Sáčková polievka. Dávať ju deťom?

zoskag
19. jan 2009

ahojte mamicky,ake mate skusenosti so sackovou polievkou??dava niekto svojim deturancam,alebo varite kazdy den inu??budem velmi rada,ak sa zapojite a napisete,ake mate skusenosti,ci je to vhodne-nevhodne,zaujima ma Vas nazor..........hladala som vo fore,ale nenasla som zatial diskusiu na tuto temu.......dakujem za kazdy nazor.....

gabrielad
20. jan 2009

sirinka - a ještě tu mám od Biolinie taky bujón zeleninový a složení je stejné. Dá se to sehnat v prodejnách se zdravou výživou. Ale ten Wurtzl vede.

maja22
20. jan 2009

S tým dochucovaním je to u nás fakt blbé. V našej rodine sa solí minimálne, v manželovej podľa mňa "strašne", podľa nich "normálne"... Keď som sa k nim privydala a začala variť, tak bolo jedlo "bez chuti", "málo slané", "my to máme radi s vegetou" a pod. Naivne som si myslela, že ich priučím na môj spôsob varenia, ale dopadlo to tak, že keď som u našich, mamina mi povie "nejako veľa solíš, nie?" Takže pravdepodobne, aby som nevidela pri jedle oduté ksichty, som nejako podvedome začala zo všetkého pridávať... Takže teraz im väčšinou chutí, mňa pochvália a ja si nadávam, že zasa som to presolila... Ale to sa im vôbec nečudujem, lebo celá rodina je zvyknutá na jedálenskú a reštauračnú stravu, u nich sa doma varilo minimálne a keď varili, snažili sa, aby im to chutilo tak, ako sú zvyknutí... 😝 Aj ja som si na intráku dávala občas vifonku, ale zakaždým mi bolo po nej ťažko, tak to už nechcem. A oni to kupujú na haldy, čo im tak chutí... Mám sa s nimi hádať? Tipujem, že to by som dostala skôr žalúdočné vredy z nervozity, ako z ovegetovanej polievky...

sassi
20. jan 2009

maja22 asi najlepšie riešenie by boli oddelene kuchyne
neznič si zdravie pre niekoho pachute 😒

sassi
20. jan 2009

je ked varím aj pre našich, hned oznamuje, varila som aj pre deti, takže si ochuťte na tanieri, dosolte, dokorente ... kto potrebujete 😀

maja22
20. jan 2009

To by bolo fajn, ale máme to rozdelené tak, že svokra sa stará o záhradu a ja o kuchyňu... Občas varí aj ona, hlavne v zime je to viac na striedačku... No ale celkovo stolovanie máme odlišné, inak som bola ja naučená, inak to majú oni, s tým som sa po svadbe vyrovnávala najťažšie a ešte aj teraz mám občas chuť "vypeniť", ale musím sa krotiť 😀 Ja rada používam rôzne bylinkové dochucovadlá, typu provensálske korenie, oregano, bazalka a potom aj hotové - napr, korenie na ryby a tak... Oni na to neboli zvyknutí, u nich išla len tá soľ a vegeta... Ale život je aj o kompromisoch... Mňa dosť vytáčalo, keď som navarila podľa mňa chutný obed, ale oni si ho potrebovali ešte dochutiť... Cítila som sa taká zahanbená, alebo čo, že im to nechutí... Ale už sa to snažím prekonať tak, že sama položím na stôl soľničku... 😅

womenne
20. jan 2009

maja ja som to mala podobne svokrovci ked varia slepačiu polievku to nieje vyvar ale jedna voda s kopou umelin a farbiv oni tam daju 2bujony+veget+stiplave korenie+ tekute korenie(neviem si spomenut ako sa to vola),a to maju moji jest?teda malokedy im to davam skor sa vyhybam podla mna ma byt vyvar fakt vyvar a nie to čo varia a oni ale inač varia vcelku dobre len nie vhodne pre deti.
dnes pozriem bujon bez glutamanu 😉 tie zeleninove varim bez neho ale slepačiu a hovedziu no nechuti mi to bez neho.i ked malym som ho nedavala do 2rokoch.až teraz.

xena22
20. jan 2009

Sackove polievky ani nekupujeme,nie ze by som mala predsudky,ze to nie je zdrave a podobne,ono clovek za zivot poje kadeco a ani o tom nevie,ze je to nezdrave,ale nam tieto polievky proste nechutia,nasich som si rozmaznala na domace polievky.Ked som robila sackovu,tak som tam musela pridat zeleninu,pridat cestovinu...no to uz zorovna mozem uvarit svoju.A polievky su dost take rychlovky,takze ma to ani neobtazuje.Urcite by som nedavala sackove vyrobky detom aspon do 3r a ked uz len v case nudze.

No ale na druhej strane,obcas pouzijem vegetu,bujon,alebo nieco nezdraveho,takze uplny fanatik nie som...ale len malicko,ja s detmi nesolim a ochucovadla si uz na tanieri nepridavam,ale moj muz sa vzdy este 5 minut zapodieva tym,co by si do toho pridal,aby to malo lepsiu chut - takze lyzicka vegety,maggi,alebo worchester to isti - je tak nauceny z domu ☹

norik1
20. jan 2009

Maggi zo zahradky mnam.... aj bez glutamanu...raz za cas nezaskodi 😵

zuzana76
20. jan 2009

u nas doma sa solilo menej, aj svokrovci solia menej, ja sa snazim menej osolit, ked varim a viem,ze z toho bude jest aj maly, vegetu nepouzivam vobec, inak mne sackove polievky aj chutia, ale teda poriadne dlho som ziadnu nejedla, len tusim par krat tie Zo zahradky, ale take typy francuzska slepacia, nie

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
20. jan 2009

ahojte, bihan, aj ja mam rada liebig... 😉
niekto tu napisal, ze stoji to viac , ani nie, teda bihan, ty vies o com hovorim teda ta polievka ma obsah 1L zohreje sa za 1 minutu, v miktovlnke aj kratsie... kedze je , v krabici a treba ju zohriat..stoji okolo do 2 euro...
teda ja neviem ale canuy zeleniny su tu vysoke, takze aj ked kupim tu zeleninu , na polievku tak ma to vyjde minimum na 10 euro....

ale aj tak radsej mam vlastnu kuchynu.. 😉
ale s casu na cas nezaskodi.... ja neviem a taky macdo;; je ovel askodlivejsi ako , jedna polievka zo sacku.... 😉

sassi
20. jan 2009

teda neviem, kolko davate zeleniny do 1 polievky, ale ja davma 1 cibulku, 1 mrkvu, 1-2 ružičku brokolice a karfiolu, troška hrašku, kusok kalerabu, zeleru ... to isto nestojí 10 EUro 😕 Neratala som to presne, lebo to by som musela rozpočítavať na gramy, a kolko stojí kilo ... ale myslím, že do 1.50 - 2 € sa v pohode vojdem aj s kuracím krídelkom 🙂

erikasadek
20. jan 2009

sassi ja nie som na slovensku..
karfiol 1,50 i to v akcii, brokolica 2 az 2,50
mrkva okolo 1 euro, cibul asacek stoji 2 euro aj viac kd mas stastie tak stoji aj ,99
hrasok kilo cerstvy okolo 5 euro, zeler stoji 2 euro, cely ..
kalerab tu nie je , casto len , v akci naposledy som kupila na lkilo za teda kilo 4 euro..

takze mi ver taka krabica uz urobena cerstva len zohriat ta vyjde lacnejsie...

teda je stale hovorim o cenach mimo slovenska...

a mimochodom vo vela zapadnych krajinach zeny pridu domov akolo 18 az 20 vecer tak mi ver ze uz len strava uz pripravena.. bohuzial...

tym ich neobhajujem , ale taka je realita...

bihan
20. jan 2009

Sassi, trošku vycestuj zo Slovenska 😉 2,35 kilo paradajok, 1,78 kilo mrkvy, 1,60 kilo cukety, brokolicu a karfiol som čerstvé nekúpila ani nepamätám, 2€ 3 hlávky cesnaku... a na čo to všetko? Aby som rozvarila zeleninu a pripravila ju o všetky vitamíny? To si radšej urobím tú sáčkovú za pol eura (Erika, ja mám tie instantné Royco 😀) a zeleninu zožujem surovú.

zuzana76
20. jan 2009

mne chuti hydinova polievka aj s maskom, ja davam jednu cibulu, celer cely ked je maly, ak je velky kupim len stvrtku,1-2ks petrzlen, 4-5 ks mrkvy zalezi od velkosti, kel -štvrťka, kalerab a maso hydinove bud chrbat z kurata, alebo stehna a aj jedno prso a to potom nakrajam do polievky, karfiol a hrasok davam len obcas a brokolicu do masoveho vyvaru nedavam. Robim do velkeho hrnca, neviem kolko ma presne litrov, lebo ja som velmi polievkova a tuto polievku zjeme za 2 dni. Len osolim a dochutim petrzlenovou vnatou, ale 10 euro ma to urcite nestoji

bihan
20. jan 2009

Teda zase som nechcela, aby to vyznelo, že sa sťažujem alebo čo.... taká je realita, ale keď si sa už, Sassi, pýtala na ceny 😉

erikasadek
20. jan 2009

bihan to si ako ja, ja tiez royco tak vecer, pred telkou... mnam.... 🙂
tiez mas pocit , ze neikedy prehanaju s cenami, docerta 450 g cibule za 4,(à tak to ma dostali.a to ani nebola bio, a zemiaky 1 kg za 3 euro, radsej tie v akci 5 kilo za 2,50 aj keby boli zlate tak ich nekupim za tu cenu...

paradajky toho roku ani nesli pod 2,50 docerta a to bolo leto, a sezona;.. 😒
a cesnak tak to ma tiez ubija...

zuzana76
20. jan 2009

ale ved sa nemusi zo vsetkeho kupovat kilo

jaj a zabudla som nieked dam do polievky aj rajcinu a jednu prekrojenu papriku

zuzana76
20. jan 2009

ja by som bez polievok nemohla existovat

bihan
20. jan 2009

Zuzana, jasné, že nemusí, to som dala len ilustračné ceny zeleniny, čo mám v chladničke 😉
A ja teda bez polievky existovať môžem úplne bez problémov 😀 či už domácej alebo sáčkovej.

erikasadek
20. jan 2009

zuzan,a nemusi vsetko kilo, samozrejme, lenze tu sa celer predava cely a nie ako doma na slovensku 1/4 ; alebo 4 KUsy tych kuracich noh.., 6 euro, 2 kusy 4 euro...

nehnevaj s aja niekedy idem strhu, a v taske nic, naozaj nic a som lahsia o 20 euro a sama nechapem kde su...
por poondiany por na vahu, kupîs jedn tak zaplatis viac ako tie co su 3 kusy za 2 euro.. taka je realita..
takze ked si to spocitas vsetko tak ano vyjde ma drahsie kupovane ako cerstve..
a tak je to vo vsetkom , kolace, ked spocitam energiu a a potraviny a suroviny tak ma vyjde menej uz kupeny...
a

a to ja doma naozaj varim, ako diva , ale uz som si prepocitala viac krat a vyjde menej... to kupovane tu... 😉
paprika 3 kusy za 3 euro a lebo kilo za 3,60 ;

erikasadek
20. jan 2009

ja tiez existujem bez polievok..
jasne bihan, davali sme len ilustracne ceny... taka je realita.. ☹

zuzana76
20. jan 2009

bihan, ved ja viem, ale ked ste spominali ze kilo toho a toho tolko euro, ved z kazdeho tam dam len jeden kus a hotovo

ozaj este davam jeden zemiak do masoveho vyvaru 😀
mnam toto zboznujem, dnes sme mali polievku z ruzickoveho kelu

ja by som asi aj kvoli tomuto nedokazala zit v zahranici, lebo vacsinou tam sa tak nejedia polievky, teda ako kde, v Nemecku obcas, ale vacsinou take huste, tie ich Eintopfy a v spanielsku sa velmi nejedia, ostatne krajiny velmi nepoznam

zuzana76
20. jan 2009

ja teda polievku mat musim, ked nie kazdy den, tak aspon kazdy druhy den a zjem jej na litre 😀

erikasadek
20. jan 2009

zuzka, ked my asi vatsinou robime nakup na par tyzdnov do predu, a nie kazdy den, bihan aj ty, mozno to tak robis.. 😉
a ked som spravila ako si teraz mi to poradila tak ano vyslo ma to na kus drahsie a ko , ked som kupile v supermarkete, uz kope...

kazda krajina ma iny sposob... 😉 a vzdy ten blby...

erikasadek
20. jan 2009

este aj tak adobra sosovicova vyjde uz urobena menej ako kupena,
minule som nasla sosovicu, krabicka 500g za 2,60 koniec, blba fazul aje za 2 euro.. ☹

ale uz to necham tak len ma to depta tie ceny..

bihan
20. jan 2009

No o to ide.. ono to možno bude stáť 3€ na polievku, teda na taký ten vodnatý vývar, ale čo z toho? Ja to fakt nemusím, mám rada také husté, nie práve krémové, ale husté zeleninové polievky, tak povedzme si takú dokážem uvariť doma za tie spomínané 3€, ale dobrá balená polievka (v tetrapacku) ma bude stáť 2€, tak nemám čo riešiť a nebudem sa piplať s varením.

maja22
20. jan 2009

My si dopestujeme (resp. svokra 🙂) mrkvu, petržlen, cibuľu, cesnak, zemiaky, papriku a rajčiny, ale nie všetko nám vydrží celú zimu, tak tiež dokupujeme. Napr. brokolicu mám v mrazničke, ale tú keď robím, tak celú naraz, nie po ružičkách, raz som kúpila dva póry, dala ich do špajze, ale celý týždeň sa na ne akosi nedostalo a napokon mi zhnili 😖 Bývam na dedine a tu je blbé to, že nemáš k dispozíícii taký výber a keď aj niečo príde, tak za nehorázne ceny... Pokiaľ mám v mrazničke priestor, kúpim v meste v nejakom ...markete akciové zeleniny, ale pokiaľ tam mám mäso, tiež si to nemôžem dovoliť... Ale zasa polievku tiež máme takmer každý deň, ja mám rada aj mliečne, ale malý mi už mesiac nechce dať mlieko do úst... Maximálne len jogurt... Jemu som polievku robila z nutrilonu, pre int. laktózy môže z KM len kyslomliečne a tvrdé syry. Tvaroh nemá jesť, skôr nám dr. odporučila bryndzu, minule som robila bryndz. halušky, ani to do úst nedal... 😖 No ale sáčkové máme tak 3x do roka...príp. na dovolenke...

erikasadek
20. jan 2009

ale bez masa 😀 potom uz ta vyjde aj viac... 😀 ako 3

prasiatko30
20. jan 2009

ja sa tym klasickym sackovym polievkam vyhybam tiez - nejako mi nesmakuju ani mne samej nie to este dat malej 😉 je pravda ze pouzivam na robenie ryze - rybaci alebo zeleninovy vyvar co kupujem v tetrabricku lebo je to omnoho pohodlnejsie a aj rychlejsie ale pre dceru zvyknem robievat hydinovy vyvar, ktory potom pouzivam na jej polievky a ten si robim tak raz za dva tyzdne - dam do flasiek a zamrazim a uz len podla potreby vytahujem.