Rýchla a dobrá večera. Máte tip?

mitinka
15. aug 2007

caute baby poradte nieco dobre a nie velmi narocne na dobru rychlu veceru budem vdacna za kazdy tip uz neveiem co robit 😒 diky

melory
15. aug 2007

mitinka ja som si kupila z tupervare misku so sitkom, je to termo miska, a tam das cestoviny, zeleninu mrazenu a zalejes to vriacou vodou, tam sa ti to uvari, len vyberes sitko, vodu zlejes a mas zaspinenu jednu nadobu v ktorej si to aj uskladnis v chladnice.

mitinka
autor
15. aug 2007

vau mel to je super a kde si to kupila co to stalo?? 😲

melory
15. aug 2007

mna to vyslo 500sk, inak tusim liter....co je dost, ale kedze som robila prezentaciu, cize som bola hostitelka tak 500sk

mitinka
autor
15. aug 2007

to je oaj dost ale ak je to take dobre tak to sa oplati 😉 😀

melory
15. aug 2007

hej mozem ti objednat 😵

mitinka
autor
15. aug 2007

fakt??ale az po vyplate 😀 😀 😀 buducej 😀 😀 teraz sa chystame do rakuska na nakupy az nam to vyde a malej robime oslavu a teraz mame este aj hody 😀 😀 😀 😀 😀 a ja pracujem celych 5dni nasich hodov 😀 😅 😕

melory
15. aug 2007

mitinka inak ze vraj sa da super nakupit v hale druzba, byva to pondelky, veci z rakuska a ceny od 20,- do 100,- za kus, ale krasne vecicky na deti. kamoska mi da vediet kedy to bude.

vodniicka
6. sep 2007

fiha to take byvaju? krasne a lacne? co ja viem tak za farby sa plati..teda vsetko poxmurne je lacne a farebne drahe.. 😀

musa
11. okt 2007

ahojte,aj ja mam misku z tupervaru,ale mne sa tam tie cestoviny neuvaria tak,ako by mali.Je rozdiel cestoviny varit a cestoviny zaliat vriacou vodoua nachat ich tak,kym dojdu.

mishasmile
13. okt 2007

ja robim rada jogurtove rezne: naklepane kuracie prsia nalozim vecer do jogurtoveho nalevu, ktory pozostava z velkeho bieleho jogurtu, 5 hlaviciek pretlaceneho cesnaku, grilovacieho korenia, soli, 2 celych vajiciek. Na druhy den staci len obalit v struhanke a pomaly do zlatista vyprazit. su chutnejsie nez obycajne.

vodniicka
8. dec 2007

ahojte..ja mam rada na veceru polievky napr. taka porova kde len por so zemiakmi podusim na masle prisolim alebo ovegetim pridam trochu vody nech sa zemiaky rozvaria a potom ponornym mixerom zmixujem..ma to byt taka kremovejsia..a s pecivom..
alebo si kupim GYROS koreniacu zmes a vzadu je vzdy recept tak bud podla neho alebo jeden mam taky staly odskusany, spravim si marinadu z gyrosu necham bud kuracie alebo bravc. maso marinovat, potom dam cibulku na oleji trosku podusit, pridam maso a necham ho dodusit 😀 potom odstavim a pridam olivy..podavam bud s ryzou alebo so zemiakmi ale podla mna sa moze aj s pecivom a k tomu zvyknem este podavat taku zmes: na cibulke podusim paradajky a sampinony a pridam tymian aj suseny a petr.vnat tiez susenu, trochu soli, korenie a mnam..len cele je to dost pikantne..

aponchie
15. dec 2007

ja kdyz uz nevim coby tak pecu brambory na plechu s mikyskou jen tak a cibulklu,nebo nafofr testoviny s omackou se zeleniny a kecupu,nebo rychlou polevku drozdovou,nebo cibulacku,nebo cuketu s kor.zeleninou podusenou na masle,nebo sisky s vejcem a okurkovy salat,nebo parecky,testoviny s uzeninou a vejcem,smazene chleby ve vajicku horcice okurek rajce,nebo milujeme smazene cibulove krouzky nebo ted maji v tesku krabi obalovane tycinky nafofr usmazit a jinak se zaplacnu chlebem ale radsi varim hodne a casto bo jsme oba kuchari 😀

vanusak
15. dec 2007

Dělám ráda "špagetovou omeletu" se špenátem.
Uvařené špagety rozprostřu na teflonovou pánev lehce omaštěnou, proliju připravenou směsí z rozkvedlaných 2 vajec, trochu mlíka a strouhanky na zahuštění směsi (jinak se bude omeleta rozpadat a nepůjde otočit), osolené, opepřené a přidávám někdy i česnek. Směs opatrně na pánvi promíchám se špagetama, trochu připlácnu a opékám klasicky z obou stran dozlatova. Navrch navrším špenát a mňam! Většinou nám 1 omeleta stačí pro dva, záleží, jak ji uděláte silnou, normál je tak cca 2 cm.

zuzu13
15. dec 2007

no tak u nás sú to jogurty a počas "hladných dní" chliem s masťou, cibuľou, s maslom, medom,....teplé večer unás moc nejdú...okrem najmladšieho člena rodiny...tá musí mať večeru ako chlap 😀

aponchie
15. dec 2007

ted sem si udelala takove co dum dal zbytky parku cukety mrkev kapie na oleji a cibulce na drobno zalila protlakem dochutit vegeta cukr sul bo je to kyselkave trosku oregana a zitra udelam sojove maso necham ho varit ty kostky a pak vymackam z nej stavu poradne a na panvi oprazim zaliju tim mismasem a udelam nudle k tomu a syr nekdy mi to hooodne chutna aspon se nic nevyhodi a on to nekdo dojede a v lednici to nadherne vydrzi

caira
16. dec 2007

tak my ted meli vybornou veceri, kterou delal manza..snazime se zlikvidovat vse v lednici, pac na tri tydny letime do cecha a manza se rozhodl experimentovat a udelal moc dobry rizoto, osmazil cibulku, kureci maso na kousicky, osolit, opeprit, nakrajet salam na prouzky{ my meli chorizo,ale hadam, ze nejaky jiny tvrdy salam na platky by taky stacil} jednu cervenou papriku, hodil to vsechno do hrnce, prihodil ryzi, bujon vodu a proste to nechal varit dokud se voda nevyvarila a ryze nebyla hotova, nakonec pridal trosku masla a bylo to fakt luxusni..nikdy me nenapadlo, ze muj manza umi takhle dobre varit { i kdyz se mu to povedlo fakt omylem} 😀 😀

vodniicka
20. dec 2007

Zemiakove placky Mexiko ..
PLACKY> 600g zemiakov, 1 vajce, 1PL polohrub.muky, sol, olej podla potreby
PLNKA>300g mleteho bravc., 2PL oleja, 2struciky cesnaku, 2PL par.pretlaku, 4 feeronky -ja nedavam, 1 malu konzervu kukurice, sol, mlete cierne korenie, mletu cervenu papriku, kajenske korenie, citronovu stavu - tu vzdy zabudnem a nevadi to a ani kajenske nedavam lebo vzdy zabudnem kupit 🙂
- na panvici zohrejeme olej, pridame mlete maso, oprazime, primiesame pretlaceny cesnak, pretlak, premiesame a udusime. Feferonky umyjeme, prerezeme vyberieme zilky, jadierka a nakrajame na pasiky, kukuricu zlejeme, nechame odkvapkat spolu s feferonkami primiesame k masu. Dochutime solou, korenim, c.paprikou, citr. stavou, premiesame, nechame prevriet. Rozdelime na zemiakove placky.
ja tam zvyknem pridat aj fazulu z konzervy potom je to take farebnejsie a sa tam aj hodi celkom a nie vzdy robim tie placky, ale uvarim k tomu ryzu alebo aj s chlebom sa to da alebo pecene zemiaky no akokolvek..

sakura77
20. dec 2007

pizza-donaskova sluzba 😀 😀 😀

bibula
20. dec 2007

😀 ja idem robit bravcove so stavou + cestoviny-za 30 minut hotove,ale musi vydrzat aj na zajtrajsi obed mucovi do prace 😀 lacno,rychlo a mooooooc 🙂 😉

mixka
20. dec 2007

bibula, hod receptik... 🙂

andrysek2
20. dec 2007

ahojik maci mne uz taky nebavi porad vymyslet co na vecere dess 😝 😝

emjee
9. okt 2008

tilly • 1d • Dnes o 11:17
ospravedlňujem sa, ak tu takáto téma už je, ale nenašla som ju tu...

takže poraďte mi nejaké rýchle večere, môj muž si to začína vyžadovať, ale keď sa vrátim z práce, rýchlo utekám pre malého do škôlky, potom sme vonku kým je pekné počko, tak sa mi moc nechce tráviť čas pri sporáku...

môj muž je mäsový, takže najlepšie niečo s mäsom, ale v pohode zje aj prívarky a pod., len už neviem, čo vymyslieť, aby bol spokojný...

stále to isté dokola, to už ma nebaví ani variť, ani jesť

veronkaj • Dnes o 11:51
tilly veľmi dobrá téma - moja polovička je tiež mäsová a to mám čo vymýšlať a čas večer ked prídem pred siedmou moc nieje

ak máš nejaké rýchlovky hod aj ty. Ja som doteraz bola sama s dieťaťom a teraz si na to zvykám a vymýšlam

kristi • 1d • Dnes o 11:53
tak at si polovicka vymysli sama. Ja tyhlety chlapi nechapu, jsou vybiravy a jeste tlamujou, ze zrovinka na tohle nemaj chut. jako kdyby my jsme cely den jen premyslely o tom, co panum tvorstva uvarit...

kdyz uz nevim, tak udelam jen kureci steak, bud k tomu syr. omacku, nebo to zapecu se syrem a slaninkou, nebo udelam zavitek a dovnitr dam balk. syr a nakou bylinku.

miliarda receptu je na MMB

kukona1 • 1d, snž • Dnes o 13:25
tak moj muž je chvalabohu taký,že zje všetko čo nezje jeho...spapá všetko čo mu nachystám,ale musí to zajest aspon klobáskou
ale inak vždy nejaká zelenina,chlebík..alebo upečené zemiaky..,alebo niečo vajíčkové-hemendex,omeleta,praženica...-to je také najrýchlejšie..a niekedy si aj sám povie čo chce,lebo sa mi tiež zdalo že mu robím to isté dokola...

kristi • 1d • Dnes o 14:02
vinna klobasa je taky rychlovka, opecena sekana, casto delam i rybu bud upecenou, nebo jen na panvi.

filipa • 1d • Dnes o 14:10
tilly, tak u nas to tiez tak kedysi bolo, ale velmi rychlo sme sa prisposobili realnej situacii, a sice, ked dorazime s malym domov zo skolky je pol siestej (v tom lepsom pripade), ak ideme este aj von (kym nie je este tma), tak skutocne na pripravu vecere mi zostava taka polhodinka-hodinka a to sa naozaj carovat velmi neda a ani uz nemam energiu... ked do toho zaradim este ciastocne upratanie ranneho vybuchu, ktory po nasom odchode ostava, tak je to na zaplakanie...takze vecere pozostavaju vacsinou z natierok (bryndzova, sardinkova, trescia pecen, cicerova a pod.), dalej raz za cas ideme do antica toscana nakupit kvalitne masko (rozumej narezy a sunky), ktore potom postupne vyberame z chladnicky, k tomu zelenina+varene vajicko, vela toustujeme, dalsi den muzicek donesie pizzu, inokedy sa ideme niekam najest a tak... takze ja si uz z toho taku hlavu nerobim... je mi jasne, ze keby som mu dala kazdy den na tanier maso, ze by neprotestoval, ale on je velmi tolerantny v tomto smere, takze zje, co je...

kristi • 1d • Dnes o 14:12
jo, tousty a cinsky jidla jsou taky super. Pizza je taky rychlovka.

tilly
12. okt 2008

emjee, Ďakujem 😉

bibula
13. okt 2008

ja langose 😀 vzdy ked neviem co,tak mame ôangose,vsetcia ich lubime a je to rychlo.dokonca nenechavam ani upne nakysnut,ale zatvram fritezu a ono to tam "napuchne". robievam aj plnene-syrom,salamom,sunkou,podla toho,co je dlho v chladnicke a potrebujem sa toho "setrne" zbavit. 😀
inac vonavy pekac je tie fajn-nahadzes do hlbsieho pekaca- na polky,alebo stvrtky zemiaky- nahrubsie salam, tocenu,alebo klobasu a taktie na hrubsie prstence- porik,alebo cibuli-mnaaaam

garfieldmail1
20. okt 2008

Tip na rychlou večeři pro dítě :
- ohřejete zbytek brambor od oběda, přimícháte tvaroh a pažitku (tu mám stále v mrazáku). Když není tvaroh i s máslem je to dobré, tatínek obojí rád po synovi dojídá 🙂
- na pánvi rozehřejete kousek másla, nastrouháte na okurk.struhadle oloupané jablíčko, pak přidáte vajíčko rozmíchané s lžičkou cukru. Taky mňamka. Na to můžete dát ještě bílý jogurt.

Tip pro maminku a tatínka :
- na nudličky nakrájené orestované kuřecí maso se solí a bazalkou + zeleninový salát s italským dressingem s česnekem a parmazánem (koupíte v každém supermarketu) + lehce v troubě opečené bagetky pomazané bylink.máslem. To mám recept z internetu - jmenuje se to Francouzská večeře. Výborné a s vínkem .... 😵

listicka20
20. okt 2008

Dneka jsem dělala: mletá krůtí prsa osmahnout na olivovém oleji, přidat utřený česnek, trochu kari, špenát (čerstvý i mražený - ale je lepší, pokud to není taková ta klasická dřeň, ale fakt zmražený lístečky), trochu podlít vodou, chvíli dusit, nakonec bohatě zasypat strouhaným čedarem (nebo jiným tvrdým sýrem, dobrý by byl uzený), pod pokličkou se to krásně rozpustí. Kdo chce, může dát i rozšlehaný vajíčko (to jsme zrovna už neměli...) sůl, pepř (nedávám, aby to mohla jíst i mrňous)
k tomu vařený brambory, hranolky...
bylo to rychlý a dobrý

tilly
13. nov 2008

niečo s kuracími stehnami, teda štvrťkami neviete?

filipa
13. nov 2008

ja davam dole tu kozu, osolim, okorenim+rasca, na kazdy kusok ulozit kruzok cibule, platok prerastenej slaninky (tu potom mozes, ale nemusis jest, ale ta je najlepsia 😉 ), podlejem vodou a dusim na sporaku. rychle a chutne...mam to radsej so zemiakovou kasou ako s ryzou...

listicka20
13. nov 2008

nebo kuřecí stehna "masala" - dá se použít jakýkoli indický koření, nebo třeba jenom kari a chilli, to je jedno. Tím se kuřecí čtvrtky posypou, osmahnou se na troše oleje v nějaký hlubší pánvi, pak se přidá bílý jogurt, zelený fazolky, trocha vody nebo vývaru a dusí se doměkka

erulka77
18. mar 2013

caute nič ma nenapadá čo narýchlo uvarím ☹