce, takže na behanie so Samkom von nič, takže gate určite bude treba, nejaké 2-3 tričká tiež ostali a nosila som aj také obyčajné, tak v poho
inak prvé tehu som bola asi od 4. mesiaca skoro stále doma, robila som z domu, takže ani vecí tak nebolo treba

gulášik chutný, ale asi ťažký pre mňa 😒

pekné fotečky 😀
aj Samík má rád vtáčiky, pozeráme ich niekedy na balkóne 😀 postavím ho na skrinku, ja ho držím a on vykrikuje na celé sídlisko 😀

no veď to, obchody s oblečením aj ten detský tak po 15 min. zato v potravinách sme aj hodinu 😀

čakám 😀

čo ti ja viem čo máme radi 😀 cez týždeň nevarím často, tata si dá obed v robote a mne sa pre seba nechce, najviac varíme na víkend, rozumej na 3 dni, väčšinou mäso, sladké mm moc nechce, takže to len ozaj výnimočne urobím niečo sebe, najradšej máme asi tú našu čínu, pečené kuriatko, pečené mäso - mm len chudé 😒, guláš z hovädzieho s knedľou, niekedy robím len jemu s hríbami, ja hríby ee, alebo nejaké mäso na šťave a tak, cez týždeň také rýchlovky, lečo, cestoviny s vajkom a klobásou samozrejme 😀,
a všeličo, ale tuším máme dosť obmedzený repertoár 😀 máme pár vecí čo máme radi
nejak sa mi ani nechce myslieť na jedlo, ešte mi niečo z toho guláša stojí v žalúdku 😠
ale popapala by som všeličo, keby mi mal kto navariť, nejak sa mi v poslednej dobe nechce, nemám na nič chuť

ale tú bryndzovú si asi urobím, minule som tak dostala chuť na šošovicu, takú mliečnu, tak som si urobila za hrniec, aj Sam papal so mnou 2 dni 😀
idú mi na chuť také mliečne polievky tuším

dám si asi nejaké bublinky na pitie, lebo blééé mi je

mama.wolfka
13. dec 2009

no my máme jedno kreslo v kuchyni, odtiaľ dočahuje veci okolo a na mikrovlnke 😠
a druhé v izbe pri nábytku a tam zasa dočahuje jeho potreby čo mám v polici, krémiky a tak
takú má vždy radosť keď sa tam dostane, len čakám, kedy si ruky, nohy doláme keď spadne, lebo nie vždy som mu tesne za riťkou 😀

minule sa tak dobre potkol, že nabral tvárou hranu chladničky, mal šrám na obočí a neskôr som si všimla, že aj polovicu hornej pery mal napuchnutú, jak týraný vyzeral 😀 ale za pol dňa odpuchlo a dobre je
inak ešte sa mu nepodarilo sa dobre dochrámať, myslím nejakú fajnú modrinu na čele alebo tak 😀
na to čo vyvádza sa až divím

ale aj tak ho ľúbime 😀

dnes keď ráno vstal, ja som už bola von z postele, tak zliezol, prišiel ku mne, kľakla som si k nemu a asi 10 min. ma objímal s tvárou zaborenou v mojej hrudi, taký bol chutný, oblapil moje ruky svojimi a stískal ma 😀
niekedy takto nabehne aj cez deň, hodí sa mi na nohy a objíma ma, zlatúšik

mukky
autor
13. dec 2009

juj to muselo byť mile 😔 😔 😔 ,náš sa nechce velmi tulit a na rukach byť,chlap je,asi preto 😀 😀 🙄
ale robi take saskoviny a vtedy tak ku mne pribehne ci k mm a je to zalzucke..my sme ho nemohli bravat na ruky koli hypotonii,koli chrbatiku,tak neni navyknuty na ruky ☹ ☹
my mame radi pecene kurca,vyprazane maska,mm syr,segedin,rizoto,halusky....vsetko ma rad,privarky,aj sojove maso,lečo,...
jedine nema rad polievky,len taku hustu,a hrachovku moju,mojej babky husty boršč,neoblubuje vyvar kuraci a omacky velmi,ale minule povedal ze by si dal stroganov 😕 tak urobim..a nezje grenadir a nemusi zemiakove placky,len ak plnim..no ale inak dobry jedak a najlepsi jedak je maly 😀 ,ja som vyberavá v jedle a v sladkostiach,ja len take lakocinky 😀

drobec tvoj je riadny prieskumnik,ako moj 😀 ,dufam ze ho to velmi nebolelo ☹

nikollette
13. dec 2009

mukky ee normálne na compe sedím. ten moj už chrní 😀

mukky
autor
13. dec 2009

ja uz mam vsetko pokupene na sviatky,okrem ovocia,a kapra 😀
snad este sa nieco dokupi lebo este neviem uplne presne ci budeme doma na sviatky alebo nie...

mama.wolfka
13. dec 2009

my na sviatky vždy si zoznam pripravíme, ešte ani ten nemáme tento rok, ale ešte je kooopec času

fuj, je mi fakt blbo, asi pôjdem do postele radšej, dnes zo mňa asi nič nebude
ešte skúsim šumienku vypiť

mukky
autor
13. dec 2009

volam s mm..tak to potrva..budete tu..

mukky
autor
13. dec 2009

wolfka nakup si iskry..asi to mas na mysli ked sumienku..ale odporucam ti ist radsej na wc a dat to von 😝

mama.wolfka
13. dec 2009

dala som si bublinky, hej niečo také ako iskra a zaúčinkovalo to práve tak ako píšeš, časť išla von a je mi už o niečo lepšie, mám už dlho chuť na taký piškótový koláčik s mliekom, tak si idem dať, uvidíme, čo na to žalúdok 🙂

musím si nakúpiť zásoby iskry, lebo toto ma asi bude čakať častejšie mám taký pocit 😠 a aké krásne bezproblémové bolo to prvé tehu, no ... dobré už asi bolo 😀

mama.wolfka
13. dec 2009

inak tá zubatá vagína je fakt sprostý film 😝 😀 zasa to opakujú 😝

mukky
autor
13. dec 2009

wolfka tak nech uz je ti len dobre..je to totalna debilita ten film,hej opakuju to asi pre velky uspech 😀 😝 😠

mukky
autor
13. dec 2009

ja este musim popratat obyvacku 😀 ,vsade same letaky a hracky 😀 som taka vyspata ze asi ani spat nepojdem ci co 🙄
dnes este chcem kuknut nejake recepty..som chcela ist zajtra uz konecne na trhy sa kuk ale mm ide cviciť o 12 tej a ma byť zima.. ☹

mukky
autor
13. dec 2009

nikolette uz spíš,či???

mukky
autor
13. dec 2009

jaj celkom som zabudla ze mm ide zajtra ku babke po boršč a sojove fašírky....aj ja by som jej uz mohla daco fajnucke navarit...jaj urobim jej zajtra cestovinky so struhankou na sladko a s masielkom,to je raz dva a poslem jej 😉

mama.wolfka
13. dec 2009

no veď tie hračky všade, to je radosť, ja to musím pozbierať hneď ako zaspí, alebo ešte pred spaním, aby sme sa v noci neprizabili pri ceste ne wc-ko 😀
inak toto časté chodenie ma tiež neteší 😒
túto zimu ja tiež nemusím 😒
aj na prime teraz skončil jeden blbý film, nechápem či nemajú čo dávať keď samé takéto pitominy 😕

teda asi dosť baví variť, že ? čo dávaš recepty, tak aj podľa nich varievaš ?

mama.wolfka
13. dec 2009

boršč som jedla zatiaľ len v jednej reštike, keď som chodievala v bývalej robote na obedy, ale mávali ho mňam, teda neviem, či to bol taký originál ako má byť, ale to mi teda fakt chutilo, s trochou smotany navrch, mňamka

so strúhankou na sladko by som si vedela predstaviť také zemiakové šúľance, noo, mala by som vyskúšať

mám nejak vybrakované v bruchu, musím niečo doplniť 😀 už je celkom dobre, tak idem chálovať 😀
tuším si dám chlebík s nátierkovým maslom, minule som objavila, že bánovecká nátierka s jogurtom, to je mňam

mukky
autor
13. dec 2009

baví ma to 😉 ,varievam tak rozne..podla receptu,podla fantazie,overenych receptov...vselijako..
wolfka uz pojdem,este rada by som kuk postu pre teba...
zapriahni svojho ak bude mat volno na viac takychto vyletíkov 😵 😵 ,posielam boztek samkovi aj fazulke 😵 😵
len rozmyslam ako sa ma pancake ☹ ☹

mukky
autor
13. dec 2009

bors moja babka robieva mnam,aj cerveny aj šoškovy ak vies co je šoška..len ona neje maso takze ho poslednu dobu nechutna tak uz nie je uplne co to byvalo ale aj tak je fajnucky ale hovadzie masko je pre nu drahe a bravcove doma nemava koli nabozenstvu tak je vacsinou bez maska ☹
no sulance sa mi nechce robiť 😀 ale mam take siroke rezance vyborne tak to jej spravim,moj mm to ma velmi rad,alebo jej urobim s makom?...fuu,neviem
ja take jedla som nejedavala sladke nikdy ale po porode mozem aj to 😀 ,chute sa mi total zmenili

mukky
autor
13. dec 2009

ja neznasam natierkove masla 😀 ,od detstva ked jeden druh asi len existoval a take ble to bolo 😝 ale moj mm ich jedava a ma rad,aj tie banovecke,rozne ochutene aj ciste

mukky
autor
13. dec 2009

apna sa ani nerozlucila a zdrhla 🙄 ,ja jej dám 😀

mukky
autor
13. dec 2009

tu su dobre polievočky..ja jedavam polievku raz za 3 mesiace mozno 🙄 od babky alebo od mamy...nevarievam ich ale doma som ich jedavala,ale ked mm nemusi,ale dnes som normal chut dostala ked som drobcovi varila,tak si asi urobim zeleninkovu s krupicovymi haluškami,taku dietnu...

mama.wolfka
13. dec 2009

OKi, tak pokukaj a dobrúúú

ja ešte chvíľku pobudnem a tiež zaľahnem, včera Sam spal skoro do 10.30 asi dospával, keď cez deň spal málo, dnes spal len chvíľu v aute, tak by tiež mohol ráno potiahnuť

mukky
autor
13. dec 2009

no my mame budicek o 7,7.15 ako vzdy a ked zalahnem tak po 5tej,vela nenaspim 😀 😝
na hlavu sme,či?? 😀

mama.wolfka
13. dec 2009

neviem čo je šoška 😕
bez mäsa to asi nie je ono, nie?

ja som šúlance ešte tiež nerobila, ale už by som mohla skúsiť, to sú také jedlá čo som si hovorila, že budem skúšať na materskej, tak by som mala začať
ale už som skúšala domáce cestoviny a celkom fajné boli
inak aj ja som v tehu začala viac jesť sladké a odvtedy tiež môžem 😀

ja z detstva neznášam Veto ... fúúúj, to nám tatko nahrubo natieral na chleba na desiatu, blééé

za chvíľu idem budiť mm, tak to tu vypnem 😉 nech ma neupodozrieva, že sa tu len flákam 😀

mama.wolfka
13. dec 2009

no len tak trošku na hlavu 😀 😀 😀
tak šup hajať

mukky
autor
13. dec 2009

tak pa a dobru