Rýchle večere pre rodičov. Poraďte!

meria
10. dec 2008

Ahojte! asi to poznate - male babatko potrebuje vsetok cas, rodicia zase jest... Odkedy mam 3 mesacne babatko - proste nestiham varit.
No a ked manzel pride z prace hladny ako vlk, tak este nic nie je.... Poznate nejake rychle jedla - recepty, ktore sa daju navarit aj na dva dni? 🙂

matica2
10. dec 2008

nakrájat kuracie alebo morčacie rezne na medailonky a dat do pácu potom vypražit len tolko kolko zjete. môžu ku tomu ist zemiaky alebo chlieb.

dididi30
10. dec 2008

arabsky chlieb naplnit syrom a sunkou, zakrutit ako palacinku dat do mikrovlny zapiect, alebo rozpustit syr a podavat s kecupom, mnaaaaaaaam 😝 🙂

daskak
10. dec 2008

no aj u nas je keracinka vitana: nakrajat na male reziky /medailonky/ oprazit na olivovom oleji z jednej a druhej strany, pridat nakrajanu mrkvu a brokolicu... spolu podusit.... pochutit podla toho comate radi, ja tam davam bylinkovu sol, k tomu cokolvek... moj starsi syn ma k tomu rad volske oko

daskak
10. dec 2008

kuracinka... som chcela napisat 🙂

bibula
10. dec 2008

maso na stave-jeden den k tomu pyre,druhy ryzu,treti den cestoviny.chut tej "zbrndy" mozes menit-ze v jeden den pridas rochester,druhy das viac kecupu a tak😀 😀 aj ja to robievam,navyse dost usetris na strave 😉

no a rozne privarky,omacky,gulasik,spenatik..... 😉

daskak
10. dec 2008

inak ak mate radi sladke.... tak vecera za 10 min. su dukatove buchticky, aj dnes sme to mali 😀 😀

dididi30
10. dec 2008

daskak, a to akoze si ich upiekla ci z obchodu? 😀 😝 mnam aj my ich mama radi 😝 😀
😀
bibulka hehe my mame podobny jedalnicek, ale na 3 den neostava, nestihne 😀 😀

sasanka78
10. dec 2008

ak mate radi ryby, tak odporucam: pangasius opiect trochu na masle, aj s vypekom do truby, ochutit korenim na ryby kotanyi, podliat sladkou smotanou a nechat zapiect - aby tam zostala aj nejaka stava - dobre s chlebikom a zavaranou uhorkou - dobre je aj na druhy den 😉

sasanka78
10. dec 2008

dididi, daskak: ja kupim vianocku a nakrajam na kocky - chuti myslim lepsie, nez klasicke dukatove.. 🙂

daskak
10. dec 2008

hmmm to skusim, u nas je taky malinky obchod s potravinami a tam maju domace dukatky.. tie su super a ked stiham urobimich sama ale to uz nie je rychla vecera 🙂

dididi30
10. dec 2008

sasanka dobry napad, mnaaa 😝

tilly
10. dec 2008

sasanka, ja to robím tak, že do pekáča dám rybu, môže byť pangas alebo aj obyčajné filé okorenené len vegetou, na to veľa veľa cibule nakrájanej podľa chuti, ale skôr na koliečka, zaliať to šľahačkovou smotanou a zapiecť, tak 20 min. stačí, aby tam zostala aj šťava, lebo tá je na tom mňam... je to super s chlebom alebo kašou...

sasanka78
10. dec 2008

tilly, vyskusam 😉

sasanka78
10. dec 2008

...meria a co tak teraz v zime... prekrojene zemiaky v supke upecene v trube a k tomu kysla kapusta... to je turbo rychle 😀

sasanka78
10. dec 2008

meria: inak ja nedam dopustit na tlakovy hrniec... v nom je vsetko hotove raz-dva. Ked das donho robit napriklad gulas, popri vareni sa kludne mozes venovat bejbinku 😅

dididi30
10. dec 2008

sasanka este aj skvarocky k tomu 😝 😀 😝
a tlakovy hrniec mam, zitra bude v kazdodennej prevadzke, lebo my v nom len nedelnajsiu polievku varime 🙂

sasanka78
10. dec 2008

dididi, no jasne... bez oskvarkov by to nebolo ono.. 😀

matica2
15. dec 2008

aj toto by mohlo byt dobré ale nemám odskúšané.

jogurtové rezne

biely jogurt
cesnak
grilovacie korenie
sol
2 vajcia
nechat rezne pácovat jeden den

sasanka78
16. dec 2008

robim pravidelne: velmi velmi chutnee a vyzaduje minimum usilia 😎
morcacie maso nasolit, dat na podusene 2 cibulky, vela posypat majorankou (ano - majorankou 🙂 ), trochu podliat a dusit do makka. Potom aj s vypekom do truby, aby nam to zruzovelo. Priloha ryza, alebo zemiakovy salat. Vyskusajte, budete milo prekvapeniii... 🙂

sasanka78
16. dec 2008

... ak pred dusenim k tomu nakrajate aj trochu slaninky - este lepsie - ale nemusi byt...

sabka
16. dec 2008

Caute baby. Moja finta je priloha na dva dni. Neradi jeme 2 alebo 3x to iste tak si spravim napriklad zemiaky na 3 dni a jeden den k tomu opecene kuracie prsia, druhy vyprazany syr a cerstvu zaleninu a na 3 den ich zapecem v rure a jeme ich v parenou zeleninou alebo bryndzovou penou.
Inak matica2 jogurtove rezne zneju uzasne. Uz rozmrazujem maso. 😉

sasanka78
16. dec 2008

sabka, daj vediet, ake to bolo - diiik 🙂

sabka
18. dec 2008

Bolo to uuuuzasne. Robila som to s kuskusom takze aj rychle a bez zbytocneho riadu.

ajlinka
19. dec 2008

ahojte,ak mate radi ryzu ako ja skuste toto....ale da sa aj s chlebom:
oprazit kuracie ci ine masko na pasiky na cibulke...moze byt aj bez,1 kocku zeleninoveho bujonu,podliat,pridat susene dubaky alebo sampiony dame podusit....nakoniec zahustime mukou rozmiesanou v troche vody a nakoniec pridam smotanu...a je to,namiesto cibule davam aj por,niekedy podlievam vinom a niekedy dam miesto dubakov sunku na kusky,kusky ananasu a kusky jablcka,biele korenie a curry a nakoniec tu smotanu...a je to ,cokolvek tam date je to super a rychlo...pokym sa uvri ryza,je to hotove!

nicky77
19. dec 2008

Sasanka78, nie si Ty náhodou z okr. Galanta od Serede? 😉

sasanka78
20. dec 2008

nicky77: od Seredi?... Tam vraj aj macky "mnakaju" (bez urazky.. to mi len tak napadlo na mysel.. vies... pokrocila nocna doba.. 😉 )... Nie, nie som.

jajax
20. dec 2008

kto mate radi cestovinu tak toto je celkom rychle:
makarony uvarit nie celkom do mäkka.kyslu alebo sladku smotanu,alebo kombinaciu oboch rozvarit s hribovym bujonom.do toho dat makarony a na miernom ohni odokryte dusit az kym tu stavu skoro celu nevcucnu.
my to zboznujeme a robim to ked sa ponahlam a neviem od radosti co skor.

libka1
20. dec 2008

Nivova omacka: oprazit cibulu (alebo cesnak) na oleji, zaliat slahackovou smotanou, v nej rozpustit 1 bambino a nivu podla chuti, okorenit, solit netreba lebo niva je slana, uvarit k tomu napr. spagety, rychle a chutne. Na obmenu sa do toho moze pridat sunka, alebo hriby, alebo na zaciatku pri prazeni cibule slaninka... milion variacii, vynikajuca chut ak niekto ma rad nivu... 😵

dupinka
20. dec 2008

ja sice este drobca este nemam, ale tiez varim kazdy vecer.Snazim sa striedat: cestoviny so smotanovou omackou - ta sa da ochutit ci paprikou, alebo sampinonami, nivou a pod... Podobne pecene zemiaky s cesnakom, zemiaky na kyslo, privarky.. Masko pomenej.
A rada: ked varite v nedelu masovy vyvar, nalejte ho aj do nadobiek na lad a zamrazit. Potom uz len hodite do jedna namiesto umelych bujonov. Je to chutnejsie ako podlievat vodou. 😉

janette4
20. dec 2008

mňaam, aké chute ste mi tu narobili... 😀 po Vianociach budem skúšať. 😉