Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

sunny_face
3. aug 2009

Ahojte kočky prave som len tak v rychlosti preluskala co ste popisali a dost ste toho prebrali.
Takže na dovolenke som pribrala 3 kila 😖 ale utešujem sa, že mam predmenštruačne stavy a mam v sebe kopu vody. 😀 ale ak sa ma opytate ako som si oddychla, tak len pokrutim hlavou s dieťaťom je to uplne dovolenka o inom-nedalo sa isť večer von, na plaži som bola najviac do 12hod.a rychlo domov dat spať. Von sa išlo zase až o 5-6hod.poobede, takže bronz nula bodov a večer som mohla byť vonku tak do 9hod.a potom uz len terasa.Ale zase ked si spomeniem ako si to mala uživala v mori a celkovo, že to bola zmena zo stereotypu, tak sa to všetko vynuluje a musim uznat, že bolo super.
Pancake - ja kupujem malej tiez tie "komunisticke" 😀 topanocky a myslim si ze su dobre, aspon dufam však ich kupujem u Baťu. Minule som počuvala nejakeho ortopeda, že malým deťom treba dávať hlavne kotníkové topánky, aby mali pevnú nohu. Tak ja malej kupujem tieto a hlavne preto, že teraz ked je tu 30C tak si myslím že sa jej v tom lepšie chodí ako v tých kožených.
Mukky normálne som si pri mori na teba spomenula, ked som mala volnu chvilku a citala ZDRAVIE, pisali tam o ludoch co maju problemy s lepkom a zostala som zarazena, písali že sa zistilo, že malým deťom samozrejme pomaha kojenie a ked sa uz nekoji, tak by sa mal lepok pridávať od 4. mesiaca najneskor 7. mesiaca-som celkom z toho prekvapena, lebo som bola v tom, že až najmenej po roku.Dufam len že som to dobre pochopila, škoda že som to zdravie dala našim zacitovala by som.

Idem ešte niečo porobiť a večer sa ozvem. Ahojky

mukky
autor
3. aug 2009

sunny vitaj 😵
dk ze si si na mna spomenula 😵 😀
dobre si citala,aj ja som uz o tom lepku toto pocula..

tak napis viac ako bolo,a kde ste presne boli?Maly mi zaspinkal,tak idem k nemu,papapapapa

pancake
3. aug 2009

sunny tak to som rada ze si si to aspon trosku uzila. nam tu prsi, stale prsi a prsi. ako v anglicku. 😀 😀 😀 😀
ja sa zase utesujem, ze uz len 2 mesiace do prace a potom ostavam doma s malym. aj ked viem, ze sa budem sakra nudit. 😒

s tm lepkom: ja som zacala v osmom mesiaci. tiez som sa bala, tak som radsej pockala. neviem ci som urobila dobre, alebo nie. 😖 😖

a dovolenka s dietatom??? este som na ziadnej nebola ale dufam ze buduci rok uz pojdem. aj ked sa mi zda ze s rocnym dietatom je to dost o drzku. vstaanie v noci 2 krat /tuto noc 10krat/ spanok doobeda a poobede, a maly mi nezaspi inak ako sam v spalni a v postielke. takze to je taky stereotyp ze v kociku, alebo v inej izbe by nezaspal. alebo nebodaj keby som v tej izbe bola ja. on musi byt v izbe sam. porozprava sa sam so sebou a zaspi. 😅

no ja som mala dnes volno, tak si hho uzivam s P. a Samkom.mali sme aj navstevu kamosku LUciu, co sa vratila dnes zo slovenska a doniesla mi slovensku domacu papriku a tresku. tak sa vytesujem ako male dieta, a urobila som im ,,cestne,, miesto v chladnicke. 😀 😀 😀 😀 😀

neviem ci sa vecer vratim, lebo som len na skok.P. mi nainstaloval net, lebo ja som z toho lava. tak som vas len kukla a idem sa mu venovat. teda skor malemu ako jemu. 😔 😀

a zohnala som v pllskom obchode domacu skvarenu mast, tak uz tyzden na nej frcim a aj podla toho vyzeram. musim si uz vstupit do svedomia. len nemam cas. 🙄 🙄 🙄 😀 😀 😀 😀 😀

pancake
3. aug 2009

mukky a uz si prestala prispievat do netabulkovych mamiciek??? uz je tam nuda. len si radia co detom varit. 😠 😎

mukky
autor
3. aug 2009

sunny napis co si tam jedla,ake fajnotky,ked si pribrala 3 kila 😕 😀 ,som zvedava ako dopadnem ja 😀 😀 ,ale asi si tam beriem aj vahu 😝 😀 ,bola by skoda keby som nabrala to co som schudla...ste si tam varili sami ci ako?

ja beriem k moru aj prenosnu postielku,tam bude spinkat a aj na plaz ju budem nosit,lebo by stale potom len chodil ci stvornozkoval,a tam sa pekne sam hra poslednu dobu..je tam aj lesik,aj tien tam bude,slnecnik...beriem aj plazovu muslu a bazenik.neviem ako to bude,ale ja pocitam ze ak mi maly bude v kociku spinkat a nebude tam velky hluk,tak hadam budeme vecer vonku dlhsie,aj do 22 hodky a potom ho prenesieme..v meste sa budeme prechadzat po mestecku,romantika 😝 😀 😀

budeme si varit,malemu uvarim doma aspon 3 davky obedu,uz sa zacinam tesit.. 😵 ,len mam nervy na seba ze som tucna a budem tam musiet ist do plaviek 🙄 🙄 😖

mukky
autor
3. aug 2009

pan ja uz to len citam tu temu poslednu dobu,sme si pisali ip s viacerymi maminami co mame zaujem o zdravu vyzivu dietatka,ze to nejak tam nema zmysel prispievat,jak hrach o stenu hadzat..nemozem to ani citat ..prikrmovat v 11 tom tyzdni spuntika,davat mu tvaroh v 3 mesiacoch a polievky...davat pribinacky,vyprazane maso atd detom do roka,cokoladu ,med a ine mi pride scestne..to je na mna vela a potom som smutna koli tym detickam...priemerna vekova hranica sa tam pohybuje okolo 21 rokov 😕 ,tym nechcem odsudzovat mladsie maminy,ale tieto sa mi nepacia...to je moj nazor,a jedna tam doslova boduje,asi vies ktora...oni sa navzajom do seba pustia casom... 😒

mukky
autor
3. aug 2009

pan mne maly v noci nevstava,len vynimocne zaplace ak sa mu nieco zle sniva...ale tebe by bodla dovolenka,viem...ja ju nejak nepotrebujem,ja som oddychnuta,ale do asi 5 mesiacov to som unavena bola aj ja...nocne vstavanie,nespanie cez den maleho,rezim nijaky,teraz je to leharo 😀 ,ale keby mi m nepomahal a som s nim sama casto tak iste by som bola aj ja unavena..

womenne
4. aug 2009

čauky nemožte mi poradit nejaky recetp na kysnuty kolač?alebo niečo podobne?

sunny_face
4. aug 2009

Ahoj kočky včera som nejako zaspala, ešte som dospavala 😉
Ja som brala na dovolenku nafukovaci bazenik a mala bola pri mori v nom 😀 , ale vodu mala slanu original morsku. Naštastie tam kde sme boli bola piesocna plaz tak sa dalo. A v noci spavala medzi nami, takze tutuli mutuli bolo velmo malo 😅 a nebola tam mikrovlnka, takze ohrievanie mliečka bolo v hrnci a trvalo dlho. Najhorsia bola ale cesta autom trvala 8 hodin a kinedril sa moze davat az od 2 rokov, takze sme boli len na cocculine a to neutlmuje. Udržat dieta 8 hodin v sedacke je fakt makacka. Stali sme kazde 2 hodiny aspon na 10 minut a potom ju zapnut naspat ... ☹ - horor.
Papkala som vsetko co sa len dalo mega porcie zmrzliny, lebo tam mala je taka velka ako nasa velka a samozrejme kebab, smazene rybyčky a kalamare no same mnamoty, co si doma nedoprajem, ale uz nabieham zase na pravidelny rezim a pridala som k tomu aj brusaky - ked si clovek pozrie fotky v plavkach hned ho to inspiruje k chudnutiu.

mukky
autor
4. aug 2009

womenne ahoj,konecne si prisla 😵 😵 ,ako sa mas?Pozriem ti neskor nejake recepty,alebo zavolam otcovi 😀 ,on pecie skoro 3 krat v tyzdni poslednu dobu 😀 😀

mukky
autor
4. aug 2009

sunny a kde presne ste boli?My budeme mat kamienkovu plaz..hej ty potvorka,na tutuli mutuli som sa nepytala 😀 😀 😀
nas maly zatial isiel najdlhsie autom asi hodku ked chodime do Madarska a nebolo mu este zle,tak hadam nebude na dlhsej ceste,pojdeme v noci tak hadam pospi...vy ste sli cez den?A lucke byva zle v aute?

Kalamara som ste nejedla a ani nemam potrebu 😀 😀 ,ci?? 😀 ale rybicky mnam mnam 😀 ,mas rada aj ostatne priserky morske?Kebab zboznujem,brali ste malej balenu vodu a v tom si varila?No a na zmrzliny sa tesim,moja zavislost 😀 Das nejake foto?

mukky
autor
4. aug 2009

maly mi este spinka,stihla som sa navecerat a trosku surfujem 😝 😀 ,u nas tu bude o chvilu riadna burka...,fuka silny vietor a zatiahlo sa ..

maly mi uz zacal suverejne sam chodit,aj sa sam zdvihne zo zeme 😀 ,sedi,potom sa oprie o zem ruckami,vystrie sa a uz pochoduje,som vcera skoro plakala ják uz podrastol a aky je zlaty..a pozerala som si v noci videa ked sa narodil 😀

womenne
4. aug 2009

mukky tvoj oco pečie??no zavidim tvojej mame 😀 aj moj oco je v kuchyni ako doma al epiect nevie.

dik ze recepty cez vikend sa o niečo pokusim,ja zbožnujem take kolače ako pekavali stare mamky s ovocim a poypkou mnam len to neviem ksynute je pre mna zatim tabu. ☹ a t som si nakupila rychlokysky ktor použivam len ako mysky 😝

mukky
autor
4. aug 2009

womenne hej,pecie a hlavne posledny polrok,comu sme velmi radi,ze ma aspon nejaku cinnost co ho bavi..mali sme doma roky velmi tazke obdobie... ☹

womenne a prid tu castejsie ak budes mat cas 😵 ,hlavne vecer sme tu 😀 moj maly este spi 😕 😕 😕

sunny_face
4. aug 2009

Cavky Mukky ja mam morske priserky rada a vzdy ked sme na nejakej dovolenk, tak skusam ako to robia. Zatial vyhrava Taliansko a spageti so vsetkym moznym-musle, kusky homara a mam pocit, ze tam boli male chobotnicky. Teraz sme boli pri Sibeniku v Brodaricku ale mali sme sme ist na Krk do Bashky.Cestovali sme cez den, vsak som povedala nabuduce cez noc alebo lietadlom!!!!! 😠 Fotky dam len ich musim este pokukat a hodit reviziu co nechat a co vyhodit.
Idem teraz pokukat nejake zaujmavosti - napriklad ako a kedy sa odporuca na nocnik-myslim, ze uzt sa blizi cas ked budem malu ucit. Zatial ahojky

womenne
4. aug 2009

jasne pridem 🙂 moji tu ešte spievaju teraz robili s tatikom očka 😵 idem ich okupat a dat spat.to tažke obdobie poznam my ho mame už 3roky 😔

sunny_face
4. aug 2009

Našla som niečo čo sa nas bude týkať tak za 2 roky, ale pre zaujimavosť

Obdobie vzdoru:
http://baby.slovakia.eu.sk/dieta/vychova/obdobi...

sunny_face
4. aug 2009

Je tam aj niečo o žiarlivosti súrodencov:

http://baby.slovakia.eu.sk/dieta/vychova/surode...

sunny_face
4. aug 2009

Neni kysnutý ale patri medzi moj najoblubenejsi kolač:

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16724

sunny_face
4. aug 2009

Kedysi ked som bola, tak mi mama davala na desiaty mikiho - a toto mi to pripomina len treba dat do stredu este lekvar
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16663

a nieco kysnute a s celozrnnej muky
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16615

a kokosky 😝 😝 😝 😝
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16561

škoda že nemám zmrzlinovač
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16470

mukky
autor
4. aug 2009

ahojte,moj uz zaspinkal pred chvilou,a to vstal o 19 tej..ale sme si zatancovali na "majkla "jacksona,okupala som ho,dala som mu aj penu,napapal sa ,trosku sme sa pomojkali a haji haji do postielky

mukky
autor
4. aug 2009

sunny tak daj potom foto 😵
my ideme v noci,rano sa stavime u svagriny v chorvatsku,a potom pojdeme do ciela cesty...
idem pokukat linky...

mukky
autor
4. aug 2009

ja som hladnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,ako vzdy vecer 😝 😀 ,nedavno som dojedla druhu veceru,hrozno,,,ale na tu zmrzku mam chut 😠 🙄 😀 ,doma mam sorbet citronovy a malinovy ,a cokoladovu zmrzku,vsetko od carte dor,moja najoblubenejsia co sa predavanych tyka..zatial som lepsiu nenasla..

sunny_face
4. aug 2009

Ja som cez kysle zmrzlinky - cucoriedkova, lesna zmes, ael v poslednej dobe mi zacala chutit aj jogurtova vsak som sa ich napraskala na dovolenke.
Kam idete Mukky? Mam pocit, ze si spominala Krk?

mukky
autor
4. aug 2009

aj ja mam rada kysle 😀 v cukrarni si ich davam vzdy aspon 3 a potom este nejaku sladku k tomu,ako punc,ci banan,oriesok..a teraz zacali robit fantasticku novu,orieskove wafle,mnam 😀

ideme na Krk

sunny_face
4. aug 2009

Krk je bližšie a kedy odchadzate? Ci stihnem hodit tie fotky este kym odides alebo až potom si ich pozries?

mukky
autor
4. aug 2009

juj az o 2 tyzdne necele ideme,hadam ich das dovtedy 😀

sunny_face
4. aug 2009

Tak to hej dovtedy budu. Len nečakajte ze tam budem v plavkach 😀