Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

pancake
10. sep 2009

moj si otvori zachod a plesk tam obe ruky a vytesuje sa. to ma pravidelne kazdy den. a k tomu este to mydielko olizuje. a vobec mu to nevadi. 😖

vie si pustit plynovy sporak, lebo je na iskru, takze uz aj do kuchyne ma zakaz, no a zostava mu iba obyvacka a spalna. je to pre neho ako za trest, tak musime chodit von na 3 hodinky kazdy den. na zahradu, alebo na ulicu. a samozrejme uz bez kocika. to by mlady pan neprezil keby musel sediet v kociku. 😝

varim polievku z korenovej zeleniny, co som mala povodne na vyvar, ale nemam kedy robit vyvar, tak bude zase zeleninova. 😝 😀

pancake
10. sep 2009

nadhera ja mam presne taky isty problem so sudocremom.nechcem ho menit, lebo malemu vyhovuje. este ani raz nemal zaparenu ritku. ale ten obal- no nieco hrozne. maly ho otvori behom sekundy a je spinave vsetko.....koberce,postel, oblecko a maly. celu pusu, ruky, vlasy.... no a ked mu ho vezmem tak place ako o zivot.
musim ho schovatat pred nim. a ani z koberca to nechce zist. mam tam biele flaky. 😔

nadhera
10. sep 2009

olizuje mydlo? maly ho kuse. uz som dala s pumpickou 😀
moji zbojnici do kuchyne, obyvacky a spalne nemozu. si nemyslite,ze vobec tam nechodia, ale ked varim v kuchyni,tak vsetko ostatne je pozamykane,lebo obaja dosiahnu na klucku,tak si vedia otvorit. A to mame v kuchyni klucku nie vodorovne,ale zvisle/risko nastastie neotvori/ a z kupelne vyberame klucku. takze sa hraju v detskej a na chodbe a ked som v kuchyni tak sem-tam pri mne "citaju" stare noviny. dokonca na vonkajsie vchodove dvere sme dali zamok na prekrutenie, lebo niekedy si deti vysli von a to bolo zamknute. nedavno starsi siel vonku a cakal na tatika,privolal vytah a nastupil,stlacil prizemie a siel. som vyletela z kuchyne,zjazdila tatika a po celom baraku sa z vytahu ozyvalo: mami,tati!!!! chuda male. hned som ho privolala spat, vysiel uplakany a hned sa mi vrhol do narucia.

pancake
10. sep 2009

ale ja mam na mysli to mydlo co je vo wc. ☹

a moj maly si vie tiez otvorit dvere na obyvacke, ktore vedu na schody. tak sme tam pred tyzdnom museli nabit kliniec a ohnut ho. jeden den sa jedoval ze mu to nejde otvorit, ale uz je dobre. 😉

nadhera
10. sep 2009

aha, to je ta vonava kocka vo wecku 😀

aspon sa pri detoch nenudime, stale nieco vymyslame, skuste aj vy dat klucky zvislo, mensi zatial nedotiahne a vacsi si aj to v pohode otvori. ale tvoj boy je este mensi ako nas . potom snad dame citacky na dvere a budu sa otvarat po oskenovani ukazovaka. 😀 😀

mukky
autor
10. sep 2009

ahojte,nemam cas a o hodku tu uz asi nebudete..ste zlate,maly do vecera nemal teplotu,nedavno 37,5 tak uvidim co v noci..idem sa venovat manzelovi,paaaa

nadhera
10. sep 2009

u nas vsetci spia,tak sa idem venovat hroznu,mnam. dobru noc.

pancake
10. sep 2009

tak caute.

sunny_face
11. sep 2009

Prečo tie deti tak miluju WCká? 😀 Ja tiez bojujem s malou, ked ideme odtial,najradsej si berie kefu a utiera po sebe misu.Ale nastastie nic odtial neje, skor ma zalubu v zubnych pastach, cim stiplavejšia tým sa jej viacej lubi.

lumistri
11. sep 2009

ja si na wecku nemozem zatvorit dvere, lebo on si pred ne sadne a caka ako psicek a potom nemozem otvorit.. tak sa na mna vyskiera ked cikam a ked splachnem uteka pred dvere do kupelne lebo je nauceny ze si idem umyt ruky.. nastastie uz ho preslo natahovanie hajzlovej kefy.. vzdy si zoberie nocnik, vedro alebo lavor a zdvihne to a hodi do vane.. ostatne veci mu davam z dosahu..
a so sudokremom mame tiez tie iste skusenosti.. raz mi ho tiez tak otvoril, a neviem ci aj nezjedol lebo bol cely biely 😀 😀 teraz sa mi uz smeje ale vtedy mi to nebolo vsetko jedno..

teraz spinka a dufam ze bude az do tretej.. a dufam ze sa trochu vycasi, lebo ak budeme cely cas doma asik pridem o nervy.. 😒
idem kavickovat 😝 mnam 😵

sunny_face
11. sep 2009

Tak si idem dat s tebou.Jedno caffe latte, prosim!

mukky
autor
11. sep 2009

ahojte,ja len na skok,prave robim neskorsi obed,pecene kurca a hraskovo kukuricovu ryzu.Uz finisujem 😀 .Maly je bez teploty,relativne je v poriadku.Noc bola akcna trosku,pa,neskor nakuknem

nadhera
11. sep 2009

tiez netusim,co na tych weckach vidia - starsi cura na stojaka a mladsi ho pozoruje a dava rucku pod jeho pisanicu 😀 a ten kremik ritovy sa vola imazol /starsi s nim natrel malemu hlavku na fest hrubo vratane jedneho ocka/

mukky
autor
11. sep 2009

nikde nikto? 😕 som sa nasmiala co vase deti robia,huncuti mali 😀

ocko uz asi hodku uspava spievanim pesniciek maleho 😀 no ale nikde to nevedie,ocko uz sto krat zaspal a krpcek sa smeje a sali 😀
idem mu dat olovrant,pojde asi spat skor vecer.

mukky
autor
11. sep 2009

Moji su na mensej prechadzke okolo bloku,mm siel do obchodu a mam chvilu cas a vas nikde 🙄

lumistri
11. sep 2009

mukky kolko ten tvoj savier spava? aky mate harmonogram..
moj rano vstane o siedmej, ide spat od 12 do 15 a potom spi od osmej vecer az do rana do tej siedmej.. 😅

mukky
autor
11. sep 2009

lumi rano vstava okolo 6.40 alebo 7.aj nieco,spinkat ide tak po troch hodinach,takze okolo 10 tej az 11 tej,spinka tri hodky,niekedy 4 a potom spi este poobede,to ho davam okolo 17 tej.Chodieva spinkat tak do tej 21 hodke.
Ak sme niekde von,tak poobede nespinka.

mukky
autor
11. sep 2009

Uz spinka,teda dufam...poobede nespal,lebo vcera v noci som ho budila a odsavala nostek,mal aj teplotu a tak spinkal dnes do 10.15 vynimocne a potom este okolo 13 tej hodku.Dufam ze uz zajtra nabehneme na nas rezim a dnes v noci uz nebude mat teplotu a nebudem ho musiet budit.Uz teraz mu bolo dlho a uz bol mrzuty a na potvoru opat mi mliecko upchavalo cumlik,to ma ide porazit 😠 vam sa to nestava?Zo slovenskeho nutrilonu sa mi neupchavala ale z toho madarskeho casto 🙄

mukky
autor
11. sep 2009

neviete preco novotny uz druhy raz uvadza aj mudry schybi?Ja ho nemusim 😝

sunny_face
11. sep 2009

Cavky Mukky to mas pekneho spachtoška.To si možeš gratulovať. Ja to mam napodobne ako Lumi, len naobed mi spi od 13.00 do 14.30hod.
Ja som dnes bola na pečienke s ryžou.Ryžu som dala aj malej, pečienku neviem či by mohla-to mam trošku strach, predsa len sa kedysi hovorilo, že je tam vela zachytených škodlivin a okrem toho ma chut, ktoru kazdy nemusi.Zajtra si dame cestoviny ešte ale musim pohutať aku omačku k nim.

mukky
autor
11. sep 2009

CO ste dnes varili vy?Ja este vcera muzovi vecer tekvicovy privarok s koprom tak este ma jednu davku,este jedna davka kurata ostala a mame este borsc tak nebudem varit take 3 dni.Mam dost vareneho,nemusim denne.Ale v nedelu som chcela robit plnku z kuracich pecienok a zemiaky,salat nejaky,mam naladu varit ale potom ako mam chudnut? 🙄 Pri varenom to potom ide pomalsie dole.

sunny_face
11. sep 2009

Mukky pri tebe by som nabrala jedna radosť-vyvaraš same dobroty.
Ohladne toho Nutrilonu-mas pravdu ten mi sa nehrudkoval, ale ked som skusala Hami tak som mala len nervy, lebo som musela ešte cediť cez sitko.Sunar som neskusala,lebo sa hovorilo, že z toho deti rychlo priberaju.Moja mala nechcela ani kaše a to som skušalaod klasickej krupicovej až po neviem ake prichute-nechcela.Teraz už davam kravske mlieko a nemame problem, jedine čo ma štve o puding ani len nezapokne.

sunny_face
11. sep 2009

Ja mam ale slovosled 😀

mukky
autor
11. sep 2009

sunny hej,som rada 😀 ked som bola tehotna,som bola vypisana cele tehotenstvo a mm ked prisiel z nocnej,som sa len prehodila a spala s nim dalej do 14 tej v pohodke 😀 😀 Chodievala som v noci spavat okolo druhej.citala som casaky a kukala tv.Dnes je to net 😀

ja mam rada iba kuraciu pecienku ,bravcovu neznasam a s ryzou by som nezjedla ani kuraciu,to je asi trauma z jedalne v skole 😀 ,ta kombinacia mi nesedi 😀

mukky
autor
11. sep 2009

sunny pecienku raz za cas mozes davat,obsahuje vitamin A a B12.

mukky
autor
11. sep 2009

kravske mlieko ale ako pije uz miesto umeleho?

lumistri
11. sep 2009

ja som robila spagety s paradajkovo-masovou omackou..

s nutrilonom nemam skusenosti, ani so sunarom ani s nicim.. ja som vela kojila, a teraz sme na tuhom palive, len na veceru davam kasu - urobim redsiu a dam do flase s cumlom na kasu a nema problem.. a v noci kojim a tam sa to asik neupchava 😀 😀

sunny_face
11. sep 2009

Tak to už si neviem, kolkata osoba, čo ma zle spomienky na školsku jedalen???? Ja som chodievala tiež do jedalne a naozaj si nemožem spomenuť, či mi nejake jedlo robilo problem.Asi pretože som bola fakt jedlik, čo zjedol skoro všeto.Moj m. mi skrz jedalen odmieta špenat a mam pocit, že aj tarhonu.

sunny_face
11. sep 2009

😀 😀 Lumi tak to je super, že sa ti neupchavaju didi 😀 😀
Ano Mukky my sme už čisto na kravskom mlieku, už nedavam UM. Jedina nevyhoda kravskeho je,že nie je tak site ako UM.

lumistri
11. sep 2009

ja by som tiez chcela prejst na kravske.. ale tu hodili ten clanok o tom ze by sa malo ist az od troch rokov tak mam kus obavy.. sa chcem opytat doktora na nazor, ideme tento tyzden na poradnu, tak uvidim 🙂

ja som mala rada skolsku jedalen - spenatovu polievku - mnaaam a dukatove buchticky, a casto som aj na duplu chodila 😝 😀 co je dost neuveritelne bo som bola straaasne chuducka.. som sa smiala bo teraz vazia troj-stvor rocne deti tolko ako ja na konci prveho rocnika.. aaaale aka baba zo mna vyrastla 😎 😀