Sáčková polievka. Dávať ju deťom?

zoskag
19. jan 2009

ahojte mamicky,ake mate skusenosti so sackovou polievkou??dava niekto svojim deturancam,alebo varite kazdy den inu??budem velmi rada,ak sa zapojite a napisete,ake mate skusenosti,ci je to vhodne-nevhodne,zaujima ma Vas nazor..........hladala som vo fore,ale nenasla som zatial diskusiu na tuto temu.......dakujem za kazdy nazor.....

zuzu13
20. jan 2009

pridávam svoj názor...jednoznačne domácu... 😀 syn bude mať 15 r a sáčkovú pol. mal asi 10 x 😀 a to tiež väčšinou niekde na dovolenke, keď sme potrebovali rýchlo niečo do žalúdka...ina varím denne... 😉
aj keď v dnešnej dobe už sú instant. pol. bez glutamanu...ale nejako cenovo mi to nepríde vhodné...keď mám navariť pre 4 osoby...tak skôr volím tú domácu váru 😀

ukana
20. jan 2009

ja ju sem tam spravim, teda ja zboznujem Francuzsku polievku zo sacku... 😅 ale 2-3x do roka asi...maly ma 5 rokov, tak ho to uz "nezabije"....ale do 3 rokov to urcite nejedol....Ja radsej zamrazim, ked mam viac polievky (napr. vyvar, paradajkova)...potom dobre padne... 🙂

bihan
20. jan 2009

Ja si robím instantné polievky, keď sa mi večer už nič nechce, ale malej by som ju nedala ani náhodou.

vroni
20. jan 2009

Ja sackove polievky nemusim a dietatu ich nedavam. Nejako unika mojej schopnosti chapat, ako moze niekto "nestihat" uvarit pre dieta, s ktorym je doma. To ako co robi take prioritne dolezite, ze "nestiha" uvarit? (ze niekto obcas nestihne chapem dokonale, ale systematicky nestihat, to teda nie!) Riesit to sackovou polievkou mi pripada rovnako "zdrave" ako bezne riesit obed gumovymi medvedikmi (a hotove by to bolo este rychlejsie ako sackova polievka)

mikalove
20. jan 2009

ja sáčkové polievky mam rada,ak ked sme už dááávno nemali,malej by som nedala..dnes možno nejakú kupim ked ste pripomenuli 😀

titkovamiriam
20. jan 2009

tak sackove polievky doma nevarime,detom by som ich urcite nedavala-sama umelina,glutaman,konzervanty a humus.sackova polievka zabijak ladvin,pecienky aj zaludka ☹ ☹ 😠

bihan
20. jan 2009

Ja si zase myslím, že nie je polievka ako polievka.. tie riedené vody typu "francúzska, slepačia polievka" nejem ani ja, ale doma máme zleninovú poliveku (je to firma Liebig), obsahuje dve E-čka (ani jedno nie je v tabuľke ako "škodlivé") a neobsahuje žiadny glutaman.

sassi
20. jan 2009

bihan, zasa kolko stojí ... to už uvaríš aj domácu
Maggi zo zahradky je vraj tiež bez glutamanu, raz sme mali hubovú a vyliala som ju do WC, čo bola taka hnusná a smrdela mi

bihan
20. jan 2009

Pre koho by som tú domácu varila? U nás sa polievka konzumuje v minimálnych množstvách, resp. konzumujem ju len ja raz za uhorský rok.

bibula
20. jan 2009

vraj nie je zdrave,no ale hadam raz za cas neublizi,moj maly ich strasne zboznuje,sice nedavam vsetky koreniny a olej. 🙂

dioliana1
20. jan 2009

sačkova len v krajnom prípade..... 😝

miriamkac
20. jan 2009

voda pri sackovej polievke zovrie tak rychlo ako pri varenej...takze cas nesetrim...sackova stoji urcite viac penazi ako suroviny do klasickej varenej domacej....takze mi vychadza jasne z toho, ze sackova nesetri ani cas ani peniaze, tak preco ju varit?

cat
20. jan 2009

..ani cas, ani peniaze ale hlavne ani zdravie vzhladom na jej obsah 😝

luciauk
20. jan 2009

my hotové polievky nejeme vôbec a pri malých deťoch si myslím,že radšej žiadnu, ako sáčkovú. pri starších a dospelých občas neuškodí 😉

womenne
20. jan 2009

ja sačkove tiež nedavam ,moji ic mali len 3x a to v krajnej nudze naposledy minuly tyžden ked sme sa stahovali.Ale cchem sa spytat čim dochucujete polievky ked aj v bujonoch je glutaman sodny?ja ich davam do slepačej a hovedzej,do omačok.Vegetu kupujem bez glutamanu ale len stym dochutit to nieje ono 😖

pd900bo
20. jan 2009

womenne ja dochucujem polievku troskou soli, obcas sladka cervena paprika obcas nejake bilinky zalezi aku polievku varis. Bujon som nepouzivala nikdy ani neviem ako sa to robi a vegetu nepouzivam cca 4-5 rokov VOBEC

vlastne nechapem vyznam dochucovania polievok bujonom ved vsetko co v polievke varis ma svoju chut. Maso zelenina strukoviny.. ja som prestala pouzivat aj vegetu lebo sa mi zdali vsetky polievky na jedno kopyto. Nase stare mamy tiez nedochucovali a varili najlepsie na svete nie? treba sa k tomu vratit aby aspon domace jedlo bolo domacim a nie napchate tiez chemiou

zuzana76
20. jan 2009

ani ja nedochucujem nicim polievky, len solou morskou, petrzlenova vnat, celerova vnat, samozrejme tam vyvarim cibulu, ostatnu zeleninu a vo vegetach je presne to iste + este rozne chutove latky ako glutaman sodny a ine

babulka
20. jan 2009

Sackove polievky nie su dobre ani pred dospelych, nie to este pre deti. Sama umelina. nas maly ma polievky rad, ja ich tiez zboznujem, mam ich aj namiseto hlavneho jedla, zeleninove, strukovinove, slepaciu domacu... ja mam rada aj bryndzovu, ale syn a manzel ani za svet. Ale priznam sa, ze sackove si obcas dam, aj ked nie "vyvarove" (slepacia, francuzska 😝 ) ale tie hutne, hribova, brokolicova...potajomky sa priznam, ze zboznujem sampinonovu Maggi zo zahradky 😀 Ale uvarim si ju tak 5 x do roka. Raz som mala navarenu paradajkovu Junior Maggi zo zahradky, a maly chcel ochutnat a zbastil mi cely tanier. 😝 Chuila mu, ale nevarim mu ju, aby si nenavykol. ale moja domaca paradjkova nechuti tak dobre, ako tato sackova 😕

sassi
20. jan 2009

používanie vegety a bujonu, tekuteho polievkoveho korenia a podobne je len zvyk
ked to prestanete používať uplne, po pár razoch vam už chýbať nebude
rovnako ako vela soli
ja musím mať slané iba halušky, všetko ostatne varím podla mojej mamy vraj neslané, aj ked solím, ale menej. Ale nam to chutí a vobec ta sol navyše nechýba 😉 Manžel si kedysi prisoloval na tanieri, aj vegetu sypal do polievky, ale odkedy mal problemy so zdravím, už to nerobí a asi sa tiež s tým vyrovnal, že musí chutiť aj bez vegety 🙂
Ono je to vraj tak, že je ta chuť návyková, a ked sa toho navyku zbavíte, tak v jedle objavíte inu, lepšiu chuť 😉

emjee
20. jan 2009

mam rada "zo zahradky" zemiakovu s hribami, ale dietatu sackove polievky davat nebudem
moj manzel ma rad rozne sackove polievky, aj vegetu a pod. dochucovadla, ale zvykol si, ze ja to proste nejem, takze ak chce, uvari si pre seba

melory
20. jan 2009

ja pouzivam vegetu bez glutamanu.

ked sme na stanovacke, alebo chate robievam sackovu rajcinovu. inak varim kazdy den.

adoracion
20. jan 2009

Mne sackove polievky velmi chutia hlavne vifon ja to jem ale dcerke to urcite nedam aspon do 5 rokov urcite

sirinka
20. jan 2009

womenne ked najdes najvhodnejsi pomer zeleniny, maska a vody, tak mas vyvar ako lusk 😉 netreba nicim dochutit, max. osolit...ja niekedy najprv poprazim zeleninku na masle a tak dam varit.

babulka treba vyskusat rozne druhy pretlakov a iste natrafis na ten najchutnejsi...ja uz svojho favorita mam, ale v lete, ked mame vela paradajok, tak robim aj taku pravu...a ochutit bud cukrom alebo octom, podla toho, aka vam viac chuti...

adoracion vifonky som aj ja kedysi zboznovala este na intraku....

melory ta vegeta bez glutamanu tiez obsahuje ecka nevhodne pre deti 😒

titkovamiriam
20. jan 2009

tak to ta nepotesim tie vifonkove su najhorsie tie soli a oleje ☹ a uprava tych rezancov 😲

cuchre
20. jan 2009

ku glutamatu: normalne ho obsahuje aj materske mlieko, paradajky, a aby sme sa otravili, museli by sme ho zjest kilo.....
no a bujony su uz aj bez neho 🙂 my s nimi varime, sackova obcas, ale krpuch este take nepapal....

titkovamiriam
20. jan 2009

tak su tam aj ine konzervanty to je jedno,nepoviem ze na dovolenke ked sa cloveku nechce moc vyvarat/ale to ja radsej navari/ale niekto na tom normalne zije-kolega tri krat za den robi tie zalievane a potom sa cuduje ze mu je stale zle 😲

sirinka
20. jan 2009

miriam nam ked uz dochadzali na intraku peniazky pred vyplatou, vifonka bola nasa celodenna strava 😀 alebo aj na nocnej potesila, ale dnes uz by som ich nekupovala, ved musim ist nasim detom prikladom... 😅
ale ked kua, vzdy tie najlepsie veci su aj najmenej zdrave 😠 😝

titkovamiriam
20. jan 2009

ale ved hej-napr.najstarsi syn ked bol zo skoly na mesiac prec tiez ich mal plnu tasku-je dolezite aby to nejdli deti aspon do 6 ak nie 10r. 😀

gabrielad
20. jan 2009

Tak teda nevím jakou kdo vegetu bez glutamatu používáte. Ale třeba Wurzl zeleninový bujón - bio - obsahuje mořskou sůl (pokud dám jednu kostku určenou do půl litru do 1,5-2 litrů) tak o přesolení nemůže být řeč. kvasnicový extrakt, neztušený palmový tuk, pórek, karotka, xibule, celer, směs koření, bylinky, prírodní rozmarýnové aroma. Je to čistý rostlinný, bez cholesterolu, neobsahuje glutamát sodný.
A jinak k těm éčkům. Ono není éčko jako éčko a ne vždy se jim dá vyhnout.

sirinka
20. jan 2009

gabriela dobre vediet...pozriem to v obchode.
vyssie som dala zoznam eciek, ja si to obcas pozriem, ked si nie som ista...