Tip na prípravu vianočného kapra. Ako preraziť pachuť?

anavila
22. dec 2008

ahooojte.... mate niektora z vas nejaky dobry tip na pripravu vianocneho kapra??? ja ho stale len upeciems koreninou na ryby, raz som aj vyprazila...ale chcela by som vyskusat uz aj nieco nove....
mame doma v mraznicke jedneho kapra, uloveneho v lete z rybnika, ale viete si predstavit ako to maso je citit...poradite nejaku marinadu, aby to prerazilo?????dakujem

tannawe
22. dec 2008

ana, ja delam kapra na cervenem vine se svestkama a orechama a marinuju ho pres noc prave ve vine a vubec neni citit rybinou! Davam tam jeste koreni trochu vegi vegety, olej...a je to moc dobry recept s pecenym bramborem. Jinak jsem ho obslehla od Kluku v akci! 😀 😎

dididi30
22. dec 2008

my narezeme z kapra podkovy a tie obalujeme vo vajicku v ktorom je rasca, je to supeeeer a nemusi byt k nemu len salat, chuti aj s ryzou, mnam, uz sa tesim 😵 😵 😝
my kapra marinujeme v mlieku cez noc a rano sa nasoli a pred pecenim sa da do hore napisanych ingrediencii 🙂

vinka
22. dec 2008

Ináč aj moja maminka močila cez noc do mlieka. 🙂

kili
22. dec 2008

aj my močímo do mlieka, to vytiahne pachy, aj pečienku tak isto.
preto je lepší ten kupovaný kapor, že je nejaký čas v kadiach s čistou vodou a sa to vyplavý a zároveň trochu schudnú to mastné.

ankan
22. dec 2008

aj my ho dáme do mlieka. Tento rok budeme mať mrazenéno, tak ako píše anavila chyteného na jezere. No náš si plával v rybníku do minulého týždňa.

filipa
23. dec 2008

ja nemocim do mlieka 😀 , len namacam kapra do mlieka+citron, ale nikdy nie na dlho (max 2 hod), lebo potom by sa maso rozpadalo...a zle vyprazalo...

sirinka
23. dec 2008

bud namocit do mlieka, alebo ked je este zivy chyteny, nechat plavat v cistej vode...

inac my sme skusali rozne recepty a ten kapor je podla mna najlepsi vyprazany na podkovicky.
pri experimentoch si treba dat hlavne pozor, aky je kaprik tucny, lebo ak sa potom prezenie este s dalsim tukom, slaninkou a pod, je to skoro nekonzumovatelne...

kisska
23. dec 2008

ja tiez namacam do mlieka, ked je mrazeny, tak ho v nom necham cez noc rozmrazit a ziveho nechavam minimalne 24 hodin plavat vo vani. A zatial som nezbadala, ze by sa potom rozpadaval...asi mam inu sortu 😉

sirinka
23. dec 2008

kisska 😀 😉

dididi30
23. dec 2008

no my davame do mlieka a celu noc a nikdy sa nerozpadol 😲 to bol asi nejaky dochodca 😀 😀 😀 😀 myslim ten kapor 😅

kisska
24. dec 2008

jaaaaj no sak viete, co som chcela povedat.... 😀 😀 😀 som si to precitala este raz a som pobavila aj samu seba 😀 😀 to asi preto, lebo sa najviac tesim na 25. rano,ked si dam toho kapra studeneho len s citronom... ja mam az vtedy vianoce 😉

manila421
23. dec 2011

@filipa to som nevedela, tak ja to skusim o 2 hod ho z toho mlieka vybrat, sa mi zdalo ze min rok sa mi zle vyprazal a rozpadaval, a to asi preto ze som ho nechala celu noc.dakujem za radu.

manila421
23. dec 2011

@sirinka vyprazany je najlepsi, hmmm mnam sa tesim na zajtra

sirinka
23. dec 2011

@manila421 😀 aj ja sa tesim..ale na peceneho lososa...

andyzrs
25. dec 2011

Asi uz neskoro ale predsa ak mozem poradit🙂) Kym som chytaval ryby nechaval som ich par dni zive aby sa v cistej vode precistili. podla mojich skusenosti je uskladnenie v mraznicke ok cca 2-3 mesiace a to z dovodu kvality masa. cim dlhsie zmrazene tym vodnatejsie a tazko odstranitelna pachut. Nie kazdemu je jasne aku chut odstrani mlieko. Pred pripravou je vhodne na odstranenie pachute, no odstrani len pachut po bahne. odporucam mocit max 2hodiny. Ty ktorim je nepriemna cherakteristicka chut ryby odporucam pouzivat kvalitne slovenske a madarske korenia, ale aj kvalitne vino. Ja pouzivam najcastejsie aromaticke cerstve zelene korenia (k rybe ide skoro vsetko).citron, cervene vino, biele vino, vinikajuci je aj smazeny v muke zmiesanej s cervenou sladkou paprikou a rascou. netreba sa bat experimentovat 🙂

cicola
10. dec 2016

Den pred nasolit,ale polku citronu a cesnek, vyprazit v trojobale

majdalenka23
10. dec 2016

@filipa akúkoľvek rybu nikdy pred tepelným spracovaním nenamáčať ani pokvapkávať citrónom, pretože mäso je potom veľmi krehké a rozpadáva sa. Dobré je po tep. spracovaní pokvapkať citrónom.

@anavila určite namočiť do mlieka, vydrží aj 2 dni v tom mlieku sa nepokazí. Mlieko naberie pachy a bahnovitú chuť kapra. Ja od mlieka ešte mäso priemyjem a vysuším utierkou a potom spracujem.

fem
4. dec 2019

Tiež sme dostali chyteného a zmrazeného, nejaké tipy ešte nemáte, ako odstraniť bahnitú chuť, prípadne nejaké zaujimavé recepty. Mám predtým rešpekt. Ďakujem, ak by sa ešte niekto pridal.

cicola
4. dec 2019

@fem s tym cesnakom a citronom skus