Recepty z brokolice. Poraďte nejaké

hanculka
20. júl 2009

🙂 Ahojte, prosim poradte mi neake recepty pre deturence ...Ďakujem

titkovamiriam
20. júl 2009

polievka:brokolicu rozdelime na ruzicky,pridame trosku soli a uvarime na makko,mozme pridat vajicko,alebo ju rozmixovat a pridat trosku smotany.dalej ju mozme uvarit s mrkvou a krupicovimi knedlickami.

cestoviny:uvarime cestoviny a na ne dame podusenu brokolicu s paradajkovou drenou a troskou cesnaku.

ja najcastejsie robim zapekanu brokolicu-uvarim ju 5 min vo vode,vyberiem roztlacim a pridam nakrajanu sunku a tvrdy syr,zalejem smotanou s rozslahanym vajickom a dam zapiect

kafulienka
20. júl 2009

ahoj 🙂

my najviac milujeme - obycajnu "polievku" (trosku masla, brokolica, cesnak, dochutit a podla uvazenia - hustoty - trosku ovsenych vlociek) ale komplet rozmixovanu - a do nej lyzicku bieleho jogurtu - ked uz sa serviruje...

zuzu13
21. júl 2009

presne tak...polievka...dusena brokolica...zapekana...alebo kuracie prsia plnene brokolicou a so syrom...

titkovamiriam
22. júl 2009

aj do hociake šalátu môže ísť,trošku povarit alebo naparit a je to!

alami
23. júl 2009

z knihy: receptár zdravej výživy pre dojčatá a deti:

Brokolicová nátierka
80gbrokolice, 10g rastl.tuku, zelená vňať, majoránka,1lyžička bieleho jogurtu, 10g strúhaného syra na posypanie

Brokolicu varíme nad parou do makka a s ostatnými surovinami potom zľahka vyšľaháme, pridáme nasekanú vňať, natrieme na pečivo, posypeme syrom
vhodné od 10mesiacov

Omáčka z brokolice:

80g brokolice, 2dl vody na varenie, soľ, 1dl mlieka, 30g polohr.muky, 20g tuku, bazalka, citr.šťava
Brokolicu dáme variť do mierne osolenej vody, k uvarenej pridáme zátrepok z mlieka a múky, povaríme do zhustnutia. Nakoniec dochutíme tukom, posekanou bazalkou a citr. šťavou
vhodné pre deti od 1 roka

Zapekaná brokolica

180g brokolice, voda na varenie, soľ, 2polievk.lyžice oleja, 10g múky, 1,5dl mlieka, 10g postrúhaného syra, 10g sójovej múky, zelená vňať
Brokolicu uvaríme v osolenej vode, rozoberieme na malé kúsky, uložíme ich na vymastenú a múkou vysypanú formu, zalejeme zátrepkom z mlieka, postrúh. syra a sójovej múky a dáme upiecť. Upečenú brok. posypeme posekanou zelenou vňaťou
vhodné pre deti od 1 roka

ukana
23. júl 2009

alebo brokolicove placky, uvarime brokolicu, pokrajame nadrobno a zmiesame s vajickom a trochou muky .......osolime.........oprazime.........so zemiakovou kasou je to mňam 🙂

titkovamiriam
23. júl 2009

tie placky vyzeraju zaujimavo 😀

ukana
23. júl 2009

miri, ja take robim aj karfiolove 😉 .............a najlepsie su, ked ich niekto spravi namiesto mna 😀 😀 😝

martina46
23. júl 2009

Brokolica s čínskymi rezancami:
Ak poznáte čínske rezance, nie ryžove, ale obyčajne, dostať v bille a niekedy v jednote. Môže byť aj cestovina, ale mne to tak nechutilo. Rezance a cestovina sa proste iba uvaria.
Brokolicu rozdelenu na kúsky "varíme" na pare, hodíme na maslo, trošku vhodnej vegety- dávame alnaturu z DM, je bez umelín. A hotovo. No ale teraz najdôležitejšie. Po naservírovaní rezancov a brokolice na tanier polejeme sójovou omáčkou, máme tiež originál bez glutamanu a úplne naj je poliať to olejom z praženého sezamu. Máme ho z Rakúskeho metra, u nás je problém. Myslím, že som videla v bille, ale neviem, či je z praženého a malá fľaštička príšerne drahá.
Toť naše mega jedlo 😀

titkovamiriam
23. júl 2009

ukana-ja zemiakove,a cuketove vidis take ma ani nenapadli a to karfiol a brokolicu mame min 1 den v tyzdni

ukana
23. júl 2009

titkovamiriam, ja som vcera cuketove robila............. 😉 tie brokolicove robim take malicke, ako volske oko, aby sa netrhali, len lyzicou naberam, tvarujem placku............

titkovamiriam
23. júl 2009

jasne aj ja mam take rada ked rodim velke tak pridam 3 zemiaky 😀

eliss14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz