Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
9. júl 2009

apna kde si 😕

apna
10. júl 2009

morning ladies
janemozem spat,p siel do prace,mala hajka a ja kukam telerano 😀
mukky vecer som behala ku malej kazdu chvilu,azzaspala ani neviem jak vedla nej.
ja neviem,ona este nikdy nespala,ze zaspi vecer a spi,furt treba ku nej behat,ddu jej davat,na bol,lezat vedla nej,kym zaspi tvrdsie a kym dojdem spat do obyvacky,uz ju pocujem.na nervy dakedy.co uz.

dnes bude dlhi den 😝 musimist na postu,aj do mesta este,nechce sa mi,pojdeme busom.
idem varit,som zvedava na tie knedle zemiakove

sunny_face
10. júl 2009

Cavky zase ste prebrali tolko tem naraz, ze som zvedava ci si to pamätam- ja som cez tehotenstvo pribrala 15 kg. Dost ale ked pocuvam vsetkých naokolo tak stale malo.Ale mna dost buzeroval moj žensky-normalne som mala hrozu mu hlasit kolko som nabrala.Inac ked som porodila tak ma bol pozriet a ked ma zbadal s tym velkym bruskom po porode, tak sa ma pytal či som pred porodom 😠

Ja som na dnes vybrala rybyčky-hoky, už sa na ne teším, opečiem si ich len tak jednoducho-mnam

lumistri
10. júl 2009

sunny 15 to je nic, jedna co lezala v porodnici so mnou pribrala 28 kg! a to je neco 😲
inac som uz viacere pocula, ze ich doktori buzeruju.. mne moja nikdy nic nepovedala..

mukky tak som to predsa len skusila s tym susenym cesnakom a manzel sa len tak oblizoval 😝 😀 😀

mukky
autor
10. júl 2009

ahojte baby,tak uz mam cas...prisla som domov nedavno,dala malemu papat a ulozila ho spinkat..mam velku novinu,dnes okolo 19 hod zacal sam chodit 😵 😵 😀 ,skoro som plakala od dojatia..a taky je rychly,nenormalne..take dietatko nepoznam,nasi mali dost..on v kuse,v kuse je v pohybe...neposedi dlho,nepostoji...strasne hyperaktivny..stale nieco musi robit..najma lozit raketovou rychlostou..viete aky mam strach ze bude padat?Co isto bude...a vsade mame plavajuce a dlazbu ..ach jaj,ja ho asi priviazem,teraz uz ani na sekundu ho nebudem moct nechat sameho ako doteraz..takze dovolenka bude narocna 😕 😀 😀

sunny by som povedala lekarovi take nieco ze by ho vystrelo..juj ja take nem,am rada..by som mu povedala hned,ci je pred plastickou operaciou,ze ma velky nos ci take nieco 🙄 😀 😀

lumi a co si nakoniec robila a ako a ako to chutilo 😕 ?? 😎

ubytok vahy -3,1kg 😵 ,hladna som jak svinka 😀 ,skoro nic som newjedla z tych dobrot...a zajtra segra robi grilovacku,a v nedelu ja oslavu..no hruza 😀 😀

mukky
autor
10. júl 2009

ale idem si dat melon,lebo som dnes si skoro ani nesadla...

apna ja tiez som nemohla spat 😀 ,dnes rano som spala od 4 do 6 hod,a potom este od 10 do asi 12..rezu ma oci..som stale ja nervozna ked mam varit pre vela ludi,ci sa vsetko podari..asi som svihnuta,a pritom to je taka banalita..ale segra mi skrizila plany..som chcela zajtra pratat a ochutit kurca,urobit 2 salaty..a o 15 tej tam mame byt,a este som chcela aby si manzel mohol nieco vypit tak dufam ze to neprezenie a v nedelu mu nebude zle 😀

sunny_face
10. júl 2009

Mukky - Joj to je zlate, ja som sa snažila prve kroky malej aj natočiť, ale vobec sa jej nechcelo pre mňa pózovať.Tak ti len poradim- ešte si to rychlo uži kým zatial beha len tak neisto, lebo moja mala sa už aj liepňa na stoličky, postel a všade kde sa len da.Musim ju stale kontrolovať, lebo si začala davať ťažšie "levely", už sa snaži vyliezť aj na poličky na hračky-pomooooc.
A kolko uz dietuješ? Pekne ti to ide dole. Ja sa priznam dnes som zhrešila a zjedla čokoladu-mam výčitky jak sviňa, ale čo už nevrátim to. Zajtra zase od zaciatku

mukky
autor
10. júl 2009

sunny dnes je to 15 dni od upravy jedalnicka..

ze LEVELY 😀 ,budem to pouzivat 😀 ...no tak to mas tiez doma zabavu,a ako varis ci pratas,davas ju vtedy ku susedom? 😀 😀
ja som si dnes dala jeden maly kusok torty v pohode,prva taka sladkost okrem zmrzliny tusim 3 krat..a nejak to neriesim,bude aj zajtra este a pozajtra...nechcem byt na hlavu ze vsetko si zakazem totalnne..tak pomalsie schudnem..

apna
10. júl 2009

cafte,
boze cosom tam napislala ,ze"dlhi"den.taka chyba 😝
joj,konecne som sadla
mukky maly chodi hej?super.a sa z toho tesil,ze ide sam?

znicena som totalne,este som nalakovala nechty a cakam kedy uschnu a dem spat.zajtra zas budicek o siestej.dufam,ze mala zvladne let v pohode ako doteraz.
inak,zemiakove knedle sa mi nepodarili,neviem preco,take boli dnu jak lepive,neviem ,ci malo muky? 😝 som urobila zem.lokse a riadnu knedlu,som dala cesto do rury[na 50stupnov] a jak rychlo mi vykyslo.ze ma to skor nenapadlo.
my uz zbaleni,kopec veci mame

aj ja som za dietu taku normalnu,ako muky vravi,ze si dat sem tam nieco,ja nepocitam kalorie a tak.dnes som sni ic nejedla,nemala som cas,taka som hladna,dala som teraz jogurt,ale ani sa mi nechce jest,to uz su asi nervy

sunny vravis,ze este mame si uzivat,hej? 😉

lumi a co maly?uz je ok?

baby doma nemame net,tak nebudem tu,len sem tam napisem,ked budem u kamosky 😉

apna
10. júl 2009

mukky paradne chudnes,uz tri kila,super,ne?
sranda nie,ty si vravela,ze si strasne malo jedla predtym,ako aj teraz malo,ved to je nic jogurty a take veci,nezasytia,aspon mna,ale proste,ze musi sa stale pravidelne jest,aby sa chudlo 😀

mukky
autor
10. júl 2009

apna ahoj,stastnu ,teda let a davajte na seba pozor...

lumistri
11. júl 2009

cafte baby,
ja som vcera odpadla do postele ako zrela hruska a daj sa mi svete, maly mi dovolil spat do pol desiatej 😲 co je hadam prvy krat co sa narodil 🙂
mukky vtedy som pouzila to co si mi poslala v linku na hydinove maso ale dala som bravcovinu a miesto normalneho cesnaku suseny.. a zemiaky len tak upiect do rury.. a ti hovorim fajnotka, mnam mnam 😀 😀
anpa, dik za opytanie, maly je uuuplne v pohode a vystraja ako predtym.. ako by mu vobec nic nebolo 😵 este som ho nezobrala von, lebo sa bojim ze sa mu to vrati.. ked douzivame ten sirup na hrdlo, tak sa odvazim 😉

nas maly este nechodi ☹ postavi sa a vie stat bez drzania aj minutku ale chodit sa este neodvazil, len popri gauci a stole ruckuje 😀 na styroch je skoro nedolapitelny..

booze baby ked vas tak citam, ja som uplne hrozna.. vy vsetky tak disciplinovane chudnete a je sa len napchavam.. sice na ranajky si dam len kavu a dojem bud jogurt alebo ovocie co mi maly nezje, ale po obede som ako kobylka.. napriklad vcera na veceru som dala styri chleby.. chapete?? ☹ ☹

pancake
11. júl 2009

lumi neboj ani ja nedrzim dietu a v pohode zjem 4 chleby. bez vycitiek 😀 😀 😀 😀
ja som proste chlebova. ked nemam aspon raz za den chlieb, tak som stale hladna. ja to uz ani neriesim.

idem vas precitat. 😉

pancake
11. júl 2009

ja som v tehu pribrala 18kg

mame podnajonikov, lebo na sk mame byt.ten davame do prenajmu. ale tu v Uk byvame v prenajatom dome zase my. byvame sami, takze si vies predstavit kolko platime. 😝 😝 😝 😝 😝 ale byvat by som nechcela s nikym. takze si radsej priplatim a mam klud.
rodicak poberam zo slovenska. tak ako tiebe povedala ta pani na socialke.

mukky neviem si vybrat autosedacku maxi cosi alebo britax. pohybuju sa od 3000sk do 3500sk. tu v Uk.
akurat sme sa vratili z mother care /obchod pre deti/ a tam sme testovali tie sedacky, ale neni som s pokojna so ziadnou.zdaju sa mi uzke,, a nohy mu vela trcia.

mukky moj maly je tiez taky blondak s kudrnami. 😵 😵 😵

sunny_face
11. júl 2009

Ahojte kočky, akurat mi tatino ozunámil, že vybavil cez známeho apartman v Chorvátsku. Hurá pojdeme k moru. Super už sa teším, nebola somuž 3 roky na dovolenke. No a to zanmená ďalší dôvod chudnúť aby som sa navliekla do plaviek. Mate nejake skúsenosti s cestovaním a deťmi? Malej asi dám na cestu cocculine prinajhoršom kinedril, aby vydržala tých 6 hodín cesty

sunny_face
11. júl 2009

Dnes som skúsila urobiť vyprážaný syr, ale bez vyprážania.Bolo to celkom dobre kuknite.

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=992

sunny_face
11. júl 2009

Pancake- ked sa mala narodit mala, tak sme si zobrali auto na leasing a ponukli nam aj zabudovanu autosedačku.Hned nam aj povedali, ze je to najbezpečnejšie sedadlo v aute, lebo ma ešte po bokoch airbagy-trosku sme si priplatili, ale oplatilo sa. Ked idemem bez malej, tak autosedačku len zaklapneme a máme miesto pre 5 osobu. Takže ja ti moc vo výbere neporadim

mukky
autor
11. júl 2009

ahojte,teraz som si sadla konecne asi pred hodkou sme prisli z oslavy,manzel je v deliriu,uz chrape a maly teraz dojedol a zaspal....som hladna ako vlk 😀

sunny tak super,my ideme tiez na dovcu na krk...uz vies kde idete presne a kedy?
sunn ten syr poznam ale som este ho nerobila...dnes som urobila cestovinovy salat s majonezou,tatarskou a kys.smotanou.Pridala som tam cibulu,2 vajicka na drobno nakrajane,redkvicku,sunku v kuse na kocky,kukuricu,suseny petrzlen,bylinkovu sol trosku,myslim ze je to dost dobre..cestoviny som dala farfale,teda tie motyliky.Idem este dorobit tonu kapustovo-mrkvoveho salatu so zalievkou,a zajtra uz len maska,zemiaky,babke tekvicu plnenu ,a cukety opeciem na olivovom oleji

mukky
autor
11. júl 2009

pancake ahooj 😵 a ty si povodne chcela ktoru autosedacku?daj link ak je..

mukky
autor
11. júl 2009

lumi som rada ze chutilo 😀 ,a na kolko hodin si to dala marinovat?

lumistri
12. júl 2009

len od noci do obeda sa to marinovalo.. 🙂
prajem vam krasnu oslavu 😵

pancake
12. júl 2009

ahojte. dnes nikto?

mukky povodne nechcem kkupovat ziadnu sedacku. 😀 😀 😀 😀 😀
asi este pockam ci nenajdem niekde z druhej ruky. niekde n bazare.ak nenajdem, tak budem musiet kupit. uvidim 😒 😒 😒

sunny face ja som z dubnice. to mame blizko vedla seba 😉 😉 😉
co nove v tn? kde sa tam daju kupit pekne a hlavne lacne vecicky pre deti? lebo sa chceme vratit domov a na nakupy chodime len do TN. je to tak najblizsie.porad co mas vychytane... 😉

vam sa zije ze si behate po dovolenkach. ja robim ako hlucha od nevidim do nevidim. s malym pojdeme asi az budci rok, alebo az ten dalsi do chorvatska. nikde inde sa asi nedostanem. a neviem si to predstavit s nim byt na 30 stupnovych teplach. lebo tu je od 15 do20 stupnov a to sa maly poti ako slon. a natieram ho 40 kou faktorom. ai by som sa bala ho vystavovat na slnku takeho krpateho.

mukky supla som 3 dni dozadu fotky. videla si? chcem ich vymazat.tak daj vediet.idem este nejake kuknut.

pancake
12. júl 2009

tak dnes si pisem sama. 😀 😀 😀 😀

uz len tolko ze ja som vcera robila zapekany karfiol s brokolicou.zaliala som to besamelom a hotovo. no a vecer som zamiesila na pizzu tak to bude na zajtra. inak eviem co bude pozajtra.ale asi zase ta sekana so zemiakovym privarkom. pamatas mukky som ti posielala link. uz davnejsie. tak bude zase to. moj P. to ma straaasne rad.

inak aj ja akosi prberam odkedy robim. za 2 mesiace co robim, som pribrala 4 kila. teda to bolo pred tyzdnom.
mala by som sa krotit ale ja to neviem. ja aj ked schudnem tak to potom naberiem. brucho uz mam ako by som bola v piatom mesiaci. ale co narobim??? 😕 😕 😕

tak pa. zajtra nakuknem.

este som stale ani ten film nestihla kuknut. ten secret mam na mysli.

a maly sa dnes kupal a postavil sa mi vo vani ako vzdy.najskor si narazil zub a potom oko. takze krvave dasienko a napuchnute, a monokel. a to bol v tej vani 2 minuty. mame aj protismykovu podlozku ale akosi mu nepomohla. no chuda moje male bude zajtra vyzerat ako rambo. ☹ ☹ ☹

mukky
autor
12. júl 2009

pan ,ahoj,maly je jaky zlaty 🙂 🙂 🙂 a vidim ze maju rovnake body to modre z tesca 😀

som mimo,ani sa mi nechce pisat..az zajtra 😝

mukky
autor
12. júl 2009

lumi a dakujeme,oslava vysla super 😎

mukky
autor
12. júl 2009

pankace chudacik malicky ☹ ,my musim maleho stale kupat spolu,lebo on by si ublizil tiez.. ☹ je velmi zivy a rychly,vrtky a nemam podlozku,ale to sedatko do vane,neviem ci som uz nevymazala z albumu..

som sa teraz riadne vyrevala a uz mi je lepsie...plakala som ja k dazd,nejak sa vsetko vo mne nakopilo..a muselo to von..asi to poznate..a o krpceka mam strach,neviete si predsatvit tu hyperaktivitu dnes,od 14 tej bol hore,nechcel spinkat,stale sa hybe,ak je na rukach nechce byt..mam strach ci je to v poriadku...jednu kocku som stretla von a pustili sme sa do reci,mala starsieho chlapceka,a to iste ma s nim,no nevidela som co robil,bol dost kludny a mudr jej povedala ze ak do 3 rokov sa to neupravi,treba to tlmit liekmi ☹ ☹ ,a maly je aj mam pocit asi dost ucenlivy ci mudry,asi za 3 minuty sa naucil aky velky savierko vyrastei..a zdvihne rucku.. 😕 😕 a neviem ci to nespada do tej zvysenej aktivity ze sa rychlo ucia...No musim si najst niecio dnes na nete o tom..
napiste mi prosim ci vase deti sa napr vedia same zahrat na zemi aspon 3 minuty...,ci chcu sediet na nohach,ako v postielke atd...

sunny_face
13. júl 2009

Mukky-neplaš sa asi maš len čiernu chvílku. Savierko je ešte moc maly, aby si mohla robiť uzávery, že je hyperaktívny a musia sa mu dávať lieky. Moja mala je tiež žihadlo, nechce sa sama hrať, čítanie ju moc nebaví, musím byť stále pri nej a učí sa tiež dosť rýchlo, ale také sú viaceré deti-niektoré su kludne a vtedy si mamičky hovoria, že nemajú problém mať aj ďalšie a my čo máme takýchto čertíkov, si vravíme, že na to druhé si počkáme aspoň kým nepojde malá/ý do školy.
A lieky na ukludnenie sa dávaju až pri tých naozaj nezvládnutelných deťoch a to musia určite najskor pobehať psychologov a neviem čo všetko možne.A čo som tak počula väčšinou sa prvé príznaky objavia v škôlke medzi kolektívom-Napríklad kolegyni z práce v školke povedali, že jej malý je podľa všetkého autista.Najskor sa tomu bránila ale potom jej v Trnave na vyšetreniach povedali, že je to tak a je veľmi dobre, že na to prišli tak skoro, dá sa ešte veľa zachrániť.Teraz je malý tretiak na ZS a kolegynka je šťastna ako blcha, lebo ju opakovane v Trnave chvália, že malý ma veľké pokroky.

sunny_face
13. júl 2009

Pancake-z DCA mam nejake kamaratky a spolužiačky zo školy, semtam sme tam pre zmenu zašli na disku do Jamy, ani neviem či to ešte vobec existuje.Ja v TN nakupujem náhodne, nemám niečo konkretne alebo využívam mimishop a -moja mala je trosku buchtička (čo je divne pri tolkom pohybe). Ale ked sa tak zamyslim, najviac sa mi páči nakupovanie v TESCU, ja ked pridem do toho našeho trenčianskeho, tak chlap ma vždy ťaha opačným smerom ako je detské oblečenie-sú tam úžasné veci.A ked potrebujem niečo konkretne (nie oblečenie), tak rada nakupujem v bývalom hoteli Laugaricio, tam maju kočíky,postieľky,autosedačky a mnoho iných vecí od výmyslu sveta.

sunny_face
13. júl 2009

Vidno že už je leto a prázdniny.sme porozliezané kade-tade a nikomu sa nechce písať. Ja mam chvilku volno lebo som malu dala na balkon do bazeniku a teraz len pocuvam ako si tam člapka.Ja som malu natrela detským Dylongom je to 30,viem, že natriem ráno a do večera by som mala byť kludná, ale pre istotu jej ho dám vždy ked ideme von. dá sa kúpiť len v lekárni a používala som ho už minulý rok.

sunny_face
13. júl 2009

Teraz ked si precitam co popišem,tak sa chytam za hlavu pri tých hrubkách, slovoslede a zabudnutých čiarkach. Dúfam,že nie ste učiteľky gramatiky a nerobí vam to zle.Ak hej tak sa ospravedlnujem,ale to tie myslienky su take rychle, ze sa snažim čo najrýchlejšie ich zachytiť.