Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Strava 8 mesačného dieťatka

indira
3. júl 2012

ahojte mamicky,,,,som mamicka 8 mesacnej dcerky ktoru stale dojcim ,len sa my zda ze uz sa my neplnia prsniky lepsie povedane jeden kedze od malicka papa iba z jedneho druhy odmietla este ako batola,chcem sa spitat ci jej mojej mliecko dostacujuce niekedy sa budi cez noc ale to iba ked je smadna ,papa vyzivy .
skusala som jej davat polievku ale to odmieta ,vcera som jej spravila na vecr kasu tiez to odmietla spravila kyslu tvar 🙂 🙂 .
kolko ma 8 mes babo ma mat kg zajtra idem doktorovy tak som zvedava kolko pribrala ,,vcetci okolia vravia ze je baculka no mne sa zda ze vela nepribera
pije tekutiny caj malo ale viac take z obchodu co su mrkvove stavy a tak to jej chuti .
dakujem vsetkym mamyckam za radu 🙂 🙂 🙂

indira
autor
3. júl 2012

@katren no to viem ze by mala radcej vodu ale ona to nechce a zase nemozem nechat aby nemala tekutiny ked je tak teplo

zunolu
4. júl 2012

Ahoj moja má síce 9 mesiacov ale to nieje taký rozdiel v ôsmich vážila 7700gr ale fakt sa tým neriaď každé dieťa je iné - skúšala si jej do stravy pridávať MM ? možno jej polievka alebo kaša bude takto chutiť viac. Stále dojčím a malá papá takmer všetko a tiež sa mi v noci budí aj trikrát, prsia sa mi tiež už nenalievajú tak ako predtým ale malej to stačí teraz už tiež priberá trošku pomalšie. Ak prospieva a nechudne nerob si zbytočné starosti v tomto veku sa deti začínajú viac hýbať tak nepriberajú tak rýchlo ako doteraz . Aký čaj jej robíš ? ani moja nechcela klasický pije len granulovaní H..P neviem či si skúšala a skús jej šťavy riediť aby si zvykla že nebudú také sladké a pomaličky sa naučí piť možno aj vodu

indira
autor
27. júl 2012

@zunolu ahoj iba teraz som si vsimla spravu ,,moja ma 8 mes na druhy tyz 9 mes vazi 7 aj daco co je dost malo moja starsia dcerka mala viac nez ona rozmyslam ze prejdem na sunar ale ako ostavit ked sunar odmieta ,,,,,,,,pije granulovy caj fenikel hipp ale malo kedze stale odmieta vodu som jej skusala nechce
ked sme boli na kontrole doktor povedal ze je vsetko ok aj vaha ,lenze ja som snou stale a velky rozdiel na nestal.
vyzivy co jej davam zje viac ovocne ako mrkvove max 3 lyz a dost a zelenina je nahlavnejsia ale ako ju donutit aby papkala ,,,

zunolu
28. júl 2012

@indira Ak ti Dr. povedal že je to v poho tak sa tým zbytočne netráp každé dieťa je iné ak staršia vážila v jej veku 8 kg neznamená to že musí tak vážiť aj tá mladšia moja neter nebola v 9 mesiacoch tiež ťažšia vážila niečo málo cez 7 kg a je v poho zdravá teraz má 1,5 roka a krásne to dobehla. v tomto veku už deti priberajú pomalšie moje zje všetko čo vydí a za dva mesiace pribrala len necelé kilo. Ak nechudne je podľa mňa škoda odstavovať od MM. Feniklový čajík nechutí bohvieako ani mojej skús inú príchuť možno jej zachuťí viac . Dávaš jej len kupované výživy ? - tie ani moja nechce, zie mi lem doma čerstvo uvarenú zeleninu, samozrejme bez soli s nejakými bylinkami a rascou, mäso a uvarený žĺtok pečivo, biely jogurt s nejakým ovocím ... Skúšala si jej do jedla pridať MM? možno to pomôže. Ja viem že ti poznáš svoje dieťa najlepšie ale skús trošku zmeniť jedálniček možno sa rozpapá a začne priberať.

indira
autor
28. júl 2012

@zunolu miesto feniklu by som jej mohla dat aj ovocne cajiky su vseliake skusim jej kupit a uvidim ci to bude pit.
kupujem jej vyzivy mix ale ako som pisala zje iba viac jablkove banan a piskotove a take ,dala som jej uz aj jogurt to spapala.vcera som jej spravila pire to zjedla ,ale polievku nie .

zunolu
30. júl 2012

@indira Ahoj chce to len skúšať ovocné čajíky sú chutnejšie ako feniklový ja ho svojej už ani nedávam má potom vetri a občas ju aj po ňom bolí bruško, ovocný čajík mi pije o stošesť Skús a ak tvoja dcérka nije naučená na polievky len na výživy asi to bude chvíľku trvať kým ju zie. Skús jej zmiešať mrkvu s jablkom alebo banánom prípadne inú zeleninu s ovocím možno si na zeleninu takto zvykne a zie ju.Uvarená mladá mrkva je sladká ja malej dávam aj hrášok či kukuricu - tie sú tiež dosť sladké tak sa môžu tiež zmiešať s ovocím. Skús jej dávať jesť zo svojho taniera, možno keď bude teba vidieť že ješ bude chcieť aj ona u mojej to zaberá 🙂

reanda
30. júl 2012

@indira a ako dlho uz malu prikrmujes? moja ma devat a pol mesiaca a tiez dojcim, prikrmy jej ale chutia, ma ozaj dost siroku skalu jedal, ktore jedava a aj tak sa mi zda, ze to ma dost jednotvarne, neviem si predstavit, ze by sme boli iba na vyzivach... co vsetko si jej uz skusala dat papat? pyre, myslis zemiakove pyre? to sa da urobit na tisic sposobov, zakazdym s inou zeleninou... melka napr. miluje tiez cestovinu - sliziky, so zeleninou, najma s cukinou.. polievky jej ani nerobim, to moc nechce, lebo sa jej to zle papa, take tekute... robim jej radsej kasovite jedla, radsej zeleninu nahusto a pomackanu, ako polievku... a co sa tyka pitia, tak nepije vobec nic, okrem par glgov vody, co sa jej obcas podari, moc jej pitie technicky zatial nejde 🙂 .. takze pije iba materske mlieko a staci jej to..
podla mna by bola hlupost teraz dieta odstavovat a davat umele mlieko, hlavne ked ho nechce.. radsej popracovat na tej tuhej strave a skusat, co malej zachuti
co sa tyka plnych prsnikov, tak mne sa teda "neplnia" uz vobec 🙂 .. su makke stale, ale napriek tomu ma mala vzdy co pit a to sa dojci casto
sedem kil aj daco v 9 mesiacoch je dost, ved aj lekar ti povedal... moja mala v 9 mes. 9 kil a doktorka pindala, ze je tucna 😉

indira
autor
31. júl 2012

@zunolu keby si bola ochotna a mat cas par receptikov na moju ip spravu pre malu bola by som ty vdacna dakujem 🙂