Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

lumistri
8. júl 2009

mne uz vsetko spi.. 😝 😀 😎

sunny_face
8. júl 2009

Ahoj zienky, to sa niekto ma ked manzel umyva okná. super 😵 . Vydela som to na vlastne oči len raz a stalo to za to, lebo ten pan co umyval okna bol len v trenkoch a poskakoval po celom okne 😀 . Som mala peknu podivanu.

sunny_face
8. júl 2009

Pancake-co hovoris na ten film Secrets oplati sa to pozrieť? Bavili sme sa o tom s drahym a neviem ci kupit knihu alebo pozriet film.

sunny_face
8. júl 2009

Pomaly citma co ste vcera popisali a popisali ste toho dost.
Mukky - gratulujem malemu k jeho prvym narodeninam. 🙂
Lumistri-ako si dopadla na pohovore, vsak sa pochval ako to vidiš?! Sisi ma ziskala, tym ze sa voláš ako moja mala, aj si taky živel ako všetky Lucie?

lumistri
8. júl 2009

no neviem ci som zivel.. to by museli posudit iny 😝
ale som dost prchka, a malo trpezliva, takze dufam ze tvoja mala taka nebude 😵
no na pohovore.. cojaviem.. bolo to prve kolo, z 200 ludi maju vybrat 40. v piatok mi daju vediet ci postupujem do druheho kola.. som chlapcovi prizvukovala ze hladam nieco na doma.. povedal ze nie je problem, tak to som zvedava 😒
ale popravde, videla som pani co cakala na pohovor po mne, a musim povedat ze som v nej nevidela nejaku nebezpecnu konkurenciu 😲 😝 😀
juj aka som skromna 😀 😀 😀

mukky
autor
8. júl 2009

sunny dakujeme 😵
mam este napisat co moj manzel este vsetko doma robi?Ale nie,nechcem provokovat 😀 😀 😀 😎 ,ale ked vam poviem jeden zazitok so zehlickou 😀

idem pozerat film na markize,lebo fuurt len pisem a boli ma krk, 😀 a chcela by som si pozriet nejaky film..ale o hodinku pridem ak tu este bude niekto..

SOM HLADNAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA 😒 😖 🙄
ASI UMRIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEM

sunny_face
8. júl 2009

Aj tak mas odvahu ja nemam rada konkurzy, bola som zatial len raz a koktala som, bola som nervozna a nakoniec aj rada ze ma nezobrali-bol tam taky slizky šef.Fuuuj. Ale ak o tu prácu stojiš tak ti prajem nech ti to vyjde.

lumistri
8. júl 2009

ja tiez nemam rada konkurzy.. som bola cely den nervozna.. zaludok scvrknuty, len dve kavy sa do neho vopchali 😝 😀 ale ked musis, tak musis.. som mala rovnake priznaky na maturach a statniciach.. fuuuj, a myslim ze sa toho nezbavim do smrti ☹

mukky
autor
8. júl 2009

tento recept sa mi paci a vraj je to super a da sa vselicim plnit
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=30203

aj toto bolo dnes v teme hodene do eteru ,tiez vraj super,nerobili ste niektora?

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5549

sunny_face
8. júl 2009

mukky tak ty nas pekne naťahuješ, zajtra budem hladať, čo sa stalo s tou žehličkou!!!!

Inač dakujem za radu ohladne tych cukiet, moc sa s nimi neda porobiť, ale dala som na vaše napady a ugrilovala som si ich aj s tofu. A mlsali sme obidve ja aj Lucka.

sunny_face
8. júl 2009

Ja som napodobne robila metrovy kolač. Striedala som kakove bebekeksy s vanilkovými a lepila klasickou pudingovou plnkou a obliala čokoladou.Ty čo predtym jedli metrový koláč vraveli, že je to presne take iste.

lumistri
8. júl 2009

hmm mukky ten chlebik vyzera fajne.. musim skusit niekedy.. 😵

sunny_face
8. júl 2009

Aj ten taliansky chlebik vyzera dobre- to je pre mna väčšie pokušenie ako to sladke. 😅

mukky
autor
8. júl 2009

sunny 😀

no manzel mi raz volal z auta ze ide domov a mali sme ist na navsetvu tusim a ci mu nevyzehlim rifle.no a ja som mu spatne potom volala ze neviem kde mame zehlicku,som ju nevedela najst,upss 🤐 😀 😀 😀 😀 ,lebo doma zehli iba on 😀

mukky
autor
8. júl 2009

ten film co ide je o nicom 😝

mukky
autor
8. júl 2009

aj ja uvazujem o tom chlebe...mozno pozajtra by som skusila...dala by som tam syr,sunku,sampinony mozno,kukuricu..a co najdem doma asi..

mukky
autor
8. júl 2009

sunny a ako si robila tie cukety a tofu?

lumistri
8. júl 2009

hmm, som dnes davala mojmu muzovi za priklad tvojho mukky, a on sa vyjadril ze kazi muzom image 😀
ale ze aj zehlii, hmm, to kde si takeho nasla? ci si ho naucila? 😕

mukky
autor
8. júl 2009

lumi 😀 😀 😀 on robi vsetko doma okrem varenia niektorych jedal a aj periem si radsej sama,kupelku a wc sama si radsej poupratujem..
vacsinou poslednu dobu on povysava,umyje podlahy ,prach utrie atd co treba,a ja varim ci sa venujem malemu,maly vyzaduje veeela pozornosti,stale chce lozit a chodit

no vela asi zalezi ako bol doma nauceny,no a on doma pomahal..moja mama mu stale vravi nech uz tolko nerobi..ale on je zlaty a nevedel by sediet a ja vsetko aby som robila,ale hadame sa aj,ja som taky cigansko taliansky tip 😀 😀

mukky
autor
8. júl 2009

no a jasne ze to jeho pozehlene si radsej sama poodkladam,aj maleho veci,a take preciznejsie veci co chlapi na to az taky cit nemaju..

mukky
autor
8. júl 2009

apna kde si?

pancake ma nejake problemy s netom ☹ ☹ a ma to ho vela chudatko..fakt blbe ze v uk je tak kratko materska ☹

lumistri
8. júl 2009

babeny idem na kute.. som daka rozbita.. maly ma zase horucku.. rano bezim k doktorovi, tak nam drzte palce..
pa a bru noc 😔

mukky
autor
8. júl 2009

lumi, juj malicky ☹ ☹ ☹ nech ste cim skor v poriadku

apna
8. júl 2009

cafte
mukky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!naco si tu pohadzala linky? 😀 bracho tu ma pri sebe take keksiky,cajove pecivo, fajne a ja som odolavala v pohode,ale hladna som jak pes,ale ked pokukala,tak uz som neodolla a som zjedla 5 😝 ta sa trapim cely den a teraz na noc do do.....m.musela som si zahresit 😀 😀 😀 😀
mukky mas ty veru muza,podel sa o neho,ne? 😀
lumi,nech sa rychlo uzdravi malicky ☹
caf sunny,sko ide dietovanie?
my sme boli zas v meste,este pokupila dake darceky,sladkosti a tak.kopu prachov miname teraz na nakupy.a zbytocne,nervy mam.
a som konecne nafarbila vlasy.ale mi pokvapkala farba na koberec novy v kupelni a p to drhol s kefou este a vanishom a iba to cele roztoto.velky fialovy flak.s cim dam dole?ked tiez blazni,do kupelne koberce daju.
nevratia nam depozit,ked budeme sa odtial stahovat,ked bude taky tam zababrany

mukky
autor
8. júl 2009

apna ahoj 😀 😀 😀 prepac za linky 😀 a co si dnes jedla?a ja co mam povedat jaka som hlados
😀
nepodelim sa 😀 😎
apna juj ☹ skus so samponom na vlasy vydrhnut...najprv.wanis je na hov.. 😝 a potom skus na nete daco najst..s cim na skvrny
ja este nenafarbila 😀

apna
8. júl 2009

mukky ta taka si sukromnicka na muza hej? 😀 😀 😀
uz som zistila,ze ten vanish je o nicom,aj malej veci som nechala v nom namocene a nic a este so tam dala ocot,soda,prasok ,tak somniekde citala a trosku zislo,ale nie poriadne
ked ona za svet nechce mat podbradnik ked papa,furt ho strhne.ale som kupila take,co sa riadne cez hlavicku daju,jak triko napr.a take dlhe su velke fajne,tak to uz neda dole nijak.
inak,asi jej ten krem kus pomohol,lebo dnes uz ma ovela lepsie tvericku.tak este zajtra pockam a budeme experimentovat dalej.
a maly ako zvladol chlebik a banan a jogurt chutil?
ja osm dnes jedla rano chleba so sunkou a uhorku,obed polievku zeleninovu,ale som presolila,bo som varila vo vode kde sa varil karfiol a som zabudla,ze som tam dala sol a potom este vegetu 😝 ,potom som si na olovrant dala v meste tak robia mraz.kukuricu ohriatu ,v miske pridaju trochu flory masla a sol.mnam,teple to je.a maju vselijake,teda korenia pridavaju ake chces.ja mam najradsej iba osolenu.
a ked sme prisli domov tak sme objednali si jedlo,ja som si dala kuraci kebab v loksi s kopou zeleniny,ale loksu som nezjedla,len ochutnala.takze kuracie maso so zeleninou. a teraz som zjedla tie keksiky sakra

mukky
autor
9. júl 2009

mnam,ty si teda fajnotky dnes mala,kebab mam rada aj kukuricu,budem ju mat zajtra 😵

malemu vsetko chuti,neni nieco co by nespapal,..do jogurtu bieleho som mu nakrajala banan,najprv trosku kyslo sa tvaril.predsa ten jogurt neni sladky,ale chutilo mu velmi..chlebik dam az zajtra s maslom,teda dnes uz ..
ja som len prkotiny jedla,same ovocie a jogurty a 2 kusky pizze,takze sa tesim na ranajky 😀
mas brata na navsteve?

pancake
9. júl 2009

caute.

jedna libra je jedno euro. 😉

secret som este nekukala ale knihu by som si nekupila. toto mam napalene zadarmo.stiahnute z netu.

ako sa robi ten vyprazany karfiol bez vyprazania????? chcela by som to vyskusat.

tie rezne naopak robim aj ja a ked ich vyprazim, tak ich naukladam do janskej misy, alebo na maly plech a zalejem ich bujonkou rozvarenou, a dam este na pol hodku do truby. su vynikajuce. ja vyprazane rezne nerobim. iba tieto. su uzasne makke a chutne.

blabne nam ten zasraty net, mam nervy. kukala som aj tie autosedacky a v sobotu ideme kupit. len sa neviem rozhodnut medzi tou z argosu alebo maxi cossi.

apna ty mas tu z argosu, vsak???? napis mi nieco o nej.ako je polohovatelna atd...... prosiiiim.

mukky a ty nevyvaraj lebo potom budes stale papat.

ja som sa tak teraz ociganila s tym struhanym tvarohovym kolacom. je uno nuno ale nemame ho kedy jest. rozmyslam ze by som ho dala do marzaka. neviete ci mozem?????? ale asi vyskusam.lepsie ako ho hned zahodit.no nie???

a ine nove nic zase. v robote mame stale meetingy o tom co budeme robit po zatvoreni firmy, ci chceme odstupne, alebo druhy job, uz som 4 krat odmietla ponuku na pracu, a stale chodia za mnou ze ci si to nechcem rozmysliet. no ale ja chcem zostat s malym doma. a pocula som ze by mali zvysovat matersku od noveho roka. je to tak??? teda mam na mysli roicovsky prispevok. napiste mi o tom co viete...
diky.

apna hod mi link tvojho kocika.kuknem.ale ty mas asi ten velky od narodenia co je, ze?

mukky ty mas ake golfky??

boze to su stale nejake vydavky.nestiham setrit.stale nieco treba a treba a treba....

a nasi podnajomnici mi povedali ze uz nepredlzia zmluvu, iba ak pojdem s cenou dole, tak som musela upustit z ceny. 😝 😝 😝 😝 😝 😝
tak mi to je trosku luto, lebo som prisla o dost penazi. 😖 😖 😖 ☹ ☹ ☹

pancake
9. júl 2009

a odkedy sa maly narodil tak kaslem na zehlenie. iba nevyhnutne veci. to znamena ze tak raz za mesiac vytiahnem ten ,,blaznivy,, stroj. inak mi pada len prach nan. 😀 😀