Špenát. Ako ho robíte?

sandrika
20. mar 2008

babenky ako robíte špenátik?ďakujem

kisska
12. mar 2009

tiez varim cele vajicko natvrdo a vyberam zltok... bielok spapam ja 😉

silvia.t
14. mar 2009

chutna a rychla polievka- v rozpustime maslo,na tom poprazime trocha krupici,to sa zaleje s vodou,ochuti a vari.Pridame tam spenat,a nakoniec vajicko 😀 mnam...a dobru chut

ancurka1
14. mar 2009

kisska ano? ale ja si na uvareny spenatik radsej vajicko dam ako volske oko so sunku opecene na to 😝

mukky
15. mar 2009

inac ja som v skolskej jedalni veeeelmi lubila spenatovu polievku,asi jedina 😀 ,bez komentarov poprosiim 😀 😀

caira
16. mar 2009

mukky nejsi jedina, taky jsem spenatovou polevku zboznovala..natolik, ze ji mam ted v lednici...teprve minuly tyden jsem se ji ja kucharske tele naucila varit a od te doby jsem ji mela uz 3x 😀 mala ji mela dneska k obedu a do toho jsem ji hodila uvareneho lososa a brambor a taky ji to smakovalo 😀

modzo
16. mar 2009

Ahojky
bleskový recept: na sklovatělou cibulku dát špenát (mražený) a vařit asi 20min.,přidat česnek3-4 stroužky,pepř,sůl,lžičku másla a zahustit 2 lžičkami strouhanky.Zvlášt umíchat vejce a přidat do vychladlého špenátu.
Dobrou chut 😉

kisska
16. mar 2009

caira prezrad dobry receptik - pridavam sa do klubu - aj ja som ju mala vzdy rada. Teraz robim jednu verziu,ktoru jedava dokonca aj moj muz 😉

ancurka - jaaaj ale to nie je spenat pre deti. Skusala si uz niekedy namiesto zemiakov ryzu? Ja to tak zboznujem aj s parkami, alebo udenym maskom... ale vacsinou si robim tiez volske oko 😉

caira
18. mar 2009

kisska:

ja delam fakt jednoduchy : na trochu oleji osmahnu cibulku , zaliju vyvarem -cca 500ml( delam to z polovicni davky vyvaru aby to mohla i mala a nam to pak dochutim magi nebo soli na taliri) pridam listovy spenat- cca 250g, trochu kminu a povarim, pak jen rozmixuju, pridam trochu mleka na zjemneni a dve rozkvedlana vajicka a hotovo.. kdo chce tak si do toho v pruhebu vareni jeste muze hodit par brambor, ja tam brambory davam, ale ne kazdy to tak dela. 😉

angel99
12. jún 2010

ahoj, poradite od kolika mesicu muzu podavat malemu spenat?

junovka
12. jún 2010

@angel99 kludne uz mozes, pokial nekojis, ak kojis, tak staci od 6 mesiaca

gabi_3
28. okt 2011

Na oleji opražím hladkú múku, pridám špenát a povarím, pridám pretlačený cesnak a osolím, prípadne okorením, zalejem smotanou na varenie alebo mliekom a znovu povarím. Podávam s varenými zemiakmi a volským okom,

ewana73
28. okt 2011

ja robim spenat pre maleho s jablkom. roztopim trochu masla,pridam gulicku mrazeneho porciovaneho spenatu ,podlejem trochou vody a ked sa rozpusti pridam jedno mensie olupane nakrajane jablko,niekedy aj kusok batatu.potom pomixujem a hotovo. 😉

mikella
16. apr 2014

@anka3012 a recptik nemáš?