Sušené ovocie pre bábo. Dávate niekto?

ivka144
24. júl 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci davate niekto susene ovocie Vasim detickam do roka napriklad. Chcela by som napriklad uvarit cajik zo susenych sliviek. Viem, ze taketo ovocie je sladke a tvrde a lepi sa - podla toho usi byt upravena priprava jedla... Najhorsie je, ze ci sa moze pouzit take to bezne kupovan susene ovocie - podla mna je vsetko sirene, tak treba oplachnut pred pouzitim, ale aj tak, dali by ste taketo ovocie babatku? Vdaka za vsetky nazory a skusenosti.

titkovamiriam
24. júl 2008

tak susene ovocie jedine domace-marek jedol susene hrozienka az ako 2r.-tie kupovane a slivky,marhule mam domace a tie mal asi ako1,5r.inak susene ovocie nekupujem su v nom vseliake konzervanty cukor a tvoria sa pliesne,ktore su nebezpecne na pecen !!!podobne to je aj s cerealiami ktore maju susene ovocie 😠

ivka144
autor
24. júl 2008

dakujem za odpoved, no teda, ozaj maju cukor??? Sila. Musim zohnat domace...

katka2209
24. júl 2008

ivka, inac źo susenych sliviek mozes spravit taky vyvar a dat babatku ked ma zapchu, samotna susena slivka je pren tazka

danu
8. jan 2010

pimpa • 1d • Dnes o 15:34
Maminky, chcem sa opytat, ci davat detom susene ovocie. Takto v zime mam pocit, ze je to s ovocim tazke. Stale len jablka a hrusky, no a citrusove plody, co nie su celkom vyhrou. Zacala som davat Patkovi susene slivky, den predtym ich namocim do vody a oni cez noc "oziju" a potom ich pekne spapa. Ake mate skusenosti? 😉

zuza.m • 1d • Dnes o 15:37
ahoj mne patko papa sušene ovocie ale nejako som to prestala davat ked že som si prežitala že ich treba umyvat.a napriklad taky ananas na napisany že je presladeny tak že neviem či to je vhodne.ale inak mu to chuti aj hrozienka aj ananas.keby mam sušičku na ovocie tak mu doma usušene určite davam.

pimpa • 1d • Dnes o 15:41
jeeej, aj ty mas Patka? To je zlate 😅
no ja som nasla zatial iba slivky, marhule a hrozienka, co nie su "presladzovane" alebo "kandizovane" tak tie ked namocim na noc tak sladkost sa z nich vymyje. Ananas neviem ci dam. A potom ma este napadlo ze cez zimu aj dzusy mozu nahradzat ovocie 😉

vinifera • 1d • Dnes o 15:47
Súhlasím so zuza. m. Pokiaľ by som mala doma vlastnú sušiaren tak by som v pohode dávala. Inak asi nie. Ved to sušené ovocie z obchodu je tak sladké, že mám problém to zjesť ja. 😝

pimpa • 1d • Dnes o 16:04
ja ked som po namacani ochutnala tie slivky tak praveze neboli moc sladke 😉 asi zalezi od vyrobcu, ale pred namocenim boli dost sladke, to je pravda 😔

zuza.m • 1d • Dnes o 17:27
no mne sa to ovocie pači nahrada za sladkost ako že by to malo byt zdravšie.ale ekd som sa dočitatal aže to treba oplachovat tak som si predstavila ako po tom behaju myši ked sa to suši tak som povedala dost.a take oplachnute a rozmočene aby som nosila v kabelke sa mi moc nepači.inak slivky su fajn na kakanie.ked je zapcha

pimpa
9. jan 2010

tie slivky fakt sposobuju caste kakanie 😀 😀 😀

zuza.m
9. jan 2010

to ano lebo sa doporučuje aj menšim detom čo maju tvrde kakanie davat slivkovy odvar.

tajava
14. jan 2010

a co poviete na susene ovocie v bio kvalite? tam by mali byt dodrzane "bio postupy", nie? nasmu malemu davam susene brusnice a slivky a celkom mu to chuti. Sice mu to davam s mierou, max. dve slivky denne a par brusnic, hlavne som chcela trosku ozivit ovocny jedalnicek, kedze citrusy este nemoze (kvoli podozreniu na atop. ekzem) a davam dookola jablko, hruska, banan ☹

lucia375
14. jan 2010

Bio sušené ovocie je super. Keby to tak este môj syn chcel jest bola by som fakt rada. Jasné že s mierou. Do roka by som ich urcite nedavala, kôli tomu aby sa babatko nezacalo drhnut. Radsej cerstve.

hanifca
12. dec 2017

Existuje aj lyofilizované sušené ovocie (sušenie mrazom) takéto ovocie si zachováva vitamíny aj minerály a

hanifca
12. dec 2017

Lyofilozavane ovocie obsahuje len cukor, ktorý je v ovocí prirodzene obsiahnutý, je bez prídavku rôznych konzervanov...