Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

sunny_face
15. aug 2009

Ahojte
Tina ja ti nepomožem toto by mohla skor vediet pancake alebo mukky tie sem chodievaju až okolo 21.30 tak potom skus.
Lumi klobuk dole malý je naozaj šikovny, žeby po maminke?! 😉 My zatial cikame tak ako vy ale kakanie nam nejde. Vzdy mala počka až ked jej dam plenu.

tamia
15. aug 2009

Ahojte,

potrebovala by som poradiť nejaký dobrý recept na detskú výživu jablkovo - jahodovú na uskladnenie na zimu.
Ďakujem za tipy!

lumistri
16. aug 2009

ahoj tamia, toto mam tiez od mukky tak dufam ze ti to pomoze: 🙂

Domáca presnedávka
Zhruba 1,5 až 2 kg jabĺk umyjeme, rozkrojíme na štvrtinky a zbavíme jadierok. Pripravené jablká vložíme do hrnca a podlejeme vodou. Do jabĺk potom pridáme druhé ovocie, ale vždy iba jeden druh. Spolu s jablkami zmes ešte trochu podusíme a prepasírujeme cez sitko. Plníme do pohárov, ktoré ihneď zatvoríme a sterilizujeme asi 10 minút pri 100°C.
Jahody a maliny majú výraznú chuť, takže stačí do výživy pridať len pol kilogramu z jedného druhu ovocia. Pri príprave banánovej výživy do jabĺk pridáme dva až tri banány. Pridáme viac vody, pretože zmes pri chladnutí veľmi zhustne. Keď robíme marhuľovú výživu, do jabĺk môžeme pridať jeden marhuľový kompót aj s nálevom. Marhuľová a broskyňová výživa sú dosť riedke, preto po rozmixovaní zmes možno zahustiť pridaním malého množstva kukuričného či zemiakového škrobu. V tomto prípade potom zmes sterilizujeme trochu dlhšie.

lumistri
16. aug 2009

aale sunny maly nie je az taky skvely.. nedokaze ine veci, hoci ho to ucim denne min 5 krat. no napriklad sa naucil tapkat, a to tak zboznuje ze rano ked sa zobudi hned si zatlieska 😀 a ked sa ho opytam ako sa ma tapka, ked sa opytam aky velky narastiem zase tapka.. 😀 😀 a este vie pohladkat a dokonca dnes mojkal aj ocka, nielen mna 😕 😉

vcera ste toho moc nepopisali.. odisla mukky tak to tu hned flakate 😠
sice ja som tu tiez nebola, lebo po dlhom case sme si konecne s manzelom posedeli, zapalili sviecku a tak - kukli telku 😕 😝 😀

pancake
16. aug 2009

lumi dnes sme boli spolu s P. doma, vlastne cely vikend nam vyslo spolu volno asii po dvoch mesiacoch a v kuchyni posusklal P. malemu aby isiel dat mame pusu a spravit ,,moja mama,,
no a maly prisiel za mnou dal mi pusu a pohladkal ma po lici. 😵 😵 😵 😵 😵
odpadla som!!!!!!!!!!!

tak som to vyskusala za pol hodku ja, ze nech ide spravit tatinovi a tiez to spravil. no fantasticky bol. je to moj tiger! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pancake
16. aug 2009

no a kupila som dnes kukuricu a varim ju uz hodinu. ale zda sa mi, ze je tvrda ako slak. takouto rychlostou ju budem jest o polnoci. ☹ ☹ ☹ ☹ neviete ako dlho sa to vari????

lumistri
16. aug 2009

uz ju mas asi staru, mozno ti uz nezmakne.. 😀
pan to je zlate.. ze je to faaajne, aspon nejaka vdacnost za starostlivost 😀 😀
tak ste tiez mali romanticny vikend.. my sme vacsinou spolu, ale od buduceho tyzdna zacina robit kazdu druhu sobotu.. tak mi bude smutno.. 😒 ☹

lumistri
16. aug 2009

tak idem ja pod sprchu a do postele, lebo maly buntosi uz od siestej.. som nejaka ustata dnes, sme vonku nabehali asi 20 km.. 😀
tak pekny vecer este a dobru noc 😔

tamia
17. aug 2009

lumistri,
dakujem, dnes vyskušam... len by som chcela vedieť či tie jahody možem dať hned na začiatku variť, lebo jablká su dosť tvrdé a jahody budú uvarené raz dva...

lumistri
17. aug 2009

podla mna ich tam mozes dat ked jablka trochu zmaknu..

sticker
17. aug 2009

Ahojte 🙂 Ja teda vôbec nestíham. Včera mi bolo hrozne - migréna a od piatku ma bolí hrdlo, vražedná kombinácia. Ale už je lepšie, tak sa snažím šetriť ako sa to len pri dvoch deťoch dá 😅 😝
Chcela som sa vás opýtať, či robíte sójové kocky. Ja zväčša len rizoto alebo ich spravím akoby dusené so zeleninou. Viete mi poradiť aj niečo iné? 🙂

tamia
17. aug 2009

lumistri a čo cukor? nedáva sa tam ani trochu?

pancake
17. aug 2009

jahody su alergen,preto sa odporucaju az od druheho roka. ale je to na tebe. 😉
tu v uk su povolene od 8 mesiacov.
ja by som to robila tak, ze uvarim najskor jablka, a ked budu uvarene pridala jahody, lebo tie budu za minutu na kasu. a na koniec cukor aby nepriharal. lepsi je hnedy cukor ako obycajny. 😉

pancake
17. aug 2009

sticker ja zboznujem sojovy segedin. je vynikajuci. aj ked mne P. nechce soju ani vidiet. 😖
potom je ta drt sojova a z toho ako mlete maso mozes robit ked to dobre ochutis. ja to lubim 😎
ale co ja nelubim, vsak??? 😕 😕 😕 😕 😨 😨 😨 😨 😨 😝

pancake
17. aug 2009
sticker
17. aug 2009

Bože pancake 😕 😕 😕 😕 😕 😕 Normálne ma chytila slabosť ako som tú fotku zbadala ☹ Kráááááása!!!!! To ako si "vyhrabala"? Či hľadáš inšipirácie do budúcna? 🙂 Ale ty sa k niečomu takému dopracuješ asi skôr ako ja tu 😅 😝

sticker
17. aug 2009

No môj tiež nemusí tie sójové veci.... Ale chcem to kvôli malým robiť. A ja to zbožňujem tiež 🙂

lumistri
17. aug 2009

ja som robila vyzivu pred rokom, ale s marhulovym kompotom, cukor som uz nedavala, ad 1 sa mi jablka zdali dost sladke a ad 2 v tom kompote bol cukor..
a k tym jahodam.. ja som malemu uz davala, najskor jednu aby som zistila ci nema reakciu a ked nic, dala som mu zo desat naraz.. papal len taky jazz.. a inac vyziva ti vydrzi dlho, takze kludne ju mozes skladovat az kym ti male nebude mat dva roky 😝 😀 resp. ako citam ty mas asi starsie dietatko, takze no problem 🙂

pekny sen pan 🙂 ale vymenila by som spalen s detskou, podla mna deti potrebuju aj v izbe vela priestoru na hranie..

pancake
17. aug 2009

to ja len tak snivam na nete. ale ked sa raz vratim domov, tak si nejaky domcek kupim. dufam 😔 😔 😔 😔
to je taky moj najvacsi sen. teda az druhy. prvy je este ,,sestricka,, pre samka. ale tam nevidim financny problem. 😀 😀 😀 😀 😀

sunny_face
17. aug 2009

Ahoj Kočky, Lucka mala zo soboty na nedelu zlu noc- 2 hodiny mi plakala a nic nezaberalo ani cajik ani mliecko ani pohladkanie až zaspala od unavy. Asi mala zle sny. Ale vcera som to proste dospavala už o 9 večer som bola mrtva.
Sóju mam veľmi rada aj plátky aj rezance aj drť aj kocky-všetku. Z plátkov robime rezne so syrom a šunkov vo vnutri-je to prplačka, ale mnamota. Rezance pridavam ked robim čínu a kocky dávam do guláša. Drť na zahustenie alebo k mletemu mäsu. Využívam tieto výrobky kde sa dá.
Pekný domček Pan velmi pekny. Ja by som tam asi chcela ešte jedno poschodie a určite veľký balkon s kopou muškatov. Ale bodaj by ti to vyšlo aj domček aj sestrička. 😀

lumistri
17. aug 2009

aj ja chcem pre joja sestricku..
som vyhnala mojich chlapcov von, konecne mam trochu kludu, som si pospratovala, umyla a utrela milion riadov a teraz si idem dat kavu a hrabat na nete, lebo sa mi nic viac nechce a este mam aj svoje dni tak som aj mierne nervozna.. 😠 bleee ja to tak nemam rada, kde su tie casy tehotenskeee a potom este tych dalsich 9 mesiacov.. 🙄

sunny_face
17. aug 2009

No vidite a ja by som chcela zase chlapca. Ale to ma ešte čas. Zatial ma naplno uspokojuje tento moj čertik, ktory vždy ked ideme spat tak ma zacne pusinkovat a ukaže na oči da pusu na oči, ukaže na nos da pusu na nos-je bohova.

sticker
17. aug 2009

Sunny zlatunká musí byť malá 😵 🙂 A vďaka za typy na sójové veci 🙂
My v kuse upratujeme - konečne dorábame poslednú izbu, už je vystierkovaná, vymaľovaná, aj podlaha je, ešte dorobiť zásuvky a lišty a snáď už budem mať poriadok v byte 😝

sunny_face
17. aug 2009

Co ste malovali? Bože ja ked pozriem tie naše steny, tak by sme mali.Take su už vyšedivelé.Ako sme to stale odkladali tak nam to urýchlila mala našla čiernu voskovku,prebehla sa okolo steny na chodbe. Tykže nas to neminie 😒

sunny_face
17. aug 2009

Už som obehala mimibazar you tube a stale nic, nikde nikoho? Tak si idem pospať. Čavky

lumistri
17. aug 2009

ahoj sanny, a dobru noc 🙂

pancake
18. aug 2009

caute. tak ja len tak narychlo. idem za 20 min. do prace a este nie som ani oblecena...
boli sme na ockovani, poslednom, potom uz pojdeme az ked bude mat maly 3,5roka ale to uz bude na SK. nie tu. 😠
chvilocku plakal ale potom zbadal mliecko a bolo po placi. 🙂

vsetky co mame chlapcov chceme dievcatko a tie co maju dievcatka chcu chlapcov. kazdy chceme parik. 😵 😵 😵

zajtra doobeda popisem.pa

lumistri
18. aug 2009

zas nikto nic.. 😒
mna chytila nova mania.. vysivam 😀
a vy co a ako? co nove? co ste varili?

sticker
18. aug 2009

Ahojte. Ja konečne sedím... Neskutočne som unavená. Ale izba je hotová. Sú to dva roky, čo tu bývame a máme konečne hotové všetky izby 🙂 Chodíme do nej akoby bola "posvätná" a kocháme sa 😀 A to tam je len podlaha a umyla som okno a dala záclonu 😝 . No ale samozrejme, že sa muselo niečo aj po...ť 😠 . MM šiel navŕtať poslednú dieru - chcel dať prechodovú lištu - 5krát trafil železo a na šiesty.....elektrika!!!! Bratia súdruhovia dali elektriku pod prah 🙄 😠 😒 . Neviem ako to mm spraví. Bojím sa, že bude musieť tú čerstvo položenú podlahu vysekať.... A tak sme sa tešili..
Teraz si idem ľahnúť, lebo o pol dvanástej si dám atb. tak nech aspoň trochu pospím. Lebo potom som ráno takáto 🙄 .
Tak ahojte a pokojnú nôcku nám všetkým prajem 🙂

lumistri
18. aug 2009

joj stick dufam ze sa mu nic nestalo 😲 😕