Rýchle večere pre rodičov. Poraďte!

meria
10. dec 2008

Ahojte! asi to poznate - male babatko potrebuje vsetok cas, rodicia zase jest... Odkedy mam 3 mesacne babatko - proste nestiham varit.
No a ked manzel pride z prace hladny ako vlk, tak este nic nie je.... Poznate nejake rychle jedla - recepty, ktore sa daju navarit aj na dva dni? 🙂

dididi30
20. dec 2008

ja som prave zbuchala kuracie medajlony zo syrom, to vsetko na panvicu dala trocha sojovej omacky a na vrch vajicko, prikryla a bolo, mnaaaaaaaam kopec kecupu na to 🙂

janka1874
20. dec 2008

no teda super receptíky som tu našla ďakujem ja som síce doma aj času pri malej mám ale nerada varím tak milujem práve také rýchle jedlá čo prídem do kuchyne a šup šup je to hotové

norik1
20. dec 2008

didi....som ta nasla...a ty nas uz nelubis... 😉

Inak som robila dnes rano tie arabske chleby s kecupom, syrom a sunkou...boli sqweleeee, odporucam 😉
Som sa inspirovala, urcite vyskusam dalsie receptiky 🙂

leoni.d
20. dec 2008

Rychly obed, vecera - kuracie prsia prekrojit pozdlz, aby neboli priis hrube, okorenit vegetou, trochou soli a ciernym korenim. Dat na pekac, posypat postruhanym syrom a zaliat smotanou. Nechat zapiect a hotove podavat s cestovinami a dusenou zeleninou-mrkva, hrasok, brokolica..

ajlinka
27. dec 2008

mozete tiez skusit zapekane zemiakove pyre....do ktoreho rozmiesate surove vajce,primiesate sumku ,syr,zeleninku...no proste co sa komu paci....dame na vymasteny a struhankou posypany plech....na zaver...posypeme struhankou a struhanym syrom....a dame piect....

dudri
30. dec 2008

večeriam krupicovu kašu stale zbožnujem kašu

matidami
30. dec 2008

dudri mnam, dnes urobím 😉 , dááávno sme nemali 🙂

libka1
31. dec 2008

Aj ja krupicu mozem, teda chutovo, vahovo ani moc nie, to by som sa vykrmila este viac 😀

Nastruhat syr (300 g), pridat 3 vajicka, osolit, okorenit, na oleji upiect syrove rezne, ja davam minimum olivoveho oleja, niekto pecie na viac oleji a polozi na servitok aby sa prebytocny olej odsal. Uvarit k tomu zemiaky. Zvysna priloha od vymyslu sveta: zelenina, tatarska, kecup, cesnakovy dressing (kysla smotana alebo jogurt, cesnak, vegeta, cierne korenie)....
Cas pripravy: max. 30 minut 😉 Chut: pre mna vynikajuca 😉 Zda sa mi to aj zdravsia alternativa vyprazaneho syra ak je to upecene na teflonke na minime oleja

libka1
31. dec 2008

A este nieco na pripravu rychle, ale pecie sa to dlhsie, ale rúre hádam netreba asistovat 😅

Slanina, cibuľa, pecienka, mäso (ja dávam bravčové), špekačka, paprika (keď niektorú z týchto ingrediencií nemám, tak ju proste vynechám 😉 ), všetko pokrájať, zmiešať na plechu, posypať korením od výmyslu sveta, pokvapkať trochu olejom a piecť vo vyhriatej trúbe, pečiem zhruba 1 a pol hodiny, proste dovtedy kým nie je upecené mäso. Príloha akú kto chce, u nás vacsinou chleba a kyslé uhorky alebo kvasená kapusta 😉 Zmesku spravíte za 15 minút, ostatné dokoná trúba, nie je zlé spraviť to vopred pár hodín a nechať s tými koreninami odležať.... doporučujem veľa veľa veľa cibule 😅

libka1
31. dec 2008

Oblubene jedlo mojho manzela: Na olivovom oleji oprazit na plátky pokrájaný cesnak, pridat na kocky pokrajanu cukinu, vegetu, cervenu papriku a ine korenia.... podliat trochou vody, prikryté dusit, moze sa uplne rozmiagat na kasu po uvareni, alebo nechat s kockami cukety, podáva sa ako zdravá omáčka k špagetám posypaná strúhaným syrom 😉 Ja som to schopná zjesť raz do týždňa, on by to jedol každý deň... ale on je zeleninomaniak 😀

dupinka
5. jan 2009

Prave som dokoncila veceru "CO SA NASLO DOMA"

na olivovom oleji oprazeny pretlaceny cesnak (2 struciky), k tomu kuracie masko (ostalo z nedelnej polievky - nemusi byt, prip. salama - sunka na kocky), olivy, na kocky nakrajane 2 paradajky. Okorenit, pridat kecup (dala som paradajkovy dresing s bazalkou). Vmiesat cestoviny. Na koniec do teplej zmesy na kocky pokrajany syr.
MNAM!

erikaaaa
5. jan 2009

baby, som citala mangelovi to s tym arabskym chlebom a on dnes domov doniesol 2 baliky 🙂 🙂 len sa chcem spytat aky syr tam davate?

dupinka
25. jan 2009

baby, v piatok som robila sasankin recept na rychlo zapecenu rybku a bolo to super!!

sasanka78
26. jan 2009

to ma tesi, dupinka 🙂

graziela
5. mar 2009

Aj ja pridavam svoj recept na rychlu veceru, ktr. moze byt kludne aj ako hlavne jedlo:
Osupane zemiaky nahrubo nastruhat (mnozstvo odhadom, resp. podla poctu stravnikov), na panvici rozpalit olej, za hrst nastr. zemiakov rozlozit na panvici ako placku, vyformovat, popritlacat, aby to malo aku-taku formu (hrubku asi tak necely 1cm), po chvilke sa to uz pecenim stane celistvym, ked je jedna strana upecena, prehodit na druhu, potriet este na panvici kecupom, dat platky salamky (podla vyberu, nam najlepsie chuti tokajska) a postruhat syrom...Je to naozaj mnaaaamka 🙂 🙂 🙂