Stojí pokazené vajíčko na hrane?

elzena2
4. mar 2019

Co je pravdy na tom, ze ak vajce po ponoreni do vody stoji na dne akoby zvisle, tak nie je cerstve? Vraj pokazene vyplava hore (lebo je vnutri viac vzduchu), ale ze cerstve lezi horizontalne. Su tie "stojate" vajcia este OK (ak nesmrdia)?

denae
4. mar 2019

@elzena2 no, mne vajce ešte nikdy nestálo, ale v každom prípade by som už také rovno vyhodila. Pre istotu...

elzena2
autor
4. mar 2019

@denae A skusala si ho niekedy polozit do nadoby s vodou? Mne bol poradeny tento tip a odvtedy skusam, ale mam pocit, ze to by som asi zakazdym mala vyhodit. Tak teraz neviem, ci sa tak stare vajcia predavaju alebo ci to je blbost...

elzena2
autor
4. mar 2019

Inak, teraz pozeram, ze som to zle napisala, vajce vlastne nema hranu, ale tak snad je to zrozumitelne, ako som to myslela.

simsalabim
4. mar 2019
17juraj17
4. mar 2019

@elzena2 Najlepsie to zistis ked postavis vajce na hranu v rohu gulateho akvaria. 😝 Nie vazne. Najlepsie je rozbijat vajcia samostatne do pohara a po jednom pridavat kam potrebujes. Takého testovanie sa opati iba ak mas vajcia z domáceho chovu ale i tak dostanes vajcia zhruba j jedneho obdobia. U kupovaných by som obavy nemal ked vidis datum spotreby atd... Podla mna je to zbytocne komplikovanie zivota.

osky
4. mar 2019

@simsalabim jeeeej super pomocka.vdaka

elzena2
autor
4. mar 2019

@simsalabim dakujem, no ja mam podla tohto 10-12 dnove. A co s tym teraz? Ak nesmrdia, tak este nie su stare? Mozem z nich varit?

17juraj17
4. mar 2019

@elzena2 Jasne ze mozes. U nas ked kupime 30 vajec tak ich fakt nespotrebujeme do 10 dni. Ak ich mas normalne uskladnene a nie na radiatore tak su na 99 percent dobre

simsalabim
4. mar 2019

@osky @elzena2 netreba dakovat mne, jeden klik a google mi to prezradil 😉 Cerstvost vajec ma nikdy nenapadlo tetsovat, pouzivam cuch, zrak a zdravy rozum.

lucpro1
4. mar 2019

@elzena2 ak nesmrdi, tak ho nemusis vyhadzovat, este by pokazene nemalo byt

evittam
4. mar 2019

@simsalabim Niektoré zeny sa musia fakt nudit.😁😉

elzena2
autor
4. mar 2019

@evittam niektore zeny nevedia varit ;)

evitka83
4. mar 2019

@elzena2 ja tak testujem vajcia. Pokisl stoji na dne pouzijem, pokial sa odlepi od dna, vyhadzujem

evittam
4. mar 2019

@elzena2 Akoze ak netestujem vajcia ako ty tak neviem variť?😂😂😂🤣

elzena2
autor
4. mar 2019

@evittam boze...ja neviem varit, tak preto sa pytam taketo veci

evittam
4. mar 2019

@elzena2 Aha. No proste to vajce rozbi a ak je konzistencia a vona v poriadku tak je to ok
😉 Nikdy som takto vajcia netestovala.😉

romiada
5. mar 2019

Celkom poučne👍...budem vajciam robiť potapačsky kurz kym ich kydnem do praženice🤣
A nemožem si pomoct ked som si prečitala prispevok
@17juraj17 tak mi napadla taka prupovidka Lavorovy test vajec pre mužov keď sa vracaju odniekadiaľ domov k žene svojej. Keď padnu ,super, keď plavaju, zle je! Takže vidim že to plati na všetky vajcia bez vyhrad!🤣🤣

17juraj17
5. mar 2019

@romiada Ty si koza 😂😂😂 No bohuzial by to mozno fungovalo. Samozrejme lavorovy test by sa dal pouzit aj na to ci uz je cas vymenit chlapa za mladsieho. Ak plavu tak su bud stare/pokazene alebo uz vyfucky.

denae
5. mar 2019

@elzena2 však vložené do hrnca s vodou mi nestálo, rozumej - neostalo v zvislej polohe. Ale podľa obrázku @simsalabim som sa aj ja poučila, nemusím hneď vyhadzovať...