Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

apna
9. nov 2009

nec nepozerem jojka mi ide v pozadi.
uz prisiel p tak mi ho dajak luto prislo z roboty s taskami ovesany a ja si sedim s pc v ruke 😀 😀 😀

fajne sa vam potom zmenil maly,co sa spania tyka,aj my ked bola mala,spala dlho iba v kociku a to sombola na sk v zime ta fajne zahulana spinkala aj tri styri hodiny a mne vyhovaovalo aspon isla stale z domu do mesta som sa prechadzala fllaka s kamoskami po meste,chodila ku nim do roboty a tak.
a ked sme ostali doma,tak som jupovozila po dvore a spala na dvore.len som niekedy musela sediat v kuchyni aj 3 hodky,aby som ju pocula.a doma spala presne pol hodinu.

tu tortu som uz raz robila,ale asi som dala malo jablk,take suche bolo a tiez som davala zlaty klas.
dobra fotka 😉jak dieta?

mukky
autor
9. nov 2009

ap ,dostala si ip? 😀
a spanie sa mu zmenilo na super 😀
dieta sa teraz nekona,nechudnem ale ani nepriberam
ved niekde mam papier co som si zapôisovala kedy dopapal,zaspal a taaak,fuuu to bolo narocne,kazde 3 hodiny davat papat vo dne v noci
moj mm este na zatahu 😝 fajne mu bude rano a poobede ideme na ockovanie,my sme este nevynechali ani jednu poradnu ci navstevu lekara spolu,teda raz,ked maly dostal teploty som sla s mamou ,bol v praci vtedy

mukky
autor
9. nov 2009

uz prisiell a uz aj spi 😝

apna
9. nov 2009

no ja tiez ked si spomeniem na zaciatky,najlepsie ked bola malinke babatko,to len spinkala a kazde tri hodky papkala.
a co za akciu mali?ta si uzil co? 😀 a uz ste ok?
tu sa na poradne chodi chces ty,kazdy utorok je baby clinik,tam povazia a pytas sa co chces.

mukky
autor
9. nov 2009

prisiel a povedal ze ahoj a dovi ci take daco 😀 motalo ho riadne,sa pytal ci sa bobacik kupal a ze ci sa tesil z hraciek 😀 a ja ze uz nepi vsak si sa ma to pytal ked sme volali spolu 😝 😀 a som ho osalila ze rano vstava ze ja musim ist k lekarovi 😀 ale nejak ma nevnimal,napil sa coly,som vedela ze sa chce napit z flase a to moja cola som mala chut,raz za cas a on ze ty ma normal sledujes 😀
a jasne ze vylial vedla 😝 😀 a siel spat,rano mu bude fajne zle.on moze iba obycajny rum,z whisky a podobnych mu je zle 😝
mali ze koniec roka

mukky
autor
10. nov 2009

apna idem hajat,zajtra ti odpisem,paaa

mukky
autor
10. nov 2009

ahojte,drobec vstal o 6.45,ja pijem kavicku,poobede mame ockovanie
von prsi od rana ,uz par dni 😝

ap kde si vcera zmizla?

sunny face kde si ☹ ste ok,.aspon daj vediet o vas,a lumi?ste ok?

pancake
10. nov 2009

caute. je tu niekto? 😕

apna
10. nov 2009

cafte,
mukky sme sa zakecali s p,potom siel na pc a som zaspala.a som hotova,lebo,mala bola od pol stvretej do sieste hore a i osmej sme ju museli zobudit ku dr a az teraz isla spat 😠 opica mala.normalne som unavena,ale pride segra zachvilku....konecne kava...nevarim,malej som urobila polievku zel.aj masko som tam supla a p urobi daco rychle vecer,uvidim este...

no ame boli u dr a pocuvajte co nam povedala:vraj mala vyzera velmi dobre,nezda sa zeby mala plny zablokovany nos,vraj ma dychanie absolutne ciste a kasel je velmi zly,ale musi to prejst same,nemame to az tak brat vazne,robit si starosti,ze to prejde,ze ona je dieta a to je ok,sama to zvladne,musi si takto budovat imunitu,nie je dobre brat lieky ,ze na take nepotrebuje antibiotikla a ja ze to je lepsie pre nu,ze ludia co za vsetko beru tabletku skoro umieraju. 🤐 a nechcela nam dat ani kvapky do nosa,ze nepotrebuje a nebude jej davat zbytocnosti.ze podla nej nema blocked nose a ja ze no teraz nie.lebo stoji,ale ked lezi,nemoze spat,dychat,nedala nam.musela som si kupit 😠 ze pokial papa a pije mlieko,ona sa nicoho neobava.

och ta ja neviem teraz co mam robit,ci fakt prehanam a to prejde,ale ved to uz mesiac soplime a dva tt kasle,mozno viac.ten inhalator mame davat a calpol,to je taky sirup sa dava pri teplotach,zuboch,bolestiach a tak.inak tu v lekarni pre babatka take na hlieny a kasel nemaju nic,az od dvoch rokov.
tak neviem ci mam davat to co mi povedali alebo budem mat z domu ten sinupret.
rozmyslam,ci nemam ist domov 😕 prehanam?ked ja neviem posudit ci jj je lepsie,podla mna nie,kasle aj sopli tak isto.

zas som sa rozpisala a vykecala 😀 😲

mukky
autor
10. nov 2009

ahojte,vecer sa stavim,ap,uprimne mne sa ta lekarka nezda,nic jej nedat,ani kvapky??? 😕 😕 🙄
kupila si uz zvlhcovac?to by sa jej dychalo ovela lahsie,a ja som prieduskarka bola ako dieta,chodila na liecenie a to sme mali doma este ako deti tak viem o com hovorim.lo mi lepsie...hadam nechce ta krava ked laura nevie dychat ze nedaj boze sa zacne dusit 😢 moja sestra sa takto skoro zadusila a sla do nemocnice v hodine dvanastej,tusim nemala ani rok,alebo nieco po,si dodnes pamatam ako sme ju s mamou boli cez okno pozriet,vtedy dnu nesmelo sa chodit ani s mamou do nemocky dieta ☹ ☹ a stala v postielke a plakala,a mama tiez aj ja,sice som mala 6 rokov ale mam to v pamati ☹
a svagrine robilo az tracheotomiu ☹ ☹
verim ze to nie je vas pripad,no ja neviem apni,a co na to p?skuste este ineho lekara tam,ci to sa tak neda? ☹

JA SOM TAKA SMUTNA ☹ ☹ ,malemu na ambulancii lekarka staihla predkozku a uvolnila,maly placka strasne ked sa popisa,sa ma drzi ako kliest,strasnou silou ☹ sme mu museli aj doma to urobit a dat masticku a harmancekom vytriet ☹ malemu az zmodrela pusa od bolesti co sa nevedel nadychnut a aj strach iste...mm mu robil ja som sa bala ale aj on
som zhukla na mudr ze ci to nie v kupeli sa to ma robit ked zmakne pokozka,skoro som ju zahlusila hned mu stiahla a ved par dni ho mozno bude to stipat ked bude piskat 😕 ☹ ,par dni???som revala jak mala,jak plakal ked sme vysli von,a aj ho pichali do rucky,ale preplakal silno celu navstevu,co sa ludi neboji,asi si pamatal ockovanie
modlim sa nech maly nepiska ☹ ☹

pancake a maly ako s pisuliacikom?este ho boli?kolko vam dni to trvalo co ho to bolelo?
lumi ty si malemu uz stahovala?
mame to robit raz tyzdenne ☹ sa bojim

apna
10. nov 2009

juj mukky to mi je luto maleho a co doma potom este plakal?aj doma ste mu to robili este?

ja sedim,mala spi asi polhodku uz .idem napacovat tie prsia,musim pohladat ,co si minule pisala.
maly spinka v pohode,nema teplotu po ockovani alebo tak nieco?

mukky
autor
10. nov 2009

apna no doma plakal este 2 krat,ked sa popiskal a velmi plakal ☹ tak zalostivo,nozkami nejak krutil ☹
hej sme mu to urobili ,mm teda ale uz to asi nebudem robit,neviem co mam robit,vsade inak pisu a hovoria ☹ sa bojim ci mu to mm velmi nestiahol,ale vravel ze mu lahko islo,bojim sa,este nepiskal po mlieku a ak ano tam spinka a sa na to nezobudil

apna
10. nov 2009

co uz mukky,neboj prejde,este nas cakaju aj horsie veci.to je taky iny plac ked nieco boli a ked sa zlosti,ne?presne viem kedy laura sa udrela alebo nieco a kedy len trucuje.
mala sa budi ,aj s placom,neviem ci sa jej sniva nieco...ci nechce byt v postielke...
hladam daco na seba na tu oslavu,no tazko na mna aj pekne,aj aby som sa dobre citila...

mukky
autor
10. nov 2009

ap myslim ze ci mu to nestiahol mm velmi,ved mam pocit ze normalne mu cele stiahol...a som citala teraz clanky a je mi normal zle,sa bojim ze mu to stiahol na silu,ze to postupne treba ze trhlinky budu,zapal a podobne

je mi zle,najradsej by som chcela den vratit spat,pan mala teraz s malym take problemy,mal zapalene a infekciu a ze strasne to bolo,co verim pre to chudatko male
a vycitam si ze som nemala mm povedat nech to on skusi,ale ja som nemohla

a maly pol dna preplakal tak spinka a este ani nezamrncal,som bola pri nom,taky maly je,zlaty

mozno zubky lauru trapia,co papala na veceru?

mukky
autor
10. nov 2009

idem pozerat bez servitky,jednu ci dve casti ale ani nemam chut asi pojdem spat po prvej casti,nech mam myslienky inde,este s apridem rozlucit o polnoci

mukky
autor
10. nov 2009

a napis co maso,co si tam dala

mukky
autor
10. nov 2009

posielam ti do ip nieco ak to nepoznas ale to je naozaj,nie sranda

mukky
autor
10. nov 2009
https://www.youtube.com/watch?v=5iLbUnKCY2c

na naladu trosku som si pustila 😀

apna
10. nov 2009

preco si myslis,ze mu velmi stiahol,ked povedal,ze nie,ze lahko islo?plakal maly velmi?to doma mu zmodrela pusinka?joj chudacik malinky,musi to byt naozaj hnusne pre male. 😒
mukky nepredstavuj si uz scenare strasne,mysli pozitivne,dobre bude,hlavne nech sa vyspinka a uvidis zajtra.

mala mala banan a hrusku,tak ona sa vzdy tak budi,ale nie s takym placom.som ju nechala na posteli,ta furt chodim pozerat,aby nespadla,som ju oblozila vankusmi.

maso kuracie a dala som ako si pisala-kecup,horcica,vegeta a vela cesnaku aj cibulu som dala,vajka.a urobim hranolky,mozno ryzu a zel.salat.

mozno zubky,dnes som pozerala,tak nevidno jej nic,ale kuse si prsty a tak.uz ma rok a len dva zubky 😕

ty co budes varit?

apna
10. nov 2009

😀 😀 😀
to z ip mi nechce nacitat,neskor skusim

https://www.youtube.com/watch?v=sJi2HaJf1VI
mukky
autor
10. nov 2009

ap ani uz nechcem na to pomysliet co zajtra,ja len pozriem ale nestiahnem
hej doma ☹ sa nevedel nadychnut od placu ale sme mu mali tak s harmancekom a mastou natriet,nech uz je zajtra a neplace a je vsetko ok

plakal ☹ som ho prebalila ale snad len trosku bol popiskany

a ako laura?
ale na veceru mala banan a hrusku a mliecko potom ci ako?
hranolky k tomu urob a nedaj vela oleja ked budes maso robit a olej trockem tam pridaj do masy

apna
10. nov 2009

hej ok,
naraz sme napisali 😀
joj maly segin,ta asi mu velmi stiahol,ked zaz zmodrel,aj zajtra mu preventivne natieraj,chudacik

hej dve hodky potom mlieko,myslis,ze brucho?

vies po anglicky?ten link co som poslala,ci budes rozumiet

mukky
autor
10. nov 2009
apna
10. nov 2009

neide mi nic,to bude asi zas nasim netom obmedzenym,bo stary len vkuse stahuje daco 😠

mukky
autor
10. nov 2009

skoda lebo to je taka supa ze az
neviem anglicky,mala som nemcinu,dik za link ale nieco som sa ucila anglicky sama zo slovnikov
no on tak plakal ked aj doktorka mu
ale nasilu by neurobil to keby neslo,verim mu tam som bola ale vies jak chlapi nesu taki citlivi

mukky
autor
10. nov 2009

idem k vam na obed,je to vyborne,uvidis

ja zajtra nevarim,uvidim co a ako bude a pozajtra asi budeme mat zemiakovy salat a kuracie rezne

apna
10. nov 2009

skoda,ze nerozumies tomu,nechce sa mi teraz vysvetlovat,nabuduce,ani ja nerozumiem vsetkemu, a to minule az mi kamoska dala tie linky a o tychto veciach....

zajtra si to pozriem

neboj dobre bude a manzel je doma?nemaka?a uz vsetko bavi jak ma? 😉 😀

hej fajne vela cesnaku som dala,ale asi som mala dat len jedno vajko,lebo som nedala tolko masa a trochu take to bolo "jak v omacke"ale to sa vsiakne mozno.pride bracho,tak si da,minule tiez bol jak som robila to kriklave kura,za minutu bol tanier prazdny 😉

mukky
autor
10. nov 2009

ap ze pozdravujem brata 😀 vie co je dobre a tebe chutilo?
neva,aj ja to mavam tak ponorene,to sa zje
ne nebavi
😀
som bola nastvata za vcerajsok a zle mu bolo a on sa chcel udobrit nech sa nehnevam tak mi chcel kupit vonavku,co som vcera nadherne 2 nasla a ja som nechcela 😀 hrdost moja 😝

mukky
autor
10. nov 2009

doma mam velky kusisko torty orechovo cokoladovaj,super je z akcie,kolegyna ijeho piekla