Recepty pre detičky s intoleranciou laktózy

alisia18
13. dec 2011

ahojte,nevedeli by ste mi pomoct s nejakymi domacimi receptami pre deticky s intoleranciou laktozy..prave ju zistili mojej dcerke a neviem ako by som mala zacat varit a piect,ked u mna bola samozrejmost pouzivat vsetky suroviny 😒 vopred vam dakujem 😉 Alic

radha
14. dec 2011

@alisia18, ahoj🙂, my sice nemame intoleranciu laktozy ani alergiu, ale aj tak sa mi zdá vhodnejšie použivať pre našu dcerku rastlinné mliečka, aj my dospeláci ich používame. Kupujem v DM značku Alnatura- mlieka: ovsené, sojove, ryžove, sojovo-ryžove..aj kakao a vanilkove majú..no a napr. smotany a jogurty je dostať v obchodoch zdravej vyživy, mandlova a ryžova smotana je fajn, osobne mojej Sofinke davam sojove jogurty Sojade, biele, ale maju i ovocné..takže v pohode sa daju mliečne vyrobky nahradit rastlinnymi..neviem, či budeš pre takuto zmenu,ale myslim, že maju aj mliečne vyrobky bez laktozy, skus pokukat v obchodoch. držim palčeky v pripravovaní noveho jedalnička pre dcerku 😉

zuzkla
14. dec 2011

@alisia18 ahoj, existuju vyrobky zn. Minus L - bezlaktozove vyrobky (maslo, mlieko, syry, kakao, jogurty, tvaroh a pod.) aj Rajo zacalo vyrabat bezlaktozove mlieko. U nas ich maju hlavne v Bille. Mojej malej vadilo vsetko ale niektore deti s intoleranciou laktozy velmi dobre znasaju kyslomliecne produkty - napr. biele jogurty. Musis vysledovat, co tvojej Sofi prekaza, z coho ma bolesti. Mozno ze ani nebude musiet drzat prisnu dietu a bude dobre znasat niektore "normalne" mliecne produkty. Neboj, ja som si to tiez nevedela zo zaciatku predstavit ale da sa to, iba mliecne produkty s laktozou nahradis bezlaktozovymi. Zvladnes to🙂.

alisia18
autor
14. dec 2011

dakujem vam velmi pekne 😉 ano zacala som jej uz kupovat tieto produkty,no zdaju sa mi dost drahe,no ale co nespravim pre zdravie sv.dietata 🙂 zdalo sa mi to sprvu take neuveritelne ako to zvladneme,ale treba do toho len prax ako sa zda 🙂 budem optimistka a verim,ze to bude lepsie a snad to pochopi aj ona...este raz vdaka 🙂

zuzanocka11
14. dec 2011

Ahoj,my cakáme na výsledky u gastro dr,ale poradila nám pit bezlaktozové mlieko Rajo,jest kyslomliecne výrobky a ziadne tvarohové a iné jogurty...
chcela by som sa opýtat,aké ste mali problémy a príznaky a aké vysetrenia vám robili.my sme boli u detskej gastrodr, robila usg,odbery a stolicu poslala.budúci týzden budú výsledky,som velmi zvedavá.
malého pobolieva brusko,hlavne v noci presnejsie nadránom,obcas aj cez den.dost mu zapáchalo z pusy,ale odkedy sme vysadili Nutrilon a pije to Rajo,zmizlo to...

ewellina
16. júl 2012

Chcela by som oživiť túto tému, mojej dcérke tiež zistili intoleranciu laktózy a niekedy som v koncoch, čo jej napríklad natrieť na chlieb, čo jej variť, alebo jednoducho, čo dať na večeru, keď zrovna nemám navarené. Sú tu také mamičky, ktoré majú túto cestu už vyšliapanú?

mimi21mimi
2. aug 2012

@ewellina Ahoj... ja robim z Veta, ktore je bezlaktozove rozne natierky - dzemovu, medovu, s nastruhanou korenovou zeleninkou, vajickovu, cesnakovu... skratka je vela druhov. Varim pundingy z bezlaktozoveho mlieka, kase instatne (psenova, spaldova, kukuricna, psenicka a pod.) len s vodou a ovocim, semtam bezlaktozovy jogurt, ryzove a sojove dezerty z Kauflandu kupujem a samozrejme ovocie alebo zelenina.

ewellina
2. aug 2012

@mimi21mimi Tú cesnakovú Ti malá zje? Ja som začala dávať aj tie nátierky alfa bio, zatiaľ francúzsku a s pažítkou, tie jej chutia.

mimi21mimi
2. aug 2012

@ewellina Zje ale robim jej ju taku slabsiu, nedam tam moc cesnaku... hentie kupovane mi nechutili, tak to ani malej nedavam, zatial radsej spravim sama... este by som chcela skusit so strukovin... take si nerobila?

ewellina
3. aug 2012

@mimi21mimi *
Zatiaľ nie, nechce sa mi veriť, že by to bolo jedlé. 😀 Ale chystám sa skúsiť.

mimi21mimi
3. aug 2012

@ewellina Ani mne, ale dost ludi to chvali 😀
Ja sa snazim "napchavat" v dobrom slova zmysle krpatu teraz, lebo vazi 10 kg - dvojrocna, tak este nas cakaju dalsie vysetrenia :-/

ewellina
4. aug 2012

@mimi21mimi Vidíš, moja má rok a osem mesiacov a váži niečo cez deväť kíl. ☹ Pritom nemôžem o nej povedať, že by nejako málo jedla. Ona nemá problém spučiť celý krajec (nie polkrajec) chleba s nátierkou na večeru. Rozmýšľam, či to nejako nesúvisí s tou intoleranciu. 😒

mimi21mimi
5. aug 2012

@ewellina Asi hej, lebo ked sme boli na dovolenke, mala dostala teploty a sli sme k miestnemu lekarovi a ten hned povedal, ze ma malo podkozneho tuku, ci ma nejaku potravinovu alergiu.... moja tiez toho dooost vela zje. Ja mam problem ten, ze vazi tolko uz pol roka, to je asi najhorsie, ze nepribrala nic.... a narodila sa ako 4kilova, tak tomu dr. sa ani to nepacilo, ze prakticky za dva roky zivota pribrala len tych 6 kil.

ewellina
5. aug 2012

@mimi21mimi My sme na tom podobne s tým priberaním. Len nechápem, že keď jej dávam bezlaktózové mlieko a laktóze sa úplne vyhýbame, tak prečo ani tak nepriberá. 😖 A koľko som sa už od rodiny aj od susedov napočúvala, že aká je moja malá chudá...

ani3012
5. aug 2012

Evičke kupujem Rajo bezlaktózové, sušené je lepšie predsa len na zarábanie do fľaše a od tej som ju už konečne odučila...ma niekto záujem o mlieko Nutrilon ADC 1 (allergy disgestive care) 450g ? IP. to mlieko je aj pre deti s alergiou na BKM a intoleranciu laktózy...malá ho dostávala už od narodenia

mimi21mimi
5. aug 2012

@ewellina To nechapem ani ja, ale mam pocit, ze okrem intolerancie je u nas este nieco... neviem vsak zatial co.

ewellina
6. aug 2012

@mimi21mimi U nás je ešte anémia, ktorú zatiaľ celkom úspešne liečime iba stravou. Nemôže to byť aj u vás?

mimi21mimi
6. aug 2012

@ewellina To je nedostatok zeleza? ako sa to prejavuje? Jasminka sa stravuje podla mna vyvazene a zdravo... ako sa stravuje tvoja mala?
Dnes som volala na gastro, ale detska gastroenterologicka, jedina u nas, je PN... musim pockat.

ewellina
19. aug 2012

@mimi21mimi áno, je to nedostatok železa. Slabá anémia sa neprejavuje nijako, iba ak tým, že dieťa je trochu bledšie. Dá sa to zistiť z krvi. Takže sa snažím dávať malej veľa takých potravín, čo obsahujú železo. Bezlaktózové mlieko jej dávam len večer pred spaním, lebo konzumácia mlieka negatívne ovplyvňuje vstrebávanie železa. Ako ste dopadli na tej gastroenterológii?

mimi21mimi
19. aug 2012

@ewellina Dr. je PN, tak idem v pondelok znovu volat... snad uz tam bude....

nika1988
16. feb 2014

viete niekto poradit domáci jogurt z rastlinného mlieka pre alergikou a intoleranciou BKM ?dakujem

cecilh
22. máj 2017

C E L O R O Č N E
O B L Á T K Y A T R U B I Č K Y

Bezlepkové, bezlaktózové trubičky 26ks – 1,70€
Bezlepkové, bezlaktózové slané oblátky 20ks – 1,30€

Výborná chuť, rodinný recept, vlastná výroba :o)

Dodanie do týždňa poštou alebo osobne v BB.
V prípade záujmu, píšte správu.