Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

apna
22. jún 2009

ja som z vranova nad toplou,poznas? 😀 a ty?
musim vyskusat,zajtra skusim tu kasu a ked ani to nezaberie,tak dam slivku.

mukky
autor
22. jún 2009

a myslis si ze som z vychodu ci zo zapadu?

apna
22. jún 2009

nekojim uz 😒 kojila som plne do styroch mesiacov a v ten den ako sme tu cestovali,lebo po porode sme boli dlhsie na svk,tak vobec nechcela chytit prsnik,ale uz predtym sa mi zdalo,ze malo pije,len sa zlostila,tak som mala pripravene UM.No a v ten den bola na umelom a uz nechcela moje,potom zas asi o 2 dni nechcela flasu,ale cici a ja som uz nemala mlieko.asi sme mali nejaku laktacnu krizu a aj sa zlostim na seba,ze som to tak vzdala,pritom som mlieko mala,a krasne priberala necele kilo kazdy mesiac
vecer zaspi okolo osmej a vstane kedy ako 4,5,dnes az o6tej rano,vypije mlicko a este haja.
nechapem doteraz take problemy nemala a papala to iste

apna
22. jún 2009

asi zo zapadu? 😕

mukky
autor
22. jún 2009

ja kojim aj um davam od mesiaca,mne nepriberal z mojho mliecka,ale som stastna ze sa neodstavil a chce aj
moje 🙂

ako to ze som ta v noci tu este nikdy nestretla?? 😕 a ani tusim inde..vzdy chodievas tak neskoro spat?

apna
22. jún 2009

urcite strava vplyva na mlieko a ja som sa prepchavala nehorazne.po porode,ked mala laura asi tri tt sme sli na sk,sme boli u svokrovcov a svokra ma doslova prenasledovvala jedlom,len mi davala,nukala a ked som dojedla aj sladky caj mi urobila,ze aby som mala fajne "mlicko" 😀 a tak teraz aj vyzeram. 😝 ma vypasla tam
ja som nikdy velmi neprispievala,iba som citala stale,az teraz som zacala tak viac

apna
22. jún 2009

no vacsinou okolo jednej,druhej,niekedy,ked som unavena tak zaspim skoro.kedy ako.a ty stale tak sledujes serialy v noci?

mukky
autor
22. jún 2009

a kolko si pribrala od porodu?ja som jedla malo,asi preto som nemal dobre mliecko ☹ ja jem 2 krat denne asi a preto aj som pribrala ☹ ,telo si robi zasoby

som vychodnarka 😀

apna
22. jún 2009

hej?odkial si?
vazila som tak ako ked som isla rodit,83 len predtym to bolo na bruchu a teraz vsade 😝 a potom som sa trochu snazila nejake dietky,ale jasne ze vzdy porusujem,ale minuly tyzden som sa fakt drzala,cvicila a tak.no teraz mam 77,ale nejak sa necitim,ze nieco islo dole,lebo vsetko na mna ide tak tazko ako predtym.teraz som fakt chcela zacat poctivo,lebo sak ideme domov a ja zas taka tucna pridem,ale nemam pevnu volu vobec.asi budem s malou chodit spat 😀

mukky
autor
22. jún 2009

som z ke 😎
aspon ze si dala dole par kil,isto to vidno 🙂

aj ja budem chodievat skoro spat 😝 😀

apna
22. jún 2009

ok,idem ja este upratat trochu,urobit drahemu desiatu a spat

inak trochu od temy sme pisali....

no zistujem,ze nemam struhanku,tak karfiol asi nebude sakra a zas musim rozmyslat

mukky
autor
22. jún 2009

vobec sme nepisali od veci,precitaj si este raz moj nazov temy 😀 😀

pa...tak urob ho zapekany so syrom a kys smotanou ak mas..ja ho robievam

papapa ja idem pozerat fill a telenovelu,pa

pancake
23. jún 2009

no pekne!!! 🙄 pisete si bezo mna 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tak ja na sladke nie som, aj ked som zase robila kolac. pernik s cokoladou. hrncekovy samozrejme 😝

ale za to chlieb s maslom /obycajnym/ neodmietnem ani o pol noci. nepotrebujem ani cibulu. 😠
mnam aj teraz som to mala na ranajky. teda rano o osmej.

apna vitaj... kup v ktoromkolvek obchode cow&ate frutapura 100%ovocie slivkovu s jablkami a mala sa ti tak pokaka ze az budes nadavat 😀 😀 😀 😀 😀
ja tieto frutapury davam malemu kazdy den, lebo ni nechce cerstve ovocie. a su fakt uno nuno a velky vyber.
aj z hruskovychh sa ti pekne vykaka 😉

no a ja mam zemiakovu babu so slaninkou a zatra uz spravim segedin. nech mam zase pokoj s varenim.

no a aj ja sa pochvalim. zase som si kupila tenisky. ja som len sportova. neelegantna. 😠
takze mam len
adidy tenisky ku kociku
diesel tenisky kotnikove
a predvcerom som si kupila la coste cierne tenisky na suchy zips. to je cela moja obuv.inak nemam nist.
ak neratam v pivnici cizmy co som chodila na diskoteky pred piatimi rokmi 😀 😀 😀 a zabky adidy.

no tak som v skratke napisala co som mala na strdci a zabudla som na tie kabelky.
nemam ziadnu iba nejake hodene v skrini ktore nenosim uz dva roky. ale za to nosim stale na pleci tasku z kocika s celou vybavou a jedlom pre maleho. 😀 😀

pancake
23. jún 2009

a este som sa bola zvazit...
mam 164cm a kraaasnych 59 kilov. no po porode som vsetko schudla za dva mesiace a teraz ked robim a v robote sedim tak priberam. hlavne je to vidiet na bruchu, lebo mam male prsia a uz sa mi zda ze brucho vacsie ako prsia. 😔 😔 😔 😔 😔

pancake
23. jún 2009

a este som si kupila dve podprdy a ponozky 😀 😀 😀 😀 😀
sa tesim,lebo som davno nebola v obchode. ale v sobotu idem zase. 😵 😵 😵
a kupili sme malemu hracky.lebo ma za dva tyzdne narodky. tak z tych sa tesim najviac. ani som vela neminula a kupila som to co som chcela. taku zvukovu hracku kde strcis kocku a zara to. alebo strcis kruzok a tiez to zahra. vtip je v tom ze sa musis trafit. kocka do kocky,kruzok do kruzku a hviezdicka do hviezdicky. take kreativne hracky som kupovala.
a potom taku tatrovku kde v nutri su take skladacie kocky ako lego. ze si ich moze spajat. a hned ked to chcem ulozit tak to dam do toho auticka a hotovo. je to aj auto aj kocky v jenom. som happy 😵 😵 😵 😵 😵
idem to kuknut na nete a poslem vam to.

pancake
23. jún 2009

akurat ze tu to stoji necelych 300sk. 😝 😝 😝 9 libier

apna
23. jún 2009

pancake ahoj,
idem dnes malu povazit,tak hned zajdem do obchodu na tie vyzivky.no rano som jej dala kasu slivkovu instantnu a nic zatial.
59kil,to ja mozem snivat.... 😝
a v ktorom si meste?kam chodite nakupovat?super hracky,aj mala lubi take hracie,ale viac sa nad nimi zlosti 😀

ja som robila minule ten hrncekovy kokosovy,navrch som dalacokoladu.fajny bol.dnes som chcela vyprazany karfiol,ale iba trochu struhanky som mala,tak som uvarila ho aj s brokolicou,tak posekala hodila vajko,trochu muky a apoobalovala trochu v tej struhanke.take karbonatky a zemiaky pucene s maslom a zeleninovy salatik.mnam.
ale sebe som dala zapiect karf.a brok.a poliala vajkom s trochou smotany. 😝

mukky dospava...

apna
23. jún 2009

inak s tymi kabelkami i ja tak,mam ich kopec,ale nosim uz len tu tasku od kocika s malej vecami 😀

penny13
23. jún 2009

ahojte. sestra si to rozmyslela.. takže bude kamoške robiť malú dvojposchodovú tortu.... nemáte nejaké recepty? Lebo oni takú ešte nepiekli a ich majsterka je hrozná.

mukky
autor
23. jún 2009

pancake apna ahojte 🙂

my sme boli plavat,sli sme na 14stu do 15.hod,bolo super,boli sme uz siedmy krat,konecne sa tam malemu uz paci a nemrnci 🙂 ,aspon nemusime cvicit vojtovku 🙂
v lete ale plavanie nebude,tak sme mu teraz kupili na leto v madarsku velky bazen,cez 4 a pol metra dlhy,takze aj ja tam nejake to tempo urobim ,som mala vrtka dobre vari 😀 ,bude na chate.

tu kde chodime platime na hodinu 120 sk,aj to je dost 😠 ,a pri tom to maly potrebuje zo zdravotneho hladiska..aj inde je este bazen,ale tam stoji hodina 330 sk 😕 😕 😠 😠 ,tak to nech si nechaju s..ne zdieracke,tak sme to vyriesili takto 😎

mukky
autor
23. jún 2009

potom sme sli do mesta,a boli sme uz hlaaadni,ja som mala len jogurt rano a banan.tak sme sli do restiky,maly dostal mliecko do flase,manzel si dal vrabca s kyslou kapustou,cibulou a zemiakovym knedlikom,a ja moje oblubene jedlo tam..plnene kuracie prsia s nivou vyprazane,opekane zemiaky a tatarsku,a zeleninovou oblohou,mnam ,mnam,bolo to super,na pitie som mala cistu vodu z domu 😀 a drahy nealko pivo

potom som si kupila 2 super tricka s trblietavym motivom ,kamienkami a nejakymi postavicka mi a druhe tiez take smrncovne,na stare kolena mam rada take blaznive tricka,ako s mickey mausom napr ,mam biele a podobne 😀 ,jedno cierne ,druhe modre..

mam este od januara peniaze za narodky co som podostavala..ale aj tak som manzelovi za to kupila mikinu nike ta stala cez 1000 sk,potom som malemu prispela 1.5OO sk na autosedacku a ja si teraz uzivam trosku ten zbytok,asi mam este 3.000 sk 😵

ale asi ich zoberiem na dovolenku a minieme ich spolocne 🙂

mukky
autor
23. jún 2009

maly uz spi,a manzel uz tiez odisiel spat,ide na rannu,tak opas sama 🙄 😀
dnes pojdem opat po tretej spat 😖 ,nevidela som telenovelu a panelak,a este daco pokukam..rano bude tazke 😀

som trosku smutna lebo som doma prisla na to ze sme stratili cumlik..o cumlik ani tak nejde,hoci ho skoro nikde nepredavaju..ani minule som nezohnala do zasoby..ale mi je luto za tou karabinkou ci ako to nazvat.. ☹ ☹ ,bol to taky pekny zajacik latkovy..a maly ho dostal od mojej kamaratky,no skoda..

teraz som mu dala nejake 2 ine co som mala ked sa narodil a tvaril sa nedobre,nechutili mu 😝 ,tamtu znacku a tvar pouyival od malinlka..ale iba na spanie a potom vypluje..tak neviem ako to vyriesim ked ho bude v noci nahodou chciet

apna
23. jún 2009

cau mukky,tak ste mali pekny den,fajne ste sa najedli,zashopingovali...
tak maly musi zvyknut na novy cumlik,moja strasne chce dudu,ked uz dopije mliecko a zaspava tak hned ako vyberiem flasu,dam dudu a uz spi.a aj v noci ,ked sa hadze,ona nevie spat kvoli rukam,furt si sucha ocka,vybera dudu a tak,tak dudu mame pripravenu stale.
ja na obed som si planovala rybu,ale nakoniec som zapiekla tu zeleniu mnam a na veceru zeleninovy salat a ceresne som si kupila.jooj jak doma.a dnes uz nebudem vecer jest 😝
mala uz od siedmej spi,jak fajne,aj s ockom

my sme boli na prechadzku,aj sa povazit,tak mame 9 a pol kila 😝 ,povedali,ze ok,ale ze dost vazi,ze je big baby 😀
no ale ma zdrbli,lebo vraj jej mam davat mlieko iba dvakrat a ona pije aj tri styri krat a papa len na obed zeleninu.ale som im povedala,ze papa3krat.ja ze rano vstane,dam jej mlicko a ona ze nie,mam jej dat breakfast,vraj cerealie s riadnym mliekom,tu tak vravia ,ze do prikrmov mozes uzivat riadne plnotuc.mlieko.a a potom snack,ze kus banan,alebo syr riadny eidam alebo tak...joj kopa veci tu odporucaju,co doma ,keby poculi tak neviem neviem.
a na zapchu mi povedal;a,ze jej mam dat pomarancovy dzus 😀

mukky
autor
23. jún 2009

apna ahoj 🙂 ocko ti tak skoro spi,od 19 tej?? 😀 tak super,ci nie? 😀
no pekny den sme mali az na to ze potom bola burka a lejak,uz sme nesli ani do aidy na zmrzku 😝 ,ale potom sme sli do billi este nejake blbosti ako sladkosti a ovocie a zeleninu dokupit 🤐

burizony tie sladke..je ich vela a menej nezdrave 😝 😀 🤐
uvidim ako bude s tou dudou,ale asi ocko pojde vecer po robote kuknut ci predsa len nedostali taky aky potrebujeme..tamtie su take divne..jeden chicco a druhy tesco 😝 my pouzivame campies ....ani neviem presne ako sa to pise ale zistim si dnes

pevnu volu vo vecernom nejedeni 😀 ,ja si asi sladkosostku dam... 😝 😀

mukky
autor
23. jún 2009

my sme mali pred necelym mesiacom 8.800 g,maly je stale v pohybe a nema ani cas pribrat..
to super lekari tam musia byt,az ma skoro vystrelo 😠 😝 ,to mlieko a tie cerealie a snack,a zabili to tym pomarancovym dzusom 😀 ,a syr?Ved je slany,do roka urcite nie a potom malinko..

mukky
autor
23. jún 2009

ja teraz varim malemu brokolicu,cuketu,kuracie prsia a kukuricne cestoviny,na zajtra aby som nemala soky po prebdenej noci a ked nebude dobra duda tak neviem aky bude spanok 😀

apna
23. jún 2009

a to aj kukuric.cest.existuju? 😕 skusim aj tu najst.a to si odkedy davala?ja uz musim maso,ty si kedy zacinala?a davas iba kuracie?ja furt to iste zemiak,mrkva,karfiol,brokolica,cuketa a asi aj zelene struky som skusila.a vzdy zabudnem spenat kupit.asi jej budem rano davat ovocie,obed zelenina a vecer neviem,nechcem kase instanrne a
pohanku ,a kukuricnu muku tu asi nekupim,musim ppokukat.vy co papate vecer?

mukky
autor
23. jún 2009

ano,kukuricne su bez lepku a vajicok,teraz mame v tvare fliacok.Masko uz mozes zacat davat kuracie.Mesiac po zavedeni prikrmov sa uz moze zacat podavat,my sme zacali prikrmom presne na 6 mesiacov.2 dni davam,2 dni nedavam,niekedy 3 dni nedam,2 dni ano...

my papame rano mliecko,desiata vzdy ovocie,bud 2 jablka,alebo 2 hrusky,alebo mix.Banan az od roka dam.Obed zeleninka,masko,ci prilohy ako zemiaky,ryzu ci cestoviny kukuricne..,olovrant zvacsa mliecko,obcas kukuricna kasa s ovocim,vecer mliecko..Dietatko do 2 rokov ma vypit denne aspon pol litra mlieka,ale nie kravskeho..
a pocas dna aj kojim ,tak pocuckavat ho necham pred jedlami,aby som nestratila mliecko