USA recepty

hecuba
18. sep 2008

Baby, zacinam tuto temu, lebo na domacom fore sa tie recepty stratia pri tom mnozstve prispevkov. Hned Vam tu davam aj jeden zaujimavy recept z Food Network. Mam ho vykusany a cela rodina ho zboznuje:

Risotto in a Lemon Cup

2 cups low-sodium chicken broth
2 tablespoons butter, plus 1 tablespoon
1 large shallot, diced
1 cup Arborio rice
1/2 cup dry white wine
2 tablespoons grated Parmesan, plus 2 tablespoons
2 tablespoons mascarpone cheese
1/2 a lemon, zested amd juiced
3/4 teaspoon kosher salt
3/4 teaspoon freshly ground black pepper
6 lemons, for serving

In a medium saucepan bring the broth and 1/2 cup water to a simmer. Cover the broth and keep hot over low heat.
In a medium, heavy saucepan, melt 2 tablespoons of the butter over medium heat. Add the shallot and saute until tender but not brown, about 3 minutes. Add the rice and stir to coat with the butter. Add the wine and simmer until the wine has almost completely evaporated, about 3 minutes. Add 1/2 cup of the simmering broth and stir until almost completely absorbed, about 2 minutes. Continue cooking the rice, adding the broth 1/2 cup at a time, stirring constantly and allowing each addition of the broth to absorb before adding the next, until the rice is tender but still firm to the bite and the mixture is creamy, about 20 minutes. Remove from the heat. Stir in the remaining tablespoon of butter, 2 tablespoons of Parmesan, mascarpone cheese, the lemon zest and juice, and the salt and pepper.

To serve, cut 1/4-inch off the bottom of each lemon so they stand on their own. Take 1-inch off the stem end. Using a grapefruit spoon scoop out the flesh of the lemon and discard. Fill each lemon with about 1/2 cup of risotto. Sprinkle the tops with the remaining 2 tablespoons of Parmesan. Serve immediately.

adusa
30. dec 2009

Tato holka zije v USA, a ma zaujimave recepty, a su v slovencine. Nieco si vyberies 🙂

http://www.mimibazar.sk/recepty.php?strana=1&us...

motylekmn
30. dec 2009

http://www.flickr.com/photos/postcardsmn/240620... - tady je ta moje kapustnica, bylo to z allrecipes.com od nejake Sovenky, tady je ten puvodni v anglictine:
http://allrecipes.com/Recipe/Slovak-Sauerkraut-... - dam to i na recepty, ale priste urcite kupuju ty klobasky z bende, objednavam hned po novem roce, manzel chtel, abych pockala az po Vanocich. Na allrecipes je ted jeste jedna, ale ta je (podle meho nazoru) nejaka divna - mozna vy se ji divit nebudete:
http://allrecipes.com/Recipe/Slovak-Christmas-S... - me tam proste nesedi ta kombinace testovin a zeli.

lyongirl
30. dec 2009

Ďakujem adusa, pôjdem to omrknúť 😉

moni
3. jan 2010

Opity Izidor

6 zltkov
22 dkg praskoveho cukru
22 dkg masla
6 dkg hladkej muky
6 dkg hrubej muky
1.5 lyzice kakaa
prasok do peciva
dzem na potretie
pohar zavaranych marhul
25 dkg mletych orechov
15 dkg praskoveho cukru
2 dcl rumu
cokolada na polevu

Vymiesame zltka s cukrom a maslom, pridame muku, kakao a prasok do peciva. Zlahka premiesame s vyslahanym tuhym snehom.
Upecene cesto pokvapkame stavou z marhul, potrieme dzemom a pridame vrstvu posekanych marhul. Orechy zmiesane z cukrom navrstvime na marhule, a dobre utlacime. Polejeme rumom a nechame cez noc prepit.
Vrch polejeme cokoladovou polevou.

anemesova
3. jan 2010

SLANE KEKSE:

(inak nefunguje mi metricka vaha tak som si to vsetko prepocitala na lyzice)

400 g hladkej muky ( ja som dala all purpose), 29 polievkovych lyzic
250 g margarinu ( maslo) - 2 a 1/3 sticks
150 g struhaneho syra ( 11 polievkovych lyzic)
2 zltky
stipka sladkej papriky
1 mala lyzicka soli

Zmiesit, nechat odstat 1 hod alebo aj viac
Vykrajujeme rozne tvary, ja som pouzila iba jeden najmensi co som mala
Potrieme zltkom a na vrch mozeme dat podla vyberu kmin, mak, mandlu

PIZZOVE SLIMACIKY

anemesova
3. jan 2010

SLANE KEKSE:

(inak nefunguje mi metricka vaha tak som si to vsetko prepocitala na lyzice)

400 g hladkej muky ( ja som dala all purpose), 29 polievkovych lyzic
250 g margarinu ( maslo) - 2 a 1/3 sticks
150 g struhaneho syra ( 11 polievkovych lyzic)
2 zltky
stipka sladkej papriky
1 mala lyzicka soli

Zmiesit, nechat odstat 1 hod alebo aj viac
Vykrajujeme rozne tvary, ja som pouzila iba jeden najmensi co som mala
Potrieme zltkom a na vrch mozeme dat podla vyberu kmin, mak, mandlu

PIZZOVE SLIMACIKY

Velmi jednoduche a rychle

Vyvalkame si listkove cesto ( puff pastry) a poukladame do dvoch radov sunku nakrajanu na platky, postruhany syr na pizzu a pizzove korenie ( ja som si doniesla z SK, neviem ci tu to predavaju ale je to vlastne len zmes oregana, bazalky..)
Zrolujeme to do rolady, nakrajame na platky a tak pecieme na papieri na pecenie.

luciask
4. jan 2010

adi, inak teda podla lyzic trosku zlozitejsie, ja mam taky spoon to cup converter
3 teaspoons=1 tablespoon
4 tablespoons=1/4 cup
5 tablespoons=1/3 cup
12 tablespoons=3/4 cup
16 tbs= 1 cup

motylekmn
6. jan 2010
hecuba
autor
12. jan 2010

Pirozky

1 kg polohrubej muky
3 PL krystaloveho cukru
2 vajcia
1 zltok
2 dl oleja
0.5 l mlieka (vlazneho)
2 kocky drozdia (ja som dala 2 sacky instantneho)
1 vanilkovy cukor
1 CL soli
trochu perlivej mineralky
1 prasok do peciva

Pripravime si kvasok z drozdia, polovice mlieka a trosky cukru. Vylejeme do ostatnych surovin a vymiesime dohladka. Pozor z tohto mnozstva vyjde tych pirozkov strasne vela, hadam aj 50, takze asi radsej pracovat len s polovicnou davkou (i ked potom neviem, ako s tym zltkom). Nechame kysnut na teplom mieste 20 minut. Inak, to cesto je strasne lepkave. Ono to ma byt redsie, nech trebars na pizzu alebo chlieb, ale zase s lepkavym sa tazko robi. Tak som este pridala muky. Nezda sa mi, ze by to uskodilo. Potom cesto rozvalkame na hrubku asi pol centimetra. Plat krajame na 7x7 cm stvorceky. Toto je velmi dolezite--mne to cesto za tych 20 minut nestihlo nakysnut a 7x7 sa mi zdalo malicke, tak som tie stvorce nakrajala vacsie, a ono to potom pri vyprazani este takmer zdvojnasobilo objem! Takze som viac ako jeden ani nevladala zjest!!! Do stredu stvorcov poukladame plnku podla chuti. Okraje stvorcov zlepime tak, aby sa plnka zakryla--pozor, aby sa neodlepovali. Kazdy batoztek potom este na doske upravime do toho pirozkoveho tvaru "sulanim". Vyprazame v horucom oleji do zlatista.

hecuba
autor
15. jan 2010

Mahi-mahi s ananasovou salsou

1 a pol hrnceka cerstveho ananasu nakrajaneho na centimetrove kocky
1/4 hrnceka nadrobno nasekanej cervenej papriky (red bell pepper)
1/4 hrnceka nadrobno nasekanej zelenej papriky (green bell pepper)
2 PL nadrobno nasekaneho cerstveho koriandra (cilantro)
2 PL cerstvej limetkovej stavy
1/2 CL drvenej (nie mletej) cervenej papriky (crushed red pepper flakes)--toto som vynechala
1/2 CL postruhanej limetkovej kory
cooking spray alebo olej na vymastenie mriezky
filety mahi-mahi (pocet podla velkosti a poctu stravnikov)
1 PL olivoveho oleja
1/2 CL mleteho bieleho korenia

SALSA: Ovocie a zeleninu zmiesame v spolu s koriandrom, polovicou limetkovej stavy, susenou paprikou a limetkovou korou.

RYBA: Mriezku nasprejujeme alebo stetcom namastime. Filety oplachneme a dosucha poutierame. Polozime na mriezku. Zmiesame zvysnu polovicu limetkovej stavy s olivovym olejom a touto zmesou natrieme rybu. Ruru som zapla na fukciu BROIL a vyhriala na 500 F. Mriezku s rybou som vlozila do broiling pan a cele som to vlozila do truby asi 4 inche od ohrievacieho telesa. Tento system mi vyhovoval, kedze nemam gril. Po dvoch minutach som to vybrala a znova natrela tou zmesou. Potom som to nechala zapekat este asi 10 minut a nato som rybu pretocila a cely proces opakovala na druhej strane s tym, ze som rybu este aj okorenila. Ak je na rybe koza, staci dat na 2 minuty do pece a potom iba stiahnut. Rybu treba pred dokoncenim otestovat, ci je upecena, lebo kazda rura aj kazda ryba je ina. Moj filet bol velky a hruby.

hecuba
autor
25. jan 2010
katkic
25. jan 2010

kuracinka podla zdenky studenkovej 😀
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22169

motylekmn
4. feb 2010

Healthy morning muffins (Martha Stewart Everyday food, Jan/Feb 2010)

nonstick cooking spray = na muffin pan, vystrikat

1 1/4 cups all-purpose flour
1/2 cup packed dark-brown sugar (nemam, dala jsem light brown sugar)
1/2 teaspoon baking soda
1/2 teaspoon baking powder
1/2 teaspoon ground nutmeg (ja dala trochu min, nemam ho moc rada a pridala jsem 1 tablespoon cinnamon)
1/2 teaspoon coarse salt
1 cup old-fashioned rolled oats (ja mela jen ty quick cooking)

1/2 cup raisins
3 tablespoons extra-virgin olive oil
1 large egg
1/3 cup skim milk
4 medium carrots, shredded (bylo toho HODNE mrkve na prvni pohled, asi jsem mela spis vetsi mrkve nez medium LOL)
1 medium ripe banana, mashed

Mam takove ty normalni muffin tins, recept to ma byt na 12 kusu, naplnene byly az po okraj. V troube to trosku vyslo nahoru, jsou krasne a fakt dobre. Nerekla bych, ze jsou tak zdrave. 😉 Jsou fakt "moist", chutnaji nam. Kdyz jsem to michala, trosku mirna panika - bylo to dost dlouho takove suche, musi se to promichat opravdu poradne a pak to opravdu drzi pohromade.

Dle casopisu ma kazda "mafina" 186 kalorii, 4.7 g tuku (0.8 g saturovaneho), 3.6 g protein, 33.9 g uhlovodiky, 2.2 g fiber.

Ja jsem neodolala a udelala poprve cream cheese frosting - z light cream cheese, pridala jsem trosku medu, malilinko cukru a dost mlika. Byl opravdu "creamy". 😉 Mnamozni. Tak se musim drzet, abych snedla fakt jen jednu denne. 🙂 Nastesti to jede vsem, tak ubyvaji rychle. Kristyne je ji jen tak - poprve jsem do ni nejak dostala mrkev. Zkousela jsem jine carrot muffins, nezdravejsi - a ty odmitla ochutnat. 😕 😅

luciask
6. feb 2010

Sisky
500 g muky(all purpose)- priblizne 4 cups
20 g drozdia(dala som jednu cajovu lyzicku suseneho)
2 dcl mlieka(nedavala som rum, tak som trosicku pridala, cosi medzi 2 a 2 a pol dcl)
2 zltky
2 lyzice masla alebo margarinu(maslo som davala)
2 lyzice cukru(ja som dala 3, lebo rum ma asi v sebe cukor a ten som nedala)
2 lyzice rumu
sol
kora z citrona(tu som nedala)
olej na vyprazanie
dzem
praskovy cukor na posypanie

preosiatu muku nechame zohria na tepllom mieste, pridame na jemno nastruhanu citronovu koru, drozdie zmiesane vo vlaznom mlieku a roztopeny tuk do ktoreho sme vmiesali 2 zltka, cukor , rum a stipku soli.
Dokladne vypracujeme vlacne cesto, nechame vykysnut na teplom mieste. vyvalkame a vykrajujeme sisky. Nechame trosku podkysnut a smazime v horucom oleji z oboch stran. Na kazdu sisku dame lyzicku dzemu a posypeme praskovym cukrom.

katka27
12. feb 2010

PORK NOISETTES WITH PRUNES (French recipe) serves 4

8 pork noisettes or 2 x 400 g (14oz) pork fillets
16 prunes, pitted
1 tablespoon oil
50 g butter
1 onion, finely chopped
150 ml white wine
280 ml chicken stock
1 bay leaf
2 springs of thyme
250 ml thick (double heavy) cream

Trim any excess fat from the pork. Cut pork fillets into 4 diagonal slices. Put the prunes in a small saucespan, cover with cold water and bring it to boil. Reduce the heat and simmer the prunes for 5 minutes. Drain well.

Heat the oil in a large heavy-based frying pan and add half the butter. When the butter starts foaming, add the pork, and saute on both sides until cooked. Transfer the pork to a plate, cover and keep it warm.
(kusy masa boli dost velke podla tohto receptu, mala som pocit ze sa dlho piekli, najblizsie by som ich nakrajala na mensie kusy)

Pour off the excess fat from the pan. Melt the remaining butter, add the onion and cook over low heat until softened but not browned. Add the wine, bring it to boil and simmer for 2 minutes. Add the stock, bay leaf and thyme and bring to the boil. Reduce the heat and simmer for 10 minutes or until reduced by half.

Strain the stock into a bowl and rinse the frying pan. Return the stock to the pan, add the cream and prunes and simmer for 8 minutes, or until the sauce the sauce thickens slightly. Tip the pork back into the pan and simmer until heated through.

janazelkova
14. feb 2010

ahoj vsetky sikovne cicusky prosim vas o radu pri peceni obycajnych rohlikov. recepty mam dobre asi len su viac hutnejsie ako kupovane. ako dlho ich mam piect pri akych stupnoch teploty v teplovzdusnej rure a ci pouzivate nejake finty. moja maskrtna rodina vam bude velmi vdacna a ja tiez

luciask
19. feb 2010

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22001
tu su tie cesnekove kysnute rozky

bronia13
20. feb 2010

hladam akurat moj recept na rozky tak ho potom sem hodim alebo mi napis

bronia13
24. feb 2010

janazeelkova - tot su rozky co ja robim tie prve ale dala som tu aj ine vyskusaj:

080.rohliky
250ml mlieka
stipka cukru
1lyzicka soli
3lyzice olej
2vajcia
500g hladka muka
1,5lyzicky,alebo necela polka cerstve drozdie
progr.13kys.cesto,vyklopila som na jemne pomucenu dosku,narezala 16kuskov,jemnucko som urobila bochnicky,rozvalkala elypsu,zrolovala/mas to v postupoch video rozteky/,a nechala na plechu este cca 40min podkysnut.potrela som rozmiesanym vajickom s troskou mlieka,posypala hrubou solou,ine makom,lanovym semiackom...piekla na 200st 15min.

bozske.....



http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23050








POTREBNÉ PRÍSADY
400ghladkej múky, 200g polohrubej múky, 1 sušené alebo čerstvé droždie, 3,5-4dl teplého mlieka, 1,5-2ČL soli, 1,5ČL cukru, 40g roztopeného masla, vajíčko na potretie, tenké plátky prerastenej slaninky, tenké plátky aidamu

Cesto na rožky

Čo všetko treba na prípravu voňavých, chrumkavých a neodolateľných rožkov? Ak vám bude stačiť 16 kusov, ktoré o málo svojou hmotnosťou prekonávajú obchodný štandard, počítať môžete s pol kilogramom hladkej múky, štvrť litrom mlieka, droždím, 60 gramami ľubovoľného tuku, lyžičkou soli a cukru. Nič viac a nič menej. Hlavné je vedieť ako na to.

http://domacnost.sme.sk/c/4256811/upecte-si-cer...

luciask
3. mar 2010

Fanky
cesto 1
40 dkg hl. muka
1 dcl pivo
1 dcl mlieko
1 vajce
trosku soli
mala lyz. cukru

cesto 2
10 dkg hl. muky
12.5 dkg margarin

Spravit cesta, cesto 2 zabalit do cesta 1, rozvalkat, poprekladat, po 1/2 hodine opakovat.
Vysmazit. obalit v praskovom cukre+vanilkovy moze byt(ja som robila bez vanilkoveho)

mamacat
4. mar 2010

Zucchini Quiche Recipe
6-8 Servings
Prep: 25 min. Bake: 35 min.
Ingredients
4 cups thinly sliced zucchini
1 large onion, thinly sliced
3 tablespoons butter
2 eggs
2 teaspoons dried parsley flakes
1/2 teaspoon salt
1/2 teaspoon each garlic powder, dried basil and oregano
1/4 teaspoon pepper
2 cups (8 ounces) part-skim shredded mozzarella cheese
2 teaspoons prepared mustard
1 pastry shell (9 inches)
Directions
In a large skillet, saute the zucchini and onion in butter until tender; drain. In a large bowl, whisk the eggs, parsley, salt, garlic powder, basil, oregano and pepper. Stir in cheese and zucchini mixture. Spread mustard over pastry shell; add egg mixture.
Cover and freeze for up to 2 months. Or bake, uncovered, at 400° for 35-40 minutes or until a knife inserted near the center comes out clean and crust is golden brown (cover loosely with foil after 25 minutes if needed to prevent overbrowning). Let stand for 5 minutes before cutting.
To use frozen quiche: Thaw in the refrigerator. Bake, uncovered, at 400° for 50-55 minutes or until a knife inserted near the center comes out clean and crust is golden brown (cover loosely with foil after 35 minutes if needed to prevent overbrowning). Let stand for 5 minutes before cutting. Yield: 6-8 servings.

To use frozen quiche: Thaw in the refrigerator. Bake, uncovered, at 400° for 50-55 minutes or until a knife inserted near the center comes out clean and crust is golden brown (cover loosely with foil after 35 minutes if needed to prevent overbrowning). Let stand for 5 minutes before cutting.

Nutrition Facts: 1 serving (1 slice) equals 272 calories, 19 g fat (10 g saturated fat), 91 mg cholesterol, 428 mg sodium, 17 g carbohydrate, 1 g fiber, 9 g protein.

http://www.tasteofhome.com/Recipes/Zucchini-Qui...

moni
13. mar 2010

tak kremes v nasom podani je skoro uplne rovnaky.
potrebujeme:

listkove cesto

1L mlieka
1 vanilkovy cukor
6 PL krystal. cukor
5 zltkov
2 vanilkove pudingy
2 PL skrobu

5 bielkov
5 PL krystal. cukru

slahacka
cokolada

Listkove cesto (2 platy, prepichnnute vidlickou aby sa velmi nezodvihli) upecieme. Z mlieka, cukru zltkov, skrobu a pudingu uvarime hustu hmotu. Vyslahame tuhy sneh z bielkov a cukru a pomaly vmiesame do pudingu (trochu vychladeneho). Natrieme na plat listkoveho cesta, pridame vyslahanu slahackovu vrstvu, a prikryjeme platkom ocokoladovaneho, nakrajaneho cesta.

bronia13
8. máj 2010

toto je ten Brokolicovy Salat:

ja to robim vsetko od oka

nakrajam cerstvu brokolicu nadrobno
cibulku na drobno - staci tak polovicu
dam tam bud mrazenu alebo zavaranu kukuricu
mrazeny hrasok (ten chuti ovela lepsie ako zavarany lol...)
a davam este aj fazulku v konzerve - hociaku ak je v nejakej omacke tak to preplachnem

zalev:
torchu majonezy, sour cream (kysla smotana - ale moze byt aj bieli jogurt) , mlieka a ochutit - ocot, cukor,sol - ja tu omacku robim taku trosku redsiu na sladku, ale mozete pridat viacej soli alebo octu

tiez davam krozienka a slnecnicove jadierka - tie surove

ako vravim ja to robim od oka a vo velkej varke lebo to chce si zobrat aj mama a segra a tak... je to rychly a chutny salat a kedze tam nejde vela majonezy aj celkom zdravy

hecuba
autor
30. máj 2010

Cuketovy kolac

3 vajcia
200 g krupicoveho cukru (krystaloveho)
2 dl oleja
500 g nastruhanej cukety (staci nahrubo, cuketu vopred zbavime jadrovnika, ak treba; ak su to tie baby cukety, tak netreba)
400 g polohrubej muky
1 prasok do peciva
1 prasok pernikoveho korenia (1/2 lyzucky sody bikarbony zmiesanej s pernikovym korenim; ja davam klinceky, skoricu, allspice a zazvor)
1 vanilkovy cukor
2-3 lyzice kakaa
trochu rumu
podla chuti ale nemusia byt hrozienka, nasekane orechy

Vyslahame vajcia s cukrom, pridame olej, slahame dalej, az kym nevznikne bohata pena. Primiesame ostatne suroviny. Cesto vylejeme na plechs vyssim okrajom (ja pouzivam velku obdlznikovu jensku misu) na paprier na pecenie alebo si plech vopred vymastime a vysypeme mukou alebo kokosom. Pecieme v stredne vyhriatej rure asi 15 minut (pri 180 stupnoch v teplovzdusnej rure). Nakoniec mozeme ozdobit cokoladovou polevou.

hecuba
autor
30. máj 2010

Domaci chlieb

1kg hladkej muky (alrbo chlebovej)
1 kocka drozdia (alebo 2 balicky)
3 lyzicky soli (moze byt aj viac--podla chuti)
1 lyzicka rasce
6 dcl vody (cast moze byt nahradena acidofilnym mliekom, kefirom, alebo buttermilkom)

Spravime si kvasok (nie z mlieka ale z vlaznej vody, kocky cukru a drozdia) a nechame vykysnut. Muku dobre preosejeme. Vsetky suroviny zmiesame a vymiesime hladke cesto, ktore nechame na teplom mieste kysnut asi hodinu. Potom znova premniesime a dame na pekac, formu, alebo plech (vymastene, aby sa neprilepil) a nechame este asi 40 minut podkysnut. Pecieme v rure vyhriatej na 250 stupnov Celzia, asi 40-60 minut. Pri dopekani (poslednych 15 minut) znizit teplotu na 170-200 stupnov.

motylekmn
30. máj 2010

ZITNY CHLEB S KMINEM podle te knihy Artisan Bread in Five Minutes a Day - jen jsem to trosku "predelala", vic zitne mouky a vic kminu.
http://www.flickr.com/photos/postcardsmn/435699...

adkasladka
31. máj 2010

vdaka za tie chlebiky babule..uz sa mi aj oci krutia z tych 9 stran receptov..avsak vyborne typy 😉

chcela by som sa opytat na krupicu... pod akym nazvom to tu v usa kupujete? je to gritz?

adkasladka
31. máj 2010

tiez pridam daky receptik ;)

ovocne kosicky z listkoveho cesta

stvorce listkoveho cesta potrieme roztopenym maslom a styri rozky (kedze jeden kusok ma tvar stvorca tak mame 4 rozky a tie pozahyname, ale tak aby nam v strede ostal priestor) do stredu dame lyzicku sladkeho cream-cheese a na vrch poukladame par kuskov ovocia (napr. kombinacia jahody a rebarbora alebo broskyne s cucoriedkami) to ovocie ako napriklad jahody a broskyne je dobre pokrajat na male kusky a nedajte viac ako 4-6 malickych kuskov ovocia bo potom "utecu" z plechu a dame to jednoducho zapiect na pekaci..bud vymasteny alebo vylozeny papierom.
to listkove cesto narastie a ako keby tak trosku obali to ovocie s cream/cheese a chuti to vyborne ;)

motylekmn
8. jún 2010

Pridavam to i sem - dnes jsem zkousela delat tvaroh z "low-fat buttermilk", nic tucnejsiho u nas nebylo k dostani. Kdyz to vychladlo, byl dost tvrdy, v pohode sel nastrouhat - byl by skvely treba na ovocne knedliky, na posypani.