Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

jasumat
15. apr 2009

Ja som ju koštovala, ale mne to nechutilo- bolo to brutal sladké ☹ Ja radšej také ľahšie, ovocné, tvarohové- Marlenku zrovna nemusím.

Mukky- ja používam na rezne karé a krkovičku- u nás to majú naši radi aj suchšie aj mastnejšie- tak pre každého niečo 😉, na guláš zásadne pliecko a hovädzí môčing, na segedín pliecko, na živánsku stehno, lebo tam dávam aj slaninku, tak mastné je to dosť 😀

mukky
autor
15. apr 2009

jasumat ja len pliecko vsade davam 😀 ,no my to ani tak casto nejeme,takze asi aj preto,som si zvykla...

mukky
autor
15. apr 2009

jasu a ako dlho si robila v rure bravcove?Nevies nahodou recept na fasirku co sa dava do pekaca?Jak analfabet som to napisala ale chapes nie?? 😀

mukky
autor
20. apr 2009

Mate nejaky oblubeny recept na cestoviny s kuracim maskom??

kyska
21. apr 2009

mukky ja robievam fasirku na plechu len tak ze na vymasteny pekac poukladam oravsku slaninku a na to slahnem ochutene mlete maso /maso, vajce, sol, korenie, vegeta/ a sup s pekacom do truby, druhy plech zemiaciky a chutna mnamka je rychlo a najma takmer sama hotova 😉

jasumat
21. apr 2009

Mukky- sorry, že až teraz- bravčové? tak cca hodinku.
A cestoviny s kuracím mäskom? Ja robievam v lete taký šalát- kuracinka pečená, príp. varená, malé vrtulky cetoviny, kukurička, čerstvá farebná paprika, paradajka, uhorka, môžeš vajce na tvrdo, tvrdý syr.. čo máš 😀 😀 dáš tatarku, príp. majonézu a biely jogurt. K romu čierny chlebík, alebo bagetku.

A fašírka? mleté mäsko bravčové, aj trochu hovädzieho, vajíčko, žemle(rožky) namočené v horúcom mlieku, cibuľka, cesnak, majoránka, petržlenová vňať. do stredu tej masy môžeš dať varené vajíčko. Dám do vymasteného plechu a obložím sleninkou. Pri pečení prikryjem alobalom, ak mi zhora prihára.

danielka78
21. apr 2009

Ja používam katalóg http://recepty.objav.sk/ ak hľadám chutný recept. Tu sú nazbierané najlepšie stránky s receptami.

ralanka
21. apr 2009

ahojte konečne niečo nové je to super téma dnes som na ňu narazila
ja som dnes robila fašírku podla receptu môjho muža, ktorú mali v robote na obed klasika mäsové cesto ale do placky dáte plátok šunky a hranolček syra a zabalíte obalíte v strúhanke a vypražíte no bola to mňamka len tak sme sa zalizli 😉 🙂 🙂 🙂 😝

mukky
autor
21. apr 2009

dievcata dakujem Vam,vyskusam 🙂

mukky
autor
21. apr 2009

danielka idem preluskat recepty.....ralanka asi som nepochopila 😕 to masove cesto a placku....

mukky
autor
26. apr 2009

Baby co dnes mate na obed?My mame vyprazany karfiol a brokolicu,varene zemiacky s maslom a vnatkou.Mnaaam,to mam straaasne rada.A ak bude manzel chciet tak aj uhorkovy salat.Ani maso nemusi byt 😀

pancake
26. apr 2009

my mame domacu pizzu a zajtra bude sekana so zemiakovym privarkom to moj P.miluje 😵

mukky
autor
26. apr 2009

pancak sekanu som teda este nerobila...das recept?

pancake
26. apr 2009

http://www.mimibazar.sk/recepty.php?id=6&user=6...

taketo ale ak robim plnenu sekanu tak s kasou zemiakovou a ak neplnim, tak robim so zemiakovym privarkom na kyslo. 😉

mukky
autor
26. apr 2009

pancake dakujem,som myslela ze je to nieco zlozitejsie... 😕 super,tak to iste urobim lebo idem kupovat maso ,ja stale vela nakupim a dam pomliet,a potom robim zvacsa so spagetami ci fasirky...a plnenu s cim robis,s tym co je tam uvedene??A da sa to len tak na plech ci na papier na pecenie???A to sa na plechu ak je vobec sa ani nepodlieva vodou??Dakujem 🙂

pancake
26. apr 2009

ja som doteraz robila najviac asi obycajnu, lebo ta je raz dva. ochut.maso dam na plech, spravim z toho ten tvar a peciem. podlejem olejom a dva deci vody a obcas tym vypekom popolievam masko z vrchu. ale par krat som uz robila aj s vajickom na tvrdo. a mozes si dat co chces napr:hrasok, steril.mrkva,sampiony, syr,sunka, a ako chces aj nakombinovat. davam do na papier na pecenie a potom zabalim a pomaly prelozim na plech.

pancake
26. apr 2009

ja rozmyslam ako si ulahit zivot a varit pre celu rodinu jednotne. potrebovala by som take recepty ktore mozu jest deti od roka a ked si to na tanieri osolim aby som to mohla jest aj ja s mojim P. neviete niekto nieco take???
lebo ma nebavi varit kazdy den dvojmo a ku vsetkemu sa o 2 tyzdne musim vratit do prace a potom nebudem stihat nic. 😝 😝 😝

mukky
autor
26. apr 2009

pancake dakujem krasne.. 🙂 ja momentalne skoro ani varit ani pratat nestiham,a je mi to prdlajs jedno 😀 😀 nemusim mat kazdy den vyluxovane,a vsetko tip top...i ked je pravda ze pokial sa maly narodil tak mi vadilo i co len hocico polozene niekde...no a dnes sa tomu nevyhnem..same hracky atd 😀 😝 Varim zvacsa ked je manzel doma a je pri malom,treba uz na neho davat pozor,stavia sa na nozky a stvornozkuje..a vecer varit nemozem lebo mame spalnu blizko kuchyne a nemame tam dvere a maly ma slaby spanok...a v postielke velmi dlho neobsedi a na zemi treba byt pri nom...a ked maly spi cez den tak spim s nim aj ja,kedze chodievam spat rano okolo tretej.Takze zvacsa aj pratam aj varim ked nie som sama doma,a manzel 2 dni robi a 3 dni je doma..A mam sa super,a nestresujem sa...skoda ze musis ist do prace ☹ si to neviem predstavit ani nahodou

mukky
autor
26. apr 2009

pancake kludne mozes varit zeleninove polievky ak mate radi,ale bez zasmazky..najprv neosolis ani neokorenis,odoberies malemu hustejsie a je to...a vam potom dochutis priamo v hrnci....alebo zemiekovu kasu,odoberies mu kym nedas maslo a mlieko...alebo aj zemiaky..ak budes robit maso kuracie,vam upecies a drobcovi uvaris..a podobne,nieco ti este potom napisem ked sa kuknem do svojich receptov

pancake
26. apr 2009

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6142
aj toto kukni

aj moj maly je presne ako tvoj. tiez vyzduje stale pozornost. ale je dobrucky. nemrnci neplace, len sa chce hrat. to je jedine co ho bavi. 😀 😀 😀 tiez varim len ked je P. doma, alebo takto vecer ked je P.v praci a maly spinka. vtedy varim na dalsi den. a tiez sa nestresujem s upratovanim ani varenim. a pre nas varim na dva dni aj polievku aj druhe a hotovo. 😉

mukky
autor
26. apr 2009

mnam,to co mi robis teraz na vecer,jaka som hladna 😠 😠 😀 😀 dobry receptik..mlete masko ja lubim Aj moj je dobrucky,i ked uz zacina mat svoje maniere,a place ked ho chcem prebalit lebo musi lezat,aj ked ho dam lezat do vane ked mu chcem vlasky umyt,i ked ho dam lezat hocikde... 😀 je velmi aktivny a stale chce byt v pohybe,proste nechce lezat..len lozit a lozit 😀 ked bude chodit mam o rusno postarane 😀 a akosa ti hraje?kolko vydrzi sa sam pohrat,ci stale musis s nim byt?ja niekedy ani prechadzku nestiham s malym 😀

pancake
26. apr 2009

ked je nad 15 stupnov, tak chodim s nim von aj doobeda aj poobede. iinak sa mi nechce dva krat a chodim iba raz.
maly ked prebalujem, tak sa ani nehne. naucila som ho tak od narodenia a az ked ho prebalim,obleciem a dam mu topanky potom poviem :: aaaa hotovo a zacnem sa usmievat, tak az vtedy je jeho pokyn a zvrtne sa a beha. keby si videla tak sa pocuras od smiechu. ale mojmu P. beha po celej chalupe. ☹

mukky
autor
26. apr 2009

pancake aj moj doteraz nic nerobil,ale uz zacal 😀 😀 maniere 😀

bubaczik
26. apr 2009

ahojte..ja rada robim toto deckam,chuti im to,a ked ma nič nenapada,tak toto mam stale v rezerve 😉

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

bubaczik
26. apr 2009

a ešte,ak chcete nejake recepty tak kuk sem ešte,ja varim 9vatšinu už len s jej receptov 🙂

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

mukky
autor
26. apr 2009

buba jej to je mnamka super,perfektne... 🙂 🙂 idem sa naliat vodou jaka som hladna.. 😖 😝

bubaczik
26. apr 2009

no ono to aj tak chuti...
šak vyskušajte a uvidite....ja som taaak vdačna za recepty s netu,neviem,čo by som robila,by som sa asi zblaznila,lebo ja varim každy den,a to som už obmedzila varenie obeda a večere zvlašt 😝

mukky
autor
26. apr 2009

vyskusam urcie ,zajtra ukazujem aj sekanu aj tento recept manzelovi,co si skor vyberie 😀 buba jeeej tolko deticiek 🙂 🙂 🙂 to je krasne...ako sa to da zvladnut?

mukky
autor
26. apr 2009

buba a aj vecere si varievala,a co napr?? 😕 😀 a nemozes navarit aspon na 2 dni,ciii?? 😉

bubaczik
26. apr 2009

he he he da sa zvladnuť,všetko sa da zvladnuť 😉

u nas nefunguje strava na dva dni,max ked navarim mallemu polievku,tak tu ma na dva dni...
ja som na večeru vatšinou robila rychlovky,napr plnene žemle masom a pod.. 😉 to je rychle,pre našu celu bandu som to mala aj s pripravou tak za hodinu...
večeru sme mali vždy taku spoločnu,lebo obed sa podaval podla toho,kto kedy prišiel..tak ja servirovala od tej 14 do tej 16 hod..a o 18-19 večera..ale už som sa polepšila,naučila som ich jest aj chlieb 😀