Roláda z BB keksov s banánmi

pipka
29. júl 2007

" STRIEŠKA"
potrebujeme: 2 bal BBkeksov čokol.
2 sačky zlaty klas
0,75 - 1 l mlieka
2-3 banany
alobal

Odrolujeme si cca 60 - 70 cm alobalu a nan naukladame 3x7 ( vedla seba a 7 pod sebou) BB keksov.
XXX
XXX
XXX
XXX
...
pokvapkame ich mliekom a zo zvysneho mlieka a Zlateho klasu uvarime husty puding. z neho odoberieme asi 1/3 a tu rozotrieme na BB keksy, na puding naukladame opat BB keksy a na to zvysok pudingu. do stredu tohto obdlznika potom polozime po dlzke za sebou 2-3 banany, ale odkrojime konce, aby sa dali k sebe pritlacit. potom opatrne pomocou alobalu zdvihneme boky rolady a vytvorime nad bananmi akusi striesku, v tvare trojuholnika.
nechame v chladnicke stuhnut a potom oblejeme cokoladovou polevou.
Da sa to urobit aj z bielych BB keksov a s cokol. pudingom. 😉

rada na zaver: BB keksy ukladajte tri vedla seba po dlzke a sedem pod sebou po sirke tj. kratsou stranou k sebe a dlhsou stranou pod seba.snad pochopite...aby nakoniec vznikol okolo bananu pekny pravidelny trojuholnik 😵

Prijemnu zabavu a dobru chut!

sofik
29. mar 2008

tak ten druhý recept robí aj moja mama a je fak výborný. 😅

katarinkad
11. apr 2008

ja som ho robila vcera a je to mnam, mnam 😝 😝 😝 . Aj to pekne vyzera.

pipka, diky za receptik. 😉

lusil2005
11. apr 2008

baby a ked chcem tu tvarohovu plnku, tak kolko coho do toho dat?

pipka
autor
16. apr 2008

katarinka, rado sa stalo 😵

pipka
autor
16. apr 2008

lusil, ja ked robim plnku s tvarohom, tak dam na jeden zlaty klas jeden tvaroh 250g, jeden vanilkovy cukor, jeden zltok a 4 Pl kryst. cukru. Ten zlaty klas samozrejme uvareny s pol litrom mlieka 😉

lia
16. apr 2008

ja som ju dva tyzdne dozadu robila pipi 😉 bola vyborna,ale rozpadavala sa mi 😖 ☹

pipka
autor
16. apr 2008

dojdes ku mne na skolenie... 😀

musis ten puding urobit uuuplne husty! To je zaklad, ja davam na dva zlate klasy len 3/4 l mlieka a drzi jako ďas...pane profesore...jako ďas... 😀

lia
16. apr 2008

pipi 😀 😀
ved som robila z 3/4l mlieka 😖

pipka
autor
16. apr 2008

tak potom to chce len nabrat zrucnost...skusaj dalsie a dalsie pokusy 😀

lia
16. apr 2008

ojojojojjjjjjjj 😀 😀

grmitko
16. apr 2008

strieska je moj oblubeny recept, u nas nevydrzi viac ako dve hodiny 🙂

lusil2005
18. apr 2008

no, tak som ju skusila, a po ochutnani som dostala dotaz: NEZABUDLA SI NA CUKOR??? a fakt. ved v recepte neni cukor 😒
inac - neposuvaju sa vam tie na sebe ulozene bb-keksy ked to skladate?

zuziq
23. apr 2008

baby mam otazku na tu "roladu". ked to vsetko poukladam, normalne chytim alobal a zdvihnem ho po okrajoch a potom to nejak upevnim? a staci ked to zatuhne a ten krem a nasiaknute bebe keksy urobia to, ze to bude drzat po kope?

pipka
autor
30. júl 2008

zuziq, ano urcite to drzi pokope...mam to 100x vyskusane, len ho prehnes hore a das do chladnicky na cca 2 hodky, a ked to vyberies ma to uz tvar trojuholnika 😵

stanka37
Odpoveď bola odstránená
Zobraz