Recepty z tekvice pre celú rodinu

kattum
8. sep 2006

Tekvicové placky
Potrebujeme:
kg jemne nastrúhanej tekvice, 1-2 cibule, 4-6 strúčikov cesnaku, 25 dkg ovsených vločiek, 20 dkg krupice, 3 polievkové lyžice hladkej múky, soľ, majorán.

Postup:
K tekvici pridáme ovsené vločky, krupicu a múku, mierne vychladnutú cibuľku popraženú na oleji a prelisovaný cesnak. Necháme postáť 15 minút a vyprážame z oboch strán na panvici ako zemiakové placky.

Plnená tekvica
Suroviny:
500 g mäsa, 100 ml smotany, 1 tekvica, 500 g paradajok, 100 g ryže, 1 čajová lyžička cukru, mleté čierne korenie, soľ.

Postup:
Mladú tekvicu pozdĺž rozrežeme na polovice. Lyžicou vyberieme vnútro. Potom naplníme uduseným mletým mäsom zmiešaným s udusenou ryžou. Posolíme a okoreníme. Pripravíme paradajkovú omáčku so zápražkou. Má jej byť toľko, aby polovičky tekvice vložené do nádoby boli omáčkou zaliate. Opatrne varíme domäkka. Mäkkú tekvicu nakrájame na široké krúžky (na hrúbku palca). Omáčku prichutíme smotanou a cukrom a polejeme ňou tekvicu.

madeleine
5. aug 2007

😀 no fasa a kde vezmem kondenzacnu sustavu a kotol s otvorenym ohnom... 😅 Ale tip je to dobry, to som este neskusala... 😎

petruska77
5. aug 2007

made a co keby si ich ususila?

madeleine
5. aug 2007

fuha a to ako? ja to rada skusim, ale susicku nemam a neviem ako na to... 😕

petruska77
5. aug 2007

no made, netusim 😀 to ma len tak napadlo... idem to dat do vyhladavaca, ci nenajdem nejaky recept...

julova
5. aug 2007

no moja mama este robi panenku-maso a do nej dava slivky - inak je to genialne, ale idu tam susene 😀...a inak jej tiez uz okrem dzemu ine nenapadlo. 😒

petruska77
5. aug 2007

made, tak asi bez susicky to nepojde... ale nasla som kopu receptov so susenymi slivkami, tak by sa hadam aj oplatilo od niekoho pozicat...

madeleine
5. aug 2007

😀 no dobre, ja som objavila este jeden kolac, ktory skusim a par ich nasekam na kocky a zamrazim, clovek nikdy nevie... no a zvysok by som polozila na radiator a nechala susit, lenze uz nemame rebrove radiatory a vcil hlavne nekuria... 😀

petruska77
5. aug 2007

made, supni to do rury 😉

julova
5. aug 2007

petruska mi to ukradla z prstov 😀...ved rury su uz teplovzdusne, ked uz v lete nekuria 😠 😀 😀

petruska77
5. aug 2007

julova, len neviem ci sa tym nespotrebuje tolko energie, ze by bolo lacnejsie kupit susene slivky v obchode 😀

julova
5. aug 2007

no nasla som este dve slivkove torty- joj tie na obrazku vyzeraju super 🙂 a jeden kolac 🙂

petruska77
5. aug 2007

made, este tu som nasla cosi zaujimave:
http://recepty.vareni.cz/nutela-ze-svestek/

julova
5. aug 2007

no jo...ale co je doma to se pociitaa 😀...

julova
5. aug 2007

ze: Koláč s kokosovými pusinkami
n a24 ks sipripravíme:
150 g tvarohu
6 PL mlieka
6 PL oleja
300 g práškového cukru
300 g polohrubej múky
1 prášok do pečiva
1 a 1/2 kg sliviek 😀 😀
3 vajcia
1 kelímok (250 ml) kyslej smotany
150 g strúhaného kokosu
zdobiaci sáčok
tuk na vymastenie plechu
____________________________________________

Príprava: Tvaroh vymiešame s mliekom, olejom a 75 g cukru. Múku premiešame s práškom do pečiva a pridáme do tvarohovej hmoty. Cesto potom rozotrieme na vymastený plech. Slivky umyjeme a vykôstkujeme. Rozložíme ich na cesto, pričom ich jemne pritlačíme.

2. Oddelíme žĺtka od bielkov. Žĺtka a sotanu zmiešame s ďalšími 75 g cukru. Pridáme polovicu strúhaného kokosu a zmes nalejeme na slivky. V rozohriatej rúre (elektrická 200 oC/plyn stupeň 3) pečieme asi 25 minút.

3. edzitým z bielkov ušľahájme tuhý sneh, do ktorého pridáme zvyšný cukor. Primiešame aj zvyšný kokos. Hmotou naplníme zdobiaci sáčok a na koláči urobíme pusinky. Koláč dáme ešte raz pri rovnakej teplote na chvíľku do rúry a pečieme pokiaľ pusinky nezružovejú.

Doba prípravy: približne 1 a 1/2 hodiny, jeden kúsok cca 920 kJ/220 kcal

😎 😎

julova
5. aug 2007

ups...ten cukor má byť asi kryštálový...z češtiny pískový cukr...lebo práškový je moučkový 😀

julova
5. aug 2007

Plnená slivková torta
----------------------
100 g masla alebo rastl. tuku
50 g práškového cukru
200 g polohrubej múky
1 žĺtok
18 plátkov belej želatíny
1 a 1/4 kg sliviek 😉
200 ml ríbezľovej šťavy
tuk na vymstenie formy
150 g cukru, škoricu
500 g netučného tvarohu
4 PL citrónovej šťavy
1 kelímok (250 ml) smotany na šľahanie
1 PL Solamylu
1 PL sekaných pistácií
____________________________________
Príprava: Studený tuk, práškový cukor, múku a žĺtok vymiesime na hladké cesto. Odložime ho na 1/2 hodiny do chladničky.

2. Desať plátkov želatíny dáme zmäknúť do studenej vody. Slivky opláchneme, necháme odkvapkať a vykôstkujeme. 1/4 kg si odložíme, ostatné 15 minút podusíme so 100 ml ríbezľovej šťavy. Ochutíme 3 lyžicami cukru a škoricou. želatínu rozmačkáme a rozpustíme v kompóte.

3. Dno formy o priemere 26 cm vymastíme a rozvalíme naä cesto. Pečieme asi 8 minút v rozohriatej rúre (el. 225 oC/plyn stupeň 4). Necháme ho vychladnúť. Ku dnu potom pripevníme okraj formy a na korpus nalejeme kompót.

4. Dáme zmäknúť 8 plátkov želatíny. Tvaroh vymiešame s citrónovou šťavou a zvyšným cukrom. Želatínu vymačkáme, rozpustíme a vmiešame do krému. Pridáme šľahačku a hotový krém rozotrieme na kompót. Rozmišame 2 lyžice ríbezľovej šťavy a solamyl. Zvyšnú šťavu privedieme do varu a zahustíme solamylom. Tortu obložíme zvyšnými slivkami, prelejeme šťavou a posypeme pistáciami.

Doba prípravy: asi 2 hodny, 1 kúsok = 1170 kJ/280 kcal.

😝 😎

madeleine
5. aug 2007

no vdaka baby, tak dnes uz nic robit nebudem, zavarila som vacsinu, este mi ale kopa ostala... peciem jeden kolac a zajtra sa vysporiadam s tym zvyskom... upeciem jednu z tychto dobrot a zo zvysku skusim tu nutelu... 😎

petruska77
6. aug 2007

made, potom daj vediet, ci sa ta nutela dala jest... to by ma fakt zaujimalo...

zdenkaamarosko
6. aug 2007

made, nečítala som to tu celé. Moja mama robí zo sliviek super lekvár, ktorý sa nemieša. zajtra ti sem môžem šupnúť recept. 😉

zdenkaamarosko
7. aug 2007

Spomínaný recept SLIVKOVý LEKVáR - NEMIEšANý
7,5 kg umytých a odkôstkovaných sliviek
0,5 l octu
1,5 kg kryštálového cukru.
Všetko dobre premiešame a necháme cez noc stáť. Pred varením ho v pôvodnej nádobe premiešame a prelejeme do hrnca, v ktorom to už nesmieme miešať , "ani s tým hýbať", ani sa varechou dotknúť dna. Varíme na železnej platni na miernom ohni 4-6 hod. Hrniec musí byť prikrytý a počas celej doby varenia lekvár nemiešame. Po uvarení ho dobre premiešame alebo s metličkou prešľaháme. Plníme do pohárov, sterilizujeme na 100 °C a vypneme.

madeleine
7. aug 2007

No, s tymto bude mat problem, lebo nemam zeleznu platnu. Videla som recept, kde sa "piekol" miesto varenia. Inak, nepripali sa to?

zdenkaamarosko
9. aug 2007

mame sa to nikdy nepripálilo. Tajomstvo je v tom, že keď to preleješ do hrnca na varenie, nesmieš to pomiešať až do konca varenia. 😉

ela.masa
8. okt 2007

ahojte mozete mi povedat recept na jablkove pyte??dakujem 😅

cat
10. okt 2007

Pizzová štrudla

Potrebujeme:
lístkové cesto
1 menšiu cibulu
polku červenej papriky
šunku
čaba salám
syr Niva
kečup
zelené olivy/cca 15 kusov/
1 vajce

Postup: lístkové cesto rozvalkáme, potrieme kečupom a nato naukladáme šunku, salám, Nivu, nadrobno nakrájanú cibulu, papriku a olivy. Zvinieme do rolády, potrieme rozšlahaným vajíčkom, na plech dáme papier na pečenie a pečieme cca 20-25 minút pri teplote 200°.

janazuza
2. dec 2007

ahojte. Toto som našla tak kuknite 😀 http://www.mimibazar.sk/recepty.php?id=1

bobd
24. dec 2007

baby, ako robite lososa? mozem ho supnut do trojobalu? alebo ako je naj?

leishmania
13. mar 2008

moje recepty inspirovane aj kuchynou MM 🙂

http://dobrejedlo.blogspot.com/

krystynu
30. jún 2008

sú tu dobré recepty 🙂

briluxina
3. júl 2008

ahojte, nemate niekto osvedceny recept na plnenu tekvicu ale plnenu zeleninovou plnkou. Aka je vhodna zeleninova plnka a ako sa to robi? dakujem. Ak mate skusenost s baklazanom tak uvitam aj takyto recept, dikes...

briluxina
3. júl 2008

..uz som nieco nasla ale ak neviete co varit, tato str. je celkom zaujimava, teraz som ju objavila.www.kucharka.madness.sk 🙂