Umývate čínsku kapustu?

kvetinka211
14. jan 2012

Ahojte, dlho som ju nepouzivala, tak si nie som celkom ista ... normalnu kapustu netreba umyvat kazdy list, staci nakrajat, listovy salat samozrejme treba ... a pri cinskej kapuste je to take diskutabilne, ked vyhodim vrchne dva listy, tak sa da priamo krajat a je to rychle, alebo mozem obrat listy, umyt a pokrajat ale to trva dlhsie a tiez takto pripraveny salat rychlejsie zvädne. Ako to robite vy? Bojim sa rovno krajat, ci to nahodou nebude spinave aj ked ziadnu spinu nevidno ... a zaroven sa mi nechce prplat s umyvanim ...

fialkaa
15. jan 2012

ano, kazdy list zvlast

lucia20
15. jan 2012

umyvam kazdy list a do konca. vrchne listy zahodim, lebo su vacsinou nafigu, ale tie ostatne vzdy umyjem. uz sa mi stalo, ze aj vnutri bola hlina... hold treba sa rozhodnut. bud sa premozes a umyjes, alebo budes jest hlinu a obcasnych chrobacikov. lebo co si bude klamat. ked to v obchode zabalia do potravinovej folie, tak podla mna su to uz len starsie kapusty, ktorym odkrojili stare listy a v tej potravinovej folii im to asi moc na kvalite neprida. 😖 😖 😖 😖

tomatka
17. jan 2012

Umývam všetko, čo kúpim a aj čo dopestujem /ovocie, zelenina/. Hovorí sa že čert nikdy nespí. S čínskou kapustou som zrovna dnes "bojovala", listy som si zvlášť poumývala, potom 5-6 naskladla na seba a pokrájala. Neviem či existuje iná cesta 😒

lucka1987
17. jan 2012

umyvam vsetko ovocie a zeleninu, okrem toho co sa supe ako pomaranc a banan a tak

boise
17. jan 2012

zabite ma, neumyvam..ani ladovy salat, ani kapustu, ani cinsku kapustu...poriesim len horne listy- osklbem a odhodim...a cuduj sa svete, tu som 😅 rozky tiez neumyvame a keby sme len tusili kde vsade sa valali.... 😀 😀 😀 ano ja viem, postreky atd...ale keby som sa chcela vyhnut vsetkemu takto, tak sa ani nenajem a skapem hladom 😅

irriss
17. jan 2012

Pises, ze se Ti nechce ...Nechce se Ti prplat s umyvanim? 😒
Tak mas nekolik moznosti
1. ji vyhodit a priste nekupovat
2. ji spapat sama a nikomu nenabizet

p.s. "Nechce se mi s tim prplat"...kdyz se jedna o hygienu, neznam slov... 😒
Ja osobne umyvam zeleninu - list po listu i nasemu kralickovi..no comment 😉

ivetkab.
17. jan 2012

Z čínskej kapusty odtrhnem vrchné listy a celú kapustu dám pod tečúcu vodu. Ale isto nepremývam každý list. A pre zaujímavosť ... sme tu celá rodina, živá a zdravá ... 🙂

kozsarovak
17. jan 2012

Ja neumývam, len odchodím horné listy, takisto aj ľadový šalát

lola77
17. jan 2012

Ja umývam každý list či je to čínska kapusta, hlávkový šalát, podľa mňa môže byť špina, postrek aj vo vnútorných listoch. Neviem, ale pre mňa je to normálne, že sa to má umyť.

li_la
17. jan 2012

@kvetinka211 Vieš čo, neumývam... Vrchné listy, čo sa mi nezdajú, zachodím, opláchnem ju vcelku pod vodou a krájam... A ešte nikdy mi nič pod zubami neškrípalo... A čo? Zomriem radšej od hladu pri umývaní každého jedného listu zvlášť... :-/

anjelicek26
17. jan 2012

Odkedy minuly rok pomrelo tolko ludi na ekoli bakterie z cerstvej zeleniny, umyvam vsetko do radu a poriadne, vratane kazdeho listku kapusty... boh vie, cim to striekaju, kde to rastie, cim to polievaju.

titkovamiriam
17. jan 2012

oberiem vrchne listy ,neumyvam,len preplachnem-no mam kamosku co vsetku zeleninu umyva v umyvacke riadu 😲 a nieje mesiac aby nebola chora 😲

jabadaba
17. jan 2012

Boise, pozor, cakas babatko, tak by som sakra bola opatrna na neumytu zeleninu. Okrem listeriozy su tu aj ine nebezpecenstva pre tehotna, mimo ine toxoplazma zo zeminy na zelenine, potom vrstva chemie. Asi by som zmenila postoj. 😉

Jasne, ze nie kazdy jeden listocek, ale vzdy zvrchu oberiem a dokladne preplachnem. A to co sa mi pri rozoberani listov nezda umyjem tiez. Uz sa mi par krat stalo, ze hlina v hornej casti poru bola kdesi az v najvnutornejsej vrstve ci v srdiecku salata bol slimacik. Ten je aspon neskodny. Inak, v srdiecku je najviac dusicnanov.

vierkasteffi
17. jan 2012

a ako pripravujete detom 11 mesačným tu čínsku kapustu mojmu synčekovi som ju este nedávala ,,,

gabena1
3. feb 2012

vrchne listy vyhodim, umyjem pod tecucou vodou, necham trocha odkvapkat a potom ju prekrojim na polovicu...tam uvidim ako vyzera, ak je pekna krajam hned ak je nahodou scernana alebo nahnita vyhodim...kupujem radsej mensie ako velke... 😉

carmella
3. feb 2012

umyvam a nekrajam ale trham ju nakolko pri krajani nozom straca vitaminy 🙂

jess1511
14. feb 2012

vrchne listy odhodim, kapustu oplachnem pod vodou a krajam 🙂 ziva, zdrava, pokial sa samozrejme nevyberiem behat von 10 km pri 10 stupnoch (joj, to vam potom bola krásna angina). a to, ze niekto umyva zeleninu v umyvacke... to asi ani nemozem komentovat 😀 proti gustu ziaden disputat, kazdy nech si robi tak, ako sa mu paci.

gouhan
6. máj 2014

prosím vas a ako sa kraja aj s tymi bielymi hlubami lebo ja som ešte činsku kapustu nekupovala ale umyvam každy list aj na zimnom šalate .dakujem za radu.

slavka36
6. máj 2014

Keď píšete o ecoli a lystérii.......myslíte, že ju zničíte, keď ju umyjete vodou?????? 😀

pragmaticka
6. máj 2014

jasne..ja ju nakrajam (vrchne listy zahodim), hodim do sitka alebo do susica na salat, oplachenm poriadne pod tecucou vodou, vysusim a bud servirujem alebo varim 😉

hameeda
6. máj 2014

no ja najskor nakrájam až potom umývam, normálne nakrájané listy do sitka a poumyvam pod tečucov vodou a nechám odkvapkať

melouche
6. mar 2020

bazar uz nie to co byval a aj predrazeny