Strojčekové pečivo. Poraďte recept na cesto

sisa79
17. okt 2008

Prosim, mate nejaky osvedceny recept na cesto na pripravu strojcekoveho peciva... aby boli keksiky krehke, nie tvrde a aby cesto bolo nie prilis tvrde, aby som nepolamala strojcek ... dakujem pekne... Slavka

matica2
17. okt 2008

moja mama robí strojčekové pečivo z receptu na vanilkové rožky

mimikyky
17. okt 2008

ja robím tieto, už dllllhe roky, a sú super...........a samozrejme vhodné do strojčeka 😀
veľmi dlho vydržia,nestvrdnú

5 zlatých klasov
650g hladká múka
2 palmaríny
250g práškový cukor
1 vajce

do polovičky dávam kakao 😉

ufo
17. okt 2008

a ja robím tie isté len tam nedávam vajíčko ale pridám buď kokos, kakao, orechy sú super

holly1
18. okt 2008

co jsou to zlaté klasy a palmaríny? 🙂

sisa79
autor
18. okt 2008

Dakujem pekne za odpovede a typy, urcite vyskusam... zlate klasy su nieco take ako puding v prasku a palmarin je tuk na pecenie a plnky.Pa. Slavka

bibula
19. okt 2008

mimikyky-opacim-diky pa 🙂

emjee
4. dec 2008

alex3 • Včera o 10:22
dobrý deň,
dostala som taký vytláčací strojček na pečivo zn. Makro a neviem ako do toho zarobiť cesto. Nemáte niekto recept? ja som nejaké našla, také staršie ale aj keď som to dokázala s toho vytlačiť tak mi to tam ostalo prilepené, takže treba asi časi redšie. Vopred ďakujem

martina21 • 1d • Včera o 11:30
Ahoj mam kucharku mojej maminy a ta tu ma recept na mlyncekove susienky, robila to v mlynceku na maso na ktory dostala take nadstavce cez ktore to cesto preslo tak to mozno pjde aj tebe vyskusaj, su vyborne

250 g práškového cukru
500 g masla
750 g hladkej múky
2 vanilkove cukre

vsetko sa spolu vymiesa susienky podavas na vymasteny plech a po upeceni mozes obalit vo vanilkovom cukri

nanika
8. okt 2009

Baby, treba dat pozor, je strojcekove pecivo, to je z lisu na susienky, akoby injekcia a potom len formicka, ktora sa montuje na masovy mlyncek. Nedavajte na lis recepty pre masovy mlyncek, lebo to cesto ma uplne inu konzistenciu a neda sa to cez ten lis pretlacit :( Ak mate nejaky vyskusany do lisu, hodte sem, hladam inspiraciu ako upiect nieco, co neda moc roboty, diky 🙂

laluchova
9. okt 2009

35 dkg hladké mouky, 20 dkg másla ( stela ), 1 vejce, 8 dkg cukr moučka, 2 vanilkové cukry, půl čajové lžičky prášku do pečiva , tuk na plech

skúste toto dá sa tam aj pridať kakao tak 2-3 lyžice

laluchova
9. okt 2009

35dkg hladkej múky,8dkg práškového cukru,20dkg masla/moze byť tuk na pečenie/,1vajce,2xvanilkový cukor,1/2ČL prášku do pečiva,tuk na vymazanie plechu/je potrebné aby cesto ostalo na plechu/ Podľa chuti môžete pridať do cesta kakao,kokos ,škoricu,mleté oriešky podľa chuti.

kaleilah
10. okt 2009

laluchova-dnes jsem dělala něco podobného:30dkg hl.mouky, 22 dkg másla, 1vejce, 8dkg cukr moučka, 1 van.cukr-takže víc másla a míň mouky a nešlo to. když jsem to vytlačila, zůstalo to v tom strojku, neodlepilo se to vůbec naplech, to těsto je hrozně husté. ☹ potřebuju opravdu recept kde by bylo těsto řidší, aby se to vůbec vytlačilo, jinak chuťově moc dobré, dělala jsem to nakonec cukrářským sáčkem, ale makačka jak blázen, jsem u toho protlačování skoro vytlačila i malou 😀

shaden
12. okt 2009

recepty z navodu pre strojcek Ampia-Biscuits, Marcato

zakl.cesto: 35-40 ks
300g muky, 180g masla al. margarinu (hera , visa ap.) 70g pr. cukru, 1 vajce , 1 KL vanil.cukru, stipka soli
postup:
dokladne vymiesame maslo s cukrom, az kym masa nie je uplne hladka, pridame vajce a po troske muku, vanil.cukor, stipku soli a miesame az pokym nie je cesto jednoliate. nesmie sa lepit. keksy musia byt kladene, resp. vytacane priamo na plech. plech nevymastujeme a kladieme do vopred vyhriatej rury. doporucena doba pecenia 15-20min pri teplote 170-190 C

moje poznamky k receptu:
pridat 3 mensie hrste kokosu, vytlacat mensie kolaciky su lepsie aj krajsie, pri peceni davat pozor !!!!!!!!!
same kakao do zakl.cesta nie je chutne , lepsie ak pridam aj ml.orechy , len tak od oka som pridavala

citronove keksy
do zakladneho cesta pridat nastruhanu koru z 1 citrona - neskusala som

cokoladove keksy s orieskami
zakl.cesto + 40-45ks lieskovych orieskov, 1PL kakaoveho prasku
aby sme odstranili supky z orieskov na niekolko min ich ponorime do horucej vody, po odstraneni supky ich nadrobno posekame a pridame k ostatnym surovinam a vypracujeme cesto

strasne davno som ich nerobila , ale pokial sa pamatam tak to islo lahko, snad ti to pomoze, ozvi sa ako si dopadla

nanika
28. okt 2009

Dostal sa mi konecne do ruk nas stary strojcek ceskej vyroby 🙂 Tu je recept na zakladne linecke cesto, je presne do strojceka, tvarne, netreba mazat plech:

250 g hladkej muky, 140 g masla (ja som dala Palmarin, mozno je to s maslom tuhsie, neviem), 70 cukru, 2 zltky, troska citronovej kory (nemala som), trosku vanilkoveho cukru (nechcelo sa mi nacinat sacok, taktiez som nedala)
. Nechat odlezat hodinu v chladnicke. Piekla som na priemernej teplote, ako akekolvek susienky, ale radsej o trosicku slabsie, neviem ci robite hrubsie, ci tensie, takze podla zvyku a truby...

jazminn
12. nov 2010

Chcem oživiť túto tému, lebo sa bližia Vianoce a aktuálne budú aj receptíky na všelijaké vianočné pečivo. Sem s nimi!

alami
13. nov 2010

@jazminn dobrý nápad oživiť túto tému, tu je môj recept http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=33345&use... je to recept z našich rodinných vanilkových rožkov - trochu upravený aby bol vhodný do strojčeka. Boli výborné,odporúčam a teším sa na ďalšie receptíky, ktoré budem môcť vyskúšať 🙂

bianka...
14. nov 2010

Chystam sa na tento receptik,kt.robi moja znama 🙂
Prisady:
12dkg masla, 12 dkg hery, 1 vajce, 1 žĺtok, 1 vanilkový cukor, 10 dkg mletého cukru, 10dkg mletých orechov, 35dkg hladkej múky, 1/2 prášku do pečiva.
Postup:
Všetko spolu zmiešame a premiesime, dáme na 1/2hodinu do chladničky. Potom naplníme strojček na pečivo zmesou a vytláčame keksíky. Plech nie je potrebné vymastiť, pečieme 5minút na 180°C, najlepšie so zapnutým ventilátorom. Vyberieme hneď ako sa začínajú červenať, aby neboli suché.
Ešte horúce môžeme obaliť v zmesi mletého a vanilkového cukru.

alami
14. nov 2010

@bianka... tak to má tvoja známa môj receptík 😀 😀 😀 😀 😀 kuk príspevok vyššie 🙂

bianka...
14. nov 2010

jeeee 😀 😀 😀 super...mnaaam.... tak to ma od teba 🙂 🙂
vraj je vyborny...tak sa nan tesim 😵 😵 😵

alami
14. nov 2010

@bianka... daj si všetky do toho vanilk.cukru, tie u nás padli ako prvé, boli podstatne lepšie ako bez 🙂

bianka...
14. nov 2010

dakujem za radu 😀

marketa137
15. nov 2010

Ahoj, zeptam se asi úplně blbě ale mylsíte že by strojkové ško dělat i klasicky přes sáček se zdobičkou. Mam jednu která je hodně široká. Mlýnek na maso nemam a kvůli cukroví ho nechci kupovat 😒 nebo jak jinak to udělat 😉

ichbinich
16. nov 2010

@marketa137:
Zalezi od cesta. Na strojcekove pecivo byva dost tuhe, aby po pretlaceni cez strojcek drzalo tvar. Takze bud to risknes a to cesto nebudes pretlacat vychladnute, ked je tvrde, alebo ho spravis rovno trosku maksie.
Ale strojceky byvaju aj rucne umelohmotne, nemusis mat nasadku na mlyncek na maso. Teraz pred vianocami mavaju tie strojceky vsade, kde predavaju aj ostatne potreby na viaocne pecenie. Ma ich myslim aj firma Dr. Oetker, skus sa pozriet v supermarkete alebo domacich potrebach.

herminka
16. nov 2010

Osvědčený recept na cukroví přes lis na těsto od mé maminky:
56 dkg hladké mouky, 12 dkg cukru, 1 vanilkový cukr, 1 vejce, 28 dkg másla, 1 mírně navršená lžička prášku do pečiva, kůra a šťáva z půlky citrónu (vmíchat do másla s cukrem a vejci)

yvetta_13
22. apr 2011

Dievčence,odskúšala som kde aké recepty.ale tento je najlepší a cesto je perfektné.750g polohruba múka,2ks tuk Palmela,250g cukor praš,2žltka,štipka prášku do pečiva.Cesto si môžte rozdeliť na viac častí a do každej tej časti si dáte niečo iné napr.škoricu,kávu,kakao,orechy,kokos...🙂

perlaa
26. okt 2012

@kaleilah možno si mala recept na mašinkové pečivo 😉 to sa pretláča cez mašinku na mletie masa 🙂

elixia
25. nov 2012

@yvetta_13 skusala som vas recept,aj strojcek mam podobny...chutovo ok,ale boli velmi tenucke a pri vyberani z plechu sa vacsina polamala ☹ neviete mi poradit preco alebo ako docielim,aby tie keksiky boli trochu hrubsie?

yvetta_13
27. nov 2012

@elixia všetko zaleží od cesta🙂Tiež som poskušala ,až pokiaľ som došla k tomu správnemú,teraz je radosť piecť🙂

elixia
28. nov 2012

@yvetta_13 ja len nevedela co mam skusat 😀 ale dakujem,skusim asi hustejsie to cesto...

marecek4
28. nov 2012

@sisa79 a do jakého strojku-normálně na mletí,nebo jak je tady na fotce ten pístový?

ivetusik
10. dec 2014

@ufo a koľko dávaš namiesto toho vajíčka napr. kokos???