Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

lumistri
11. sep 2009

jeeee som prva na stej strane 😀 😀 😀

mukky
autor
11. sep 2009

lumi vitaj a nic nepytaj 😀
poprosim o presny recept na omacku 😎

sunny tak na tom mlieku sa v nazore nezhodneme ale to vieme,nie? 😀 Ja si pamatam iba na tu pecienku s ryzou ze som nemala rada a na makarony ked davali so syrom a kecupom tak ja som vzdy chcela bez kecupu a este nejak horcica mi nepasovala tusim ku cevabcici 😀 a cibula..ja tusim bez som jedla,lubila som spenatovu polievku

ja vecny rebel proti systemu a podobne v skole 😀 ako ze preco ucky dostavali velke porcie a nemuseli sa vyzuvat v kabinete a my ano a podobne 😀 ,ked som dosla na rad na kurca v jedalni a podhodili mi nie stehno,tak som povedala ze aj ja chcem stehno 😀 a hucharka ze ci si myslim ze zabili stonozku 😀 ,no jasne ze ja som sa odbit nedala a stehno dostala 😀

lumistri
11. sep 2009

som mala mlete maso, tak som ho trochu zatiahla na cibulke, uvarila som si paradajky, stiahla z koze pokrajala uplne na padrt.. maso som osolila a okorila 🙂 dala k tomu tie paradajky (bolo tam aj troch stavy z toho ako som ich varila) a nechala dusit.. no potom som to kycla na spagety posypala syrom a papina na svete.. ja nerobim nic svetaborne, ja si to tak podla seba nejako - aby to malo aku-taku chut a nezabralo mi to vela casu a nech to vyzera aj jeditelne.. verim ze vy by ste to este vylepsili.. 😝

mukky
autor
11. sep 2009

lumi je to dobre takto iste ako si to urobila,snad cesnacik este pridala do maska aj do omacky po jednom 😀
ja kupujem tu bolonsku omacku uz hotovu na madaroch a je taka fajna mnam ze uz tam nic nedavam len ten cesnak do maska a masko na cibuli a nakoniec hrasok este do omacky.Tie u nas som mala tusim 2 maggi a neviem co este a taaake prekorenene ble 😝 ,ale tato je mnam

sunny_face
11. sep 2009

Baby precitajte si pribeh a pozrite si foto a musite uznat, že ten rozdiel je fakt viditelny (je to ohladne chudnutia-motivačne)
http://www.chudnutie-ako.sk/forum/viewtopic.php...

mukky
autor
11. sep 2009

sunny potom iste precitam 😉 ja som schudla za 8 mesiacov 22 kg,trosku sa pochvalim 😀 len skoda ze bejvavalo 🙄

sunny_face
11. sep 2009

Fiha mas pevnu volu, to musim uznat. Keby neexistovali sladkosti aj mne by sa lepšie chudlo!!! Ale vsak v sme v receptoch, hodte do placu nejaky dobry recept. 😀

mukky
autor
11. sep 2009

hodte hodte 😀
no mam pevnu volu asi ..niekedy 😀

uz 11 rokov nefajcim a viac ako 2 nepijem 😀

sunny_face
11. sep 2009

Vaw tak to vedieš fakt zdravy životny štyl. Ja som počas tehu a kojenia nefajčila a zase som zacala (ani neviem prečo-teraz sa už na frajerinu nemožem vyhovarat, asi som len chcela skusit ci mi tobude este chutit a chuti). Zapalim si vzdy naobed a vecer ked uz mala spí,samozrejme na balkone.

mukky
autor
11. sep 2009

baby maly sa rozkaslal ☹ idem off na cas

sunny_face
11. sep 2009

Tak jo aj tak už drahy do mna stucha, aby som vypla, tak cavky 😉

mukky
autor
11. sep 2009

baby uz vam deti kaslali?Tak ze cez noc alebo cez den?Ma chyta panika lebo mm ma zajtra dennu a ja sa bojim aby sa mi nezacal dusit...sme mu odsali nostek,dali kvapky a zapla som mu zvlhcovac a dala do vyvysenej polohy
uz asi 4 krat zakaslal chudacik maly sa nevyspi ☹ ,som mu dala aj kvapky na kasel,cely den nic skoro a na noc toto.tak to byva stale ze v noci je stale horsie ☹

no esteze mama byva nedaleko..

sunny uzi si manzelika,a nikdy si nespominala ze fajcis..ja som zacala skoro,fajcila som 5 rokov 🙄

lumistri
11. sep 2009

mukky mne maly sem tam zakasle.. ale nic vazne, myslim ze si len tak odkasle, ako sa to stane aj mne.. uz mal aj zapalene hrdlo, ale tiez nejako nekaslat, tiez tak 4x za den a hotovo.. s tymto ti neporadim, nemam s tym skusenosti..

ja som tiez fajcila predtym, ale ako som otehotnela som prestala.. teraz sa drzim, chut mam stale ale stale si odopriem lebo kojim.. uz ho chcem aj odstavit, takze mam panicky strach co z toho bude, ci sa k tomu nevratim.. moj ma strasne nervy ked to spomeniem, ak zacnem sa bojim ze sa tak nastve ze mi aj chutit prestane 😀 😀
ale ma odradza aj to ked vidim na detskom ihrisku maminu ktora fajci a vedla beha dietatko alebo este horsie ked fajci a kocikuje.. sak to je hrozne.. keby som nedajboze zacala, tak by som si dala tiez tak jak san, na balkone a mimo dosahu maleho.. 😖

hasleerka
11. sep 2009

mukky len tak som sem nakukla ... keby ti malý niako hrozne kašlal a dusil sa , nepanikár, hlavne ho daj do okna, nech sa nadýcha čerstvého vzduchu a ísť s ním na pohotovosť

lumistri
11. sep 2009

drzim palce mukky, aby ste maly pokojnu noc..
moj drahy je tu kazdu chvilu tak sa idem osprchnut a do postele 😝
bru noc babenky.. v nedelu nakuknem, lebo ideme zajtra ku svokre 🙄 😔

mukky
autor
11. sep 2009

haslerka dik si zlata,uz som aj "poguglila" co robit a som kludnejsia ,uz nekasle velmi,ale az tak sa zadusal 😢

lumi nezacni fajcit,vydrz 😎 Ja som sa zlakla,lebo som si vtedy nahmatala na krku hrcku ked som fajcila a hned som si pomyslela ze mam rakovinu iste a od vtedy som do ruky cigaretu nevzala.A asi o polroka prestal aj manzel,potom moja mama a teta,som mamu hnala a chodila za nou nech prestane a to fajcila cez 20 rokov 😀 ,aj sestra prestala takze super,fajci uz len otec ,svokrovci tiez nie,len svagrinin frajer.Tie ceny su nehorazne a uz aspon nesmrdim ja ani satstvo 😝

mukky
autor
11. sep 2009

lumi a dakujem aj sunny
lumi a preco tie mrzute smajliky pri svokre?? 😕 😀 😀

ja som teraz s mamou klabosila asi hodinu,zajtra poobede pride.Moj manzel ma dobru svokru,moze byt stastny a aj je 😀 Mama nam stale pomoze a hlavne mysli na maleho v kazdom ohlade,co ja o s povedat nemozem 😒 ☹ ,nestara sa do nas a nasej vychovy len mi casto prizvukuje ako si mam toho mojho vazit a ja viem ze ma pravdu a ze mame talianske manzelstvo s tym je uz zmierena 😀 😀

uz o tyzden ideme do blavy a nasi pojdu s nami sme im navrhli a asi pojdu...otec sa teraz drzi a sme radi ze dohana tych asi 35 rokov ktore premarnil ...aj v chorvatsku bol a chodi na nakupy a pomaha mame co nebolo a vari a pecie kazdy tyzden kolace a speciality a ked som spomenula co je ikea za obchod az mu oci horeli a viem ze tam chce ist a pokukat vsetko

my pojdeme k ujovi manzelovmu a nasi k maminej sestre spat,chceme ist aj do viedne ked uz tam budeme..a do parndorf schopingu

mukky
autor
11. sep 2009

dosla som k sokojuceme zaveru.Prave som si urobila kavicku a dosiel mi akurat cukor hnedy.Som zacala kavickovat asi pred necelym mesiacom a vtedy som si kupila hnedy cukor do kavy 500 g a uz ho niet 😕 a to ho pouzivam iba ja,davam si lyzicku a pol a nepijem kavu kazdy den a tak jednu len obcas 2,mm necukriii
ty vole tolko cukru ani nie za mesiac sa nezda ale je to teda dost.. 😝 😝 a este ked pridam k tomu sladke no parada...
schudla som len kilo zatial,vsetka vaha sa mi vratila spat po púrichode z dovolenky,nechapem a to som tam pribrala len kilo a doma skoro 3 ☹ ☹

tak idem chlipkat kavicku a pozriet panelaky,paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

lumistri
12. sep 2009

k svokre nerada, lebo sa narobim ako kon ked tam ideme.. bo sme mesiac neboli, takze tam bude booordel..
pomaly odchadzame na vlak, som zvedava ako sa bude malemu pacit 🙂

inac mi mame vo vani leva a zebru a v kuchynskej linke zirafu 😀 😀 ..to len tak aby ste vedeli 😉
bezim.. pekny vikend.. cafte v nedelu

mukky
autor
12. sep 2009

ahojte,lumi nejak som tie zvieratka nepochopila 😕 😀

mne uz len doperie pracka,polievku pre maleho mam uz dovarenu a pojdeme spinkat.Spala som asi 2 hodiny a z toho som dost prekaslala takze super no,maly kasle ☹

ale som vcelku fit nejak mam plno energie 😕 😀 ,nechapem..len sa mi vobec nechce pustit do pratania lebo neznasam na sto krat nieco robit a odbiehat tak asi to necham na zajtra ked nebudem sama.Potrebujem uz letne veci poodkladat a vytiahnut jesenne a zimne

sunny_face
12. sep 2009

Ahoj kočky, ked Lucka mala kašel (ale taky riadny), tak som jej uvarila stary znamy recept-cibulovy čaj s majorankou.Davala so jej ho s tym, že ho nebude chcieť, ale jej bohovo chutil.Musela som ju krotit, lebo je dost ťažky na žaludok.A pri soplikoch jej davam pri spanku vyššie hlavičku, aby sa jej lepšie dychalo a aby hlieny nestali v nose a v krku.Zatial som väčšie probelmy s malou nemala, takže som to riešila bez doktora.
Ja hnedemu cukru moc neverim, len ak je overena vyroba-vravia, že je to napodobne ako u tmaveho chleba zafarbene karamelom.Preto davam prednost trstinovemu aj ked ja necukrim ani kavu ani caj.

Lumi dobra tema-mi mame v izbe vcielku Maju na stene. 😀

Ja som s fajčením zacala v 16.tke z frajeriny patrilo to k diskoteke a napodobne. Teraz som zacala lebo aj moj m. fajči ale už som zaviedla pravidla-v aute, v byte a blizko malej-prisny zakaz. ale je pravda, že ja nerada fajčim počas chodze, ked už tak pri kave alebo pive za stolom a v klude.Ach jaj aj tak neviem či zomriem na obžerstvo alebo na rakovinu pluc. Morbidny pokus o vtip. 😅

nadhera
12. sep 2009

len som stihla precitatat poslednu vetu 😀 ale telo ma ist do hrobu zhumplovane /polivka bolek?/ 😀

sunny_face
12. sep 2009

Prave som kukla reprizu superstar,tak zaver bol inac uleteny. Ako tam možu takýchto podla mňa chorýh ludi vobec pustit?
Kruci už chapem pancake, ked sa stažuje, že jej nefunguju pismenka-mne odišlo "c". 😖

mukky
autor
12. sep 2009

sunny 😀 😀 ten vtip bol dobry 🤐 😀
ja som zacala v strnastich a prestala v devatnastich 😝

sunny s tym cukrom mas pravdu,ale davali v tv ze hnedy je lepsi ako biely,tak som ho kupila a je drahsi raz tolko za pol kila,no a poom som sa docitala ze je to vcelku jedno 😝

len ze ja som pouzivala roky umele sladidlo a to bolo na poslednom mieste ze je to nie dobre,co som vedela..no a neviem vypit kavej bez cukru 😢 ale uz cukrim skoro o polovicu menej ako pred rokmi

mukky
autor
12. sep 2009

a ani neviem vypit kavu bez mlieka,potom mi nechuti..moj vravi ze pijem kakao 😝 😀

do tehotenstva mi chutila prevazne turecka a od teraz len nesca,na turecku normal mam nechut 😕 😕 ,ked som v tehotenstve robievala kavu mojmu tak mi to prestalo vonat.Je sranda ako sa zmenia ci objavia chute po porode aspon u mna.Do vtedy mi kolace a palacinky a podobne nehovorilo nic a teraz v pohode a aj cokolada 🙄 🙄 😠

mukky
autor
12. sep 2009

mala som teraz jednu palacinku od babky co ostala a mam na ne chut ,cakam mamu a poprosim ju nech mi par urobi,ja nejak palacinky neviem robit 😖 ,teda ja mam ten pocit ze to nie je ono ale mm chutia..som ich predtym nerobievala tak asi preto 😒

lumi das este raz ten recept na lievance jablkove?idem ich este dakde pohladat..

mukky
autor
12. sep 2009

baby kde steeeeee?ja mam chvilu cas,malemu som dala hryzt korku,toto jedine na neho zabera a sedi kludne kym ju nezje,takze cca 10 min. 😝 😀
idem obit akurat zemiakovu babu este som nerobila,tak asi nejak po svojom urobim...recepty su nejake roznorode..

sunny_face
12. sep 2009

Ja robim lievance s aidofilneho mlieka a su dobre,aspon tato minule chvalil.
250g polohr.muky, 2čl prášku do pečiva,1/2čl soli, 3pl cukru, 2vajička, 500ml aid.mlieka (alebo cmaru ja som už davala aj biely jogurt) a 2pl masla na 20 minut do ladnicky a potom mozeme robit.

mukky
autor
12. sep 2009

😉 a co davas na to?

hasleerka
12. sep 2009

ahojte, mukky tak malý dobre, no to je fajn ... ja som s obidvoma zažila laryngitídu, ale našťastie nie až tak žeby sa dusili ... vždy sme prišli k dokyni včas a nechala nás v nemocnici

kukám dáky dobrý recept na lievance, to musím skúsiť aj ja ... u nás idú palacinky hrozne na odbyt, to by aj každý druhý deň asi jedli

a zajtra čo dobré varíte?