Recepty pre slabšiu triedu - ako variť, keď nie je z čoho

lubicakovac
5. máj 2012

Často tu vidím tému "čo dnes varíte, dajte inšpiráciu" a je mi niekedy ľúto, že proste na to nemáme, nič v zlom pre tých čo tam prispievajú, ale niekedy nám nevychádzajú peniaze, a variť sa nevarí, lebo nie je z čoho, alebo veľa ingrediencií chýba.

Poraďte jednoduché a cenovo dostupné recepty.

Ďakujem

irriss
5. máj 2012

@lubicakovac

Dobre si vzpominam na obdobi, kdy jedine, co jsem mela k obedu a k veceri byl Sunar zamichany v hrnecku, o ktery jsem se delila se svym synem.. ☹
Ale uvidis, bude lip!! 🙂
Napis mi, klidne kazdy den (Ip), co mas v lednicce (nebo na co mas chut a kolik mas k dispozici na dany den)... a nejaky ten Recept (bohaty na chut) na kazdy den spolecne vymyslime😉

mimi21mimi
5. máj 2012

Spagety s kyslou smotanou/bielym jogurtom a porom.

Sosovicovy/zemiakovy/kelovy/fazulovy/hrachovy privarok s vajickom a chlebom.

Fucka.

Granatir.

Pecene zemiaky v supke s cesnakovym maslom.

Zemiaky na pare s kyslou smotanou.

Langose.

Ak ma napadne tak este pridam. 🙂

ukana
5. máj 2012

@lubicakovac každá máme občas hlbšie do vrecka, ja zvacsa navarím z toho čo je doma...sezonna zelenina od našich, strukovinová polievka, niečo zo zemiakov, kysnuté cesto - to máš najlacnejšie - buchty, langoše, koláč...a je toho vela 😉 😉
dnes máme zeleninové rizoto. ryža, mrazená zmes zeleniny, syr ...nič náročné a k tomu cvikla 😉

akika722
5. máj 2012

granadír,ryža v mlieku,špagety s kečupom 😅 ,cestoviny s paradajkovou omačkoiu a syrom,nejake zapečene cestoviny s parkou,kečupom...
teraz bude sezona zeleniny tak to bude lahšie 😉 lečo,zapekana zelenina,zemiaky s kyslou kapustou,rožkove pirohy lacneeeee 😉 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6432#diskuse ,pripadne zeleninove karbonatky,polievky huste,strukoviny,privarky,fliačky-myslim že to su jedla "za par grošov" 😉

babulka123
5. máj 2012

j amoc neporadim ale obcas robim to ze co mi ostane aj ked je to len jedna porcia tak to zamrazim a raz za cas spravim mraznickovy obed.. sice kazdy mame nieco ine na obed ale nic sa nevyhodi a ked nieje chut varit alebo neni su korunky tak vytiahnem a dojedame..

mimi21mimi
5. máj 2012

Este ma napadli cestoviny alebo halusky s vajickom ale s tvarohom ( na sladko aj na slano).

Spenat s vajickom.

Rizoto.

Zapekane zemiaky a cestoviny so zbytkami z chladnicky.

lentilka29
5. máj 2012

rezance s tvarohom...
granadirsky pochod...
franc,zemiaky
zeleninove rizoto
cestoviny s vajickom
cestoviny so struhankou a cukrom

rora
5. máj 2012

Ja robievam taketo cestoviny s parkom: asi 400g cestovin (vrtulky alebo kolienka mam najradsej) uvarim zvlast, zvlast v mensom hrnci dam: olej, trosku nadrobno pokrajaneho porku/cibulky (ale nemusi byt), 2-3 parky nakrajane na kolieska a trosku oprazim, potom prilejem asi 1-1,5dcl vody,do toho 1 kocku zeleninoveho bujonu, ked sa rozpusti tak pridam kecup (podla chuti, bud bude cela zmes taka viac redsia, alebo viac kecupova) a do toho celeho este 1-2 prelisovany strucik cesnaku (ale to tiez nemusi byt,ked nemam tak ho nedam). a cele toto pridam uz k uvarenym cestovinam a zmiesam. mne to chuti aj bez struhaneho syru aj s nim.

tinki
5. máj 2012

@irriss Ty si zlatá žena, všimla som si už viac tvojich príspevkov. Keby bolo na svete viac ľudí ako si ty...pekný deň ti prajem. 😉