Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
9. jún 2009

pancake tak vela stastia v robote a nedaj sa 😀

pancake
13. jún 2009

to ja taku fantaziu nemam.ja len vlasak a parizsky. ale ak mas nejake salatiky co sa daju papat s rozkom tak sup sem s nimi. videla som aj nejaky s cviklou a jemnou salamou. ten by som spravila ale nikde som nevidela recept.neviem ci si to mylim alebo nie ale zda sa mi ze sa vola slonie oko. alebo slonia slza? 😕

mukky
autor
17. jún 2009

pancake ahoj 🙂 ,v praci sa dari?A maly?

ake jedlo mas rada?A co ma rad drahy?..napis co zvyknes varievat...ja som robila teraz uplne lahke jedlo a prvy krat..i ked nejak super to neznie,ale je to fajneee,no mozno robievas...

cibulu do sklovita,na tom orestovat kuracie prsia na kocky,po par minutach pridat flasu leca ,povarit este par minut a je to hotove.K tomu sme mali makarony,jedla som to od babky s cestovinou vrtulkami...zemiaky by sa mi k tomu nehodili..

pancake
18. jún 2009

no a ja presne toto robievam tiez, akurat ak mam pridam aj konzervu sampionov a jeme to s ryzou a kyslou uhorkou. je to najoblubenejsie jedlo mojho P. 😀

penny13
18. jún 2009

Ahoj, sestra bude robiť tortu pr ekamarátku ,ale nemá žiadný recept. Najradšej by jej urobila kvet. nemáte nejaké receptíky? Ale lacné.

pancake
18. jún 2009

kukni mimibazar. tam su krasne 😵 😵

mukky
autor
18. jún 2009

pancake no vidis...mame vela spolocneho 😀

mukky
autor
18. jún 2009

ja som sa dnes tak fajn najedla,mali sme super obed,mnam.Rano som mala len banan,obed a vecer sladkost 😝

pancake
18. jún 2009

ja rano 3 keksicky a na obed oblozenu zemlu. no a o 4 som dojedla francuzaky. to je vsetko. 😝

mukky
autor
18. jún 2009

a co si teraz varila

pancake
18. jún 2009

no tak cauko 😵

povodne mal byt segedin, ale zabudla som ze som smotanu dala do francuzkych, tak som robila to maso s lecom. ale mala som kuracie. nie bravcove. dala som 800g kuracich prs nakrajanych na kocky do hrnca kde som udusila velku cibulu a opiekla.samozrejme osolila a ,,okorila,, 😀 sup tam sedmickovy pohar leca a sampiony podusila a dala sladku papriku. to je vsetko a v druhom hrnci urobila ryzu na cibuli s vegetou bez glutamanu 😀 😀 😀 co som si doniesla z domu.
navarene do pol hodiny. a mam aj na vikend pokoj. lebo nam vyslo ze s P. mame volno spolu.

pancake
18. jún 2009

oozaj nemas nejake recepty ktore varis pravidelne? take rodinne oblubene??? ja par mam, tak ti napisem a napis aj ty mne.
a ak mas nejake chutne prilohy tak sem s nimi. lebo ja iba zemiaky,ryza, kasa, cestoviny a malinko kedy knedla. a ak mas aj nejake oblubene prilohy zo zemiakov tak napis tiez. sa tesim.... 🙂

pancake
18. jún 2009

kde si babo?? 😕 😕 😕

mukky
autor
18. jún 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ahoj,tu mam asi 2 ci 3 recepty masove...neviem ci si citala..
tak super ze uz mas navarene,nam zostalo kurca,tak zajtra si manzel berie do roboty,ja ohrievane uz nelubim,lebo to najlepsie z kurcata zjem hned prvy den 😀 ,takze zajtra nevarim a pojdeme ho pockat vecer s malym,tak si dame langos alebo hamburger vecer 😝 😀 ,takze do vecera budem na ovoci a jogurtoch,aby som o vyvazila 😀

mukky
autor
18. jún 2009

o tych receptoch musim pouvazovat....a zajtra snad napisem,dnes este chcem kuknut 2 panelaky a asi aj priatelov..,ja uz asi 2 roky robievam hranolky v rure..mc cain,potom klasicky zemiaky s maslom a vnatkou alebo koprom,dnes americke zemiaky,ci kasu,obcas ryzu s kukuricou...knadla tiez vynimocne..

mas rada chlieb vo vajicku?no obcas robievam,a do vajicka dam cesnak,jednu stranu natriem tavenym syrom a nalepim na to sunku a tak macam do vajicka..

som si kupila olivovy olej tak dnes som ho dala do salatu a na amer.zemiaky..inac som ho nepouzivala...

alebo robim zapekanu brokolicu ci karfiol,ci aj aj..obvarim a do vymasteneho pekaca a struhankou vysypaneho ukladam ruzicky,a potom si rozrobim mlieko,s kyslou smotanou,2 vajicka.tvrdy syr a tym to prelejema peciem odkryte..mame to radi

pancake
18. jún 2009

prave som si chcela ist dolozit fotky na modra strecha a zabudla som log in 😀 😀 😀 😀 heslo viem ale neviem pod akym menom som sa tam zaregistrovala.skleroza 😠

mukky
autor
18. jún 2009

zemiaky na paprike robim inak ako ty...cibulu spenim,stiahnem zo sporaka,pridam cervenu papriku,pomiesam,potom pridam na kocky zemiaky aj s vodou,nech ich zakryva asi do tristvrtky a trosku...posolim a varim..potom to hustne tak treba pomiesat obcas a dat slabsi ohen..k tomu pecena klobaska ,parka co spekacka,alebo nic,a tvoja oblubena kysla uhorka 😀

mukky
autor
18. jún 2009

pan 😀 ,mne sa pernamentne stava ked davam malemu prevarat vodu,za kazdym na to zabudnem,ja nechapem....este sme nevyhoreli...

pancake
18. jún 2009

inak origos poznam tento recept co som dnes ja robila maso s lecom tak, ze spravis chlieb vo vajicku a na to das to masko a posypes struhanym syrom. raz sme mali na navsteve jednu cerosku z ugandy a ta odpadavala ze aka som kucharka. 😀 😀 😀 😀

olivac mi nechuti. davam ho len malemu a ak mi nahodou dojde moj slnecnicovy tak ho nahradim olivacom. ale inak 😝

pancake
18. jún 2009

tu brokolicu urobim. ja som myslela ze tam musi ist besamel. no a ten mi nevysiel. bol riedky. ja som to chcela take hustejsie. teraz urobim ako ty si pisala.

a uhorky nie su az take oblubene, ale mam presne jedla k comu ich zjem a ku comu nie. napriklad aj granadir by som bez nich nezjedla. alebo cestviny s vajickom. 😀

mukky
autor
18. jún 2009

ja som ho mala raz davno a som ho vyhodila,tiez mi nechutil...ale dnes som robila kapustovo mrkvovy salat ako pre regiment 😀 a dala som ho tam a bolo to fajn..jemne a nie mastne...

ten recept na cinske rezne skus urobit,je famozny..tam hore co som ti dala link

mukky
autor
18. jún 2009

bola som pozriet maleho..ja ho tak neskutocne lubim,uz je taky velky chlapcek...a za chvilu bude mat 18 a opusti ma ☹ ,asi budem rodit male do 50 rokov 😀

pancake
18. jún 2009

inak ja milujem zemiaky ale uz neviem ako by som ich robila. aj ja robim bud na cibuke a sladkej paprike, alebo pecene, alebo varene v supke.... ale ak by si mala nejaky specialny recept tak sem s nim.

a ryza moze byt s hraskom, so sampionmi, s kari korenim,..

no mna kamoska naucila jedny zemiakky: osupes,nakrajas na kocky a das ich do plastovej /starej/misky. das tam este platky masla na vrch tak hojnejsie a posypes vegetou. zatvoris vrchnakom a das do mikry na 10 minut. vypnes, zahrkas, aby sa to roztopene maslo dostalo zase na zemiaky a zase zatvoris a das zase na 10 min. do mikrovlnky. vytiahnes a papas. su super vyskusaj. len sa mi zda ze mikra vela zerie a za ten cas ich mam uvarene aj vo vode. ale jednu dobu sme ich mavali velmi casto. teraz uz iba ked nestiham..

mukky
autor
18. jún 2009

pancake tak to moze byt fajn s chlebikom vo vajicku 😉

besamel ja som este nerobila..a tam nejde..
ale na 2 brokolice ci karf.dam jednu kyslu smotanu a mlieka nie vela...asi len deci..ved uvidis..lebo ked budes mat vela mlieka to bide plavat v tom...pecies odkryte,tomu uz vela netreba...k tomu mavame stale kasu,a syra vela 🙂

pancake
18. jún 2009

mukky mi neuveris ale odpadla som z tvojo prispevku. akurat sa mi maly prebral a musela som mu ist dat dudku. a pozerala som na neho aky je nadherny. a ze ti napisem aky je najkrajsi na svete. a ty si ma predbehla. lebo som si povedala ze ved to isto poznas mas to tiez doma 😵 😵 😵 😵

pancake
18. jún 2009

a kysla smotana je ktora? ta co ide do polievok, alebo ta co ide do nepecenej torty??? totiz smotany neviem kupovat. to robi P. ja varim. 🙂

mukky
autor
18. jún 2009

hmm,zaujimave zemiaky..
ja som kartoskova,mam ukrajinsku krv 😀 ,a kasu najviac milujem...a mam rada zemiaky v supke,s maslom a mliekom,solou..lepsie ako rezne 😀

a poznas sucanske zemiaky?obvaris ich do polomakka v osolenej vode,a potom ich odkvapkane ponoris do horuceho oleja a chvilu pecies co friteze,na panvici som este nerobila,nemame fritezu uz...takmer sme ju nepouzivali,sla na chatu

mukky
autor
18. jún 2009

idem ja pozriet panelaky..kedy tu budes opat?potom napis recepty...vase oblubene..

pancake
18. jún 2009

a tiez ti tak maly nadherne vonia? ja by som ho ovoniavala a ovoniavala. najviac mi vonia ked spinka alebo sa cerstvo zobudi. ked ma telicko take vyhriate. z toho umieram 😵 😵 😵
ked idem vecer spat, tak sa vzdy tesim. /spava s nami v spalni/.

mukky
autor
18. jún 2009

kysla je kysla 😀 ja ju davam skoro vsade,je menej kaloricka a lacnejsiua ako sladka...ta do nepecenej torty s piskotami..taka husta...davam ju skoro vsade tam kde ma ist sladka..