Štedrovečerné menu pre 10 - mesačné dieťa. Čo je nevhodné?

janka9
3. dec 2007

POvedzte mi svoj názor:čo môže ochutnať 10.mesačné dieťqatko zo štedrovečerného stola.Aké potraviny sú nevhodné?Svokra a švagriny do mňa hustia,že môže ochutnať zo všetkého kúsok.

nitka
3. dec 2007

Jani citala som na nete,kde radila detska lekarka ze je mozne dat dietatku v takom veku kuraciu polievocku a ako druhe jedlo kuracinku so zemiakmi...Neviem ale podla mna sa dietatku nic nstane ked mu das ochutnat z niecoho.Predsa mu nedas ziest za tanier kapustnice a nenapchas ho z vyprazanymi rybami alebo kaprom 😉 podla toho aky je u vas doma zvyk a co varite...

magg
3. dec 2007

ahoj janka,urcite ma tu vsetky maminy zatratia, ale minule vianoce mala nasa Lujka iba 5 mesiecov, do vtedy bola plne kojena ( aj po tom) ale na stedry vecer som jej dala " obliznut" z kazdeho jedla, kedze som vsetko pripravovala sama, vedela som, co som tam dala, a ze jej to nemoze ublizit. Podla mna ak mu das kusok rybacinky so zemiakom a ani za lyzicka kapustnice mu nemoze uskodit. Akurat by som sa vyhla hubam, to by deti do troch rokov nemali. Tohto roku dostane dcerka opat kusok zo vsetkeho co bude na stole, akurat je u nas zvyk varit zaprazenu polievku s hubami a stavou z kyslej kapusty s drobnou cestovinou. Takze malej vynecham huby a tu stavu a bude to pre nu hlavne jedlo

kristi
3. dec 2007

aha, tak nad tim jsem jeste nepremyslela, asi dostane brambory a nakou rybicku

geegee
3. dec 2007

minuly rok mal matusko na vianoce 6 mesiacov a z nasho jedla nejedol nic. Tento rok bude mat skoro 1,5 roka a bude mat zemiakovu kasu s rybou bez kosti, vola sa tusim Pangania, ci ako, ma ju strasne rad 🙂 A medovnicky si uchmatne obcas uz teraz 😀 Samozrejme oplatky.

zuzana76
3. dec 2007

janka, skus pre nu urobit rybu- tresku zapekanu na masle, mozes vynechat sol, lebo tu by deticky tiez nemali jest a k tomu roztlacene zemiaciky s maslom a polievocku mozno zemiakovo- mrkvovu, zeleninkovu. My jedavame sosovicovu polievku mliecnu, to by som 10 mesacnemu dietatu urcite nedavala

a k tej rybe, je znacka Findus, modro-cerveny obal, su tam 2-3 ks ryb, treska, je uplne bez kosti, v jednote Coop ju mali okolo 80 sk balenie a v kauflande okolo 100 sk balenie, je naozaj super

zuzana76
3. dec 2007

geegee, kolko stoji ta pangania? vyskusam tiez a ake velke je to balenie?

geegee
3. dec 2007

mama to kupuje metre, teraz mali akciu 5 kilovy pakel po tusim 210 korun. Ale krasne masko, naozaj bez kosti a mnam mnam Ale vraj to maju aj v Lidli, ale ja Lidlu neverim 😒

kristi
3. dec 2007

geegee, to je Pangas, filety jsou moc dobre

geegee
3. dec 2007

😀 dik kristi 😀

vavka33
3. dec 2007

Nasa lea bude mat na Vianoce 11 mas.a dostane rybku len tak udusenu na vode so zemiackami,taktiez oplatky a dam jej ochutnat kapustnicku s rezancami. 😉

emjee
4. dec 2007

vlasa • 1d • Včera o 10:53
mamicky poradte,co ste dali vasim drobcom na stedry vecer papat?neviem,co mozem mojmu 7mes pokladu uvarit.

junovka • 2d • Včera o 12:19
...ja tiez dumem 😒 ...musim pozriet do mojich"receptov", este k Vianocnemu menu som sa nedostala 😀 😀

dadulik75 • 3d • Včera o 12:25
nuz tak to sme na tom jednako aj ja rozmyslam

zuzu13 • 2d • Včera o 14:56
hmm, no 7 mes. asi klasika mliečko a hajde spať...ale ak večeru tak niečo ľahké a mini porciu, nech ho v noci nebolí bruško/vývar so zeleninkou, mäsko so zemiakmi.../

petruska77 • 1d • Včera o 21:05
preco musi mat 7-mesacne babo nejaku specialnu veceru? moj maly bude mat na vianoce takmer 10 mesiacov a nevidim dovod dat mu nieco ine ako kasu... ako kazdy iny vecer...

certica • 1d, 22tt • Včera o 22:02
suhlasim s petruskou. ja by som sa nad niecim takym v zivote ani nezamyslela, neprecitat si to tu 😀
ved tych vianoc a stedrych veceri hadam este zazije dost... 😉

monkula • 2d • Dnes o 00:03
Súhlasím s Petruškou a čerticou, načo špeci menu? Chiarka bude mať 11 mesiacov a ako písala Petruška, dostane svoju milovanú kašičku a bude spokojná...

Jarko papal kapustničku až ako dvojročný a šalátiku tiež tak pomenej, predsa len majonéza... A najviac mu aj tak chutia cereálie s mliekom a Chiarke už tiež začínajú chutiť, tak nešpekuluj a daj malej, načo je zvyknutá, aby si celé Vianoce nemala pokazené bolesťami bruška...

Inak, pekné meno-Bianka a jéééj, aj ja bývam v MA 😵 😵

emjee • Dnes o 07:50
ja este nemam deti, ale tiez by som neexperimentovala, ak nemienite stravit sviatky na pohotovosti

vlasa
5. dec 2007

dik za odpovede,ale ja som myslela,ci moze varene file a pyre,a nieco podobne,samozrejme,ze nedostane kapustu ani maj salat.to my ani nemame.my mame pstruha,zemiaky a sosovicovu polievku.monkula,byvam vo vysokej,nie v ma,iba okres malacky. 😉 😉

fifa
5. dec 2007

ja si tiež myslím, že to dietatko by nemalo ešte žiadnu kapustnicu a pod. , ale jedna vec je istá, že bude s nami sediet pri štedrovečernom stole a bude chciet ochutnávat to čo my, takže tú rybku bez kostí a kašu -zvlášt pre malého pripravím, nakoniec ho dokrmim mliečkom a bude večera 🙂

ajdaaa
5. dec 2007

ja bych se poradila s doktorkou a dala dedatku na co je zvykle a určite bych nenexperimentovala 🙂

monkula
5. dec 2007

vlasa, vo vysokej mám pár bávalých kolegýň 😉 😉

eleanor911
6. dec 2007

ahojky,nevím jak moc přikrmuješ,ale já bych dala třeba kuřecí polévku a br.kaši s kousky kuřecího masa 😉

vlasa
6. dec 2007

monkula,my sme sa sem pristahovali z ba,byvame tu cca 10rokov,ale nepoznam vsetkych.ale baby v mojom veku hej-33 😒

monkula
6. dec 2007

A ako sa vám tam býva? Vraj je tam otrasné spojenie...No, tá jedna kolegyňa má už veľké deti, a má tak okolo 35 a tá druhá má asi tak ako ja, 25

ervotoc
6. dec 2007

a o čo pride ked mu z toho stola nedas nič?mozno o zbytočne bolesti bruška,mozno o kopec zbytočnych moznych problemov,das mu aj čokoladu pretoze je Mikulas ,troška na zamyslenie 😵

haluskacz
6. dec 2007

stedrovecerni menu bych nijak zvlast neresila. Ja rocnimu diteti taky nedam nic z tech veci, co proste nejsou pro nej. Rozhodne ho nebudu ladovat bramborovym salatem... dam mu pekne bramburky, zeleninku a kousek kureciho masa.

len
6. dec 2007

Já si pamatuju, jak naši vezli tehdy asi čtyřletýho bráchu na pohotovost, protože spolknul kost z opravdu pečlivě probrané ryby... A dostali tehdy příšerně vynadáno, že takhle malé děti prostě rybu nesmí za žádných okolností, i kdyby byli rodiče tisíckrát přesvědčení, že v ní žádná kost není... A já teda nevím, jak vy, ale já i když si dám rybu, o které se tvrdí, že nemá vůbec žádné kosti, vždycky v ní minimálně jednu-dvě kostičky najdu, náhoda je blbec ☹

haluskacz
6. dec 2007

ja bych takhle malym detem taky rybu nedala. Teda ja jim ji nedam 😀 Mozna leda trochu polivky, ale stejne to asi nebudou chtit.

milhaus
6. dec 2007

jaj ryby nechcem prave kôli kostiam ale rybie prsty si dam
ja budem robit kyslu kapustu a druhe udene mäso a zemiaky, mala ale nema moc kapustu rada tak dostane asi iba to druhe

len
6. dec 2007

Já jenom reagovala na to, že docela dost holek rybu pro dítko plánuje 😉 Ale je to jejich věc, riziko i zodpovědnost, já jenom vím, že po té zkušenosti z dětství svému dítěti taky rybu hooodně dlouho nedám 🙂 Vlastně ani tu rybí polívku, sice do ní rybu opravdu pečlivě obírám, ale vždycky nějaká kostička proklouzne...

haluskacz
6. dec 2007

len,
to je fakt, ze by se kosticka mohla i v ty polivce najit... no jeste uvidim, loni jsem delala polivku z extra kupovanych vnitrnosti a hlavy, takze tam opravdu zadne kosticky nebyly.

len
6. dec 2007

No, já ji vařím z té ryby, co pak máme k večeři, takže se tam může vloudit kousíček kosti nahoře od páteře (možná by mohl i z té kupované, kdo ví, jak tu hlavu ukrojí)... Fakt poctivě obírám, ale občas to prostě neuhlídám ☹

vlasa
6. dec 2007

monkula,nieje to nic moc,to spojenie je fakt otrasne,usla by som odtialto.kolegyna z malaciek pride domov skorej,ako ja a ma castejsie spojenie 🙄 inak pytala som sa doktorky,a varene file a pyre kludne drobci mozu papat.aj v hippikoch su ryby.aj ked sa tych kosti velmi bojim.asi zostaneme pri klasike,nejakej zeleninke.aj tak mame 10kg 😀

vesi
6. dec 2007

kočky rybacu polievku môžete nabrať cez husté sitko, cez ktoré prejde lenšťava a povyberať do nej zeleninku, budete síce ako popolušky, ale je to istejšie pre detičky 😉

jejke
7. dec 2007

No u nas sa do kapustnice pridava cestovina"domaca tarhona"
a tu male deticky hadam mozu, s troskou kyslej polievky neuskodi.
Moj maly mal 10 mesiacov a nepresvedcili sme ho na kuraciu ked videl ze my jeme kapustovu 😉 Musel okusit cosi nove 😀
Co sa maku tyka, bacha na to,je to silny alergen(MAK)odporuca sa az po dvoch rokoch.. 😒

maca793
8. dec 2007

ahojte podelím sa so skúsenosťou. keď mali dvojičky 10 mesiacov, boli vianoce. ja som im uvarila zeleninovú polievočku, druhé zemiačiky s ugrilovaným kuracím mäskom a rybkou, pravdaže so mdávala pozor, aby tam neboli kostičky. ku tomu mali zeleninový šalátik-mrkva, karfiol, brokolica, pórik-všetko uvarené vo vode. a schuťou to všetko spapali.