Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

pancake
13. aug 2009

mukky vybrala som zo skrinky konzervu. 😀 😀 😀 😀 😀

mukky
autor
13. aug 2009

lumi ☹ ...aj pan ☹ ..ja sa strasne bojim padov,vsade sa snazim za nim chodit...

aha 😀 ,to predavaju ikea konzervu ci ako?ako chutia?

mukky
autor
13. aug 2009

ja by som tu straaane chcela mat ikeu,ale mame len kiku 😝

lumistri
13. aug 2009

ale ze vraj ju u vas maju otvorit, som pocula..

pancake
13. aug 2009

to mam pre pripad nudze. musim mat nachystane pre P. na zajtra na obed. lebo ja pridem az o pol tretej z prace. a chutovo su lepsie ako robene. mame ich tak raz za mesiac. alebo pizzu z mrazaka. vytiahnem cesto, poukladam ,,co chladnicka dala,, a mam navarene. alebo obcas ideme na kebab. inak len varim. a ine konzervy uz nekupujem. okrem makrel a tuniaka.
a vy co mate v zasobe keby nestihate s varenim???

pancake
13. aug 2009

my mame ikeu velku ako krava, ale nechodim tam. iba tak 2 krat za rok.

mukky
autor
13. aug 2009

ja s varenim stiham,varim ked je m doma vacsinou...

ja mam suprove omacky z madarska.taka len bolognese,ale super..neni prekorenena ako tie nase..
orestujem cibulu,pridam mlete maso,cesnak,osolim,okorenim jemno..pridam omacku,zeleny hrasok..je to bozke..morca dellu uz ani nekupujem...k tomu spagety,mnaaam
vzdy mam doma cibulu a cesnak,pecivo v mrazaku,zmrzlinu,mlete maso,kuracie prsia..parky,kukuricu a hrasok,obaleny tvrdy syr,hranolky a krokety do rury,maslo,bryndzu,tvrdy syr,listkove cesto..

konzervy ako ryby v omackach pre m,obcas fazulu v omacke pre m...ja obcas pre sena "lanc",ten lubim

lumistri
13. aug 2009

ja mam v zalohe cislo na donaskovu sluzbu 😀 😀
a inac mrazenu zeleninu, huby, ryzu, cestoviny a daco v chladnicke sa tiez najde..

lumistri
13. aug 2009

idem si lahnut bo ma uz boli chrbtica..
mukky dufam ze sa zajtra este uvidime, ak nie tak stastnu cestu, budes nam chybat 😢
dobru noc 😔

pancake
13. aug 2009

to mam aj ja, vsetko v mrazaku. ale myslela som ze ake polotovary kupujete.

mukky tu fazulu v rajcinovej omacke lubim aj ja. davam si ju k parkom a volskemu oku.

🙂

mukky
autor
13. aug 2009

😀 😀

no ja mam tych zasob ovela viac..som ako skrecok 😀

tak isto mam aj zasobý napr make upu,samponov,balzamov,guliciek,do wc voniek,...ako keby mala prist tretia svetova

mukky
autor
13. aug 2009
pancake
13. aug 2009

aj ja mam v zasobe kopec veci. a toaletaku momentalne na pol roka 😀 😀
a prach na pranie asi do konca tohto roka a avivaz tiez. 😝
jednu taku skrinku mysliim ze to volame spajza u nas doma /je od stropu po spodok/ tak je naplnena len vecami na jedenie.

no zajtra musim zase vymysliet co budem buduci tyzden varit a podla tohopojdem na nakup do potravin.

ozaj baby ako to mate vy???

kolko tak tyzdenne miniete na stravu???? taky priemer by som chcela. aby som vedela s kolkymi peniazmi mam ratat ked sa vratime na Sk. na jedlo. ja nemam ani paru o cenach.
a nemame babky co by nam nosili zadarmo zemiaky,dzemy a veci podobne.proste si musim vsetko uplne vsetko kupovat.
tak mi povedzte kolko taka trojclenna rodina minie tyzdenne na jedlo.
este pockam na odpovede a uz musim ist spat.

pancake
13. aug 2009

no tak ja uz letim do duchien.pa

mukky uzi si to. 😵 😵

mukky
autor
13. aug 2009

ja neviem kolko minieme na stravu...m ma listky v robote do bufetu,neviem ci za 1500 ci 200 sk,ani neviem..ale vacsinou len suche sa tam predava,bryndza,syry,pastety,salamy parky,maslo a podobne
ja to nejak nesledujem..ale stale si kupim na co mam chut a co mam rada...ale vzdy si poviem ze budem varit z toho co mam doma..ale nejak mi to nevychadza a nakupujem..ale uz chcem zacat setrit 😕

mukky
autor
13. aug 2009

jej pan..diky

mukky
autor
13. aug 2009

😀 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=zxR47FPKHyg

pamatate..juj a tie vsetky moje lasky nelaskaveeee

mukky
autor
13. aug 2009
mukky
autor
13. aug 2009

dievcata ja som taka stastna ze mam toho mojho chlapceka 😵 😵 ,casto este stale sa mi nechce verit ze je to moje dietatko a ja som mama..ako som mohla bez neho zit tolke roky??

aj tamten zivot bol super,ale taky trosku prazdny..ale bolo super ked som mohla:
spat kolko a kedy som chcela
chodit hocikde kedy a kde som chcela
tak casto nepratat
byt lenivsia
byt nezodpovedna
byt mojkatko a male dieta a tak sa aj chovat a podobne

😀 😀 😀 😀

mukky
autor
13. aug 2009

mne nic nechyba,vsetko je super....len jedina vec na ktoru si nezvyknem je ten bordel po hrackach,vsade postielky a stolicky a ine paksamenty,vzdy plno pradla atd 😀 😀 😀 ,ja som mavala taaaky poriadocek ze az..ale najhorsie na tom je ze to casto nemam chut ukladat..a pratat..bleee,radsej budem varit cely den..vy to tak nemate podobne??? 😀

mukky
autor
13. aug 2009

sticker a ako si robila dnesny kolacik,si nenapisala,chutil kazdemu?

sticker
14. aug 2009

Dobré ránko 🙂 Ej ale ste toho popísali. Ale vidím, že pan má novú fotku 😵 Taká veselá 🙂
Idem dočítať popri káve 🙂
Mukky a ty klasicky až do rána, no klobúk dolu 😉

sticker
14. aug 2009

Teda mukky ty si číslo 😀 😀 Ale samozrejme v dobrom to myslím 🙂 . Tie socíkovské linky 😀 😀 😀
A ja som tiež občas premýšľala, že čo by som robila nebyť malých... Ale už si to neviem predstaviť. Aj keď idem sama do mesta, tak ho len preletím, do polovice obchodov zabudnem ísť a už som doma. Ale sama do mesta sa dostanem tak 3-4krát do roka 😝 .

sticker
14. aug 2009

A koláč bol vynikajúci 🙂 . MM zjedol celú jednu štrúdlu a potom mi nedal spať 😲 😀 . A že je to moja vina, nemala som taký dobrý upiecť 😀. Jasné, že to chce ešte doladiť - v jednej roláde bolo viac plnky a bola taká mäkšia a tam kde bolo plnky menej tá bola chrumkavejšia. MM chutila viacej tá mäkká - nabudúce dám pozor 🙂
A mm nemá rád mleté mäso 😒 😠 . A ja mám niekedy takú chuť na obyčajnú fašírku! Ale som sa rozhodla, že niečo skúsim a jednoducho mu nepoviem čo to je. 😝 🙂

sticker
14. aug 2009

Toľko receptov som tu našla, že si neviem normálne vybrať čo ukuchtiť 😀

mukky
autor
14. aug 2009

sticker ja som mala byt herecka 😀 😝 ,no aspon mama a ini mi to hovoria 😀

uz jak decko som vela saskovala a podobne 😝 ,obcas mam aj taky cierny humor tak aby si sa nezlakla 😀

ideme na nakupy,vecer nakuknem

sunny_face
14. aug 2009

Ahojky mrkla som ten socializmus a spoznavam - žuvačku pedro aj tu kocku, ešte ju mame doma sice už trošku hrká ale to je nepodstatné
Pan ja som cez tyžden sama s malou, takže ja nakupujem len tak potroske a často len vytahujem co ladnička dá. Až piatok nakupim o 3 rožky viac a k tomu vlašský šalát, lebo to ma tato najradšej na ranajky.Väčšie nákupy už riešime podľa potreby spolu.
V stave núdze mam v ladničke zmrazené Lassagne z Lidlu a samozrejme pečivo a klobásky,tým tatino nikdy nepovie nie.