Sáčková polievka. Dávať ju deťom?

zoskag
19. jan 2009

ahojte mamicky,ake mate skusenosti so sackovou polievkou??dava niekto svojim deturancam,alebo varite kazdy den inu??budem velmi rada,ak sa zapojite a napisete,ake mate skusenosti,ci je to vhodne-nevhodne,zaujima ma Vas nazor..........hladala som vo fore,ale nenasla som zatial diskusiu na tuto temu.......dakujem za kazdy nazor.....

etuska
19. jan 2009

Zoskag- za 4,5 roka som malej ANI RAZ sackovu polievku nedala.Mozno mam proti takejto starve predsudky,ale jednoducho si myslim ze nepatri do jedalnicka dietata 😖

sirinka
19. jan 2009

u deti by som sa sackovym polievkam asi dost dho vyhybala...predsa len mas istotu, co mas v hrnci iba ked to sama varis 🙂

norik1
19. jan 2009

my tie polievky doma volame ze rychloj.bka... nuz hadaj preco...

nas maly je este maly na take, ale najväcsiu doveru mam k tym Maggi co su bez glutamanu...Zo zahradky. Su fakt chutne a raz za cas sa da... a asi by som dala aj malemu, ale az bude trosku väcsi. Treba si len precitat obsah a podla toho sa rozhodnut...

bejbypd
19. jan 2009

ahoj no ja sama sackove nejedavam mne vsetky hentie veci pridu strasna chemia a malej by som nedala ani za svet...no to je len moj nazor,nestudovala som to ci to deti mozu ale kedze ja vobec nie som vyznavac sackovych polievok tak nad tym ani nerozmyslam...ja varim takmer kazdy den pre malu polievocku...asi som ti moc nepomohla ale tot moj nazor

babatko88
19. jan 2009

zoskag, nemôžem súhlasiť s týmito mamičkami, ja osobne malému (má 15mesiacov) sáčkové polievky nerobím, ale to len preto, lebo mi polievky nechce, som rada, keĎ si dá trošku v nedeľu ☹
ale kamoška dáva svojej dcérke sáčkové polievky od roka, lebo nestíha stále variť... a malá je zdravá a polievky jej moc chutia...
nemám na to vlastný názor, pretože my polievočky nepapáme (to bude mať asi po mne 😀 )
ale kamoška hovorí, že všetko nestíha a ani doktor jej nič na to nepovedal, že keď to malej chutí a nechudne, tak jej ich má kľudne variť...

skús sa spýtať aj ty vášho detského lekára a uvidíš, čo ti povie!?

olinka6226
19. jan 2009

no ja neviem, v sackovej polievke je tolko soli a Eciek ze neviem ci je to pre babo vhodne. to radsej uvarim svoju polievku a navarim na 2 dni. Ved je mnoho receptov na polievky hotove za co ja viem 15 minut. Napr. taka hraskova, sosovicova a tak....

maja22
19. jan 2009

To je podobná dilema, akú mám ja - prichutiť jedlo bujónom alebo nie? Väčšinou nie, v bujóne varím len sójové kocky - lebo malý od roka jedáva s nami, už mu nevarím zvlášť.
Ak by to bola pravda, čo píšu na sáčkoch - že ide o sušenú zeleninu a mäso, možno by to až také zlé nebolo, ale zdajú sami veľmi slané, tak ich máme na stole len výnimočne, keď inú nestihneme....

sirinka
19. jan 2009

uf...ked si zoberiem, ze kym zovrie voda + sackova sa vari asi 10 min, tak za 20 az 30 min uvarim doma polievku na dva dni bez problemov...cibulova, cesnakova, paradajkova, bryndzova, zo zelenej fazulky, rascova, vajickova atd atd...

bejbypd
19. jan 2009

Ja neviem ja nechcem odsudzovat ale co sa nestiha navarit na polievke?nechapem bo napr.vajickova polievka 20 minut,zeleninova hodinku,polievka je asi najlahsie jedlo na svete...a preto povedat sak nestiham hodim dietatu sackovu ved mu nic nie je je pre mna nepochopitelne ja nestiham vela veci ale postarat sa o to aby mala mala aspon tu polievku co teda ja povazujem za zdrave tak to stiham...naozaj neodsudzujem len to ja osobne nechapem a ani doktora ktory to dovoli a nema proti tomu nic..nas doktor by ma asi zastrelil keby dam malej sackovu,ja za to zdzubavam draheho ze furt len sackove je,mne to naozaj nepride vhodne pre dieta...

sirinka
19. jan 2009

maja vraj existuju nejake bio bujony a eventualne ich mozu aj deti...inac vsetky tieto dehydrovane vyrobky obsahuju glutaman sodny 🤐

lyongirl
19. jan 2009

sáčkovú polievku - nikdy!, možno až za pár rôčkov, je to humus chémia, takisto ani bujóny. A ak, tak BIO obchody majú aj takéto veci a určite zdravšie..... 😉
A polievky sú fakt 15-30 min. záležitosť.

sirinka
19. jan 2009

bejbypd 😉

norik1
19. jan 2009

no ja som jednu v Bio obchode kupila a obsahovala rovnake mnozstvo glutamanu ako bezna... moznoze ten glutaman je tiez bio 🙂

je asi otazne, od akeho veku dat dietatu sackovu polievku, alebo teda ci mu ju vobec dat, ved su aj take pre deti (paradajkova s disney figurkami) sa mi mari.... ja tiez polievky robim home-made, ale stane sa aj sackova - zatial len my dvaja... malemu by som ju minimalne do 3 rokov nedavala ... ale zasa raz, nikdy nehovor nikdy... 😉

ikke
19. jan 2009

glutaman do 3 rokov urcite NIE!!!

sassi
19. jan 2009

sačkova polievka, vegeta - fuj, hnusne, doživotne niééé 😀 😀 😀

sirinka
19. jan 2009

ja vegetu milujem a dnes je uz aj bez glutamanu 😉

n

maja22
19. jan 2009

Tak to moja svokra so švagrom sáčkové milujú a jedli by aj každý deň 😅 A vegetu sú tiež zvyknutí skoro všade dávať... Ja mám bez glutamanu, trochu dávam, ale im je väčšinou málo...

sassi
19. jan 2009

my to varíme len ked už by sme hladom išli pomrieť ... no a na dovolenke, ale to fakt malokedy, kedže vždy chodíme so stravou v hoteli
a deťom určite nie, do 3 rokov isto, a aj neskor by som davala len opatrne
ale používam pre nás sušenu zeleninu bez glutamanu, občas ... namiesto glutamanu je tam "glutá...niečo-iné" ... takže pre deti to aj tak nedávam, to je len reklamny a predajny ťah, aby sa dalo napísať, že "bez glutamánu"

väčšinou varím deťom z čerstvej alebo mrazenej zeleniny + kuracie mäsko, alebo mliečne bez mäska

dadulka19
19. jan 2009

zoskag,to teda nie.Sáčkovu polievku nejem ani ja.Polievku máme každý deň,varím obyčajne tak na 2 dni.To je rýchlovka a hlavne zdravá.Zo sáčika zdravú polievku mať nebudeš 😎

gabrielad
19. jan 2009

Já osobně bych sáčkovou polévku také nevařila právě kvůli tomu co obsahují. Dají se koupit bio bujony bez glutamátu. Já dávám 1 kostku /je na půl litru/ do 1,5-2 litrů vody a dál přidávám zeleninu a pak jáhly, rýži atd.někdy kousek masa, vajíčko. Polévku už nijak jinak neochucuji a chutný to nám všem.

sirinka
19. jan 2009

http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek
ta vegeta bez glutamanu sodneho obsahuje E627 a E631 oba nevhodne pre deti...
sackovu polievku doma nemam, ale zrejme obsahuje podobne prisady...treba popozerat.

sassi
19. jan 2009

a tiež to obsahuje kopu soli, každa vegeta aj bujon, aj sačkovka (aj bez glutamanu) su strašne slane ... ble

angelik
19. jan 2009

glutaman do 3 rokov nie je vhodny
a ani tym bez glutamanu velmi nedoverujem, je tam kopec E-ciek, co urcite nie je zdrave pre male deti

vacsim dam raz za dlhy cas, ale malej urcite nie

polievky sa daju uvarit, ako hore spominali, rychlo a hoc na 2 dni

ja pouzivam doma robenu vegetu zo zeleniny (nam aj detom)

a tie skodlive ucinky sa neukazu hned, ale az v dospelosti (strava v utlom veku ma neskutocny vplyv na neskorsi vyvoj, obezitu, choroby- citala som o tom, je to normalny vyskum)

sassi
19. jan 2009

z vela hotových pokrmov može aj dospelý dostať tzv. čínsky syndrom - zavraty, bolesti hlavy ... problemy so zažívaním.

zoskag sa asi chcela len informovať, možno ma z okolia protichodne nazory ... no ale ja nemudem z mojich detí robiť pokusne králiky, zato že niekto povie, že to nie je až také škodlivé ...
Mne sa dcera osypala aj z gumových cukríkov a detského jogurtu (typu Monte, ale iný) ... takže odvtedy nič take nekupujem, a hotovky (aj kojenecké) tak isto

Osobne si myslím, že čerstvo navarená polievka zo zeleniny je pre dieťa najlepšie, a možu si páni z Hami a Hippu kvákať v reklamách čo chvu o ich Bio hotovej strave ... neverím ani slovo
jedine čo občas kupim, je granulovaný čaj (hlavne na cestovanie, ked nemám šancu zaliať bežný) ... viem, že aj v tom su nevhodne latky a cukor, ale občas hadam to nie je až taky prehrešok 😉

norik1
19. jan 2009

no ja neviem kto potom tie polievky a bujony kupuje ked ich nikto neje 😀

sassi
19. jan 2009

moj otec 😀 😀 😀 ale je si to potom sám 😒

sasiki
19. jan 2009

sáčkové polievky dcérke nedávam a ani neplánujem. Ja si dám raz za uhorský rok rajčinovú 🙂

susik77
19. jan 2009

tuto temu som radsej nemala ani citat 😎 som dostala strasnu chut na sackovu zampinonovu polievku 😎 al. porkovu 😵 a zrovna nemozem 😒
ale detom by som to nikdy nedavala 😒 glutamat je svinstvo, radsej sa s tym budem otravovat az po porode, ked uz prestanem kojit 😀 😝 😎

bubba
19. jan 2009

sackove polievky(ani omacky,ci konzervy) ani my s manzelom nejeme,nechuti nam to a malej by som to uz vobec nedala.bujon vobec a vegetu som zacala kupovat bez glutamanu a davam jej ju asi od 2 rokov...ved ten zeleninovy vyvar alebo masovy sa da spravit aj z cerstveho..

pd900bo
20. jan 2009

zoskag nic nie je pre dieta lepsie ako cerstve jedlo, tvoj doktor asi zaspal na vavrinoch ked tvrdi ze sackova polievka je v pohode
dnes je na internete tolko informacii o stravovani ,ze mi pride tato tema prinajmensom smiesna
skus si ale pohladat stranky o zdravom stravovani a nie reklamy na konzervarensky priemysel..