USA recepty

hecuba
18. sep 2008

Baby, zacinam tuto temu, lebo na domacom fore sa tie recepty stratia pri tom mnozstve prispevkov. Hned Vam tu davam aj jeden zaujimavy recept z Food Network. Mam ho vykusany a cela rodina ho zboznuje:

Risotto in a Lemon Cup

2 cups low-sodium chicken broth
2 tablespoons butter, plus 1 tablespoon
1 large shallot, diced
1 cup Arborio rice
1/2 cup dry white wine
2 tablespoons grated Parmesan, plus 2 tablespoons
2 tablespoons mascarpone cheese
1/2 a lemon, zested amd juiced
3/4 teaspoon kosher salt
3/4 teaspoon freshly ground black pepper
6 lemons, for serving

In a medium saucepan bring the broth and 1/2 cup water to a simmer. Cover the broth and keep hot over low heat.
In a medium, heavy saucepan, melt 2 tablespoons of the butter over medium heat. Add the shallot and saute until tender but not brown, about 3 minutes. Add the rice and stir to coat with the butter. Add the wine and simmer until the wine has almost completely evaporated, about 3 minutes. Add 1/2 cup of the simmering broth and stir until almost completely absorbed, about 2 minutes. Continue cooking the rice, adding the broth 1/2 cup at a time, stirring constantly and allowing each addition of the broth to absorb before adding the next, until the rice is tender but still firm to the bite and the mixture is creamy, about 20 minutes. Remove from the heat. Stir in the remaining tablespoon of butter, 2 tablespoons of Parmesan, mascarpone cheese, the lemon zest and juice, and the salt and pepper.

To serve, cut 1/4-inch off the bottom of each lemon so they stand on their own. Take 1-inch off the stem end. Using a grapefruit spoon scoop out the flesh of the lemon and discard. Fill each lemon with about 1/2 cup of risotto. Sprinkle the tops with the remaining 2 tablespoons of Parmesan. Serve immediately.

hecuba
autor
26. nov 2008

Tu su tie slubene "dinner rolls"

Potato Chive Rolls

4 1/2 to 5 cups all-purpose flour
1 cup mashed potato flakes
1 tablespoon sugar
3 to 4 teaspoons chopped chives
2 teaspoons salt
2 pkg active dry yeast
2 cups milk
1/2 cup sour cream
2 eggs

In a large bowl, combine 1/2 cup flour, potto flakes, sugar, chives, salt and yeast. Blend well. In a small saucepan, heat milk and sour cream until very warm. Add warm liquid and eggs to flour mixture. Blend at low speed until moistened, beat 3 minutes at medium speed. By hand, stir in remaining flour to form a stiff dough. Cover loosely with plastic wrap and cloth. Let rise until doubled in size.

Generously grease 13x9 inch pan. On floured surface, knead dough gently until no longer sticky. Divide into 24 pieces; shape into balls. Place in the greased pan. Cover, let rise.

Heat oven to 375 F. Uncover dough. Bake 25 to 35 minutes or until golden brown. Immediately remove from pan and cool on wire rack.

hecuba
autor
26. nov 2008

katka27, tie recepty na babovky som nenasla. Zda sa, ze som si vytlacila jednu kopiu a e-mail som zmazala. Ale tu odpisujem jeden recept na kokosovu babovku. Je strasne dobry, skoda si ho nechat pre seba

Kokosova babovka

1 hrncek hladkej muky
1 hrncek polohrubej muky
1 hrncek kokosovej mucky
1 hrncek mlieka
1/2 hrnceka oleja
3/4 hrncekacukru-krupice
3 vajcia
vanilkovy cukor
1 prasok do peciva
1 lyzica kakaa
tuk a kokos na vymazanie a vysypanie formy

Babovkovu formu vymazeme tukom a vysypeme kokosom. Muky premiesame s praskom do peciva a kokosom. Cele vajicka vyslahame s cukrom do hustej peny. Pridame olej, muku s kokosom a mlieko a dokladne premiesame. Asi polovicu cesta alebo trochu viac vlejeme do formy, do zbytku vmiesame kakao a dolejeme na svetle cesto. Pecieme v trube vyhriatej na 180 C asi 50 minut.Po vychladnuti pocukrime alebo ozdobime polevou.

bronia13
2. dec 2008

Vierica - hej ja rada varim a ked varim tak to len z tej obycajnej all purpose flower, zatial som nepotrebovala ziadnu specialnu. Ale teraz ked som sa poslednu dobu dala na pecenie tak na kolace tiez pouzivam tu normalnu ale na chleba a rozky tak uz aku treba. Ja tu mam taky Evropsky obchod a tam dostat tie muky, tak ako som pisala tak hladka je Luxusova po Polsky a je to 550 a polohruba je 500 a hruba si uz nepametam ale tu mi na nic netreba tak neviem, ale ak daktorej bude treba mozem zistitl. Viem ze chlebova je 650.
Ale ak nemate obchod kde dostat Evropske produkty tak som pozerala v Americkych ze maju pre swift ci ako sa to pise, cize cim viacej preosiata tym viacej "hladka" tak mozete aj s tej skusit - len treba pozriet ci to na nich tam pise.
Hodim tie rozky na tie nase recepty nemyslim ze som ich tam davala.
Uz robim dalsiu varku 😀

bronia13
2. dec 2008

080.rohliky
250ml mlieka
stipka cukru
1lyzicka soli
3lyzic080.rohliky
250ml mlieka
stipka cukru
1lyzicka soli
3lyzice olej
2vajcia
500g hladka muka
1,5lyzicky,alebo necela polka cerstve drozdie
progr.13kys.cesto,vyklopila som na jemne pomucenu dosku,narezala 16kuskov,jemnucko som urobila bochnicky,rozvalkala elypsu,zrolovala/mas to v postupoch video rozteky/,a nechala na plechu este cca 40min podkysnut.potrela som rozmiesanym vajickom s troskou mlieka,posypala hrubou solou,ine makom,lanovym semiackom...piekla na 200st 15min.

sissi27
6. dec 2008

Ahojte dievcata,
robievate niektora parene buchty? Poradte mi ako na to. Ja som sa o to dnes pokusila a vysledok bol hrozny. Cesto som smarila do kosa lebo mi nevykyslo a ked som sa ho snazila rozvalkat oddelovalo sa od seba. Pouzivam instante drozdie a nemam pekarnicku zeby som si to cesto tam vymiesila.
Dakujem

zuzanka11
7. dec 2008

DODATOK K MOJMU "CRANBERRY BREAD"

dievcence, robila som ho znova ( sa bojim ze sa mi coskoro preje) a nemala som cas sekat orechy a cranberries tak som ich tam dala cele a vyskedok este lepsie ako ked su nasekane, takze odteraz
nemusite sekat orechy ani cranberries, usetrite cas a bread je chutnejsi (podla mna)

akvabela
7. dec 2008

RECEPT NA MEDOVNIKY MOJEJ MAMINY, KTORE SU HNED MAKKE

400 g muky (ja davam all purpose unbleached)
120g medu
160g praskoveho cukru (v podstate vzdy, ked mam v receptoch praskovy cukor, davam krystalovy a je to OK)
60g tuku (davam obycajne maslo)
2 vajcia
1 malu lyzicku zmiesat aniz, klinceky, skorica (aniz nemam, tak zmiesavam iba ground cloves a skoricu)
stava z 1/2 citrona
1 mala lyzicka sody bikarbony

Vsetko zamiesit a nechat hodinu stat v chlade (mne to casovo vyjde obvykle tak, ze cesto robime s Majkou v jeden den a odlozime do chladnicky a druhy den vykrajujeme a pecieme). Vyvalkat na 0,5 mm a vykrajovat. Pred pecenim potriet rozslahanym vajickom. Peciem pri 350F a v nasej rure ca. 18 minut (podla rury staci mozno aj 10 - 12'). Medovnicky zvykneme zdobit hrozienkami.

ninni
8. dec 2008

baby, tak pridavam aj ja recept na medovnicky 🙂

MEDOVNIKY
125 g Hery
125 g medu
200 g praskoveho cukru
1 pol. ly¾. kakaa
vsetko vymiesame
1 kav. ly¾. skorice
1/2 kav. ly¾. klincekov (pomlete)
2 vajicka

Na dosku dame 1/2 kg obycajneje hladnej muky a 1 kav. lyz. sody
bicarbony. Spracuje sa s vymiesanou castou
na hladne cesto a necha sa 1 hod. odpocinut v chladnicke. Rozvalka sa
na 1/2 cm hrubku. Vykrojene tvary sa ulozia na vymasteny plech a pecu
sa 8 - 9 minut vo vopred vyhriatrej rure.

katka27
9. dec 2008

ORECHOVY KOLAC - velmi jednoduche a rychle vianocne pecivo

Linecke cesto:
10 dkg masla
20 dkg hladkej muky
5 dkg cukru
citronova kora, alebo stava z citrona
3 zltka

Tieto suroviny zmiesame na cesto, rozvalkame a dame na mukou vysypany plech na 5-10 minut, nema to byt uplne upecene. Potrieme dzemom.

Na vrch pripravime plnku: do snehu z 3 bielkov zamiesame 16 dkg na hrubo nasekanych orechov, 22 dkg cukru, trochu skorice, citronovej kory a tablicky horkej cokolady. Vsetko zamiesame, vylejeme na ceto a zapecieme na dalsich 5-8 minut.

katka27
9. dec 2008

no a zabudla som, ze nakoniec nakrajame na male kocky 🙂

katka27
9. dec 2008

VIEDENSKE VANILKOVE ROZTEKY

spotreba surovin a prisad na 80 roztekov:
50 g mandli
50 g lieskovych orieskov
300 g hladkej muky
100 g praskoveho cukru
stipka soli
2 zltky
5 balickov vanilinoveho cukru
1/2 salky praskoveho cukru

Orechy najemno zomelieme, zmiesame s mukou, cukrom, solou, zmaknutym maslom a zltkami a vypracujeme na krehke cesto. Cesto zabalene v alobale odlozime do chladnicky na 2 hodiny. Ruru vyhrejeme na 190 C. Cesto po castiach vysulame na valceky dlhe 5 cm a sformujeme ich na rozteky. Ulozime na plech a pecieme 10-12 minut do zlatozlta na prostrednej priecke rury. Vanilinovy cukor zmiesame s praskovym cukrom a este horuce rozteky v nom obalime.

hecuba
autor
9. dec 2008

Katka, tak tie vanilkove rozky robievam aj ja--teda doteraz som pouzivala len mlete mandle. Zeby som pridala aj lieskovce? Mnam!

tinita
10. dec 2008

Kocky tak tu je recept na medovnicky,ak tu nahodou je tak nevadi,az potom precitam vase vsetky recepty.

MEDOVNICKY z orechom .

250 g hladkej muky
130 g cukru
1 mala lyzicka skorice
2 vajcia
50 g masla
2 lyzice medu
1/2 prasku do peciva

Vsetko zmiesat na masu,robit malicke gulicky,dat na plech,potret zltkom(alebo aj celym rozhabarkovanym vajcom-tak robim ja) a na vrch dar orech,piect asi ....hm teraz presne neviem asi 8 minut,proste to sledujem,rychlo sa pecu.Proste musia mat peknu hnedastu farbu.

Z tej istej masy mozte si vykrajovat medovnicky,cesto vygulate a vykrajujete ale potom zasa uz nepotierate vajcom lebo medovnicky mozte ozdobit bielou polevou alebo cokoladou a posypat ozdobou.
Fantazii sa medze nekladu.

Dufam,ze vsetko som dobre napisala,idem citat...

tinita
10. dec 2008

Sissi-ja robievam parene buchty,sice nie su presne ako z domu ale snazim sa 😉

Parene buchty.

1/2 kg polohr.muky (bohuzia ja davam all purpose,inu nemam)
trosicku soli
1 lyzicka oleja
kvasnice pol kocky (ja dam vzdy jeden sacok susenych,dokonca 2 ak robim vacsie mnozstvo)
1 vajce
stipka cukru
zaliat troskou teplej vody

Miesat aby sa odtrhalo od misky,nechat kysnut na teplom mieste.
Potom nakysnute cesto predelim,do vnutra davam jahodovy dzem,parim 15 minut,mriezku potieram olejom aby sa nelepili buchty.Hotove buchty potieram olejom alebo maslom a posypem kakavkom.

Cesto je uplne to iste aj na KNEDLU-robievam casto,vsetkym chuti. 🙂

sissi27
10. dec 2008

Dik Tinita 😉 , uvidime ci sa mi to na druhy pokus vydari.

hecuba
autor
10. dec 2008

Medvedie labky

Potrebujeme: 200 g hladkej muky (na tento ucel pouzivam all purpose), 200 g masla, 200 g mletych vlasskych orechov, 100g praskoveho cukru, 60 g nastruhanej cokolady, 1/2 kavovej lyzicky zomletych klincekov (moze byt aj viac, podla chuti), 1 vajce.

Zo vsetkych surovin spracujeme cesto, ktorymi plnime formicky na medvedie labky (alebo inych tvarov). Formicky ukladame na plech a pecieme v horucej rure. Ja som ich piekla na 375 F asi 10-15 minut. Este teple vyklopime a obalujeme vo vanilkovom cukre. Ak nemame vanilkovy, moze byt aj praskovy. Este som chcela, ze to cesto je velmi lepkave a je dobre ho dat stuhnut do chladnicky, kludne aj do druheho dna. Ked som este nemala formicky, plnila som cestom formu na madlenky. Je to v podstate to iste.

hecuba
autor
10. dec 2008

Ahojte, ak mate chut na sladku veceru, toto som robila dnes vecer a velmi nam chutilo:

Tvarohove dolky s jablkami

500 g tvarohu, 2 vajcia, 2 dl mlieka, 300 g polohrubej muky, 60 g roztopeneho masla, asi 2 jablka postruhane

Mlieko dobre rozslahame s vajciami, pridame maslo, prelisovany tvaroh (ja som ho vyslahala do hladka v slahaci), muku a nastruhane jablka. Vsetko dobre premiesame a na rozpalenom oleji pomaly pecieme dolky. Pred podavanim plnime dzemom a posypeme skoricovym cukrom, alebo praskovym cukrom, ci mletymi orechmi, proste ako nam chuti.

tinita
13. dec 2008

Dievcata 🙂 jednoduchy Karamelovy liker
1 kondenzovane mlieko varime 2 hodiny v plechovke na karamel.
Nechame vychladnut,potom do karamelu pridame vodku,podla toho aky chceme silny-prilievame vodky.
Nieco sladke na cuckanie 😉

tinita
13. dec 2008

Hecuba-formicky si namastila alebo len tak nasucho dala cesto ???
pytam sa aby sa nepolepili 😉 myslim na tie medvedie labky 😉

hecuba
autor
13. dec 2008

Tinita, podla mojho receptu by sa mali mastit aj vysypat mukou. Ale mozem Ti povedat, ze to nikldy nerobim a este sa mi nestalo, ze by som labky nemohla vyklopit. V este je kopu masla, podla mna este mastit formicky je zbytocnost.

Ja mam teraz takuto otazku do plena: mam novy recept, ktory by som chcela vyskusat. Je to z nejakej slovenskej stranky, uz sa nepamatam a ide do toho iste mnozstvo ml. cukru. Prosim Vas, aky cukor to moze byt ten ml. cukor? Zeby mlety? A to je aky? Lebo ja nemam potuchy. Dakujem.

luciask
13. dec 2008

mlety je asi praskovy nie?

adusa
13. dec 2008

Baby a mate niektora aj ten vajecny liker?

Tinita dik za likerik 😉 Ak by som to varila aj dlhsie ( pre istotu) nic tym nepokazim?

hecuba
autor
13. dec 2008

No, asi hej. Tak preco nenapisu rovno, ze praskovy? 😝

katkic
14. dec 2008

katka, tablickou cokolady v orechovom kolaci myslis co? ozaj jednu kocku z celej cokolady, alebo jeden riadok alebo celu cokoladu? 😀

to fakt nikto nemame recept na vajecny liker? mne sa zda, ze sme to doma robili. spytam sa maminy. hm...

luciask
16. dec 2008

Katkic mne sa zda ze tablickou sa mysli cela cokolada, teda aspon mne ked niekto povie tablicka, tak myslim celu cokoladu(ak je slov. recept tak asi 100 g)

luciask
16. dec 2008

ten vajecny konak moze byt dobry, len ten rum kde najdem.

motylekmn
16. dec 2008

Adusa - jeste samozrejme k tomu vajecnemu konaku patri vanilkovy cukr. Zapomnela jsem... Tady jsem pouzila tu tekutou a take to nebylo ono. Ale vanilkove cukry Dr. Oetkera jsou tu k dostani. U nas je maji v Super Targetu.

A tahle pani tam vodku dava:
http://jamerson.blog.sme.sk/c/125799/Vajecny-ko...

tinita
16. dec 2008

Adusa-kondenzovane mlieko veru mozes varit aj dlhsie,ja som minule varila 2 hodiny a nebolo celkom karamelove,robila som plnku.
Mozno aj 3 hodiny 😉
Ja tiez budem robit len este musim kupit vodku,salko uz mam.

adusa
17. dec 2008

este som nasla aj domaci baileys, rozmyslam ci by tam mohol ist aj cokoladovy puding 😒
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3379