Sáčková polievka. Dávať ju deťom?

zoskag
19. jan 2009

ahojte mamicky,ake mate skusenosti so sackovou polievkou??dava niekto svojim deturancam,alebo varite kazdy den inu??budem velmi rada,ak sa zapojite a napisete,ake mate skusenosti,ci je to vhodne-nevhodne,zaujima ma Vas nazor..........hladala som vo fore,ale nenasla som zatial diskusiu na tuto temu.......dakujem za kazdy nazor.....

bihan
20. jan 2009

Jasné, veď stále tu točím o tej čisto zeleninovej 😀

maja22
20. jan 2009

Mne raz dr. povedal, že mäsový vývar je zabijak na žlčník... Ale to asi len pre chorých platí... 😀

sassi
20. jan 2009

maja, ja som mala plny žlčník kamenov (už ho mam vonku) a vyvar z mäsa jedávam minimálne 😉

maja22
20. jan 2009

Ale taká slepačia polievočka je vývar, nie? Tá sa zasa pri chrípke odporúča.. 🙂

zuzana76
20. jan 2009

a ved zase vzdy sa hovorilo,ze na chorobu je najlepsi slepaci vyvar 😕

zuzana76
20. jan 2009

maji 🙂

bihan
20. jan 2009

Ja myslím, že na podstatnom sa zhodneme - sáčkové polievky deťom nepatria a ostatné je už len o detailoch 😉
Keď som chorá, tak si radšej dám zázvorový "čaj" s citrónom, ako slepačí vývar s mastnými okami 😅 🙂

prasiatko30
20. jan 2009

moja svokra tiez vzdy 1.1. robi jej preslaveny slepaci vyvar na silvestrovske dozvuky pre vsetkych ktori to potrebuju 🙂

maja - neviem ci je to dobre na zlcnik alebo nie ale nieco jest musime - clovek uz pomaly musi rozmyslat co si pripustit ku srdcu a co nie lebo by som skoncila asi o chlebe a vode 😀 a aj to je skodlive 😀

maja22
20. jan 2009

Prasiatko, aj viem... To si len obhajujem moje zaužívané spôsoby varenia a jedenia 😀 Malý slepačiu a celkovo mäskovú polievku so slížikmi a mrkvičkou veľmi ľúbi... To má po starkom, aj on. Mäsová polievka každú nedeľu a jasné, že zostane aj na pondelok. A niekedy v pondelok chutí viac ako čerstvá.. 😀

erikasadek
20. jan 2009

sleoacia mnam, mnam...

zhrnme to takto kocky..vsetko s mierov,a vsetko sa moze v malych mnozstvach...
bihan aj aj mam rad zazvor s citronom... 😝

clovece take vietnamci aco jedia len ryzu by sa z nas tu teraz len smiechom pukali, oni jedia len ryzu a su tu..

bianca
20. jan 2009

sac.polievky pre deti v ziadnom pripade.Vsade je tona glutamanu a to je jed aj pre dospelych

a co sa tyka toho zlcniku,tak je ovela viac veci co mu skodi asi milion krat viac ako hov.vyvar

erikasadek
20. jan 2009

slepacia.. 😀

prasiatko30
20. jan 2009

no vidis a cinania to vyriesili papaju usmazene svaby, kobylky, hady, nejake tie mysi a potkany - a vsetko zdrave prirodne a potom ze tak dlho ziju 😀

maja22
20. jan 2009

Aj ja hovorím, že všetko s mierou... Ale mi tak napadlo, čo je miera? Lebo len pri tej soli ju máme každý inú... Existuje nejaké odporúčanie, napr. ako osoliť polievku či mäso? Veď vo väčšine receptov - osoliť a okoreniť podľa chuti... A to som už písala, že v našej rodine má mieru každý inú... Už len keď dáme soľ medzi prsty, každý ich má iné, nie?

erikasadek
20. jan 2009

prasiatko... 😀 😀 a

bianca
20. jan 2009

erikasadek ja som videla ako vietnamci jedia kysle slivky so zmiesanym cer.korenim a solou 😝 😝 😝

erikasadek
20. jan 2009

oni su vobec cudni ti azijci, tie ich potvory , clovek radsej umrie hladom ako by to mal jest...

prasiatko30
20. jan 2009

hej a este k tomu si musis davat pozor co ti ponuknu - minule davali celkom fajn program a tam baba v pekingu na nejakom trhu chceli si dobnut niecoho - bolo tam plno stankov s takymi lakavymi dobrotkami - pokial to bolo este identifikovatelne - ako tie svaby, kobylky a tak este ako tak ale babula si vybrala to co vypadalo tak najmenej desivo a nakoniec ked uz to jedla tak jej povedali ze to bol barnci penis - takze dobru chut 😝

bianca
20. jan 2009

erikasadek nam sa v praci stalo ze sme mali hosp.2 12-rocne vietnamky a pozeram a obe sa potacaju po chodbe.Sme leteli ako sialene ze co sa stalo a oni boli na mol.Rodiacia im totiz kupil miesto dzusu krabicove vino.Sak ovocie jek ovocie nie???

erikasadek
20. jan 2009

prasiatko, radsej cely rok o polievky zo sacka.... 😝

bianca 😀 😀

luciauk
20. jan 2009

bianka 🙄

naši svokrovci solili a korenili šílene, ale svokrovi doktor zakázal kvôli obličkám a teraz svokra varí bez soli 😖 😕 🤐 tak sa to nedá ani jesť.

niekto spomínal silu zvyku, tak je to fakt pravda. ja som najstaršej nedávala soľ ani nič asi do 2-2,5 roka a taký má teraz citlivý jazýček, že keď dám niekde viac sladkej papriky, tak to nezje, lebo ju to štípe 😨 a v škôlke jej bolo všetko slané. ale som aj tak rada, že som jej obličky ušetrila aspoň na začiatku 😀

natal12
6. aug 2012

sáčkove polievky deti nesmú.. dost umeliny je ta, a humusu

noname26
6. aug 2012

nie, nie sackovej nedavajte, uz beztak sa k nim dostava chemia, radsej im navar dobru pismenkovu alebo zeleninkovu, nie su az tak narocne

lussy23
6. aug 2012

nikdy. komu sa nechce variť doma, ani nemal mať deti.. saškové polievky su humus, an ija by som ich nejedla, a dieťaťu by som ich nedala nikdy! fuj,

katka116
6. aug 2012

Napis na info@zdravystart.sk
Aj detske sackove polievky su humus s glutamanonom a kopcom soli aj ked je tam napisane ze bez - radsej bez polievky ako toto..

bellugia
6. aug 2012

K vyššie napísanému: vývar je vtedy blbý, keď je príliš mastný! Vtedy sa môže žlčník triasť, ak sa tam varia mastné kože a na polievke plávajú veľké oká, ale aj tak si myslím, že na to nikto nezomrie, veď aj ťažšie veci jedli naši predkovia, ale mali to kde "vypracovať", šli do poľa a nesedeli po ťažkom jedle za počítačom! A netvrdím, že sa sáčková polievka NESMIE, ALE určite by som ju dieťatku nedávala, lebo obsahuje veľa glutamánu, veľa éčok a umelín. Aj vegeta je najlepšie robená domácky, veď je to jednoduché takú domácu pripraviť. Ale nič sa nestane, keď dáte do polievky bujón, alebo trošku vegety. Nemôžete dieťa izolovať... Ale treba rozumen pristupovať k núkanému. 😎 PS: Vlasy mi dupkom stávajú, keď vidím ročné, dvojročné dieťa lízať nanuk, lízatko, gumové cukríky a sprostosti, ktoré nielen kazia zuby ale nehorázne dieťa navykajú na sladké a potom odmieta zeleninu. Všetko s mierou! 😝

womankc
30. jan 2014

ani deťom ani Vám, sú tam samé dochucovadlá, chmické sraľušiny. Tiež sme to varievali a aj decká to jedli. Napríklad na dovolenky som si ich brávala . Ale je to neskutočný humus ja som to úplne postupne vylúčila z našej kuchyne aj dochucovadlá rôzne a ide to aj bez toho. Nehovorím vo výnimočných prípadoch použijem , ale vyhýbam sa tomu. Našla som iné produkty , ktoré mi dochutia tak, aby nám chutilo . Naozaj je to jedna z najnezdravších vecí v kuchyni