Silvestrovské dobroty. Poraďte nejaké recepty

3558
30. dec 2008

chcela by som vas poprosit o nejake dobre recepty na silvestra, alebo oblozene misy, ocka, atd...
pretoze cakame navstevu a neviem cim ich ponuknut. malo by to byt nieco specialne, pretoze nie su to slovaci.vdaka

lyongirl
30. dec 2008

Ahoj zuzana,
ja idem robiť niečo netradičné a ešte som to nerobila. Videla som ten recept v Teleráne, ale trošku som ho zmenila, nakoľko do plnky malo ísť avokádo a to tu dozreté nezoženiem a to čo v obchode majú je grc/aspoň podľa mňa/.Takže ja som si to vymyslela a zkombinovala takto.
20 dg eidamu
údený losos nakrájaný na plátky
krevety
Mascarpone
Tvrdý syr si dám do sáčku a takto na pár minút do vriacej vody. Potom ho vyberiem a vyvaľkám ako cesto. Krevety ovarím v slanej vode pár minút, zmiešam s Mascarpone a môže sa to dochutiť soľou, možno by nebol zlý kôpor, ten sa k lososovi hodí, ešte uvidím jak si to dochutím. Takže na ten rozvaľkaný syr poukladám plátky lososa a potriem to zmesou. Zabalím do rolády a dám stuhnúť do chladničky. Neskôr roládu pokrájam a ozdobím na mise rajčinami, paprikou, reďkovkou a olivami, popr. môžeš plátkami citróna. Budeme to papať s pečivom.

lyongirl
30. dec 2008

a ešte spravím salámovo-syrový tanier, rôzne druhy salámu a na plátky nakrájaný ementál nejako pekne poukladám, tak isto ozdobím zeleninou, hlavne farebnou a potom sa to papá s pečivom.

A raz sme boli na návšteve a jedli sme hrianky, potreté s malom, na tom čierny kaviár a pokvapkané citrónom. Aj to je mňam. Len to všetko ide trošku do peňazí - kaviár, losos, krevety a tak....

A jedna klasická syrová roláda:

20 dg eidamu
1/2 malého masla
1 vajíčko uvarené natvrdo
horčica, soľ, zavárané uhorky/nemusia byť/, pór, kápia
15 dg šunky, bambino
Syr si zasa ovarím v sáčku a vyvaľkám na cesto, na to poukladám šunku.
Vajíčko postúhame, pridáme maslo, bambino, soľ, horčicu pór, kápiu a uhorky, natrieme túto zmes na roládu a zvinieme. Celé to zabalíme do alobalu a dáme stuhnúť. Nakrájané na mise zasa ozdobíme zeleninou a podávame s pečivom.

lyongirl
30. dec 2008

Dobrú chuť! 😉

3558
autor
30. dec 2008

lyongirl ale to uz nestihnem spravit, lebo mam male bejby a drahy chodi do roboty, aj zajtra ide. ☹
a kaviar a krevety nejem. nechuti mi to. tak ako niekto nema rad olomoucke syrecky/mnam/
kukam ze cakas bejby. aj ja by som chcela mat taky vekovy rozdiel medzi detmi ako ty.
😉

jasminka
30. dec 2008

ja zvyknem oblozene misy pre partiu kamosov..kupim take tie olivy Franz Josef, plnene tuniakom, lososom, ancovickami a k tomu eidam na kocky, hermelin, udenu parenicu, prip. nivu..pekne naaranzujem a je to hned hotove a vsetkym to chuti, a nie je to uplne bezne

alebo mozzarela gulocky na mise spolu s cherry paradajkami je tiez mnamka

no ale pre navstevu zo zahranicia by som asi uvarila nase typicke-klasicku kapustnicu s udenym masom a potom to udene naaranzovala a podavala s chrenom, cviklou, uhorkami

jasminka
30. dec 2008

inak ake zvyknete mat klasicke silvestrovske resp. novorocne menu?

bronia13
30. dec 2008

lyongirl - chcem sa ta spytat aky bol ten recept originalny z avokadom, ja ho tu mam take fajne dozrete a avokado zboznujem len neviem co s nim niekedy a a potom mi zhnije a je mi ho luto.

Inac avokado je super ako pletova maska na suchu plet - ked mi uz je prezrete tak to pouzijem ako masku 😉

lyongirl
30. dec 2008

vidíš, tak ja nemusím olomoucké syrečky 😀
A ten vekový rozdiel....no, dáva to zabrať, ale držím sa 😀

lyongirl
30. dec 2008

a origoš recept bol, že si zmiešaš Mascarpone s avokádom, dáš do toho tie krevety, soľ a biele mleté korenie. A nebol ten losos zabalený v syre, lenže potom to nedržalo ako roláda a mali to v takých formičkách jak sa vykrajujú medovníčky, tak ja som si tam pridala ten syr, aby to držalo ako roláda 😉

3558
autor
30. dec 2008

jasminka mi klasika rezne,udene,majonez. salat.

bronia aj ja som zjedla vcera avokado, a este mam odlozene, ale tiez ich mam tolko ze asi vsetky nepojem. neviete nieco s tym na jedenie? nejaky recept, okrem plet. masky?? 😀

jasminka take nieco si predstavujem.nejake misy, alebo ocka. ked som mu na vianoce davala kapustnicu, tak sa netvaril boh vie ako 😠 😠 😠

kupila som na ocka hrozno,olivy, a budem robit so syrom, a cesnak. natierkou. a misu oblozenu zo sunky, suchej salamy, vajcko, majonez. salat, rajciny,uhorka.
no nic lepsie ma nenapadlo. stara klasika. zabudla som ale na redkovky, ale ved hadam nevadi.
len som chcela nieco take na co by som aj ja mala chut. 😒

daskak
30. dec 2008

zuzi: avokado+kysla smotana + sol/bylinkova/ + par kvapiek citrona .... je to supeeer a my to davame ku lososovi alebo aj len tak 🙂

3558
autor
30. dec 2008

😉 vdaka

libka1
31. dec 2008

Neviem kde byvas Zuzka, ale co ja mam skusenost, tak na nasu kapustnicu sa chytia vsetci zahranicny kolegovia 😀 😀 😀 Ale žeby to bolo nejake extra slavnostne jedlo by som si netrufla tvrdit 😀

jajax
31. dec 2008

zuzana29 ja som nedavno skusala novy recept a velmi nam to chutilo.

listkove cesto rozvalkas na velky plat,rozotries jeden crevkovy syr,naukladas sunku alebo salam,posypes 15 dg struhaneho syra.zrolujes do rolady,nakrajas na 0,5-1 cm kolieska.das na plech na papier,potries vajcom a upecies.
ak nahodou ostanu,trosku prihrejes v mikrovlnke a su ako cerstve

3558
autor
31. dec 2008

libka je z Juznej afriky. ☹
ale majonezovy salat mu braj 😀

libka1
31. dec 2008

No tak az s taku dialkou skusenost nemam 😅
To co napisala jajax tiez robievam, celkom sa to da 😉 Je to take pizzove cosi, ale chutne... 😉

kisska
31. dec 2008

zuzi ahoj, uz asi oslavujete, takze tip na buduci rok 😉 v poslednej dobe som si zvykla na oslavy pre kamosov robit rozne pomazanky a dipy. Potom uz len nakrajam chlebik, alebo rozky do misy a funguje to ako samoobsluha. Ocka su sice super, ale prilis babracka, na to,ze sa po nich len zaprasi 😉 Najoblubenejsia pomazanka je z krabich tyciniek - v rovnakom pomere krabie tycinky, surova najemno nastruhana mrkva, tvrdy syr Eidam, natvrdo vajicka, majoneza, sol, cerstvo mlete korenie, pripadne petrzlenovu vnat - vsetko najemno nastruhat, pomiesat, dat vychladit a nezobkat do toho zakazdym ked ides do chladnicky 😉

mimikyky
31. dec 2008

u nás fičí pomazánka slonie žrádlo, mňam 😉 a pár jednohubiek so šunkovou penou,cesnakovou...klobáskou...

elise
31. dec 2008

mimikyky čo je to pomazánka slonie žrádlo? daj recept 😉

mimikyky
1. jan 2009

to je super mňamková pomazánka 😀

400g diétnej salámy /ja dávam 500/ nastrúhanej na strúhadle
2-3 kyslé uhorky nakrájané na kocôčky
1-2 cibule /ja dávam jednu kvoly deckám/ nakrájaná na drobno
majolka /majonéza light/
zmiešame dokopy, a potom

do hrnca malinkého dám 2PL kečupu + 2PL octu + 2PL oleja + 2PL horčice + 2KL cukru + chilly korenie podľa chuti .......toto všetko spolu "zvarím dokopy" pri stálom miešaní / pár sekúnd/
keď to vychladne,táto zmes, tak to primiešam k tuj salámovej zmesy,poriadne premiešam a dám vychladiť...natriem na sendvič a hotovo 😀