Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

akzuzs
29. aug 2009

Viš čo , normálne v rúre my sme to vždy tak a preto si chcem kúpiť misku, lebo to kysnutie je rýchlejšie 🙂 Tu pekárničku sme aj rozmýšľali s manželom, ale na to moje príležítostné pečenie sa to neoplatí tak preto iba tu mysku 🙂

mukky
autor
29. aug 2009

nadhera presne tento recept mi utkvel v pamati,lebo mam janka rada 😀 ,paci sa mi jeho hlas
a tusim vravel ze je to oblubene jedlo jeho manzelky 😎

tak ja som kurca grilovane zatrhla 😀 ,bude zivanska 😵 ,teraz som volala s mm ze pri tom kurcati treba stale stat a potierat to,pecie sa to aj hodku,a chcem byt aj s drobcom von a nechce sa mi stat v chate,ale inac varim rada,ale potierat stale kura?Ci? 😝 😀

Som mu tresla s telefonom pred chvilou a povedala ze si vymyslel chatu tak nech vymysla jedlo,mne staci aj chlieb 😀 a zivanku mu navrhla 😎 a som sa spytala ci on ju celu urobi a on ze hej 😀 to by dopadlo 😀 myslim ze nakrajat by vsetko vedel a necham ho to urobit a le viem ze pride za mnou a ma poprosi nech to ochutim 😀

nadhera
29. aug 2009

ja by som misku zasa len na prilezitostne nakysnutie nekupovala. toti nic kysnute nerobim, buchty aj knedlik kupim take mnam, skoro ako domace . cize ja skor pekarnicku - a dokonca v tej pekarnicke dokazes urobit cesto a potom ho spracujes na co potrebujes. ci chlieb, rozky, pletenky...fakt niektore babenky caruju. ja na to nemam cas /chut/. pohladam jednu dobru stranku a dam ju tu.

mukky
autor
29. aug 2009

baby kde ste????? ☹ ☹ som sa tesila na vas ze ked pridem z dovolenky popiseme a vy nikde ☹

nadhera
29. aug 2009

mukky - ano, si spominam,ze oblubene jedlo jeho manzelky /kosicanka sa mi zda/. ak si neskusala, vsak urob v chate, das do rury a nestaras sa, prides, mrknes,vypnes,dojde, vyberes,nalozis a konzumujes. ani vela prace s tym nie je. 😉

nadhera
29. aug 2009

vsetci asi dovolenkuju 😀 inac tu leje , strasny cas, ale dobre sa spi detickam.

nadhera
29. aug 2009

akzuzs - skus si to mrknut

http://domacipekarny.dama.cz/rady.php

mukky
autor
29. aug 2009

nemam tam ruru 😝

mukky
autor
29. aug 2009

idem malemu naporcovat masko do sackov a pozamrazovat..

apna
29. aug 2009

cafte zienky,ako?
daco som pocitala,tolko toho,ze uz ani neviem ,na co som chcela reagovat 😀
baby jak sa mate?ja si tu nejak neviem zvyknut,sakra,vsetko miide na nervy,podrazdena som,take sa mi to tu zda male,vsetko tu mame natrieskane a bordel vsade hracky,chodak,stolicka,prenosna postielka.....nejak som sa predtym s tym uz vyrovnala,ze to tak bude a teraz mi to zase vadi.mala uz konecne papa,tak som rada a dnes som si vsimla,ze ide hned aj druhy zubok.a vy ste ako znasali prve zubky?
velmi nemam casu teraz chodit,lebo je u nas svagor so zenou,oni boli dlho na sk,teraz prisli spat,tak su u nas ,kym si nenajdu dom,pracu a a tak...

dnes som bola shopingovat trochu,tak som malej pokupila veci,tak sa vytesujem,tu maju fakt super na deti,doma o nicom,vacsinou z teska som jej nieco kupila.

a vy ako vikendujete?ja rozmyslam,co na zajtra varit a za svateho neviem,neviem,ake mam vybrat...a ked sa spytam,tak kazdy povie,ze co chcem ja.taku odpoved mam najradsej 😝
dnes sme nevarili,lebo chlapi vstali az okolo jednej,lebo sme sli spat okolo stvrtej rano,sme popijali 😀 😀 😀

apna
29. aug 2009

bola tu segra s p,aj kamoska este jedna,tak sme debatili baby,aj chlapi.fajne bolo.tak na obed mali ranajky a potom sme sli do mesta a ked sme prisli,sme iba urobili kuracie do toho omacku kupenu,nejake indicke asi chicken balti,rychlovka,dali sme to nejakej lokse kupenej a salat.rychlovka a super.budem skusat aj ine tie omacky.neviem ci doma take dostat,asi nie.

a pak sme boli este tu u susedy pozriet maleho,tak nejak zbehol den.taka som unavena a som si vravela,ze pojdem s malou spat,ale este som porobila daco a dali si vanu a som v nej zadriemala normalne...a este som vas prisla kuk.
ale uz pojdem spat.

joj baby ja uz za dva tyzdne mam nastupit do roboty a ja taaaaak nechcem,normalne mam z tohjo depky,neviem si to ani predstavit.ale ak,tak pojdem iba na vikendy,teda 16 hod.na tyzden,lebo inak sa ani neda,lebo p meni smeny a ja som stale mala poobednajsiu.ale ani na tie dv adni sa mi nechce.ale furt si pripiminam,ze zarobim aspon na najom a dva dni ma nezabiju.

ok,ladies,idem ja ,lebo oci miuz padaju.a piste,co varite 😉

apna
29. aug 2009

a este som zabudla pozdravit nove kocky 😉

a mukky maly je chutny,ste si nosili postielku na plaz?a chcel v nej byt,nechcel stale do vody?a este dietujes?kolko si schudla predtym?ja uz to neriesim,nieco so schudla predtym,ale doma som aspon udrzala a nepribrala.ale uz sa chystam na nejaku dietku.
tak fakt caute 😉 🙂

mukky
autor
30. aug 2009

apna ahoj 😵

dakujem za maleho 😵 Ano som este doma povedala ze musime zobrat postielku prenosnu,lebo tu nasu stihacku by sme tam neudrzali a v kuse za nim len behali 😀 ,chcel byt v nej ako kedy,ale zvacsa ano,je v nej zvyknuty aj doma sa tam hra.Ale my sme boli skoro stale v mori,bolo teplucke.
Schudla som 3,6 asi za 3 tyzdne,uplne som vylucila sladkosti,no ale som 1 kg na dovolenke pribrala a doma este nieco 🙄 ,nemam pohyb ako tam,takze zacinam opat od pondelka

apna
30. aug 2009

halou
mukky,tak sa pridavam ku tebe od pondelka 😉 ja som si kupila doma knihu tu 90dnovu dietu,ale neviem ci ma to bude bavit tak jest podla toho.asi radsej tak ako predtym sama podla seba a tak..nam mala spala doma v prenosnej a dobre to bolo,lebo na posteli som sa ju bala nechat,aby nespala,hoci by som ju oblozila s vankusmi.aj tak mi tak raz spadla 😢 a teraz ako sme p[risli,tak segra jej kupila a mame ju v obyvacke a dobre,lebo ked ju p;otrbujem nechat,tak ju dam tak,ale inak,velmi tam nevydrzi,len by behala v choditku,ani na zemi nechce...

baby a co varite dnes?ja som vybrala nakoniec kare,tak som urobila zopar reznov,varene zemiaky s cibulou a vnatou a kapustovy salat a potom som este dala na plech br.platky,cele zemiaky male,papriku,cibulu,cuketu,pokorenila a dala na to alobal a dala do rury

a co porabate dneska?kde ste vsetky?tu dnes nefuka ani neprsi,hoc je chladno,tak pojdeme konecne vonku.
tak zatial

mukky
autor
30. aug 2009

ja na chatu nakoniec nejdem,takze som tu tak az vecer asi..teraz si ideme lahnut,potom asi ku mame na navstevu
apna tie varene zemiaky s cibulou ma zaujimaju 😀 ,ako salat to urobis,ci? 😕 to ty si cibulova s manzelom,nie?juj jake fajnotky si varila....ja nic,mali sme na obed len tousty,mama ma pre nas cestoviny s kuracim masom

mukky
autor
30. aug 2009

a napis viac ako bolo,co ste doma robili,kde chodili,co si si kupila a taak 😀 😎

to si bola u vasich ci u svokri?sa mi to pletie...a sama ci aj s drahym ci ako?tesili sa malej vsetci,co?oddychla si si,babky pomahali?

apna
30. aug 2009

😨

mukky
autor
30. aug 2009

pis 😀 apna to hore bola otazka na teba 😀

ja dojdem tak o hodku a pol,mm kuka film ,musim aj jemu zicat net aspon raz za rok 🤐 😀

mukky
autor
30. aug 2009

mukky
autor
31. aug 2009

ahojte,vidim ze nikde nikto...dnes budem robit ten CUKETAK,len je pre mna zahadou co mam doma...mama mi vcera dala bud giganticku cuketu alebo tekvicu 😨 ,ani mama nevedela co to dostala od kolegyne,vyzera ako cuketa,ale je OBROVSKA,skoro ako melon,len podlhovasta

mukky
autor
31. aug 2009

vobec sa nam inac nepodarilo naladit ten novy program doma 🙄 ,neviem kde je problem? 😕 🙄

pancake
31. aug 2009

mukky aj ja som cibulova. 😀 😀 😀 😀 😔

nadhera to si musis zvyknut na tu polievku. ja som ju robievala kazdy tyzden. teraz ked pracujem uz nemam cas, tak len tak raz za 3 tyzdne. mam 5 oblubenych polievok a tie varim dokola.
akurat sa mi maly pos..... ☹ 😠

appna to poznam. ja som po materskej nastupovala s placom. ale teraz je fain. a robim full time. 😔 😔 😔
opatrovatelke zajtra ideme kupit letenku, tak uvidime ako nam to pojde.

baby idem do roboty za dve hodiny, tak sa majte. niekedy kuknem. pa

mukky
autor
31. aug 2009

cuketak je uz davno upeceny,chuti ..mnam 😀 a to som ho vobec dnes nemala na jedalnicku kedze od dnes opat chudnem...mm robi zivansku,kaslem na neho ked ma takto trapi a pokusa,idem spat k malemu 😀

lumistri
31. aug 2009

ahojte babeny..
ako sa mate? idem vas citat, mozno sa este dnes ozvem 😀 😀
niiiic sa mi nechce, nemate nejaky recept aj na lenivost? 😕 😝

sunny_face
31. aug 2009

ahojte zienky, po týždni som tu a idem citat, co ste popisali, zazrela som, že sa vratila apna a mukky ahoooojte a vidim kopu novych tvari vitam vas medzi nami

sunny_face
31. aug 2009

Lumi ak najdes taky receptik tak ho sem hned hod a ak sa da cerveným 😀
Inac receptiky na cuketku a spenatiky opisujem -to su moje oblubene papanice

Mukky a Apna oddychnute a vydovolenkovane radost citat ako ste si to užili. Mukky ak mas fotku maleho na plaži v postielke hod ju sem musi to vyzerat bombasticky-uz len pri citani som sa usmievala od ucha k uchu 😎 .

Pan ako si dopadla s reklamaciou? Taka pekna linka a take problemy to je fakt dost huste. Urcite stala dost penazi a clovek by cakal, ze za tu cenu to bude bez problemov a nakoniec take halušky..... Najhošrie, že to musiš riešiť na dialku..... ☹

sunny_face
31. aug 2009

Mukky už som si pozrela tie fotky 😀 😀 😀 maly je bohovy v tej postielke
Apna nam ked isli zuby, tak to bol horor mala bola hrozne zla, v noci sa prehadzovala a mrncala a prehanalo ju a vzdy nam vysli 2 naraz. Teraz uz chvalabohu mame plne usta zubov, ale ešte nas čakaju stoličky už terz mam z toho hrozu.
Inac cez vikend sme mali v plane ist pozriet do Dubnice folklorny festival, ale kedze v sobotu lialo jako trafene, tak sme od toho upustili a vybehli sme do ulic u nas v TN.Zas boli tanecky a ruka hore-chvalabohu že existuju babky a takto nas zachrania od stereotypu 😅

mukky
autor
31. aug 2009

sunny ahoj,kde si vlastne bola?hej,s tou postielkou sme boli atrakcia 😀 ,ale bolo to super 😀

pridem tak o 3é minut,,maly uz spinka,my sme pred 20 minutami prisli.Boli sme v meste a u nasich.

sunny_face
31. aug 2009

Ahoj Mukky nemala som notebook, manžel ho musel zobrať do roboty, tak som bola cely tyžden bez netu.
Takže dovolenku ste si užli na plno, tej zmrzline sa tam nedalo odolať. Inač od zajtra sa pridavam a idem s vami na zhadzovanie kilečiek.Od dovolenky mam tak roztiahnuty žaludok, že pomoc. Musim sa troslu priškrtiť-hlavne so sladkosťami. 😒

mukky
autor
31. aug 2009

sunny a ty si az tak vela nenapisala ako ste sa vy mali...mali ste tam korzo?My sme do polnoci boli von,vy ste tusim nechodievali,nie?Mala asi uz nechce byt v kociariku...ci?

ale vies ze u nas je zmrzka lepsia?Lepsie ochutena...a mame uz aj novu cukraren par dni a tam je talianska zmrzka,taka smotanova,..makova,kavova,cerveny grep a podobne a vraj je aj na nasom sidlisku uz otvorena 😠 😀