Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

apna
2. mar 2010

serus,ste nie,zajtra skusim..nemala som mak,ale uz som kupila 😉

laura sa iez nezahraje s jednou vecou dlho,ale vzdy berie nieco ine,chodi hore dole,ale nelieta ako tvoj 😀 ale aj tak,odkedy si narazila papulku sa bojim,viac za nou chodim ako predtym 😒
a vonku chodi hore dolu,zbiera kamene a skoro zakazdym ako sa zohne,spadne a sama sa nepostavi,asi lebo je naobiekana 😀 aj pokusy o beh su,ale ona este nevie tak rychlo behat
my sme poobede boli v obchode,celkom cestu v kociku zvladla a sli sme ku kamoske,tiez ma 2 a pol rocnu dcerku,tak sa pohrali,prisli sme taxikom,lebo uz bolo neskoro,len vypila mliecko a zaspala

mukky
autor
2. mar 2010

apna si to viem predstavit ako padá,ako korytnacka ked sa nevie pretočiť na pancier 😀 😀 😀 ,zlatá musí byť 😀

mukky
autor
2. mar 2010

a pusu si udrela?a to cielko,to je to ,ci nieco nove sa jej stalo..co si vravela ze ozno bude mať jazvičku..
ja za ním chodiť musím...inak to nejde,je velmi vrtky a rýchly,,skoda zte sa tu nedaju pridavat aj videá 😀

apna
2. mar 2010

😀 😀 😀
no,to by som si ho rada pozrela 😀
mukky mame novy uraz 😝 na oboci ma jazvu zatial,myslim,ze jej asi ostane 🙄
raz spadla tak,o to horsie,zeby nebola spadla,ale ja som ju nevidela,ze je za mnou a som sa otocila a do nej buchla a ona spadla a udrela si pusu o komodu taku nizku,asi zubky si narazila,lebo sa jej liala krv z ust ☹
boze som osalela vtedy,nevedela som co robit normalne,umyvala som jej pusu,ale cudo,ze neplakala velmi,iba na zaciatku taky sok a potom prestala 😒 aj papkala normalne,tak asi ju nebolelo,ale ta krv...

apna
2. mar 2010

a ja som sa vzdy tak bala toho,ze spadne a si narazi zubky...moj brat tak spadol a mu odumrel zub,taky sivy ho mal..
tak som to asi privolala 🙄

mukky
autor
2. mar 2010

☹ ☹ juj malinka moja...aj drobec pada obcas...aj jemu isla z pusy krv ale nie tak velmi ale si ju oskrel dosť o stenu taku draplavu..stale chce chodit za stolicku na jedenia a tam sa supol a nejak sa tam zamotkal a oskrel..mne vtedy je strasne tazko ked place od bolesti..

no aj tak na hlavku padol nie raz hlavne v kuchyni sa mi tam mota stale do zaclony..tak kaslem na vsetko a beham za nim..chudacik a stale len pocuva nono,nesmieš.. 😖

apna
2. mar 2010

no aj mne bolo strasne,lebo moja vina bola,ze som ja do nej buchla,inak by nespadla..a ta krv...obidve sme mali tricka od nej...laura sa zas stale pcha na okno za zaluzie a po parapete chce chodit 🙄 a ked ich odtiahnem sa strasne zlosti...
ale celkovo je teraz taka,strasne nervaci,krici,bije ma normalne,krici od zlosti normalne,ked nesmie nieco...tiez som nad tym minule rozmyslala,ze len nono a nechod,nerob a tak 😝 chudaci

mukky
autor
2. mar 2010

ze chudaci 😀 smiesne mi to prislo ale fakt no..nic nesmu a nechapu preco 😢
aj moj stale place ked neni po jeho,nervaci a aj mne nervicky obcas pracuju 😀 ,hlavne ked sa prebalujeme 5 minut ked sa nechce a sa mi vytaca a pretaca a skace a kadeco ine 😀 🙄

apna
2. mar 2010

ok ,mukky idem ja uz,idem si pripravit veci na rano a spat...som si zvykla skoro chodit spat,najneskor o polnoci ako sme nemali pc 😀
a ty stale tak dlho si hore,ci chodis skor spat?

apna
2. mar 2010

no ved chudaci,lebo nic nesmu a sa nervuju 😀 ale pre ich dobro...tebe aspon nervy pracuju len,ale casto aj prasknu 🤐 😀

mukky
autor
2. mar 2010

a hovori mi mama 😵 😵 😵 asi uz 3 týzdne a sme bez cumlika uz mesiac..ale to uz solm pisala...a vieme uz A,B,C 😀 a cervenu,modru a zltu farbu,ale to este nie je uplne dokonalé 😀
do nocnicka este nic neurobil..

apna
2. mar 2010

ze mne casto aj prasknu nervy som chcela napisat

mukky
autor
2. mar 2010

idem aj ja,idem povesat pradlo a dat kuchynu do poriadku..

mukky
autor
2. mar 2010

a potom co robis?ja zatial len hlas zvysim ,niekedy intenzivnejsie ale nic nepati 😀 ale radsej ho beriem a rychlo bavim niecim inym ci mu robim sasky...nechcem kricat a udriet vobec nie..

apna
2. mar 2010

jej,sikovny je savik 😵 zlaty je
ja si bez cumlika noc neviem predstavit,aj cez den niekedy ma,ked je umrncana...a najlepsie je rano,ked sa zobudi a vezme si zo stolika aj druhu a len lezi a vymiena si ich 😀
a mama uz nehovori,ale na oca krici ottttoooo 😀 😀 sa smejeme z nej
na nocnik tiez nechce ani za svateho
tiez som ju minule chcela naucit cervenu farbu,vobec ale nemala zaujem 😝 dzivka moja

apna
2. mar 2010

no ked neplati nono,co vacsinou nie,tak tiez ju vacsinou vezmem,nieco ine ukazem a tak..ale mna strasne vie vytocit ako ona nervaci..kricim dost caso 🤐 😝 😀 a udriem ju ked napr.ako dnes bila tu kamoskinu malu,ked jej nechcela cosi dat..tak dostala po ruke...a ked mna bije,dnes napr.ako zaspavala normalne ma bila po tvari,aj stipala,ale tak hnusne,nie ze sa salila...to neviem,co mam robit vtedy,na nono mi kasle,ale vtedy ju neudriem...sa robim,ze placem niekedy a hned robi robi take ulisne grimasy,ze sa musim smiat...

neviem preco sa bije,ja ju nebijem,ked, tak kricim na nu,sem tam dostane po ruke...a p uz vobec nie,ten malo kedy zvysi hlas na nu

apna
2. mar 2010

aj mne treba kuchynu upratat,ale sa mi nechce,asi to necham na rano...neznasam,ked rano vstanem a bordel ale co uz 😀 mozno p umyje riad 😀 😀 😀

mukky
autor
3. mar 2010

apno kedz tu budzes napis mi ip naj mi švici ze ty tu..daco mi treba prelozic po anglicky..ty znas aspon daco ci ne? 😀

apna
3. mar 2010

cafte babizne,
nikde nikto? 😕
ja som total k.o.,cakam nech dojde p,idem do sprchy a spat..dnes od rana fungujem 😝
kde ste vsetky?

mukky robila som strudlu,cesto sa dalo fajne vytahovat,lenze som tto nemala take velke,iba ako utierka velke bolo 😝 nechapem,ked som som dala tolko vsetkeho ako podla receptu a ona si tam to cesto rozdelila na dve polky este...ale dobre aj tak

apna
3. mar 2010

😀 😀 😀
som nevidela,ze si pisala

mukky
autor
3. mar 2010

apno 😀
a foto mam kde?

apna
3. mar 2010

nabuduce 😀

mukky
autor
3. mar 2010

. 😖 🙄

apna
4. mar 2010

cawte babizzne,zas nikoho..
my sme boli sa pohrat v play centre,mala zaspala,aj ja by som ku nej isla,ale pride mama o chvilu..vonku je zas super,normalne sa mi az chce zit 😀 😀 😀
ide mi telenovela,ale nemozem teraz kukat posledne casti,lebo vela stresu a smutne su a mam nervy z toho,aj revem 😀 😀 😀 radsej nekukam teda par dni😀 😀

mukky
autor
5. mar 2010

nazdárek 😎
som hladná 🙄 a idem robiť fajnotky pre mm 🙄

mama.wolfka
6. mar 2010

čisté samotýranie 😉 😀

mama.wolfka
6. mar 2010

inak chystáme sa koncom marca do Poľska na trhy, do Noweho Targu - dajte prosím nejaké nákupné tipy a aktuálne skúsenosti ak viete, dikes 😉

mukky
autor
6. mar 2010

wolfka 😀
jéj aj ja by som šla na nákupy a hned 😀 😀 ,ale my to máme dosť daleko do Polska,tak asi ti neporadím...
no večer som cakala červené znamenie zhora a nikde nič od teba 😕 😀 😀

mama.wolfka
6. mar 2010

mukky 😀
my sme v PL ešte neboli na trhoch a už dlho sme nad tým rozmýšľali, tak sme sa rozhodli, že skúsime, uvidíme
aj my to máme tuším 4 hoďky spomínal mm, ale neva, krpec už vydrží v aute a plánujeme vyraziť v noci, aby sme tam boli ráno, tak ho len v polospánku poobliekam a bude hajať v aute

včera som sa prebrala o 1.30 asi a išla som trochu robiť, lebo termíny sa blížia 😀
nejak som výnimočne nemala chuť na dlhé písanie, tak len trošku na sklo

mama.wolfka
6. mar 2010

už sme v polovici s fazuľkou 😀
také je neposedné, tuším aj viac ako Samko a to by sme prijali jedno také kľudnejšie, tak som zvedavá 😀

dnes som kuchtila, trochu podľa seba a trochu inšpirácie z mmb 😀

Zeleninová krémová polievka s haluškami 😀
- mrkva, petržlen, kaleráb, cibuľa (celá), cesnak, kuracie prsia, krupicové halušky
- zeleninu som si podusila trošku na masle, zaliala, pridala som na kocky kur. prsia, po uvarení som mäsko povyberala, zeleninu mixla, zvlášť som si urobila krupicové halušky (krupica, vajko, petrž.vňať) a potom som ich pridala do polievky

mäso som ani nechcela dávať, len kvôli Samkovi a tak sme mali obaja, jemu som mäso mixla zvlášť a pridala do misky k polievke, mne tam nejak ten vývar aj trochu vadil, nejak som si tú chuť predstavovala trošku inak, ale bola jedlá a hlavne som mala teplé a zdravé jedlo, takže ok

Zapekané kur. prsia, pyré, uhorkový šalát so smotanou
- kur. prsia som osmahla, dala do zapekacej misy, zaliala smotanou (+vajko, cesnak ... dooosť, soľ), takto som to zapiekla a nakoniec navrch ešte syr ... keďže som dala dosť cesnaku, tak to bolo aj cítiť ale ok, bolo to jedlé 😀

mm si včera želal granatír, tak si z neho ešte dnes zobral do práce, lebo on tieto moje pokusy ee 😀
minule som prvýkrát tuším robila granatír a hovoril, že nic moc, že mu to pripomína ten od jeho mamy ... ale viem, že mamu moc za varenie nechválil, takže bolo jasné, že asi mu nechutí, mne chutil, ale myslela som, že mu proste nesadla chuť
no a včera, že chce, tak som mu vytmavila, že minule frflal, a on že haha, veď bol dobrý ... no takýto ftipálek jeden, srandu si zo mňa robí hnusoba jedna, najlepšie mu nevariť nič, nech sa furt tlačí klobásami a potom si možno aj vážiť začne 😀
... a takto si tu žijeme 😀 😀 😀