Sladký život. Pridajte recepty na koláčiky

silvinka
25. jún 2006

Ahojte babule otvaram temu s receptami na kolaciky,torty, zakusky ...zacinam s mojim oblubenym receptikom, nie je sice moc vhodny pre babatka 🙂 ale snad nevadi je to velka mnamka

Pudingáč so smotanou

Cesto: 4 žĺtky
200 g práškového cukru
1 vanilkový cukor
1 dcl vody
1 dcl oleja
200 g hladkej múky
1 prášok do pečiva
Toto všetko zmiešame a pridáme sneh zo 4 bielkov.
Dáme do vymasteného a múkou vyypaného plechu. Do cesta potom hakybaky vlejeme uvarený puding - najlepší je čokoládový. Pečieme na 180 stupňoch.

Dobru chut !!!

silvinka
autor
25. jún 2006

a jeje neskopcilo mi to vele takze este k tomu pudingacu 🙂

Puding
1 liter mlieka
2 pudingy - dr. Oetker
1 vanilkový cukor
3 polievkové lyžice kryštálového cukru

Počas pečenia si rozmiešame 3 pochúťkové smotany s 3 polievkovými lyžicami práškového cukru a vylejeme na horúci koláč. Necháme vychladnúť a jemne posypeme grankom alebo čokoládovými hoblinkami.

silvinka
autor
25. jún 2006

Este mam odskusane rychle "MEDVEDIE LABKY"

4 Tatranky ( ja som mala arašidové )
250g stužený pokrmový tuk (Cera)
300g hladkej múky
100g práškového cukru
1 lyžica kokosu

Tatranky a Ceru postrúhame na strúhadle pridáme múku, cukor a kokos a vypracujeme cesto. Necháme ho postáť v chlade a plníme formičky na medvedie labky. Upečené obaľujeme vo vanilkovom cukre zmiešanom s práškovým.

madeleine
25. jún 2006

silvinka, vidíš, receptiky by mali byť tiež spojené.. veď to bude hrôza, keď nám niečo unikne... dobrá poznámka... 😉

madeleine
2. júl 2006

Upload! 😎

01 Nedelne bagetky (madeleine) http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf...
03 Bryndzove halusky (madeleine) http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf...
03 Kuraci perkelt (madeleine) http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf...
06 Lahucky zakusok (zuziq) http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf...

new 06 Tvarohova BeBe strecha (michelle) http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf...
new 02 Kalerabova polievka (madeleine) http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf...
new 06 Jahodova torta (madeleine) http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf...

matinka
4. aug 2006

made, prave som si prelistovala vsetky sladke pokusenia na tej stranke, super je to spravene, klobuk dole 😉 , hned som si ich odtial par okopcila a idem skusat 🙂

madeleine
24. nov 2006

Na podnet Alex som si spomenula na skvelú vec, ktorú ma naučili v Bavorsku, je to veľmi podobné palacinkám, odporúčam.

Kaiserschmarrn (pochúťka cisára)

• 50g hrozienok Sultaniek
• 2 PL tmavého rumu
• 100g hladkej múky
• 4 PL smotany na šľahanie
• 150ml mlieka
• 3 vajcia
• 1 bal. vanilkového cukru
• 30g masla
• 40g madľových hobliniek (nepovinne)
• 2 PL cukru

Sultánky necháme asi 30 minút stáť v rume. Ak nepoužijeme rum, necháme hrozienka vo vode alebo mlieku. Medzitým si preosejeme múku do vyššej misky, pridáme smotanu a mlieko a dôkladne premiešame. Pridáme štipku soli a žĺtka oddelené od bielok. Necháme asi 30 minút odstáť. Vezmeme bielky a zmiešame s vanilkovým cukrom. Dôklady vyšlaháme čistými metličkami do tuhého snehu, ktorý postupne vmiešame do odstáteho cesta.

Na panvici roztopíme maslo a dobre ním potrieme celý jej povrch. Posypeme mandľami a nalejeme cesto. Uhladíme povrch a vysypeme odkvapkané hrozienka. Na strednom plameni opekáme 4 – 5 minút do zlata. Otočíme a opäť necháme opiecť. Neozobkávame, lebo si dopálime prsty. Takto opečené cesto potrháme v panvici vareškou alebo veľmi opatrne dvomi vidličkami (je to strašne dobré, ale nie až také, aby sme zničili panvicu) na kúsky akurát do pusy. Posypeme krystáľovým cukrom a necháme jemne skaramelizovať.

Hotové rozdelíme na porcie, posypeme práškovým cukrom a ešte teplé podávame s čerstvými kúskami ovocia (jablká, slivky, jahody, bobuľky), kompótovým ovocím alebo džemom. Rovnako dobre poslúži i vanilková omáčka alebo šodó. Keď všetko zjeme, vyhlásime, že od zajtra držíme diétu. 😉

http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=d63886343...

madeleine
24. nov 2006

no a keď už, tak aj džem pridám... čučoriedkový... 😝

http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=d63886343...

veronice
29. nov 2006

Dovolím si prispieť aj k vám týmto perfiš koláčikom 🙂 Dobrú chuť! 🙂

Obrátený jablkový koláč

Mastný papier do hlbokého plechu vymastíme a vysypeme múkou.
Postrúhame približne 1,5kg jabĺk; pridáme kryštálový cukor podľa chuti (moc necukriť, salko je sladké) a mletú škoricu.
Premiešame a rozložíme po celom plechu na vymastený a vysypaný papier.

CESTO:
Vyšľaháme 6 žĺtkov s 250g práškového (môže byť aj kryštálového) cukru, pridáme 1dcl oleja,
1 a pol dcl vody, 250g polohrubej múky, pol prášku do pečiva a sneh z bielok.

Cesto vylejeme na jablká.
Upečené cesto necháme úplne vychladnúť a vyklopíme pomocou druhého plechu na opačnú stranu – čiže jablká sa dostanú na vrch. Stiahneme papier a na jablká dáme plnku.

PLNKA:
Jedno Salko sladené varíme vo vode, tak ako je konzerva uzavretá, 2 hodiny, mierne
(1 hodinu na jednej strane, potom prevrátime konzervu a 1 hodinu na druhej strane). Úplne vychladené ho vymiešame s celým maslom, alebo dáme pol na pol – čiže pol Palmarínu a pol masla (spolu 250g). Dobre vyšľaháme, natrieme na jablká a na vrch postrúhame čokoládu, alebo posypeme zrnkovou čokoládou.

Múčnik je skvelý, ak ho ešte necháme poriadne vychladnúť v chladničke.

veronice
29. nov 2006

A ešte jeden keď máte návštevu už skoro za dverami 😵

Perníková koláč – pohárikový

2 dcl. pohár (p=pohár)
....................................

3p polohrubej múky
2p kryštálového cukru
1p mlieka
1/2 p oleja
3 vajcia
1 balík vanilkového cukru
1 prášok do PERNÍKA!
2 pol. lyžice kakaa (nie granka!)

Všetko dobre premiešame, rozlejeme na vymastený a múkou vysypaný plech, pridáme ľubovoľné ovocie v ľubovoľnom množstve a na cca 45 minút vložíme do studenej rúry piecť.

Po vybratí ho môžeme potrieť džemom a posypať kokosom.

smejko
14. dec 2006

kočky, nepoznate niektora rez kardinal ? ospevovali mi to ako velmi dobry kolac, na plech sa vraj dava pas piskotoveho cesta, pas bielkoveho snehu, ale neviem ani ako to vyzera ani aky je recept, tak ak by ste vedeli o niecom, pomozete mi 🙂
dakujem

levon
14. dec 2006

smejko, našla som Kardinálov koláč, ale nikdy som ho nerobils, tak neviem 😒
KARDINÁLOV KOLÁČ

50g polohrubej múky
1 lyžica kypriaceho prášku
10 vajec
290g kryštálového cukru
1 vanilkový cukor
práškový cukor na posypanie

PLNKA:
500ml smotany na šľahanie
1 stužovač šľahačky
4 - 5 lyžíc slivkového lekváru

POSTUP:
2 vajcia, 8 žĺtkov, 80g kryštálového cukru a vanilkový cukor vyšľaháme do hustej peny. Potom jemne zapracujeme múku s kypriacim práškom.

Z 8 bielkov a zo zvyšku kryšt. cukru vyšľaháme tuhý sneh.

Plech vyložíme papierom na pečenie a cukrárskym vreckom naň vedľa seba striedavo vytláčame pásy cesta a snehu. Plech vložíme do vyhriatej rúry.

Upečený vychladnutý plát rozrežeme na dve polovice. Jednu natrieme slivkovým lekvárom a šlahačkou vyšlahanou so stužovačom. Zakryjeme druhou polovicou plátu a p1osypeme práškovým cukrom.

Elektrická rúra: 185 C
Teplovzdušná: 160 C
Plynová: stupeň 3
Čas pečenia: 18 - 20 minút

No, asi som nechápavá, ale celkom dobre nerozumiem, ako mysleli tie cestá 😒
Ako strirdavo ukladať vedľa seba? Na obrázku je to také vlnkové, tak asi to bude tak, že trbars 10cm žltkového cesta, vedľa toho 10cm bielkového atď,,,A potom sa to v strede plechu prekrojí po upečení, hmmmm asi by som to tak dáko robila 😀
Keď sa ti to podarí, napíš ako si to robila, ano? Veľa zdaru 😀

madeleine
14. dec 2006

nie ukladat, pisu ze striekat vrecuskom... 😉

smejko
18. dec 2006

levon- dakujem velmi pekne ... ja mam tiez problem s tym, ze ako to na ten plech budem vrstvit ... pokusim sa nieco z toho vytvorit, ja som obcas taky kucharsky antitalent, ale moj manzel vzdy vsetko poslusne spapa ... a ked nie, tak potom svokor alebo pes 😀

biela.pani
8. jan 2007

čaute,
chcem sa popýtať, či niektorá neviete dobrý recept na muffiny. Moje baby ich zbožňujú. Skúšala som tie krabicové, ale to nie je ono. Díky 🙂

snilko7
8. jan 2007

Dobré recepty na muffiny sú na mimibazare...skús pozrieť http://www.mimibazar.sk/recepty.php

snilko7
8. jan 2007

zabudla som napísať, že stačí do Název zadať muffiny a vypíše ti ich všetky

pipo1777
9. jan 2007

baby nepoznáte nejaký recept na tuniské zákusky.My sme sa v tunisku nevedeli s prepáčením dožrať s tých ich koláčov mňam

nufka
9. jan 2007

pipo skus si vyhladat cez google nejake receptiky 😝

madeleine
21. feb 2007

Tak ja som skusala dalsi z miliona a podaril sa.. velmi fajnovy, stavnaty a akurat ani sladky ani nie... Ocenila ho komisia zlozena z mojho manzela, jeho pracovneho kolektivu a mojich 15 deti... 😉

Mandľové kocky (madeleine)
• 2 vajíčka
• 150g práškového cukru
• 80g mäkkého masla
• 100g mletých mandlí
• 120ml mlieka
• 2 ČL prášku do pečiva
• 200g polohrubej múky
• 1 bal vanilkového cukru
• kôra z jedného citróna
• likér, cognac, iný kvalitný alkohol
• 300g čokolády
• 150g masla (bieleho tuku – Cera)
• plátky mandlí / ovocie / kokos
Mäkké maslo vymiešame s práškovým a vanilkovým cukrom a žĺtkami. Až keď je zmes dôkladne premiešaná, pridáme mlieko, mandle a kôru, dobre premiešame a prisýpame múku. Celú zmes dobre premiešame tak, aby neostali hrudky múky,aby bola zmes cesta jednoliata. Čistými metličkami vyšľaháme bielky so štipkou soli a tuhý sneh opatrne primiešame do cesta. Takto pripravené cesto vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech a pečieme vo vyhriatej rúre asi 20 minút pri teplote cca 150 – 180°C.
Keď začne koláč rozvoniavať, na striedačku odháňame slintajúcich dobrovoľníkov – ochutnávačov a sledujeme farbu koláča. Hotový koláč necháme vychladnúť a zatiaľ si pripravíme polevu. Vo vodnom kúpeli (v hrnci necháme zovrieť cca 2 – 3 cm vody, vložíme misku s kúskami čokolády a tukom) necháme rozpustiť čokoládu.
Vychladnutý plát cesta nakrájame na kocky, pokvapkáme vybraným alkoholom, namáčame do čokolády a kladieme na tácku vyloženú papierom na pečenie. Ozdobíme plátkami mandlí, ovocím alebo posypeme kokosom. Necháme dobre vychladnúť. Skúsime nezjesť všetko naraz.

http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=34e93f6d0...

lucqa
22. feb 2007

Vysoké Tatry
Cesto (odpalované)
1/4 L vody
15 dkg Hery
15 dkg hladkej múky
6 vajec

Plnka
1/2 L mlieka
10 dkg kryštálového cukru
1 vanilkový cukor
10 dkg hladkej múky
1 Hera
3 banány

Cesto: Dáme variť vodu s Herou, keď vrie tak ju odstavíme. Pridáme múku (hneď ako prestane voda bublať) a vymiešame cesto. Necháme to vychladnúť (musí to byť vlažné) a pridávame po jednom vajcia. Vypracované cesto rozdelíme na 2 časti. Na plech dáme papier na pečenie a oblejeme ho vodou, aby navlhol. Naň dáme 1/2 cesta, a dáme upiecť na 200 °C. Počas pečenia v žiadnom prípade neotvárame rúru!
Plnka: 1/4 litra mlieka dáme variť s cukrom a vanilkovým cukrom. Do druhej časti mlieka zamiešame múku a celé to vylejeme do mlieka s cukrom. Varíme to 5 minút, odstavíme a necháme vychladnúť. Pridáme Heru a dobre spolu vymiešame.
Plnku natrieme na upečené cesto, navrch dáme banán, prípadne iné ovocie (nemusí byť žiadne). Prikryjeme druhým plátom cesta a postriekame čokoládou 😀

cat
2. nov 2007

Puncove zakusky:

Piskotove cesto:
4 vajcia
4 lyzice kryst. cukru
4 lyzice vody
3 lyzice polohr. muky
pol bal. kypriaceho prasku

Trojfarebne cesto:
7 vajec
2 hrnceky (po 250 ml) praskoveho cukru
250g masla
2 hrnceky polohrub. muky
pol kypriaceho prasku
kakao
250 ml ovocneho sirupu (napr. malinovy)
100 ml rumu
dzem (napr. jahodovy..)
ovocna poleva na puncak(polotovar),(ja som potrebovala dve na velky plech)
potrav. cervene farbivo (ja som dala miesto toho jahodovy puding. prasok)

1. bielky vyslahame, pridame cukor,vodu, zltky, muku, prasok do peciva.
Polovicucesta rozotrieme na plech vystlany mastnym papierom a upecieme tenke piskotove cesto.Postup zopakujeme s druhou polkou.

2.Zltky vymiesame s cukrom a maslom, pridame muku, kypriaci prasok a tuhy
sneh z bielkov. Zmes rozdelime na 3 casti: zltu, hnedu (pridame kakao) a cervenu(pridame farbivo al. pud. prasok).
Na plech vylozeny pomastenym papierom lyzicou kladieme striedavo vsetky farby, zarovname a upecieme.

3. Jeden piskotovy plat natrieme dzemom, polozime nan trojfarebne cesto, popichame vidlickou a polejeme rumom a sirupom.
Znovu natrieme dzem a zakryjeme druhym platom. Cely povrch polejeme polevou pripravenou podla navodu. Ked stuhne, zakusok pokrajame na obdlzniky.

Dobru chut 🙂

P.S. schvalne neudavam cas kolko sa cesto pecie, kazda rura je ina, treba kontrolovat, inak som to piekla na 180 stupnoch.

smrekovsky
15. sep 2008

ahojte všetci ja by som vas chcel o niečo poprosiť. Týka sa to jedného koláča ktory ma moja priateľka najradšej 😀 a ja som ho stratil ☹ vola sa : bardejovské rezy ak ho niekdo má prosím napíšte mi ho. Hľadal som aj na internete ale nemožem ho tam najsť. Ak ho niekdo doma mate tami ho pošlite na email : anoj@atlas.sk alebonapíšte tu ďakujem velmi pekne 😉

jajax
16. sep 2008

smejko robila som kardinala a aj napriek tomu ze sa mi nove recepty dost daria tento nevyzeral nijako vabne(recept bol original -uz som ho zahodila) a nebolo to chutovo nic extra.ovela viac sa nam paci sacherova torta.

SACHEROVA TORTA.
150g masla,8 vajec,220g práš.cukru,1 van.cukor,200g čokolády na varenie,150g pol.múky,1 práš.do pečiva,soľ,marhuľový džem,rum.
Poleva:200g čokolády na varenie,100g kryšt.cukru.
Maslo vymiešame so 150g práš.cukru,van.cukrom a štipkou soli.Po jednom pridáme žĺtky.Po častiach vmiešame krémový (nie tuhý) sneh vyšľahaný so zvyškom cukru.Čokoládu rozpustíme vo vodnom kúpeli a primiešame k mase.Nakoniec vmiešame múku s práš.do pečiva.Dáme do vymazanej,vysypanej formy(môže byť aj väčšia).
Upečený korpus necháme vychladnúť,ak je vysoký prerežeme ho.Pláty aj celý korpus kolom dokola potrieme marhuľovým džemom.Nad parou rozpustíme v 120ml vody kryšt.cukor,pridáme čokoládu,miešame kým nie je poleva hladká.Polejeme tortu a necháme stuhnúť.

na sacherku mam este jeden recept(vraj viedensky original),ale je mensia a trochu pracnejsia.obidve su chutovo super-samozrejme pre ludi,ktorim nevadi cokolada.

jajax
16. sep 2008

este pridam recept na velhory je to podobne ako vysoke tatry ale s karamelovou plnkou.vyberne jednoduche.

VEĽHORY.
6 vajec,150g hl.múky,250 ml vody,125g tuku,soľ.
Do vody dáme soľ,tuk a necháme zovrieť.Pridáme múku,uvaríme kašu a odstavíme.Do horúceho pridáme po jednom vajcia.Rozdelíme na polovice a rozotrieme na vymastené plechy.V horúcej trúbe pečieme asi 10 min.Cesto sa zvlní.
300g kryšt.cukru,150 ml vody,500 ml mlieka,2 Zlaté klasy,2žĺtky,250g Hery.
Cukor skaramelizujeme,zalejeme vodou a rozmiešame.Prilejeme mlieko so Zlatým klasom a žĺtkami a uvaríme na hustú kašu.Necháme vychladnúť a vmiešame Heru.
Na jeden plát natrieme plnku,zakryjeme druhým plátom a vrch pokvapkáme čokoládovou polevou.

to cesto ked sa rozotiera na plechy vyzera divne ale to je v poriadku treba dat len pozor,aby tam neboli diery.

ma_se
30. mar 2009

ja som casto robievala zo SALKA take kulicky,ktore deti maju velmi radi...

30dkg krys.cukru roztopit na karamel,pridat stuzeny tuk,1salko...a nakoniec 1-2-3 varove cokolady...podla chuti...
/cokolada sa nemusi pridavat,kto chce moze ostat bez cokolady a pridat orechy,kokos atd.18dkg/

tato plnka sa moze natierat na oblatky tortove,ktore sa nechaju vychladit a poleju sa cokoladou...

alebo sa plnka necha vychladit a formuju sa kulicky,ktore potom obalujeme bud do kokosu,orechov,arasidov posekanych,burizonov farebnych,alebo obycajnych bez chuti/pre dospelych sa moze pridat aj kava/

vsetko uz zalezi na chuti...

ma_se
1. apr 2009

tak MUKKY...
IDEM NA TO...
BANANOVY ZAKUSOK

20dkg hrubej muky
10dkgvyberovej muky
4zltka
pohar vody
1/2pohara oleja/nemusi byt,lebo cesto je potom dost mastne/
20dkgpras.cukru
1/2pras.do peciva
2lyzice kakaa

POSTUP
zltky s cukrom vymiesame,postupne pridame olej,tak pridame muku/zmiesanu z pras.do peciva,
tak vodu a nakoniec pridame opatrne sneh...
vylejeme na plech a pecieme...

PLNKA
1
2,5dcl mlieka
1vajicko cele
1vanilka
2lyzice pol.muky/moze byt aj hladka/
uvarit na pare kasu
2
100dkgpalmarinu
100dkg pras.cukru
vymixovat do peny

ak bude kasa uvarena a VYCHLADENA na POKOJOVU TEPLOTU spojit 1+2 do hromady a dobre vymixovat...

no a potom uz len potriet na piskotu polovicu,na to poukladat BANANY,na to dat dalsiu polovicu...
upravit,posypat struhanou cokoladou a nechat odtat do druheho dna,aby BANANY presli celym zakuskom/ta vona banana/

ma_se
1. apr 2009

no a teraz ten podla mna BANANOVY....
piskota je ta ista ako som pisala v prispevku predtym...
ale namiesto kremu,som davala aj TVAROHOVU PENU...

TVAROHOVA PENA
2kelimky jemneho tvarohu
1slahacka v prasku z CBA
granko

POSTUP
tvaroh ochutime grankom a poriadne rozmixujeme
tak si urobime slahacku podla navodu na obale
slahacku opatrne vmiesame do tvarohu
no a potom uz zasa postupujeme ako v prvom pripade...
polovica sa natrie na kolac,daju sa banany atd.

mukky
2. apr 2009

ma-se jeeej,tak som ta nasla 🙂 a dakujem,idem kuknut recepty 🙂 ,pa zajtra snad 😀

ma_se
2. apr 2009

MUKKY,nemas za,co...mozno to ma aj tvoja mama tento recept...tento zakusok som mala velmi rada,a ta vona za bananami... 🙂

mukky
2. apr 2009

mase nepamatam nan,tak asi nie,musi to byt mnam,a ja som do otehotnenia a porodu kolace nejedavala,to az skor po porode sa mi zmenili chute a uz ich mozem 😀 😀 ,ale ja najradsej z listkoveho cesta na sladko aj slano 🙂 Ale kremese a veterniky eee,len tu slahacku 😀 Recept ukazem manzelovi 🙂