Tefal ACTIFRY. Aké máte skúsenosti?

nanku
7. nov 2009

Mate niekto skusenosti s pouzivanim tejto fritezy? Uvazujem o jej zakupeni a zaujimalo by na ci stoji za to ju zakupit. Dik

ronja0013
10. nov 2009

máme tefal actifry a používame ju veľmi často kedže zbožňujeme hranolky a tam sa naozaj urobí kilo hranolčekov na dvoch lyčiciach oleja a chutia výborne. taktiež sú odtial výborné grilované kuracie stehienka bez akéhokoľvek olej a len s nejakým korením podľa chuti chutia naozaj výborne chrumkavo ako grilované a sú urobené za ovela kratší čas ako pri pečení v rúre. je tam aj pár ďalších receptov priložených pri výrobku ale tie sme ešte nevyskúšali .vo všeobecnosti odporúčam 🙂

nanku
autor
10. nov 2009

Este by ma zaujimalo ci naozaj neprepusta pachy ako je v popise. Mame totiz kuchynu spojenu s obyvackou a ked nieco peciem tak sa neviem dovetrat.Dik za odpoved

lukika
23. nov 2009

Ahojko! Aj ja premýšľam nad kúpou fritézy. Chcela by som sa spýtať či v tej Actifry sa dajú smažiť aj jedlá na väčšom množstve tuku? Napríklad rezne? A hranolky potom iba na tých 2 lyžiciach ak by som to potom vyliala? Dík

liana
28. nov 2009

ronja a tebe sa tam zmestí kilo hranoliek? my dávame zatial len mrazené ale kilo sa nám tam nikdy nevošlo, tak 700 g najviac. ale rodina skonštatovala že sú lepšie na žalúdok a teraz u nás hranolky fičia k telke kedykolvek lebo netreba tú fritezu pracne cistiť. ale ja este nemám odhad kolko tam tie hranolky nechať, lebo 40 minút je asi málo lebo nie sú až také chrumkavé a viac sa bojím nechať. ty kolko nechávaš?

zuzuxx
25. dec 2009

Nam doniesol Activfry fritezu jezisko 🙂 Uz sme ju aj skusali, opekane zemiaciky a kuracie kridelka bez tuku. Vsetko bolo faaajne chrumkavucke a velmi chutne. Odporucam 😅

zuzuxx
25. dec 2009
tanaba
26. dec 2009

aj my ju mame. Mali sme body z metra, tak sme vyuzili, ze bola lacnejsia a kupili. Zemiacky robime aj my a zatial som skusala len kuracie stehienka a boli mnam.A obed navareny raz-dva.

mukky
29. dec 2009

ahojte,aj mne sa pozdavala,hoci hranolky už roky peciem v rure..len tak som si naštudovala čo to je..ale po prečitani tohoto clanku neviem..

http://domacnost.sme.sk/c/4843885/tefal-actifry...

liana
30. dec 2009

tiež som čítala ten článok a bola som rozhodnutá nekúpiť. a predsa som kúpila. robíme v tom všeličo, nielen hranolky a hlavne vtedy ak nie je čas vyvárať. ak chceš v tom variť slávnostné obedy tak neodporúčam, ak však nemáš čas striehnuť nad hrncom a minúť kopec oleja tak si ju zadováž. samozrejme že hranolky ako z MC Donalds to nie sú

zuzuxx
30. dec 2009

ten clanok je o nicom, je to len subjektivny nazor... mne sa najviac paci zeleninka, ktoru v tom robime, kedysi taku robili v ikei... je fakt skvela, mnam mnam

ketyh
7. jan 2010

ahojte... my sme tiez fritezu dostali pod "stromcek" 🙂 Hoci je veelikanska a moja kuchyna mala,je tu trocha problem, no hranolky a opekane zemiacky z nej boli vyborne. Mrzi ma ze sa v nej neda vyprazat syr ☹
Baby co s nou mate skusenosti nemohli by ste sem hodit 1-2 odskusane recepty z masa? dakujem

tanaba
8. jan 2010

ja som zatial robila z maska len kuracie stehna 🙂
Hladala som recepty a nasla som

http://diskuse.dama.cz/d.php?d=6547

ketyh
8. jan 2010

tanaba dakujem za link, skvelee recepty 🙂

tanaba
10. jan 2010

neni za co.
Vcera som skusala kuracie kridelka z tych receptov a boli vyborneeeeeeeeee

ketyh
2. feb 2010

ja som robila pangasa po cinsky a bolo to mnam mnam 🙂 taktiez aj kur. masko "na palicke" 😀

alla24
19. feb 2012

Ja neviem ci s tym neviem zaobchadzat ci co. Dostali sme to na Vianoce a skusili hranolky - mrazene - vysledok bol asi taky ze nic hnusnejsie a suchsie som nejedla. Robili sa 40 minut ako je v navode no mali sme pocit ze jeme chipsy a nie hranolky. Dnes som tomu "pekelnemu stroju" ako ho volam dala druhu sancu. Hranolky z cerstvych zemiakov (doba pripravy 30 minut) ale uz som ich v miske obalila olejom a ochutila korenim na americke zemiaky. Mam pocit ze nebyt toho tak vysledok ako prvy krat. Momentalne som v nalade tuto masinu zbalit a odniest ku kontajneru a nech si to berie kto chce. No proste OTRAS. Na hranolky robene v rure sa nic nechyta... Mozno este skusim to kura ale potom nekompromisne to pojde z domu!!!

sebi123
24. feb 2012

@alla24 ja som dostala actifry tiez na Vianoce.... a zemiaciky robim iba v nej ( sem tam este v parnom hrnci )... mne sa zda, ze 40 minut je na mrazene hranolky straaaasne vela.... ja som ich mala za 20 min a boli super 😵 najradsej mam cerstve zemiaky nakrajane na mesiaciky a bud len trosku osolene alebo okorenene korenim na americke zemiaky a tie robim 35 min... su chutne, chrumkave... 😵

martula92
21. okt 2012

nam doniesol jezisko actifry o nieco skor ..ako prve som skusala hranolky boli perfektne, piekli sme aj klobasky s cibulkou boli vyborne a dne sme piekli mrazenich 🙂 smajlikoch fantasticke , chcela by som vediet ci by sa dali piect aj rezne 😅

martula92
21. okt 2012

@ketyh neskusali ste piect rezne , citala som v prirucke ze fasirka sa da tiez piect 🙂 dakujem

alienkat
22. okt 2012

...podla mňa je to super stroj. My v tom robime od hranoliek, pečených fantastických zemiakov, pečená mrkva na hranolčeky nakrájaná, cez vajíčkový chleba, pečené grilované kura, ryba na masle s bylinkami, prírodné rezne, "vyprážaný syr"...... čo ma len napadne. Chuť zostane zachovaná s min. množstvom oleja. Dokonca som tam piekla aj jablká a celá rodina si šla prsty oblízať. Máme ročného syna a aj z hľadiska prípravy stravy pre neho - jednoznačne odporúčam.

Čo sa týka výparov, ja ten hrniec dám na balkón a tam sa to robí. Myslím, že trochu pachu púšťa, ale rozhodne menej, ako normálne varenie.

1stanulka1
15. júl 2013

ja som si prave nasla na youtube,ze sa tam da varit aj gulas...super..tesim sa..🙂)

1stanulka1
15. júl 2013

da sa v nom urobit aj ryza?

awril666
20. jan 2014

taktiež som ho dostala od ježiška. a stanulka podľa mňa sa tam ryža robiť dá. V receptíkoch, čo boli pribalené k stroju som našla aj recept na rizoto. Ja len vrelo odporúčam a tá zelenina, čo z toho vylezie no mňam 🙂) Prijala by som však viacej receptov, lebo tiež niektoré veci sa v tom obávam robiť

coko80
26. máj 2014

@zuzuxx ahoj a ako pripravujes tie kridelka?dakujem

zuzuxx
26. máj 2014

@coko80 nakorenit a osolit podla chuti a sup s nimi do actifry, ja to vacsinou davam spolu so zemiakmi, len to netreba prehanat s mnozstvom, aby sa to vedelo premiesat.

inesr
4. feb 2015

@zuzuxx mozem sa opytat? Ono tym ze sa to toci to nerozseka?ja som tam dala rybie prsty a bola z toho kasa 🙂

inesr
4. feb 2015

@zuzuxx a poprosim radu aj ako robite tu zeleninku mne sa tak ako keby zosusi :( neviem ci robim dlho alebo malo oleja. Dakujem za akukolvek radu

zuzuxx
4. feb 2015

@inesr rybie prsty su tenke a makke, tie sa rozpadaju, aj obalovany syr vyteka.... Kuracie maso je ok. Zeleninu, ked sa ti zda sucha treba robit kratsie, zalezi aka konkretne....