Slepačia polievka pre 9 mesačné dieťa

cica255
9. nov 2017

Môže. 9 mesačne dieťa slepačiu polievku ?

evittam
9. nov 2017

@cica255 Ano.

rembura
9. nov 2017

moze 🙂

katrin69
9. nov 2017

Treba si rozobrať polievku na detaily. Zeleninu už môže (mrkva, petržlen, ja dávam aj zemiak) s cibuľou i cesnakom by som počkala, lebo nadúvajú. A mäsko kuracie môže tiež. Dala by som také "chudšie" bez mastného. A samozrejme bez korenín a soli.
Ja som sa inšpirovala viac touto tabuľkou i stránkou:
http://prikrmy.sk/o-potravinach/227-zaradovanie...
Mojej som už aj cibuľu a cesnak dala a nič som si nevšimla. Skôr jej mliečne výrobky nejdú, z tých ju vždy preženie...
Veľa vynikajúcej chuti a čo najmenej prskania 😉

beky1813
9. nov 2017

No podla toho, ako si ju robila, ak je tam bujon, vegeta a moc soli, radsej nie

klaudi31
9. nov 2017

Jasné, že áno. Asi by som ju ale moc nedochucovala a nechala skôr tak na prírodno 🙂

deti95060810
9. nov 2017

varila som pre detičky, ale samostatne....Troška mäska, mrkva, zemiak, kaleráb, karfiol - popr. zeleninka podĺa sezóny....aspoň 2 druhy. Ani zrnko soli....potom som neskoršie keď bolo väčšie dieťa dávala ryžu . troška umytej ryže variť spolu s polievkou - ryže máličko, navrie....Všetko v jednom menšom kastroliku......

fatima99
9. nov 2017

moze coby nemohlo, to uz zeleninu a taketo kludne moze len korenie by som vynechala ale inak v pohode 🙂

stastnablcha
9. nov 2017

jasne ze daj

siska53
9. nov 2017

@cica255 moze,ale ako pise katrin69 - bez soli,bujonov,len cisto zelenina a jasne. Bez cibule a cesnaku.

lavieenrose
9. nov 2017

no ale je rozdiel polievka zo sliepky a polievka z kurata...nasa starka vravela nasej pediatricke ( stare zname) ze ide varit sliepku pre vsetkych na vianoce (minule) a ta odporucila malej (vtedy 10 mes.) nedavat polievku zo sliepky lebo je moc mastna..ze jej mame zvlast z kurata uvarit.. takze tak

alchemilkazltozelena
9. nov 2017

@cica255 ja mam 9 mesacneho a budem mu robit z toho bio bujonu z dm..aj malej som tak robila polievky

katriona1
9. nov 2017

@lavieenrose tak ale polévku pro malé díte nevařím s kůží, ale jenom z libového masa a to má i slepice, prsa jsou dost suché, takže ani takový vývar nebude mastný
@cica ano můžeš normálně udělat vývar z libového masa a zeleniny, není potřeba dávat žádný bujon ani nijak ochucovat, zelenina ho ochutí dost 🙂

petrofka
9. nov 2017

Naco bujon. Ved to nepouzivam ani ja pre dospelych.

jvlo
9. nov 2017

bez soli uplne v pohode

lavieenrose
10. nov 2017

@katriona1 niektori ludia nevaria zvlast pre deti ale varia pre vsetkych bez korenia a soli .....potom chcem vidiet tu uzasnu nedelnu bez oci🙄
kura je menej mastne sliepka viac ...preto je zo sliepky lepsia

jana_eyre
10. nov 2017

Ak nie je osolena, tak ano..

katriona1
10. nov 2017

@lavieenrose ano to taky vaříme dohromady a minimem soli, ale až tak po roce, pro 9 měsíční jsem vařila určitě zvlášt a úplně bez soli a i z mastného vývaru se dá nabrat bez očí 🙂

evittam
11. nov 2017

Aby ste sa,zeny, z tej soli "nepototo". My solime všeobecne velmi malo. Slepaciu polievku skoro vobec-ak je domaca sliepka, veľa zeleniny ani netreba. Ale napr.obom detom som aj do zeleninovych prikrmov dala malilinko soli-rozumej naozaj len "zrnko-dve" -nie kvoli slanosti ale kvoli zvyrazneniu chuti zeleniny.😉
Staci "zlata stredna cesta" a všetko bude v poriadku.😉