Strava na dovolenke pre 11 mesačné dieťa. Čo vziať?

zmrzka333
21. jún 2009

ahojte riesim otazku stravy pre mojho 11 mesacneho syna. Papa sčasti mixovane a sčasti pučené kašičky a neviem ako to riešiť na dovolenke s all inclusive. Poradite niektora čo mate skusenosti?

pepies
21. jún 2009

ahoj, my ideme na dovolenku s desatmesacnym o tyzden a mixovana strava bude musiet pockat. beriem si so sebou kupovane vyzivky + moje prsia 😉

katy1979
21. jún 2009

zmrzka my sme byvali v apartmanoch takze veceru som mu robila. vacsinou ryzovu kasu s ovocim a na obed sme sa chodili najest takze sme mu vzdy nieco vybrali co bolo ako tak vhodne a popucili uz na tanieri a masko nakrajali nadrobno.zemiaciky alebo dusenu zeleninu a tatovi vyzieral aspon kusok nejakej kuraciny. neboj od hladu neumrie. vzdy sa nieco vhodne pre neho najde. ak ides letecky tak vyzivy su dost tazké.
malý mal presne rok ked sme boli na dovolenke.

zmrzka333
autor
21. jún 2009

dik kocky nas bude mat rok a 2 mesiace lebo planujeme ist v septembri, tiez som to chcela urobit tak ze mu dam nieco z toho co bude mat na veceru plus moje prsia a zoberiem aj vyzivky. Ideme letecky takze vaha je dost podstatna ale nevadi ja a muz nepotrebujeme vela veci takze a koniec koncov plienky kupime aj tam. a na veceru mu budem zarabat kasu a ovocie mu tam nastruham zoberiem si sklenene struhadlo a je to.

pepies
21. jún 2009

zmrzka a kam idete? urcite vyzivky kupite aj tam, zopar zoberiete, vsak ich netreba vela, a kasa je lahucka .........

zmrzka333
autor
21. jún 2009

pepies do turecka

pepies
22. jún 2009

zmrzka tak to by urcite nemal byt problem kupit tam vyzivky.
len si spominam, ze ja ked som bola v Turecku, mali sme hotel dost od ruky, nikde blizko nebol ziaden supermarket, az v meste Marmaris, ale samozrejme sme ani nic nepotrebovali, kedze sme boli 2 kamaratky bezdetne s all-inclusive 😉
na Tvojom mieste by som si zistila priamo v CK, cez ktoru idete, ze ako daleko je supermarket + nakukni do temy o dovolenke v Turecku, ktora tu je a opytaj sa bab, ktore tam uz boli ........ 😉

zmrzka333
autor
22. jún 2009

pepies uz som tm nakukla a dozvedela som ze sa daju kupit aj tam, takze pozeram tie hotely co su blizko obchodov pripadne mesta. Ale aj tak dakujem za radu 😀

dianga
22. jún 2009

zálezí velmi na tom ako je dieta zvyknuté. moj Davide mixovane vzdy odmietal tak som pucila vidlickou a bolo po probleme.... uz papa aj sam, aj ked niekedy rukami a niekedy este pyta cicik, ked mu nechuti normalna strava a tak nemam pocit ze by mu nieco chybalo....

pepies
22. jún 2009

dianga len Ty uz mas velke dietatko, takze je to v pohode, lebo od roka papaju deticky uz prakticky vsetko, ale s takym mensimi je to trosku "komplikovanejsie".
nas malicky papa vsetko, co nezje jeho, ci domace mixovane, ci kupovane vyzivky...............
ja beriem urcite vyzivky, bo ak budeme cele dni prec, urcite sa mi nebude chciet varit tam pre maleho, tyzden vydrzime na vyzivkach, ovoci a samozrejme materskom mliecku, ktore ma aj tak zo vsetkeho najradsej 😉

danulik
22. jún 2009

my tiez balime frutapury a mliecko mame 🙂 zvysok sa uvidi.. rano nejake pecivo a ak bude cas, uvarime obed (ale my mame apartman, takze to sa da)..

janka_pn
23. jún 2009

my ideme s 9 mesacnou a berieme zopar vyziviek plus kasu plus ciciky 😉 , zvysok zaobstarame tam. banany, roztek, dake keksiky ... beriem aj daky struhak ak by bolo treba

tina_
23. jún 2009

no my tak podobne,
hoci my ešte keksiky, rožky a piškoty nejeme, kvoli vajičkam, lebo mala je potencialny alergik, tak davam pozor...
Tiež beriem vyživky, kaše, seba 😀
Len neviem, ako s mäskom, lebo tie vyživy s mäsom veľmi nechcem davať. Doma vždy uvarím mäsko na kocky, rozmixujem aj s vývarom a dám do formy na ľadové kocky zmraziť. A potom už len dávkujem tak po 4 kocky. No tú cestu mi to zmrazené aj tak nevydrží a či tam bude riadny mrazák v apartmáne alebo len výparník, netuším....

katy1979
23. jún 2009

tina myslim ze sa nemusis obavat vyziv s masom. informacie pre alergikov su na kazdej vyzive takze vajickam sa urcite da vyhnut. ja doverujem aj masu ktore je vo vyzivach.

pepies
24. jún 2009

tiez si myslim, ze vyziviek s maskom sa netreba obavat 😉

babatko88
24. jún 2009

ahojte, no my sme boli s ani nie 11mesačným synčekom minulý rok v turecku na all inclusive, zobrala som len mlieko a čaje a ostatné papal s nami, čo bolo... a v pohodke

adulik23
24. jún 2009

zmrzka - my sme sa prave vratili z turecka a v nasom hoteli v jedali bol "dietny kutik". bola tam vselijaka varena zeleninka + tam bol kutik s ponornymi mixermi a mikrovlnkou na ohrievanie hippiek.
zisti si v cestovke, ci nieco podobne nebude aj vo vasom hoteli. 😉