USA recepty

hecuba
18. sep 2008

Baby, zacinam tuto temu, lebo na domacom fore sa tie recepty stratia pri tom mnozstve prispevkov. Hned Vam tu davam aj jeden zaujimavy recept z Food Network. Mam ho vykusany a cela rodina ho zboznuje:

Risotto in a Lemon Cup

2 cups low-sodium chicken broth
2 tablespoons butter, plus 1 tablespoon
1 large shallot, diced
1 cup Arborio rice
1/2 cup dry white wine
2 tablespoons grated Parmesan, plus 2 tablespoons
2 tablespoons mascarpone cheese
1/2 a lemon, zested amd juiced
3/4 teaspoon kosher salt
3/4 teaspoon freshly ground black pepper
6 lemons, for serving

In a medium saucepan bring the broth and 1/2 cup water to a simmer. Cover the broth and keep hot over low heat.
In a medium, heavy saucepan, melt 2 tablespoons of the butter over medium heat. Add the shallot and saute until tender but not brown, about 3 minutes. Add the rice and stir to coat with the butter. Add the wine and simmer until the wine has almost completely evaporated, about 3 minutes. Add 1/2 cup of the simmering broth and stir until almost completely absorbed, about 2 minutes. Continue cooking the rice, adding the broth 1/2 cup at a time, stirring constantly and allowing each addition of the broth to absorb before adding the next, until the rice is tender but still firm to the bite and the mixture is creamy, about 20 minutes. Remove from the heat. Stir in the remaining tablespoon of butter, 2 tablespoons of Parmesan, mascarpone cheese, the lemon zest and juice, and the salt and pepper.

To serve, cut 1/4-inch off the bottom of each lemon so they stand on their own. Take 1-inch off the stem end. Using a grapefruit spoon scoop out the flesh of the lemon and discard. Fill each lemon with about 1/2 cup of risotto. Sprinkle the tops with the remaining 2 tablespoons of Parmesan. Serve immediately.

katka27
27. sep 2008

A este pre Hecubu:

Kuracie prsia s broskynou (ananasom) a syrom, priprava 30 minut

Kuracie alebo morcacie prsia pokrajame na rezne (tieto hrube americke ja vzdy rozkrojim podlzne na polovicu) a zlahka vyklepeme (v sacku). Po obvode ich narezeme, aby sa pri peceni nezkrucali. Osolene, okorenene (mlete biele korenie) rezne prudko opekame na panvici 3-4 minuty a ulozime ich na vymasteny pekac, podlejeme vyvarom alebo vodou a v predhriatej rure pri 175 stupnoch Celzia pecieme este asi 20-30 minut. Obcas polievame vypekom. Pred dopecenim na rezne ulozime broskynu a platok syra a este minutu dopecieme.

hecuba
autor
27. sep 2008

Ahojte, len chcem podat hlasenie ohladne slivkoveho kolaca od Broni. Piekla som ho vcera vecer a myslim, ze sa vydaril. Aspon mne a manzelovi chutil. Mlady zase ofrflal, ze vraj mu to nechuti a slivky su "mushy". No, mudra hlava, a ake maju byt, ked su upecene 😠 😠

hecuba
autor
27. sep 2008

Halo baby! Mam novy recept. Uzasny mac and cheese:

http://www.foodnetwork.com/recipes/ina-garten/m...

Ja so robila z polovicneho mnozstva. Nam to staci. No fajnove to bolo. Take, ze "comfort food".

bronia13
1. okt 2008

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7384

fajny a velmi lahky hruskovy kolac - len treba ist podla postupu nie ako ja vsetko som to tam nahadzala a potm to bolo suche - vsetko sa to nepolepilo do kopy tak som musela pridat trosku oleja (mozno aj nezaskodilo lebo je taky fajny stavnaty - dala som tam asi tak 2 lyzice oleja) ale vydaril sa dobre, ja som to dala do podlhovastej tapse nie okruhlej ako je na obrazku.

titkovamiriam
1. okt 2008

tak ten hruskovy skusim cez vikend -mam kopec hrusiek 😀

titkovamiriam
1. okt 2008

jeje ja som tam nasla kopec suprovych receptov a tlacim ako diva-hlavne tie vianocne

titkovamiriam
2. okt 2008

hruskovy som robila vcera a uz nieje 😀

gabika11
2. okt 2008

Ahojte, hladam recept na flapjack. Ked som bola v uk, velmi mi to chutilo. Dakujem. 🙂

bronia13
2. okt 2008

titkova - hej ten hruskovy sa celkom podaril nie? ja ho akurat dokoncujem - uz len kusok mam a zacnem piect orehovo kokosovy zavin - idem to vyskusat ako sa mi to podari uvidime - potom hoidm linku ale tiez je to z mimibazar su tam super recepty.

bronia13
2. okt 2008

gabika - ja som tiez istu dobu byvala v UK ale to som nejedla? hm?
tu som nasla linku na viacere:
http://www.flapjackrecipe.com/
tak sa mrkni na to ak potrebujes s niecim prelozit daj vediet ja ti pomozem

hecuba
autor
2. okt 2008

Baby, asi sa sprosto pytam, ale ja som si vzdy myslela, ze flapjacks su nieco ako americke pancakes, aspon tak som to usudila podla obrazku v synovej knizke. Toto na tej stranke, co hodila Bronia, vyzera uplne inak. Zase som vedla?

bronia13
2. okt 2008

Vrstvené hydinové rezne
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

cca 1kg kuracích alebo morčacích pŕs na rezne, 1 veľká cibuľa, 250g čerstvých šampiňónov, 1hrsť mrazenej kukurice, 1 hrsť mrazeného hrášku a mrkvy - môžu byť aj z konzervy alebo čerstvé, 1 pochúťková smotana, 10-15 dkg na plátky nakrájaného tvrdého syra, sušená bazalka, soľ, korenie, strúhanka a tuk na vymazanie a vysypanie formy

POSTUP PŘÍPRAVY

kuk nižšie

...všetky suroviny si nakrájame... mäsko na rezne...

...do hrnca si dáme na dno olej a rozpálime ho, potom pridáme celú nakrájanú cibuľu a orestujeme do sklovita...

...keď je cibuľka ako má byť, pridáme hríbiky a zeleninu...

... a stále restujeme...

... zmes si osolíme a okoreníme podľa chuti..., minimálne podlejeme, t.j. asi 0,5 dcl vody a dusíme do polomäkka...

...takto nejako vyzerá po udusení...:o)

...kým sa zmes dusí, tak si úplne zľahka naklepeme rezne z každej strany...

... osolíme a okoreníme ich...

... a sprudka ich osmažíme na panvici z každej strany...

... osmažené rezníky si naukladáme do vymastenej a strúhankou vysypanej zapekacej misy...

...na ne navrstvíme zeleninu aj so šťavou...

... poukladáme syr...

... na syr rozotrieme jednu pochúťkovú smotanu a posypeme to bazalkou...

... prikryté alobalom dáme do rúry na cca 175-180 stupňov a ešte chvíľu dusíme, pred koncom t.j.keď je to v rúre takých 30-40 minút dáme alobal na chvíľočku dolu...

... mäsko je veľmi chutné a šťavnaté... posúďte sami...

.. je dobré aj s ryžou aj zemiačkami... a jedla som ho už aj z bravčoviny a tiež to nebolo na zahodenie...

bronia13
2. okt 2008

Plnené mäsko z gazdovského dvora
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

vykostené kuracie nožičky horné, mleté mäsko,cesnak, cibuľa, koreniny - soľ, sójová omáčka sladká, bazalka, čierne korenie mleté horčica, na tenké plátka nakrájaná gazdovská slaninka, tuk...

POSTUP PŘÍPRAVY

Kuracie mäsko s vôňou vidieka... za ktoré Vás isto Vaše mäsožravé polovičky pochvália..... môj otec - deduško vraví: "Už zase budeme kikiríkať??" - Áno ale aj krochkať a voniať po cesnaku... 🙂)

kuracie stehná horné si vykostíme a nakoreníme - soľ, sójová omáčka, horčica, bazalka, čierne korenie....

bôčik som si pomlela s cibuľou a cesnakom a dochutila korením

stehná si rozložíme a jemne naklepeme - potrieme horčicou a položíme plátok slaninky

do každého stehna zabalíme mleté mäsko a položíme do zapekacej nádoby, polejeme olejom a podlejeme vodou .... a upečieme

ryža, zemiaky, zelenina....príloha podľa Vášho výberu...







Kuracie stehná s krabími tyčinkami
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

horné kuracie stehná, krabie tyčinky, soľ, ml. č .korenie, cesnak, grilovacie korenie, ml. červ. paprika. olivový olej

POSTUP PŘÍPRAVY

Tak sme po obede a ja sa s vami chcem podeliť o ďalšiu dobrôtku, dúfam, že ešte nie je na MMB a ak áno, tak mne to vyšlo takto. Ako príloha bola dusená ryža a šalát z ľadového šalátu.

vykostené kuracie stehná, nasolíme, nakoreníme posypeme posekaným cesnakom + ak máte jedného stravníka , ktorému nechutia kraby, tak mu vyhoviete a urobíte mu slaninové

do stredu vykostených stehienok uložíme po 2 ks krabie tyčinky NEROZMRAZOVAŤ

tu je varianta so slaninkou

stehienka zatočíme uložíme do pekáčika ( ospravedlňujem sa za ten obitý glanc, ale je to dedičstvo po mojej mamke) polejeme olejom, prikryjeme alobalom a šup na 25 min. do rúry

po 25 min. odkryjeme, posypeme gril. korením a paprikou a zapečieme ešte asi 10-15min.

no a potom už len plníme hladné krky a prázdne brušká ( slaninové som piekla spolu s krabími, ale nestihla som odfotiť na tanieri), je to rýchly a mňamkový obedík






Mexické kuracie prsia s ananásom
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

kuracie prsia * sójová omáčka * korenie tacos * cesnak * curry * mexická omáčka * ananás

POSTUP PŘÍPRAVY

...

kuracie prsia si narežeme na slížiky a pridáme prelisovaný cesnak, tacos (nemusí), sójovú omáčku a curry

pekne premiešame a necháme aspoň pol hodiny odstáť

na troške oleja si to pekne orestujeme, ja som podliala aj trošička vodou a nechala dusiť kým sa nevyparila

pridáme mexickú omáčku, premiešame a potom pridáme narezaný ananás ... a už len prehrejeme... a môžeme podávať s opekanými zemiakmi

použila som túto tesco omáčku 🙂....














Kuracinka pod perinou trochu inak
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

kuracie mäsko (kur. prsia, stehno horné vykostené napr.) cca 700 g, plátky slaniny,1 červená cibuľa, cca 100-150 g šampiňónov,3 rožky (najlepšie včerajšie), petržlenová vňať (čerstvá alebo mrazená),3-4 uvarené vajíčka,3 čerstvé vajíčka,100g hrášok z konzervy, soľ, mleté čierne korenie,olej,1 PL strúhanky

POSTUP PŘÍPRAVY

Ahojte dievčence po dlhšej dobe som tu späť aj keď nie na dlho nakoľko mám daňové obdobie a práce je stále viac a viac ...No dobre hor sa na receptík....

Potrebné ingrediencie a ak som niečo vynechala tak kuk vyššie a ak som niečo zabudla napísať prosím upozornite ma ..🙂))ďakujem ....

Rožky namočíme...

Nakrájame cibuľu a šampiňóny......

Kuracie mäsko si nakrájame na väčšie kusy osolíme, okoreníme.....Medzitým rožky vyžmýkame, pridáme petržlenovú vňať, rozšľahané tri vajíčka, nadrobno pokrájané uvarené vajíčka, hrášok a šampiňónovú zmes, ktorú sme si pripravili tak, že cibuľku opražíme na oleji a pridáme nakrájané šampiňóny a dusíme cca 7 minút. Dobre premiešame....osolíme a okoreníme...

Dobre premiešame a pridáme jednu PL strúhanky týmto zmes zahustíme...

Slaninku pokrájame na plátky a poukladáme ich na dno zapekacej misy....Slaninka nemusí byť taká chudá môže tam byť aj trošku tlstého tak ako moja napríklad..🙂))))

Poukladáme na slaninku mäsko....

Hotovú zmes dáme na mäsko....

Prikryjeme alobalom ....Táto fotka mi nejak nevyšla ☹((((( a dáme do rozohriatej rúry na 45 minút cca záleží od rúry a potom .....

odkryjeme a dopečieme.....cca max do 15-20 minút...

A na záver dobrú chuť.......pá 🙂))))














Pečené naložené kura
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

1 kuriatko, anglická slanina (podľa chuti, ja dávam tak 10-15 dkg), 1/8 masla, 1 veľká cibuľa, 1/4 kečupu, čierne, biele korenie, bobkový list, soľ, vegeta, karí, provensálske korenie, grilovacie korenie, cesnak

POSTUP PŘÍPRAVY

Recept na toto kuriatko som kedysi získala od svokrinej kolegyne, je veľmi šťavnaté a voňavé... Príprava je jednoduchá, výsledný efekt excelentný 🙂...

Naporcujeme si kuriatko - ja používam prsia, stehná a krídla. Trup s chrbtom šupnem vždy do polievky. Stehná som tentokrát aj vykostila (aby toho v polievke bolo viac) :D

Naporcované kúsky (prsia si ešte rozdeľte na viac častí, keď ho ponakrajujete a "rozbalíte, netreba ich ani naklepávať) si osolíme, posypeme vegetou, karí, provensálskym korením (to som dnes nemala, tak som nahradila oreganom a tymianom), grilovacím korením a šup do chladničky (aspoň na 1 hodinku, ak dáte už večer, tiež bude dobre)

Slaninku si nakrájame na malé kocky a dáme osmahnúť do červena na panvicu

Pridáme nakrájanú cibuľu, trošku popražíme a nasleduje maslo, kečup (môže byť ostrý, ja dávam kvôli deťom sladký), čierne a biele korenie a 6-8 ks bobkového listu. Chvíľku povaríme

Kúsky kuriatka naukladáme do pekáča, nalejeme na to uvarenú zmes, prikryjeme alobalom a dáme piecť do cca 220 °C teplej rúry. Asi po hodinke pečenia odkryjeme alobal a natriem jednotlivé porcie pretlačeným cesnakom a ešte asi 15 minút dopekáme pri 250 °C . (Tu som vás pripravila o 2 fotky, ktoré som si iniciatívne vymazala...)

Podávame s ryžou, alebo opečenými zemiakmi.

My sme k mäsku dnes mali aj šalátik - nedá mi, aby som vám nepovedala, ako ho robím ja - umyté listy aranžujem do misy a zalievam octovým nálevom, ktorý ma chuť (na rozdiel od všetkých jedálenských) - do hrnčeka dám asi 1/5 octu, zasypem po hladinu cukrom (kryštálovým), dolejem vody a miešam, kým sa cukor nerozpustí. Je mňáááám 🙂











Vynikajúca kuracina s tatarkou.
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Kuracie mäsko (môže byť hocijaké - ja som použila prsia),1 väčšia cibuľa, syr eidam plátky, soľ korenie, maslo, tatárska omáčka.

POSTUP PŘÍPRAVY

Tento recept je úplne jednoduchý, rýchly a hlavne mňamkový. Dá sa aj kadejako vylepšiť trebárs tým že pridáte ešte šunku, oravskú slaninku, alebo iné mäsové mňamky.

na spodok misy poukladáme plátky masla a zasypeme na koliečka pokrájanou cibuľou

na cibuľu kuracinka, soľ a korenie (ak si to chcete prilepšiť tak si na mäsko ešte poukladajte šunku alebo slaninku atď.)

všetko zalejeme tatarkou a rozotrieme

a na tatarku syrček. Prikryjeme alobalom a necháme piecť pri 200°C asi 30minút.

Chvíľku pred dopečením odokryjeme.

Kuracie placky so zeleninou
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Rozpis pre dve osoby:(my musíme mať asi z trojitej dávky) 200g kuracích prsíčok,60g šampiňónov ,mix mrazenej alebo čerstvej zeleninky (podľa možností),2 vajcia, soľ, mleté čierne korenie, bazalka, majorán, vegeta, olej, kukuričný škrob

POSTUP PŘÍPRAVY

Najobľúbenejšie placky MŇAM,MŇAM v našej rodine. Super chutia so zemiakovou kašou a zeleninkovou oblohou,ale môže byť aj kompótik.

Pekne si pripravíme ingrediencie

kuracie prsíčka na drobno pokrájame, osolíme ich, okoreníme mletým č. korením a necháme odstáť 10 min.

medzitým orestujeme zeleninku so šampiňónmi .Šampiňóny môžu byť aj v konzerve v slanom náleve, ale môžu byť aj ,,ŽIVÉ,, Necháme vychladnúť.

V miske zmiešame ochutené nakrájané kuracie prsia a orestovanú zeleninu so šampiňónmi. Pridáme vajcia, bazalku, majorán, vegetu a jemný kukuričný škrob na zahustenie. Spolu premiešame

Z masy na panvici potretej olejom pečieme malé placky z obidvoch strán.

Podávame so zemiakovou kašou a oblohou(môže byť zeleninová alebo aj kompótik) DOBRÚ CHUŤ VÁM ŽELÁM













Kuracinka zapekaná so zemiakmi
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

1 kuracie prsíčka, 200 g tvrdého syra, 100 g údeného syra, asi 5-6 väčších zemiakov, 1 smotanu-33%, 2-3 strúčiky cesnaku, maslo, soľ, čierne korenie, zmes korenia na pečené kura, petržlenovú vňať

POSTUP PŘÍPRAVY

Kuracie prsíčka pokrájame na malé kocky a ochutíme soľou, čiernym korením a zmesou korenia. Zemiaky očistíme a nakrájame na kolieska. Syry postrúhame a zmiešame s prelisovaným cesnakom a smotanou, ochutíme soľou. Pekáč vymastíme, dáme naň vrstvu nakrájaných zemiakov, osolíme, potom dáme nakrájanú kuracinku, ktorú potrieme syrovou masou. Poslednou vrstvou sú zemiaky, ktoré osolíme a narežeme na nich tenké plátky masla. Pekáč prikryjeme alobalom a pečieme v rúre pri teplote 180 stupňov. Pri podávaní jedlo posypeme nadrobno pokrájanou petržlenovou vňatou.

Najprv si pripravíme zemiačky, ktoré nakrájame na kolieska.

Kuracinku si nakrájame na kocky, osolíme, ochutíme čiernym korením a zmesou korenia Pečené kura.

Tvrdý a údený syr si nastrúhame, zmiešame ho s prelisovaným cesnakom, smotanou a osolíme.

A začíname vrstviť. Na vymastený pekáč si rozložíme zemiačky, ktoré osolíme.

Na zemiačky rozložíme pripravenú kuracinku.

Na kuracinku rozotrieme syrovú zmes

a opäť všetko prikryjeme zemiačkami a navrch naukladáme tenké plátky masla.

Prikryjeme alobalom a dáme zapiecť do rúry na 180 stupňov. Po pol hodinke odkryjeme a necháme ešte zapiecť asi 10-20 minút.

uala, tu je výsledok, prajem dobrú chuť.
















Kuracie rezance v paradajkovom páci
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

kuracie prsia, 5-6 PL paradajkovej šťavy, cibuľa, olej , majoránka, mletá rasca, mletá červená paprika, bobkový list, 1KL prášk. cukru, soľ, ml. č. korenie. Príloha: dusená ryža, cibuľa, olej ,soľ,

POSTUP PŘÍPRAVY

Kuracie prsia narežeme na rezance, dáme do misky, v ktorej to budeme marinovať, pridáme paradajkovú šťavu, rascu, soľ, korenie, bobkový list, cibuľu nakrájanú na drobno, trochu oleja, majoránku, práškový cukor a trochu mletej červenej papriky. Všetko dobre premiešame a necháme marinovať, najlepšie cez noc. Potom to vyklopíme na panvicu, alebo do hrnca a varíme, kým mäso nezmäkne, ak treba trošku podlejeme vodou. Ja som nemusela mala som dosť šťavy.
Toto je môj výmysel. Mala som rozmrazené prsia a nevedela so čo s nimi, tak som otvorila chladničku a tam otvorená paradajková šťava, ďalej to už išlo nejak samo. Hlavne, že rodinke chutilo.

varíme, kým mäso nebude mäkké

Ja ryžu najprv premyjem, nechám dobre odkvapkať, rozpálim olej a popražím za stáleho miešania. Potom ju osolím, vložím jednu celú cibuľu a zalejem vriacou vodou tak, aby bola hladina vody 1cm nad ryžou. Prikryjem, stiahnem oheň a dusím asi 15 minút.

Dobrú chuť!!!!!!!!!!!!!

gabika11
3. okt 2008

ahoj Bronia, diky za link, ano, tam som si to kupovala a velmi mi to chutillo, ale dosial som nenansla ziaden recept na to, a ked, tak som tomu nerozumela. Chvalabohu, uz aj tu v obchodoch kupim golden syrup, teda v jednom z tych velkych obchodnych retazcov.
dalsi, ktory mi velmi chutil, bol Brownies, na nete som nasla recept na celkom dobry brownies, ale ked vychladne, tak je suchsi, ale ked sa je, tak je cokoladovy, ma trosku inu konzistenciu, ako cokolada, a kolac, nieco medzi cokoladou a keksom?
A este mi velmi chutil shortcake, ale len klasicky ako susienka, piekla ho mamka mojej domacej a bol vynikajuci, ale nemam na neho recept, ale skusala som raz piect, ale nejak sa mi to nespojilo, lebo tam vobec nejde vajicko. Ozaj neviem, co spoji tu masu dokopy, tak som to vzdala.
Ked kupim ingredencie, co do neho idu, tak upeciem a dam vediet ako sa vydaril, i ked nehrozi,, ,3ze man
zel bude take cosi jest, len ja


















ke 🙂

gabika11
3. okt 2008

A je tam nas metricky system, lebo tie ounce a ine jednotky su len pre domorodcov, alebo vas, co tam ziju dlhsie 😉

katka27
3. okt 2008

Rychla jablkova strudla z listkoveho cesta

puff pastry, musia byt sheets (nie shells), u nas maju taketo http://www.pepperidgefarm.com/ProductDetail.asp...

rozvalkam trochu jeden plat, na jednu polovicu dam osupane jablka nakrajane na kocky, hrozienka, pomlete orechy, skoricu, cukor a tenke platky masla, pokapem citronom, prekryjem to tou druhou polovicou cesta a potriem to vajickom. Peciem az to ma zlatu farbu (cca 25 minut). Podavam teple s vanilkovou zmrzlinou

katkic
3. okt 2008

si ma predbehla 😀

hecuba
autor
3. okt 2008

Mmmm, a la mode 😵 Dakujem.

hecuba
autor
3. okt 2008

Normalne ste mi spravili radost s tym listkovym cestom. Ked si len pomyslim, ze som 12 rokov okolo toho chodila v potravinam a nikdy sa pri tom nepristavila . . . 😝 Uz sa neviem dockat vikendu, zase budem vypekat. Juch!

sissi27
3. okt 2008

Ahojte,
Hecuba ak si chces cesto urobit sama skus tento recept

Jablková (maková) štrúdľa od babky

30 dkg hladkej múky, 1 kyslá smotany, ½ kg jabĺk, 7 PL cukru, 1 vanilkový cukor, 1 Hera (250 g), orech, mak, škoricový cukor

Múku, maslo a smotanu zmieste na cesto a na dajte stuhnúť do chladničky na 20 min.
Cesto rozdeľte na 4 diely. Rozvaľkajte ho, posypte jablkami, orechmi (makom), škoricou, cukrom a pokvapkajte rozpusteným maslom. Cesto zrolujte, rolky preložte na pekáč. Vrch štrúdle aj boky potrite rozpusteným maslom a dajte upiecť. Štrúdľa je upečená, keď povrch chytí zlatistý nádych.

hecuba
autor
3. okt 2008

Dakujem Sissi. Asi skusim nieco z listkoveho cesta tento vikend a potom vyskusam aj tento Tvoj. Zacina sa mi to kopit, lebo chcem toho vela vyskusat, ale nestiham varit. Tak si len tlacim recepty a odkladam na kopku 😝

Recepty z listkoveho cesta:
http://www.puffpastry.com/recipes.aspx

bronia13
6. okt 2008

gabika - ked robis brownies tak to nesmies dlho piect to ma byt take riedke ked sa vybere z rury a potom to trosku este stuhne ale ma to byt take riedke - tak nabuduce skus to piect o 10 minut kratsie

bronia13
7. okt 2008

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6560

toto je ten recept ako bublanina - hrncekovy, zatial sa mi vzdy vydaril perfektne - najlepsi je malinovy.

sissi27
8. okt 2008

Pre milovnikov kyslej kapusty. Ja som to robila vcera a podla mna je to vynikajuce a jednoduche na pripravu.
Prisady
kysla kapusta
zemiaky osupane a pokrajane kolieska
kuracie stehna
sol, olej, korenie na kura
Kuracie stehna dame marinovat na 30 minut do chladnicky. Marinadu si pripravime nasledovne zmiesame olej, sol a korenie na kura s olejom.
Do zapekacej misy navrstvime kyslu kapustu, zemiaky ktore osolime a kuracie stehna. Pecieme v rure asi hodinu a pol. na 200C.

bluff
9. okt 2008

aj ku mne sa dostal jeden recept na strudlu

Najlepšia štrúdľa z Dolnej Lehoty 🙂

20 dg hladkej múky
1 žĺtko
1 vajce
soľ
1 lyžica octu
1 lyžica bravčovej masti
trochu teplej vody

Všetko spolu zamiesiť a nechať postáť vchladničke cca 1 hod. Potom rozdeliť na 3 alebo 4 časti. Každú vyvaľkať na veľkosť plechu, 2/3 posypať plnkou a pokvapkať rozpusteným maslom (použi len maslo, žiadne náhrady!). Okraje pri zakrúcaní zahýnať, aby plnka nevytekala.

Plnky môžu byť rôzne, napr.:

Plnka 1: Postrúhané jablká (cca 1, 5 – 2 kg na všetky cestá) + mleté orechy + cukor +
hrozienka ( prisladiť podľa chute). Pozor – jablká po postrúhaní dobre v rukách
vyžmýkaj, (šťavu nepouži do plnky), až potom primiešaj orechy a ďalšie zložky!

Plnka 2: Jablká + pomletý mak + cukor + zavárané čerešne Aj tu platí - jablká po
postrúhaní dobre v rukách vyžmýkaj, (šťavu nepouži do plnky), až potom primiešaj mak a ďalšie zložky!

Plnka 3: Tvaroh + škorica + cukor + pokrájané broskyne (aj zavárané).

Zakrútené štrúdle dať na pekár potretý rozpusteným maslom, štrúdle tiež potrieť rozpusteným maslom. Po upečení ešte horúce posypať zmesou práškového a vanilkového cukru. Nechať vychladnúť, krájať je možné vlažnú štrúdľu.

bluff
9. okt 2008

Cauliflower Gratin

1 (3-pound) head of cauliflower, cut into large florets
Kosher salt
4 tablespoons (1/2 stick) unsalted butter, divided
3 tablespoons all-purpose flour
2 cups hot milk
1/2 teaspoon freshly ground black pepper
1/4 teaspoon grated nutmeg
3/4 cup grated Gruyère cheese, divided
1/2 cup grated Parmesan cheese
1/4 cup fresh bread crumbs

Preheat the oven to 375 degrees. Cook the cauliflower florets in a large pot of boiling salted water for 5 to 6 minutes, until tender but still firm. Drain.

Meanwhile, melt 2 tablespoons of the butter in a medium saucepan over low heat. Add the flour, stirring constantly with a wooden spoon for 2 minutes. Pour the hot milk into the butter-flour mixture and stir until it comes to a boil. Boil, whisking constantly, for 1 minute, or until thickened. Off the heat, add 1 teaspoon of salt, the pepper, nutmeg, 1/2 cup of the Gruyère, and the Parmesan cheese.

Pour one third of the sauce on the bottom of an 8 x 11 x 2-inch baking dish. Place the drained cauliflower on top and then spread the rest of the sauce evenly on top. Combine the bread crumbs with the remaining 1/4 cup of Gruyère and sprinkle on top. Melt the remaining 2 tablespoons of butter and drizzle over the gratin. Sprinkle with salt and pepper. Bake for 25 to 30 minutes, until the top is browned. Serve hot or at room temperature.

bluff
9. okt 2008

toto som robila dnes na veceru, velmi rychle, pre milovnikov talianskej kuchyne a hlavne oliv 😉

Spaghetti with Olives

spaghetti
1/3 cup extra-virgin olive oil
2 tablespoons bread crumbs
salt
freshly ground black pepper
pitted and roughly chopped kalamata olives
pitted and roughly chopped large green olives (recommended: Bella Di Cerignola)
1/3 cup freshly grated Parmesan
chopped fresh italian parsley

Bring a large pot of salted water to a boil. Add the pasta and cook, stirring occasionally, until tender but still firm to the bite, about 8 minutes.

Meanwhile, in a large saute pan, heat the oil over medium-high heat. Add the bread crumbs. Stirring constantly, cook the breadcrumbs until golden brown, about 2 minutes.

Drain the pasta, reserving 1 cup of the pasta water. Stir the pasta into the bread crumb mixture. Remove the pan from the heat and add the olives. Add the Parmesan cheese and 3 tablespoons of the parsley. Season the pasta with salt and pepper, to taste. Gently toss to coat, adding reserved pasta water, if needed, to loosen the pasta. Transfer to a large serving bowl and garnish with the remaining parsley.

hecuba
autor
9. okt 2008

Ja som vcera robila toto so zvyskov vareneho kurata (pre nas stacilo z polovicneho mnozstva):

Kuracia nátierka z marhuľami

200 g pečeného kuraťa, 100 g tvrdého syra (napr. Eidam), 2 lyžice masla, 2 natvrdo uvarené vajcia, 3 zavárané marhule (prípadne broskyne), dve lyžice smotany, 2 lyžice jogurtu, soľ, mleté biele korenie.

Do mixéra dáme zvyšky pečeného kuraťa a postupne pridávame pokrájaný tvrdý syr, maslo, natvrdo uvarené vajcia a zavárané marhule, alebo broskyne. Nátierku dáme do misky a pridáme dve lyžice smotany alebo jogurtu, soľ a korenie. Natierame na nasucho opraženú hrianku z bieleho chleba a ozdobíme kúskom marhule alebo broskyne a syrom.

hecuba
autor
9. okt 2008

Tak tu je ta talianska polievka. Robim ju presne podla receptu, okrem toho vajicka (ja nemam rada vajicko v polievke):

http://www.foodnetwork.com/recipes/giada-de-lau...