Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Recepty pre nepapkáčov

moe
21. nov 2012

Ahojte,
napadlo ma, že tie čo máte deti nepapkáčov takých tých chronických čo mesiace nezjedia viac ako pár lyžičiek niečoho, skúste sem dať jedlá, ktoré ako tak zjedia. Možno tak dáte inšpiráciu aj iným, príp. sami nájdete niečo čo osloví vašich nejedákov. A pridajte aj veka dieťaťa.

My máme 11 mesiacov a jeme iba surovú rajčinu, trochu čisté špagety, trochu mäsko a trochu hrášok. Všetko iba rukami. Lyžička je bleee.

zigzag
21. nov 2012

tekvicu si skusala, varenu, tu deti vatsinou miluju,,, 😉 zemiakova kasa so spenatom, rizito zeleninkove s hraskom a brokolicou,mrkvou, zenena fazulka s kyslou somotanou, dusena cuketa so zemiakom a na to zltok,,,,, a na ranajky obylne vlocky s cerstvym ovocim a kyslou smotanou, medom,javorovym syrupom, alebo iba tak, zalezi ake je ovocie sladke, je kopec jedal,ktore mozes vyskusat... moj mal toto najradsej, aj stale ma,,, 😉 a pohanka je super, lubi aj cicer a cervenu sosovicu.. 😉

denisenko
21. nov 2012

my máme 7, 5 mesiaca a v poslednej dobe fungujeme na jablku s piškotou a cestoviny s hocičím.....žiadne zemiaky, už nechce ani ryžu...polievka...to plače po 2-hom súste..mäsko eeee...žltok..jak by dal...jogurt....pokaká sa aj za ušami...... 😝 😝 😀

martinkatinka
21. nov 2012

My sme už starší, ale striedajú sa nám dni, kedy jeme a kedy nie... teraz zaberá baby karotka dusená na masle a papá sám vidličkou.... a zistili sme, že vidlička je úplne super, lebo keď ho krmim, už sa mu to moc nepáči.... takže frčíme na tom, čo sa dá napichovať 😀
Inak, moj postreh - také tie hotové vo flaštičkách, to nechcel, mal to teda iba vtedy, keď sme niekam cestovali, ale bolo to zbytočné, lebo aj tak to nezjedol...
AHA, a absolútny hit sú u nás teraz polesníky alebo cuketové placky... tie može držať v ruke a jesť sám...a ešte párky, ale tie z lidlu, kde je 83 percent maska... tie zbožňujeme, lebo tie múkové sú blééééééé

k_a_j_k_a
21. nov 2012

@moe ahoj. A ked nakrajas roznu varenu zeleninu-zemiak, mrkvu, hrasok, struckovu fazulku, karfiol, brokolicu... Alebo suche cestoviny roznych tvarov a postupne pridavat omacku a zeleninu... tak si ruckami neberie nic? Hm.... Neviem ako na to, my sme sa trapili s mladsou od malicka. Zjedla 5 lyziciek a dost, proste prestala kusat. U nas je este ten problem, ze mladsia ma dva a pol roka a 10,5kg, cize jest musi. Ale ak mas babatko lepsie stavane, na starsiu platilo- nechces? Nechaj tak, ale druhe jedlo je az v case dalsieho jedla. Potom zjedla vsetko. A cas na jedlo mala max. 15 minut, ak vymyslala. Ale u nas tata je dost prisny a museli deti aspon trochu, ale zo vsetkeho. O jedle sa u nas nevyjednava. A veru bol aj plac. Dokonca az tak, ze uz k stolu isla mladsia s placom. Ale potesim Ta, ked nastupila do skolky, upravilo sa to a teraz papa nadherne 😀

moe
autor
22. nov 2012

@zigzag tekvicu som skusala. par hryzov a koniec. zemiaky neznaša v každej forme (hranolky som zatiaľ neskúšala), brokolica je bleee, mrkva tiez, cuketa par kuskov, zltok nechce, a vsetko kasovite (kase, pyre, vločky, namočene piškoty, pudingy), úplne neznaša, jogurt 2 lyžičky.

takže tak je to u nas.

moe
autor
22. nov 2012

@denisenko s čím dávaš tie cestoviny?

denisenko
22. nov 2012

@moe so zeleninkou...najmä mrkva, cuketa...teraz mal karfiol a brokolicu..... 😉...a trošku olivového leja..niekedy mliečko....

moe
autor
22. nov 2012

@k_a_j_k_a rucickami si zoberie vsetko a potom to hodi na zem. par sust (2-3)skončia aj v pusinke.

a nechces na nu neplati lebo ona nepozna pocit hladu. v pohode neje aj cely den.

moe
autor
22. nov 2012

@denisenko a to spravis nejaku omacu alebo ako. napis mi prosim ta presne ako to robis.

denisenko
22. nov 2012

@moe ..nie..uvarím cestoviny..nie úplne do mäkka...len "al dente".... 😀 ....potom uparím alebo uvarím zeleninku, zmiešam s cestovinami a pomixujem...nahrubo...pridám olej /niekedy mlieko/...má tam aj väčšie kúsky, nie úplne na jemnú kašu...moj to ľúbi husté, riedke nebude nič....pomaly rozmýšlam, že už budem len nadrobno krájať a nemixovať.... 🙂

denisenko
22. nov 2012

@moe teraz čítam tvoj príspevok vyššie....možno len nevyhovuje hustota kaše...tak ako nám...fakt, polievku nezje...ani nič, čo sa dá vyliať ....ja sa smejem, že tým možem lepiť topánky... také to má najradšej.... 😀 😀 😀 ..niečo medzi kašou a normálnou stravou..... 🙂

moe
autor
22. nov 2012

@denisenko u nás to v hustote nie je. skušala som huste aj riedke aj niečo medzitým a 0 bodov.

denisenko
22. nov 2012

@moe a kolko má ?..teda, ak sa možem spýtať.....

denisenko
22. nov 2012

@moe ..moj drobec dneska jedol mäsko...úplne výnimočne...lebo mama to mala na tanieri a rezen určite nie je pre neho.....to si mala vidieť, ako mu šmakovalo, ked som pár kúskov čistého kuracieho vybrala zo stredu......aj ryža z maminho taniera bola "výtečná"..... 😀 😀 😀 😀 ..inak, aj moj starší je desný jedák...keby nemusel, neje vobec....ale tiež, akonáhle zbadá, že mám na tanieri ja a jem, tak chodí uštipkávať...len nedajbože mu to dať na zvlášť tanier...tak sme dojedli...... 😀 😀 😀

k_a_j_k_a
22. nov 2012

@moe heh, to je ako moja mladsia, zila proste zo vzduchu. A skusala si jej davat jest priebezne, proste kazdu pol hodinu nieco do pusinky?

1ingrida1
22. nov 2012

moj maly chcel stale iba ryzu a ta ho strasne zapekala, tak som ho oklamala slovenskou ryzou,co je vlastne cestovinka.vsetko spapal a bol spokojny. ja som ju uvarila tak ako tarhonu,najskor oprazit na oleji trosku do hneda a potom zaliat a uvarit. tym je to aj trosku mastnejsie tak to pomoze pri zapche. moj maly ma ale 3 a pol roka, je mi jasne ze mensim detickam asi slovensku ryzu oprazat nebudete 🙂 postupne som pridavala aj aspon trochu stavy z meska.a raz som mu tam uplne nadrobno natrhala kuracie stehienko,a krasne to spapal ani nevedel co papa

moe
autor
23. nov 2012

@denisenko moja ma 11 mesiacov a 7,7 kg. Od kedy prestala jest, t.j. od augusta kedy važila 7,2 kg pribrala len 0,5 kg :(
Pobehali sme kopec doktorov a vraj je OK. Vraj to ma v hlave, ze nechce jest :(

moe
autor
23. nov 2012

@k_a_j_k_a a kolko mala tvoja mala ked zila len zo vzdudchu? a preslo ju to? ak ano tak kedy?
specifikuj "zila len zo vzduchu"

denisenko
23. nov 2012

@moe fúha....neskúšali ste hroznový cukor??? 😕

k_a_j_k_a
23. nov 2012

@moe 🙂 mala poriadne nejedla cosi nad rok. Zacalo to kratko pred rokom a skoncilo az nastupom do skolky (az tam sa rozjedla a teraz ju nepoznavam 🙂 ). Jedla ranajky kustik chlebika, tak 1/4 krajicka, mlieko, obed 5 lyzic polievky, druhe tiez max. 5 lyziciek. Vecera trosku kase, nebola schopna vypit mnohokrat ani deci. Olovrant a desiata nic, niekedy mozno jogurt. Ak mala dobry den, zjedla 1/8 jablcka alebo pol bananu.

moe
autor
23. nov 2012

@k_a_j_k_a fuha. a inak bola v poriadku? lebo mi aj motoricky zaostávame a vraj to je preto lebo nema energiu kvôli nejedeniu.

k_a_j_k_a
23. nov 2012

@moe no, v poriadku ako v poriadku. V niektorych veciach zaostavala v porovnani za starsou, ale nepripisovala by som to nejedeniu. Naopak, skor sa naucila rozpravat. Behat sama zacala az v 14.tich mesiacoch, ale na nocnik cez den sa naucila v roku a pol. Cize v niecom je sikovnejsia, v niecom nie. Ale mali sme problem s vahou. Narodila sa ako nadpriemerne babo 3500g a 50cm. No v roku mala len 7,2kg a 75cm. V dvoch rokoch necelych 10kg- a to mi pri starsej dr. pindal, ze nema v 15.tich mesiacoch 10kg. Inak, boli sme aj na krvi, robili jej vysetrenia a vsetko, okrem zeleza bolo ok. Zaviedli sme pravidelne trstinovu melasu a zelezo sa jej velmi rychlo upravilo. A ja teraz este stale trpnem, kedy zacne strajkovat 😀

moe
autor
25. nov 2012

@k_a_j_k_a co je trstinová melasa? trstinový cukor? môžem to dať 11 mes dieťaťu? lebo aj my sme mali problém so zelezom. brali sme ho od 2 mesiacov a vysadili nam ho az teraz pred mesiacom ale preventivne by som jej to davala aby bola OK.

No s tou váhou ste na tom boli horsie ako sme teraz my. A tiez sme mali výbornú pôrodnú váhu, 3610g a 49 cm.
Inak teraz som zacala s malou chodit k homeopatke a mam pocit, ze to trosku zabera len to nechcem zakriknut este.
Vcera vecer napr. zjedla takme celu žemlu, čo sa ešte nikdy nestalo. Síce som ju ňou krmila za pochodu asi 1,5 hod ale papala bez protestov. Nikdy pred tým toľko nezjedla ani keď som ju kŕmila za pochodu.

moe
autor
25. nov 2012

@denisenko díky za typ. dala som malej špagety s nasekanými rajčinami z konzervy (lebo rajčiny ľubi) a celkom pekne papala.

k_a_j_k_a
25. nov 2012

@moe trstinova melasa je predprodukt trstinoveho cukru, z nej sa vyraba ten cukor. Konzistenciou sa podoba medu a je aj sladka. Da sa kupit v bioobchode, tam Ti aj poradia. A mozes ho dat aj 11mesacnemu babatku. Ja som davala kavovu lyzicku do mlieka na veceru, viac ani netreba, lebo potom vycika tie vitaminy. Teraz ju nedavam pravidelne, len sem tam, kedy ma napadne, lebo uz mlieko na veceru z flasky nepijeme. Ale pozor, dost to farbi a neda sa to vyprat 🙂

S tymi homeopatikami Ti neporadim, ci to funguje, popravde ja tomu moc neverim 🙂, ale ak mas pocit, ze viac papa, tak super. To zjedla dost, ked si do nej natlacila celu zemlu, to nezje ani moja 4rocna 🙂 U nas ide max. pol zemle s nejakou zeleninkou, ale cela zemla u nas este nepadla na jedenkrat 🙂

denisenko
26. nov 2012

@moe jééj, tak to som rada....nech sa vám s papkaním darí... 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli