Recepty z tekvice pre celú rodinu

kattum
8. sep 2006

Tekvicové placky
Potrebujeme:
kg jemne nastrúhanej tekvice, 1-2 cibule, 4-6 strúčikov cesnaku, 25 dkg ovsených vločiek, 20 dkg krupice, 3 polievkové lyžice hladkej múky, soľ, majorán.

Postup:
K tekvici pridáme ovsené vločky, krupicu a múku, mierne vychladnutú cibuľku popraženú na oleji a prelisovaný cesnak. Necháme postáť 15 minút a vyprážame z oboch strán na panvici ako zemiakové placky.

Plnená tekvica
Suroviny:
500 g mäsa, 100 ml smotany, 1 tekvica, 500 g paradajok, 100 g ryže, 1 čajová lyžička cukru, mleté čierne korenie, soľ.

Postup:
Mladú tekvicu pozdĺž rozrežeme na polovice. Lyžicou vyberieme vnútro. Potom naplníme uduseným mletým mäsom zmiešaným s udusenou ryžou. Posolíme a okoreníme. Pripravíme paradajkovú omáčku so zápražkou. Má jej byť toľko, aby polovičky tekvice vložené do nádoby boli omáčkou zaliate. Opatrne varíme domäkka. Mäkkú tekvicu nakrájame na široké krúžky (na hrúbku palca). Omáčku prichutíme smotanou a cukrom a polejeme ňou tekvicu.

ena
15. sep 2006

ja tu zatial len skopcim recept od silvinky z vydatych/nevydatych mamin, aby sa nan nezabudlo 🙂
silvinka • 1d, 25tt • 13. sep 2006 o 11:35
...receptik na 4 porcie

300g kuracich prs
sol
korenie
4 lyzice hladkej muky
2 lyz. masla
125 ml zelen. vyvaru
2 lyzice smotany
4 lyzice paradajkoveho pretlaku

cas na pripravu 30 min.

1. kuracie maso umyjeme osusime papierovym obruskom. masko pokrajame na male rezne, ktore naklepeme
2. rezne zlahka osolime,okorenime a obalime v muke
3. v hrnci rozpustime maslo a maso z oboch stran opecieme. podlejeme zeleninovym vyvarom
4. primiesame smotanu a maso za miernej teploty 10 min. dusime, omacku dochutime paradaj. pretlakom a podavame s podavame s haluskami alebo zemiakovou kasou

kattum
autor
21. sep 2006

Brokolicova polievka (velmi rychla a nenarocna)

potrebujeme:
1 brokolica
2 obyč.rohliky

postup:
uvarime brokolicu rozdelenu na ruzicky spolu s 1 rohlikom potrhanym na kusky. Pomixujeme, pre seba ochutime solou a vegetou. Pred podavanim pripravime opekane kusky rohlika - oprazime na panvicke rohlik pokrajany na male kocky na troske oleja a posypeme nim polievku.
Pre dieta neochutime, nedame opekany rohlik,pripadne pridame vareny zltok alebo ja som skusila pridat par cestovin. Chutilo.

erika153
26. okt 2006

ahojte dievcata nevie mi daktora poslat recept na margot kolac?neviem najst na nete a co najdem sa mi nepozdava.je tam len par. prosim prosim ak daktora ma..a este ked som tu tak ako sa zavara cvikla? lebo ja som ju dala varit v celku neosupanu do hrnca kym nezmekne a potom ju uz viem ako tak dat do flias. tak sa robi?? ☹

vavka33
26. okt 2006

Erika,ja tu cviklu varim vcelku,kym nie je makka,potom ju osupem,nastruham/mozes pokrajat/dochutim solou,octom,cukrom,chrenom necham postat a sup do flias.Potom chvilu sterilizujem a je to.

erika153
26. okt 2006

dakujem pekne tak to spravim aj ja a na ten kolacik??? 😝 😅 nema nik? aj sa to rymuje...

snilko7
26. okt 2006

Zákusok z margotky
Základom je 3 dcl hrnček.
1 hrnček práškového cukru
1 vanilkový cukor
125 g masla
3 žĺtky /bielka nezahadzuj neskôr ich budeš potrebovať/
1 dcl oleja
2 ks margot tyčinky
2 hrnčeky polohrubej múky
1 kypriaci prášok
1 hrnček mlieka

PostuP. Všetky suroviny spolu dobre zmiešame a pridáme vyšlahaný sneh z 3 bielkov. Zľahka premiešame a vyklopíme na pomastený a múkou vysypaný plech. Pečieme pri 150 - 200 stupňoch. Po upečení a vychladnutí polejeme čokoládou alebo posypeme práškovým cukrom. Dobrú chuť.

erika153
26. okt 2006

snilko dakujem krasne, idem hned robit 😀 😀 😀

snilko7
26. okt 2006

erika za málo, mne fakt moc chutnal, potom daj vedieť ako to dopadlo u vás

erika153
26. okt 2006

ok, ja ten kolac milujem z celej duse som ho jedla parkrat niekde ale nikdy som ho nerobila,tak dnes skusim.potom tu napisem ako to dopadlo 😀 este raz diiik

erika153
27. okt 2006

takze kolacik som spravila vcera je naozaj velmi chutny a krehky a som rada ze mam konecne recept.vydaril sa mi... 😀

snilko7
27. okt 2006

to je fajn, že chutnal, ale tak si ma navnadila, že si dnes upečieme tuším aj my 😀

ervotoc
28. okt 2006

jemino erika si ma vydesila 😀 😀 😀 ja ze čo tu robí brachová byvala 😀 a co je sila ona je tiez erika 😀 😀 ale tusim si uz nechava dlhe vlasy 😀 taketo šoky hned z rána 😀

curly1983
28. okt 2006

Babenky nemate recept na nejaky vyborny marhulovy kolac ???

erika153
28. okt 2006

ervotoc ja si tiez nechavam dlhe vlasy 😉 a jeho byvala je z kosic?? tak dufam ze to niesom ja haha. zartujem 😀

ervotoc
29. okt 2006

jua mam,piskotove cesto si spraviš,do nho marhule,upečieš...a krem -marhulovu šťavu s dvoma zlatymi klasmi uvariš-jak puding-cukor,vyleješ ešte horuce na kolač a nechaš stuhnuť 😉 mnam,mnam,makučky,šťavnaty,peknučky, 😀

curly1983
29. okt 2006

ervotoc no tak to znie velmi, velmi dobre...dakujem, skusim...mnam 🙂

monika1
6. nov 2006

ahojte kucharky,ako by ste robili spenatove karbonatky?Potrebujem pomoc,raz som ich jedla a tuzim ich doma spravit lebo boli vynikajuce...na priereze boli cisto zelene,ziadne maso....

curly1983
13. jan 2007

kucharky nemate nahodou nejaky dobry recept na kuraci stroganov???? vopred dakujem 😝

vavka33
13. jan 2007

KURACI STROGANOV 1
500 g hydinových pŕs, soľ, čierne korenie, 6 lyžíc horčice + kečupu, 4 lyžice worchsterovej omáčky, nadrobno posekaná kyslá uhorka, olej
Postup prípravy
Prsia pokrájane na rezančeky, osolíme , okoreníme, pridáme horčicu, kečup, worchesterovú omáčku, uhorku. Premiešame a necháme aspoň 2 hodiny odstáť (najlepšie cez noc). Cibuľu opražíme na oleji, pridáme mäso a pečieme kým sa mäso neoddelí od oleja. Podávame s hranolkami a tatárskou omáčkou

KURACI STROGANOV 2
Potrebujeme:
4 kuracie rezne
soľ
cibuľu
šľahačku
olej
kečup
1 str. cesnaku
petržlen. vňať na zdobenie
ryžu alebo cestoviny

Postup:
Na oleji opražíme cibuľu, mäso pokrájame na malé kocky a pridáme na panvicu. Kto chce, môže podľa chuti pridať cesnak. Keď je mäso takmer mäkké, pridáme kečup podľa chuti, šľahačku a necháme prejsť varom. Podávame s ryžou alebo cestovinami.

curly1983
13. jan 2007

vavka dakujem velmi, velmi pekne 🙂 ktory recept je podla teba lepsi ???

vavka33
13. jan 2007

Podla mna ten prvy. 😉

curly1983
29. jan 2007

kucharecky co ste dnes varili???? dajte nejaky typ lebo moja fantazia uz klesa na pod mrazu 😀 😀 😀

zuzu13
29. jan 2007

curly, my sme mali tekvicový prívarok a zajtra bude cesnaková polievka a rizoto 😀

curly1983
30. jan 2007

vcera ste nikto nic nevarili???? 😀 😀 😀 iba zuzu???? 😕

a dneska????

mimka
30. jan 2007

zapekané cestoviny môjho mangelíka:
1 vrecúško cestovín
šunka, salám, ....
šapióny, kukurica, brokolica, cibuľa,
20 dkg syr tehla
1 smotana 33%
2 vajíčka
korenie

na masielku osmažíme cibuľku a podusíme šampióny, uvaríme si cestoviny...
nakrájame šunku a syr na kocky, zmešame s kukuricou, brokolicou a inou zeleninou...
Uvarené cestoviny zmiešame so šampiónami, a ostatnými surovinami, dame do vymastenej zapekacej misky, zalejeme smotanou zmiešanou s vajíčkami a korením a zapečieme cca 30 minút. Mňam...

curly1983
30. jan 2007

mimka velmi pekne dakujem 🙂 ja uz som myslela, ze tu nikto nevari 🙂 urcite vyskusam 🙂

mimka
30. jan 2007

curly nieje začo, skús ich sú fakt senzačné... 😉

curly1983
30. jan 2007

mimka ja uz som uplne mimo z toho varenia ... takze kazda rada dobra ... aj kazdy receptik 😉

mimka
30. jan 2007

to mi ani nehovor, ešte že môj nangel je taký, že buď navarí alebo povie čo by rád spapal...to je pomoc 😀

curly1983
30. jan 2007

aj moj sem tam navari - ale ked nevari tak ani nepovie, ze co by si dal....a tak mu davam navrhy /biedne 😀 / a on len krci s tym svojim nosom, ze to nie , to nie a ja uz som v koncoch 😀